CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lr7

masalah tempat kerja

ko bgtau KJ. sb timb pun mcm xleh wat ape. lelong kat unit lain, semua pakat tolak.

buat mcm ketua unit aku, g humban kat HQ.

kalau uols duk hq, g humban duk sabah sarawak sana.

uols bg KPI rendah dan mtx Ketua Pengarah justifikasikan ngn Ketua Jabatan mcmne nk handle makhluk pemalas nih-sama ada nk usir ge jabatan lain, tukar ke hq/state atau ape2 tindakan lain.

Meh ambik i keje..i ni suka keja & belajar buat kerja yang bukan keja i sekalipun. Sebab bagi i pengalaman tu penting. I setuju dengan u sebab i pun tak suka orang yang sambil lewa bab-bab keja ni. Hanya melepaskan batuk kat tangga, hasil keja pun suam-suam kuku jer. Sebab i pon ada juga bkerja dengan staff yang sebegini.
Sebagai contoh, seorang staff ni ditugaskan untuk buat satu report. Lepas buat tu terus serahkan bulat-bulat pada i. I kena jumpa management untuk minta signature & even client. Pastu plak, report tu boleh ada figure yang salah (staff tu tak double check before submit). So, jadi keja i pulak mengedit & review report tu & hantar untuk approval pihak yang tertentu.

Alangkah indahnya kalo deme buat satu keja tu, buat sungguh-sungguh. Dari mula buat sampai abis. Kan lebih efisien. Tu tak, asal buat terus lepas tangan

Laaa...apa susah...allah ada..

Orang cenggini..ada anak2 pon xpandai..makan duit haram tak berkat...makan duit rakyat .. ada bini bini main belakang..hidup tak bahagia hutang sana sini ... masuk neraka...

Emo pulaks

lr7 replied at 24-10-2017 01:24 AM
aku belum jumpa pengarah lagi..aku baru maklum pada timbalan pengarah..tapi mcm takde apa tindakan ...

Kalau macam tu memang parah. Adakah sikap dia menjejaskan produktiviti jabatan kau secara keseluruhan? Atau ko je yg sakit mata?
Kalau aku jd kau, aku "demote" dia suruh keluar dr bilik ekon duduk common area mcm geng2 kerani hahaha

Marah2, mengamuk, mengugut takkan solve your problem. Sebab diorang bukan budak2, so makin diamuk makin diorang lawan balik.

Semua govmt servant ada markah prestasi kan? Bagi diorang markah yang selayaknya, dan kena inform staf tu kenapa markah dia rendah. Dan i pasti semua govmt agencies ada saluran untuk staf yg bermasalah disiplin. Gunakan saluran yg betul. Sebab walaupun staf tu macam hareemm, dia still ada hak dia sbagai pekerja

sila amik perkerja swasta jd pekerja bawahan TT

Follow Us
takde unit integriti ke? suruh la unit tu amik tindakan..

chinta89 replied at 24-10-2017 08:58 AM
ko bgtau KJ. sb timb pun mcm xleh wat ape. lelong kat unit lain, semua pakat tolak.

buat mcm ketu ...

Patut la ada seseorg yg I kenal ni cepat je permohonan pindah dia diterima.
Mungkin jabatan dia pun dah tak sabar2 lepaskan dia yg asyik MC, cuti, MC, cuti, belum masuk lagi drama dirasuk pontianak kat office

Da jd budaya keje gomen mmg

camni ko gi mane2 pun

same je will facing it..antara faktor2 jd gitu:

1. Keberhutangan yg serius byk buat overlap

loan bank rakyat kena tipu

masuk mlm nak cepat kayap

then gaji da ciput malas dtg keje

mcm2 alasan nenek kawen anak sakit bagai etc

manjang cuti mc etc

2. Sindrom bangun lambat

3. Sikap & budaya melayu mmg sinonim pemalas

suka berpolitik mengumpat, kondem sesama staf,

etc berbanding buat keje

gaji nak besor kije nak ciput

4. Etc korang bleh sambung sendiri

Based on experience di pejabat gomen, kalau cakap mulut, nasihat tak jalan, next step is bagi warning letter.

