CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ruzaini90

Melepaskan sebuah ikatan cinta

PyoNaRi replied at 15-10-2017 01:41 AM
Long distance relationship memang perit.nak nak u jumpa maybe once in a year.tahap kejujuran mmg ter ...

Ya saya sokong, sangat-sangat teruji. Mulanya melaluinya dengan penuh gembira tapi akhirnya jadi begini. Jdi complicated susah nak berhubung koyak rasanya jiwa berbulan-bulan dapat call 2 minit then msj sepanjang masa. Haha..Terima kasih share cerita ye, nak move on mmg makan masa kan. Sampai mmasa sesuai semua tu akan berlalu rasanya.

Tak pe boleh cerita untuk renungan bersama juga, lepas ni masa untuk block semua yang lain semua sy dah unfriend tinggal satu lagi belum. Saya cuba pkir positif ada hikmah rasanya dan ini mgkin terbaik. Kesan dia amat terasa tak semgat nak cari peluang part time tu dan lain-lain lagi.

mudahan segalanya akan di mudahkan untuk melalui semua ini.

raradhia replied at 15-10-2017 07:40 AM
kalau aku, aku ingat ja perbuatan jahat yg dia pernah buat dekat aku! settle! terus lupa selama2nya, ...

Semestinya haha, ada juga igt perkara dia buat rasa oklah sikit. Tapi saya perasaan 2,3 hari ni rasa mcm dh redha dengan semua ini. Mgkin ada hikmah yang tersembunyi darinyakan. Sekarang join derma darah dan lain-lain utk isi diri ini.

Fokus bisnes tu sy akui lari, kalau dulu org tanya nak beli itu ini mmg saya entertain a-z tapi skrg sy terangkan jelaskan dan diam tak macam dulu. Duit nak beli alat ganti tu bazir ke tempat lain dah. haha, tpi kuatkan azam cri pluang lain je skrg. Bisnes tu akan terus berjalan insyaallah.

Forum ni meriah sejak putus baca benang org sebab nasihat banyak mmg membantu.

Ruzaini90 replied at 15-10-2017 09:46 AM
Semestinya haha, ada juga igt perkara dia buat rasa oklah sikit. Tapi saya perasaan 2,3 hari ni ra ...

hi tt ni bekas pelajar ums kan? HAHA, iols dah stalk dah thread tt yg lain. .gf org srwk ka? hihi. .so, u ni org semenanjung laa kan?

Ruzaini90 replied at 15-10-2017 09:41 AM
Ya saya sokong, sangat-sangat teruji. Mulanya melaluinya dengan penuh gembira tapi akhirnya jadi b ...

Baru perasan u ada mention pasal ur ex bila nak kol sampai kena buat appointment bagai?kalau pikir2 mcm something wrong somehere apasai nak kena appointment  bagai.nak kol gf sendiri ja pun.kol 2mins only, impossible la.mmg jiwa koyak gak la dah la nak jumpa susah.bertabahlah.mudahan ada yg dekat utk u so takda la nak jd mcmni. Ldr ni perlukan kejujuran.kita dah sehabis jujur,tah2 si dia kat sana ada org lain yg mmg depan mata dia.

Redha itu pasti u.tapi nak lupa tu susah. mudahan u kuat.yg penting u stop drp stalk dia kat mana2 pun.benda ni mmg efek kat laki lagi teruk banding perempuan.lagi satu laki takkan story prob dia kat member.perempuan yg selalunya akan story,kalau tak tahan sangat.

Fokus biz u.mcm raradhia ckp.dlm dunia ni duit penting semua duit ja.huhu

Tak payah stalk ex tuh.. rindu tuh mmg la kan tipu la lepas bertahun kapel tapi bila terbreak tak rindu.. cuma tahan diri dari stalk ex tuh.. kalau rasa rindu cepat2 sibuk kan diri.. dulu sy bila teringat ex.. sy main game.. pastu kalau kwn ajak lepak ja konfem sy pegi.. lepas 2 minggu camtu kekadang rindu juga tapi dah makin berkurang.. bila rasa rindu ja sy ingatkan diri "dah bukan jodoh" alaa saiko diri sundiri jaa supaya tak terlalu hanyut dengan emosi rindu sedih semua tuh..

been there tt.apa aku buat dulu,delete nom phone terus,kat fb aku unfriend dan block terus.lps 3-4 thn gitu aku del fb aku buat baru,sbb aku x nk bila aku tgok yg post lepas terjumpa post psl dia.mmg aku totally cut off semua comm dgn dia.skrang ni aku dah 0 perasaan pd dia.

Follow Us
Salam, dik.

Ni threadnya nk get over after break up.

https://mforum.cari.com.my/forum ... &extra=page%3D2

Penat akak bukak thread kalu adik tak baca.

#jalanterus

raradhia replied at 15-10-2017 10:12 AM
hi tt ni bekas pelajar ums kan? HAHA, iols dah stalk dah thread tt yg lain. .gf org srwk ka? hihi. ...

Hi, haha habis semua dia jumpa ye. Ha ah ex student ums belajar sane juga ke dulu? Ya org semenanjung. Dulu berkenal dgn ex masa buat bisnes repair laptop kat UMS

PyoNaRi replied at 15-10-2017 10:52 AM
Baru perasan u ada mention pasal ur ex bila nak kol sampai kena buat appointment bagai?kalau pikir ...

