CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Dunia] Bapa Dakwa Anak Jutawan 'Lupa Daratan'

Edited by JeepersCreepers at 17-12-2017 02:19 AM

Kawan aku pernah pesan pd arwah maknya..jgn cepat sgt diagihkan harta pd anak2. Takut nnt dah dpt harta nasib si ibu tak terjaga. So arwah maknya tangguhkan sampai saat betul2 uzur baru buat urusan tukar hakmilik tanah & sebagainya. Baru ni jumpa kawan tu katanya maknya baru meninggal, syukur semua anak2 selalu jaga arwah di kampung sampai ke saat akhir. Bukan dia buruk sangka pd adik beradik sendiri tp dah pernah tengok kes mcm ni. Lps dpt harta anak2 buat2 lupa pd org tua. At least klu anak tak kesah pon, ada jugak duit utk sara diri sendiri. Tp yg aku ckp ni tak semestinya melibatkan mak2/bapak2 yg tak bertanggungjawab...kdg2 ada je anak tu sendiri yg tak igt tanggungjawab.

Apak aii ada 3 adik lelaki <- tiga tiga ni mengharap sangat aii punya apak bagi sedikit harta pada mereka.

We all adik beradik macam eh apa kes?

Aii punya tai lo pulak banyak duit. Aii rasa mcm ehhh nak lah jugak duit dia. Adik beradik maa tolong menolong bantu membantu gitu.

Anak anak TaiLo pulak ckp eh apa kes nak duit bapak depa?

Duit punya pasal mcm mcm boleh jadi kan. So kita kita yang ada anak anak eloklah simpan duit utk diri sendiri. Bagi dkt anak depa buat perabih sebab easy money kan. Generasi Z mana tau nilai duit duit ni.

TravellingBear replied at 13-12-2017 02:22 PM
Adoyaii cerita pokcik ni macam membenarkan lagi poligami ni benda buruk

KihkihKih..ssh nk bersangka baik dgn poligami...family aku pon berpoligami...mcm pakcik ni jgk...so mmg susah la aku nak bersangka baik..jarang kot ada yg poligami ala ashraff muslim

popow replied at 13-12-2017 02:01 PM
gigih i screenshot comments.

jadi betul la kata forummer mesti ada yg takena dgn pacik ni.
ni bini no2 & anak tiri tak abes2 dok batu api konon pacik ni tpinggir. hadap sangat la dgn bini no2 yg mggatal tu

tua2 dok carik salah anak, muda sihat belaka dulu anak2 dilayan mcm apa

Sejahat mana pun parents, tetap berdosa bila anak2 abaikan tanggungjawap.. Kalau aku jadi pakcik ni, tak nak lah aku bgi smua harta aku.. Lepas aku mati, bru suruh lawyer settlekan

Ingat semua lelaki tu budiman ke.
Bila berpoligami. Sama ada bercerai atau tidak.. harta sepencarian mesti lah dibahagi terutama bg pihak 1st wife yg dah berpuluh tahun hidup susah payah sampai jd kaya raya.. lain ler kot ada spender je.. tu pun nk rebut ke..
Contoh kes pak aku ni mmg my mom minta fasakh. Ntah apa dengki nya pak aku tk nk bg bhgn mak. Tp terus tukar nama anak2.
Bg diri aku yg bujang ni. Kot mati dulu dari mak.. semua harta2 tu mesti dpt pd pak semula sbb dia wali.. waris aku yg paling kuat. Tp dlm diam ada aset yg aku masuk kn nama mak. Sbb aku risau kot mak terbiar bila aku tkde.. tu sbb aku tk serasi dgn bapak.
Sbb aku bijak skit dari dia..
Dia tk nk bg harta bhgn mak.. biar aku yg bagi.

Follow Us
erm,sebenarnya dua2 pihak salah.atok ni pun salah,anak2 dia pun salah.period.

siputsedut replied at 17-12-2017 12:44 PM
KihkihKih..ssh nk bersangka baik dgn poligami...family aku pon berpoligami...mcm pakcik ni jgk.. ...

kak...si serap tu bini 1st doktor mana boleh nk tinggal2 tau...kawin y seken kt selatan thai kn pahtu kejenye pn tidak...manenya adilnya...

zehra2 replied at 17-12-2017 03:24 PM
Bila berpoligami. Sama ada bercerai atau tidak.. harta sepencaria ...