Warning letter dari jabatan atau HR...kalau report ke HR dia akan tanya dah ada warning letter? nak tarbiah?...kena ada black n white so warning letter kena bagi...

kalau dah banyak kali warning letter, report je la request to transfer to other department.

cakap mudah la tp untuk menjadi kenyataan untuk orang yang direport tu kena transfer makan tahun jugak la  ..tu belum dia guna cable dia untuk pertahan diri dia dari dipindah jabatan

sarahmirza replied at 24-10-2017 10:11 AM
Patut la ada seseorg yg I kenal ni cepat je permohonan pindah dia diterima.
Mungkin jabatan dia p ...

perghhhhh siap diarasuk2 bagai...

iols x suka la staff2 yg jenis byk mc, alasan sakit anak sakit tok laki sakit bini beranak utk menjadikannya mereka dtg lamabt ke opis, dtg opis lps tu mengular berjam2 xde di opis, kije x siap, pahtu bila SKT dan LNPT kiokkkk mula la ckp pegawai atasan x paham saya, sy ni kije siap tau walaupun anak sakit tetap dtg wat kije (sambil tunjuk picca bawak anak dtg bermaharajalela bingit di opis meliar sana sini kebisingan).

Bawak meja kerja dia sebelah u opppss termalu pulak nanti

Cuba mintak org yg senior yg dia hormati... yg berusia sikit tegur sikap dia tu. Kdg2 staf ni tengok bos/org atasan dia muda dia buat lauk dia je tambah2 pulak staf yang dah kerja lama.

chinta89 replied at 24-10-2017 11:40 AM
perghhhhh siap diarasuk2 bagai...

Itulah.... bab rasuk tu yang tak boleh blah..
Masa tu belum kahwin, belum tunang.
Asyik2 tak kerja sebab kena kacau..
Plus lagi MC melobi BF ajak kahwin
Bila dah kahwin terus hilang cerita rasuk dia... tiba2 je tapi MC tetap la.. terlanggar meja masa pregnant pun kena MC..

I dengar je kawan cerita. Kami sama2 kenal orang tu.
Sekarang dh dapat pindah tempat dekat dengan suami dia.
Mudah je urusannya... tempat baru setakat ni belum tunjuk habit lama.. MC, cuti, MC...
Kena rasuk lagi ada dlm plan tu tak tau la..

Hahahaha

ko amik aku keje..ins shaa allah..ko x berdepan dgn masalah mcm tu lagi..

pindah unit buat apa? kasi pindah negeri la...gomen banyak pejabat...hantar la pegi sabah/swak tu...biar kasi keluar dari comfort zone...dah kalau 10 tahun keje, attitude sama, tempat keje sama, mmg naik lemak lah...

if you cannot defeat them
join them
sis mengulat la skali

Memang ada yang kaki ambil mc, cuti kecemasan sesuka hati...yang menanggung rakan sekerja...mengulat, keje hakiki xbuat jual online diutamakan...memang patut direjam orang yang macam ni...menyusahkan orang lain terpaksa cover...

aku xpernah jadi org bawah..post aku dr start aku keje smpi now aku mmg bos...aku ada staf bawah aku..so tu la aku nak tau gak apa perasaan org bawahan ni..tapi jd bos tgjawab berat kan..aku nak cuba ubah staf unit aku..knowledgable pasal area diorg, fail2 tersusun..kerja berkualiti..tip top..jgn buat kerja ok jnji siap..kepala surat pun senget benget..kalau la korang tau bape gaji yg kaki mc ni sebulan..korang sbg rakyat jelata mst xpuas hati..gaji banyak mc,klinik,el je tau weh..lgsg xpdn apa yg dia dapat sebulan..

opis aku kalo bos xsuka transfer jela staff tu bg tempat yg xstrong tempat org kene buang...cm bilik fail ke..enclose fail ke...