CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AinRaz

Pilih kasih antara anak-anak

CiliPadiSedap replied at 26-10-2017 09:33 PM
lain org lain dugaan

ada orang lahir ke dunia zero tak sempat rasa kasih sayang mak ayah. ada ya ...

Terbaik kata3 ni...

CiliPadiSedap replied at 26-10-2017 09:19 PM
adik bradik kandung ke dik?

mcm kisah mastika, sedih dengar masih ada ibu tanggang dalam masya ...

Haah dear.. adik beradik kandung.. kalau dulu slalu la kne maki dengan dorg dua ni.. sebab d  mata mak dorg jek betul.. ni bukan mcm dendam taw.. tp lebih kepada meluat.. meluat gan ank2 yg mak sanjung sgt tu.. gtuu

Solat wajib jgn tgl lps solat bykkan zikir salahsatunya zikir Ya Rahman Ya Rahim pls Google sendrik kelebihan zikir tu buat 100 kli.baca ya quddus juga dan Google sendrik kelebihannya.bykkan senyum dan berlapang dada.anggaplah semua ni ujian dr yg maha Esa.jgn putus zikir astaga dlmati.jgn menyampuk bila drg bercerita.bykkan mendengar ckp bila perlu shj.bersihkan ati jgn sangka yg bkn2...percayalah nti ko lah yg jd anak kesyg..yg penting niat kena btl..kdg2 obi no boleh nmpk kelebihan anak th dia syg tu tp xpe asalkan ko jgn sentap plak..eh byk lg nk tulis tp x lrt..try ye insyaAllah jd

AinRaz replied at 21-10-2017 06:05 AM
thank you missus.. betul la tu dia mmg rasa awkward.

Kalau I kat dapur tengah basuh pinggan, I  ...

Dengar ustazah nurhafizah punya ceramah kompom berjurai air mata ko nah link die Watch "Ceramah Paling SEDIH Oktober 2017 Ustazah Norhafizah Musa" on YouTube...lps tu ko pk sendrik knp aura seseorang itu kuat best sgt ustazah ni menginsafkn aku..dgr tau insyaAllah ok lps ni

LostStar replied at 23-10-2017 01:12 AM
bertabahla.. sebab saya pon sebegitu..
cuma saya ambil pendekatan mendiamkan diri.. apapon cuba ja ...

Betul tu aku nk ckp pun pyh kang kata poyo buat dulu nti baru Rasa benda tu..percayalah Allah swt tu nmpk klo ibu x adil atau anak yg lain dengki..rugi klo jd ibu tp x adil bg kasih syg takut nti bila tua anak yg kita x syg tulah jaga kita kan..nti menyesal dan malu bila tgkwajah anak yg kita x berapa syg tu jaga kita dgn baik..

CiliPadiSedap replied at 26-10-2017 01:14 PM
sedih dengar.

ain sentiasa doa ye, pernah tengok cerita kasim selamat? ibu mertuaku? lakonan p ...

Aah betul2 betul yg penting jgn dengki klo ibu n bapa th syg adik atau kakak atau abg lebih its not big deal..kdg mak pak x syg kita makcik kita syg lebih kt kita kdg2 boss syg lebih kdg2 haiwan pun syg kita benda ni luas jgn sempitkan ati tu berlapang dada ye sabar byk 2 insyaAllah adelah tu

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 26-10-2017 01:33 PM
lain org lain dugaan

ada orang lahir ke dunia zero tak sempat rasa kasih sayang mak ayah. ada ya ...

Betul sgt2 sob sob sbb kasih syg Allah itu luas x terhinggakan jgn sedih2 sangka th baik2 je bak kata ustazah tu klo ade lintasan jahat tu buang jauh2

rainbowrainz replied at 27-10-2017 10:24 PM
Dengar ustazah nurhafizah punya ceramah kompom berjurai air mata ko nah link die Watch "Ceramah Pa ...

Doa yg baik2 ..
Mudah mudahan one day ibu akan berubah sikap.. kdg2 manusia tak lps dr kesilapan.. dan maybe dia xsedar..

rainbowrainz replied at 27-10-2017 10:33 PM
Betul tu aku nk ckp pun pyh kang kata poyo buat dulu nti baru Rasa benda tu..percayalah Allah swt  ...

part anak yg kite x sayang or x close tulah yg akan jaga kite nanti, yg tu i setuju sbb i dah tgk ia berlaku a few times ....

AinRaz replied at 20-10-2017 01:13 PM
yes sama la.. I pun duduk dalam bilik je. Sesekali keluar gak la..saudara mara I semua ok. Diorang ...

Wujud je mak2 bodo gini. Bertabah la uols. Nikoh cepat, then kuar dari rumah tu. Biar femili uols rasa kehilangan. Nyampah ai baca cerita mak2 bodo bengap dengan anak sindri pon nak bias. Ai feel yu sis ai feel yu.

AinRaz replied at 21-10-2017 04:36 PM
cerita kita hampir sama. Adik I pilot, satu hari tu dia nak pegi kerja. Masa tu pukul 6.30am kot,  ...

Astaga mentalnya mak uol! Nama jah educated reti spiking namun mentalnya sakit! Ya hampon ko lawan je mak ko tu. Hapa ingat dia mengangkang untok lahirkan ko dia dapat hak ekslusif untuk layan ko macam sampah ka? Ya hampon, benci la mak2 bias gini, sebab mak ai pon bias lebihkan hadek2 so ai memang selalu makan hati jah dengan sheols!

chazey replied at 31-10-2017 04:27 PM
Wujud je mak2 bodo gini. Bertabah la uols. Nikoh cepat, then kuar dari rumah tu. Biar femili uols  ...

weyh jangan la panggil my mom bengap ka bodo ka... Aku pun tak panggil emak aku macam tu.