Ya ada saya sendiri pun pelik sebenarnya, pernah tanya dia tetapi jawapan tak berapa memberansangkan haha. Tapi masa tu tengah syg layankan jelah, sbb pkir masa tu dia muda lgi jiwa masih nak naik. Mmg koyak diri masa tu bayangkan kol semua susah. Tak pelah dah lepas.

Sedang buat untuk tak stalk, alahai lemah pulak rasanya padahal mula-mula ok je. Saya sokong nak cerita tapi tak pelah mengadu padanya sahaja buat masa ni. Mujur forum ni ada juga..

Kalau tak focus biz habis semua modal sbb skrg duit keluar macam air dah itu ini beli. Dah boleh plan lain selepas ini ;)

cHimo replied at 15-10-2017 12:08 PM
Tak payah stalk ex tuh.. rindu tuh mmg la kan tipu la lepas bertahun kapel tapi bila terbreak tak ri ...

Ya memang tak nak stalk lgi, hari ni dah stop tenangkan diri sikit. Jika tak terus hanyut sahaja, pernah rasa begini kan. Saya kawan-kawan kerja jauh dan ramai dah kawen memang skrg dgn family lah jawabnya. Yang cakap pada diri sendiri tu mmg amalkan bila dah buat begitu rasa lupa sedikit. Mmg amek masa nk move on kan.

sue_0684 replied at 15-10-2017 01:34 PM
been there tt.apa aku buat dulu,delete nom phone terus,kat fb aku unfriend dan block terus.lps 3-4 t ...

Yang phone nom tu, mmg awal-awal dh delete. Fb belum lagi akan menyusul lepas ini haha. Mesti makan masa kan untuk lupakan semua ini, rasa macam semalam bru berlaku. Mudahan di mudahkan melalui semua ini.

solarlunar replied at 15-10-2017 01:39 PM
Salam, dik.

Ni threadnya nk get over after break up.

Wasalam kak,

Maaf ye, tak perasaan pasal thread ni. Bagus point dia terima kasih ;)

Sedang buat...tak nak u turn dh

maybe ex gf chuolss sejenis introvert.. introvert mmg x suka bercakap on phone.. dgr phone ringing pon dah berderau satu badan.. tu yg dia setkan awal2 kalau nk call.. sbb dia nk bg bertenang nk bg ready utk jwb call.. sbb tt ngn ex gf bkn selalu jumpa and maybe dia x berapa selesa sbb x rapat mcm couple lain yg selalu jumpa selalu berckp face2face

Ruzaini90 replied at 15-10-2017 04:12 PM
Hi, haha habis semua dia jumpa ye. Ha ah ex student ums belajar sane juga ke dulu? Ya org semenanj ...

knp korg boleh putus tt? dia xserius dgn u kah?? yess, i ada baca yg dia xnak call smpai berbulan lamanya. .tp, kenapa korg boleh putus plak?

tomaz replied at 15-10-2017 04:35 PM
maybe ex gf chuolss sejenis introvert.. introvert mmg x suka bercakap on phone.. dgr phone ringing p ...

Pertama kali saya dengar ayat ni, mgkn rasanya dengan saya tak ready atau dia tak selesa. Sebab kadang-kadang jika dia call tiba2 cakap kau aku faham dah tu dia dengan kawan, family atau etc. Masa dekat dlu pun mmg kami jarang jmpe jaga jarak. Tapi heran dgn org lain boleh, mgkn sbb introvert ni lah kan.

raradhia replied at 15-10-2017 04:38 PM
knp korg boleh putus tt? dia xserius dgn u kah?? yess, i ada baca yg dia xnak call smpai berbulan  ...

rradhia org sarawak ka tu?

Mulanya kami ok saja, tapi keadaan mula buruk bila dia dapat keje baru. Tapi saya cuba faham dia, mgkn keadaan baru kan tapi makin hari ke hari dia semakin macam menjauh. Nak call mmg tak dapatlah tu, masing-masing mendiam, sehingga akhirnya kami putus. Semasa dalam hubungan ni pun ada beberapa perkara yang berlaku, tapi rasanya mcm masih boleh go lagi hati tengah sayang masa tu. Akhirnya ikatan terlerai..

Edited by tiramisuu at 15-10-2017 05:28 PM

Ni perkara2 aku buat masa dulu.

- Train yourself he is not the one.
- Percaya diri sndr blh dan mampu move on, samada nak atau tidak je
- buang nombor/socmedia
- buang gifts
- stop listening to sad song/love song in Malay/English berbulan2
- tak pergi tempat yg memorable berbulan2 sampai aku blh g dan stop visualize my memory
- everytime bersendirian teringat or nampak simple thing yg bagi teringt, say stop in my memory, stop recalling memory,alih mind kpd perkara lain- practice dan practice sampai berjaya alihkan
- Ubah lifestyle/ ada hobi
- Listen/read motivation article/quote/video
- Stop bercerita pd org lain sbb akan refresh memory pasal dia.

Baru baru memanglah macam tu. It'll get better. Esp kalau simpan dalam hati supaya dipertemukan calon yang lebih baik. Sibuk kan diri, join a group, freeletics ke, start a new hobby, a new interest. Tapi buat permulaan ni lah, recite yaasin banyak2. Kalau boleh lepas setiap solat. Akan terasa lapang sikit dada, insyaallah.