Tapi most org Tak sedar n faham lagi yg pembahagian harta sepencarian mesti dibuat sebelum poligami. Perempuan Tak dpt info, yg lelaki lagilah suka nak lepaskan diri. Penonton yg jahil pulak siap Tanya bkn mati nak bagi2 harta, hidup lagi..  hopefully isteri2 di luar Sana sedarlah hak and jika Suami nak berpoligami. Dptkan hak and Dan ank2 dulu pas tu dia nak kahwin lagi lantaklah..

DARSITA replied at 17-12-2017 02:35 AM
Apak aii ada 3 adik lelaki

Bodoh sgt mentaliti depa dar. Dah sah sah2 your dad Ada waris apa hak depa dah? Hari tu in my family Ada gaklah jadi. My bill meninggal Ada tgglkan sikittttt je, pas tu abg dia yg sorang ni berbunyi.. I sound my Suami kebodohan apa your bro tu? Org tu Ada nak jantan pehal nak sebut2

jahcomel replied at 18-12-2017 09:55 AM
kak...si serap tu bini 1st doktor mana boleh nk tinggal2 tau...kawin y seken kt selatan thai kn pa ...

Yang bab tu takleh nk komen la sbb x serumah x sebilik ngn serap...kita komen benda yg pasti je...yg ok nya...serap berjaya la kontrol bini2 dia...siap jd besfren biar serap jaga anak2 depa dok keluar sama..kira ok la tu ada positif jgk...kalau btl dayana x happy ..mesti dia dah tuntut cerai dh ...dh dia org pandai..bknnya x reti kan...

zehra2 replied at 17-12-2017 03:24 PM
Bila berpoligami. Sama ada bercerai atau tidak.. harta sepencaria ...

Siannya mak sis...sebbaik la sis ada tlg jagakan dan puoangkan hak dia tp still x fair la kan sbb tu sepatutnya bahagian sheols...

sarahmirza replied at 12-12-2017 02:50 PM
Harta pakcik bukan milik dia 100%.
Tapi ada bahagian yang dikategorikan sebagai harta sepencarian ...

rasanya pakcik ni pun ada bahagian dia..dah lama kasi baru sekarang nak komplen ke..mungkin bini baru sama anak2 tiri perabih harta bahagian pakcik ni..lepas tu nak mintak kat anak2 sikit sumbang biladuit dah abis..anak2 taknak kasi mungkin pasal takut anak2 tiri bapak dia sapu..

arasham replied at 17-12-2017 06:04 PM
Bodoh sgt mentaliti depa dar. Dah sah sah2 your dad Ada waris apa hak depa dah? Hari tu in my fami ...

Depa rasa tak salah kalau abang nak relocate duit kat adik beradik sendiri. Sebab depa jugak yg tolong abang tu masa mula mula buat bisness. Apak pulak jenis sayang adik adik (ibu bapa meninggal zaman adik adik tu belum kawin) Apak tu dah mcm tmpt depa berlindung, dia lah abang dia lah ayah.

Tapi tu lah kami ni pulak yang jaki.

Z77 replied at 17-12-2017 08:09 PM
rasanya pakcik ni pun ada bahagian dia..dah lama kasi baru sekarang nak komplen ke..mungkin bini b ...

Sebenarnya kes pakcik ni dah keluar dua tahun lepas. Kalau CI masih simpan threads lama tentu thread pakcik ni ada di page belakang.

noor2 replied at 13-12-2017 12:53 PM
Kes kenalan i. ...perempuan. ..hidup dia senang lenang dulu asal hidup biasa. ..background suami ist ...

Lelaki tu mampu hidup senang hasil susah payah dari awal bersama isteri pertama. Rezeki datang bersama anak isteri. Bila dah senang dia plak rasa "mampu" kawen lg 1.. Habis isteri pertama hanya mampu makan hati sahaja..

zehra2 replied at 13-12-2017 02:18 PM
Tersangat ler.. masa hidup susah payah.. semua loan atas nama mak aku.. dah senang.. pak aku kawin ...

Siannya mak hang. Selalu dengar laki bila dh senang akan lupa. Pengorbanan sama2 bini first. Dia rasa dia mampu dia cri lain.. Padahal dia lupa rezeki murah datang bersama anak dan isteri..
Mak pak hang cerai lama pas kawen br atau sebelom pak hang kawen lg

... dulu kalau atok ni berzina pasang mistress aje takde lah timbul masalah nih, kalau takut dosa boleh tobat aje bila dah tua ... ini pegi nyusahkan diri nikah kali kedua buat ape?? Cash lah atuk oii ...

Sampai hati buat ayah kandung mcm tu walaupun marah ayah kawin lain. Nak dgr jgk side anak knp diorg hilang hormat&syg kt ayah.sbb mmg tamak ke atau ayah dia ni dulu dera diorg.

so, ape penerangan anak2?