I get your message. Just like what my sister said to me last time
"ko kena kawin kalau ko tak selesa dgn ibu.
So ko dah bole stp sakit hati dgn ibu & ibu pun dah bole stop sakit hati dgn ko.
Maybe some people just need a different set of parents.
New parents to be exact. Period !"

Emak saya selalu cakap..setiap anak lain peelnya..maka lain cara layanannya. Siapa cakap semua kena layan sama rata??..even ank perempuan dan lelaki harus dilayan berbeza sbb fizikal dan emosi mereka berbeza...kehendak dan keperluan meeka berbeza.

Saya melayan anak lelaki dimanja2 sebab anak lelaki suka dimanja2..suka peluk cium mak. anak perempuan tidak! sampai satu tahap umur mcm umur 6 ke 7 tahun mereka dah tak nak cium peluk mak lagi. mereka ada emosi sendiri dan cuba tentukan dia nak jadi yang bagaimana? tak nak pilihan emak dan sudah pandai/kalau boleh nak buat keputusan utk pilihannya sendiri (makan atau pakai)

while anak lelaki..8 tahun masih nak manja2..makan masih mintak emak, nak turun bawah pun nak mintak izin. kadang rimas tapi itulah hakikatnya..budak lelaki lambat matangnya

waktu kita jadi anak kita selalu rasa parent tak adil
but, bila dah jadi parents baru tau susah nak berlaku adil seadil adil nya
kita manusia biasa mesti ada favoritism yang tak leh nak deny

tapi selagi boleh jangan terlalu menampakkan benda tu
sampai ada yang terasa hati..

AinRaz replied at 1-11-2017 10:18 PM
weyh jangan la panggil my mom bengap ka bodo ka... Aku pun tak panggil emak aku macam tu.

If only your mum could see how much you love her just by looking at how you defended her when I labelled her negatively...

Mak ko memang bodo tak sedar betapa berhuntongnya ada anak macam ko yang mengasihi dia sepenoh hati. Semoga makcik @ mak TT diberi hidayah seblom menghembos nafas terakhir. Buat baik ja la dengan dia TT. Sempena Maulid Nabi ni aku nak husnuzon la - mak ko jadi camtu barangkali ada la puncanya. So just be nice to her though she may not reciprocate your kindness. You don't know what she has been through. At least she'll remember only good things about you when it is time for her to be on her death bed.

Cheers! And sorry for my harsh words.

Boleh je kita tunjukkn kasih sayang dengan anak sama rata.

nak dgn tak nak. jadilah mak yg baik kpd anak2 sendiri. jgn melebihkan mana2. you can do it TT.

My mom pun lbih kurg camtu.. tu yg i cpat2 nk kwen.. bygkn msa i nk pindh msuk rumh baru.. smua brg i mak sruh ayah bwa trun.. next i dtg brg2 tu dh ada kt luar ( kotak2 buku zman bljar).. sedih sgt rsa..
Mak i dia suka ckp sinis lg2 klau org tu x educated. Cth my jiran.
Mak i boleh buat ayat.. tgok kak za ni... walau dia kerja kilang, rumh byk gak.
Prmpuan tu bljar pun x abis..untung la suami kaya...rumah besar..

Jujurnya i memg xpndai ambil hti.mak i sgt..x mcm kak i.. kalau wasap grup mak i msti reply msej kak i smbil buat icon love

Mgkin dri segi layanan ksih syg kot mak i x adil.. mak i bg juga tanah kat i..sibling smua dpat hibah.
Kdg2 i rsa sikap i yg suka pendam jer

memang normal benda ni berlaku
kalau anak ramai memang ada anak favorite
cuma jangan la ditonjolkan sangat
macam saya ni bukan favorite di mana2
dalam keluarga kat sekolah kat university kat tempat kerja jadi macam x berapa nk kisah sgt benda ni
adik beradik saya mempunyai banyak sebab utk disayangi
kakak- sebab dia sulung
adik perempuan- sebab dia lawa mcm mak dan dia kawen awal, kiranya menyelamatkan dia dari ditanya bila nk dapat menantu
adik laki - sebab dia anak lelaki sulung
adik laki - sebab dia anak lelaki bongsu
adik perempuan bongsu - sebab dia bongsu

antara benda simple tapi boleh buat terasa
contoh 1- bila mak hadiahkan adik handbag sebab dia konvo degree, sedangkan saya dah konvo master pun xdapat beg terus saya sound mak, saya dah dua kali konvo tak dapat beg pun, terus mak kirim beli beg bila kakak gi us

contoh2- bila saya luahkan masalah dalam grup wasap, mak kata hanya Allah je boleh bantu saya tak elok pung pang dalam wasap, tapi bila kakak kutuk laki dia boleh pulak

contoh3- bila mak kata doa dia kat mekah supaya kakak bersalin normal dan dapat anak laki, masyaAllah bagusnya tapi saya masa tu ada masalah teruk tak didoakan ke

dan banyak lagi, tapi sy pesen tak  berdendam, benda tu terkesan tapi sekadar lalu
untungnya jadi anak tak favorite ni kita tak dirindukan, anak kita tak dirindukan tapi saya rindu sama depa

so kalau tt nak kawen makesure beranak satu je jangan lebih sebab benda ni akan berlaku
mak ayah kita pun tak perasan menyakitkan anak

AinRaz replied at 21-10-2017 01:53 PM
lepas luah kat sini I rasa lega sikit dah baca komen semua org..
nampaknya bukan I sorang je la yg ...

naik je lah taxi
takyah lah hadap kalu org tak sudi