CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Dunia] Bapa Dakwa Anak Jutawan 'Lupa Daratan'

Kat fb ada yang komen dia kenal pakcik ni anad keluarga. Katanya pakcik ni masa muda byk sgt buat hal kt keluarga bini pertama.

noraidil_06 replied at 12-12-2017 03:48 PM
Hihihi. Tanah ade dah. Nanti i buat loan bank

i did found an old folks house here in kk. but it only caters for chinese only. but the activities and facilities is quite good. tapi kawasan bandar.. tak minat sangat dengan persekitaran dia. bingit.

somehow, i do like the idea. tapi yg buat i tak suka is anak hantar ibubapa sebab malas nak jaga.

samasam90 replied at 13-12-2017 12:04 AM
i did found an old folks house here in kk. but it only caters for chinese only. but the activities ...

Kdg2 bkn mls. Kekangan kerja. Kalau x kerja, mcm mn nk sara hidup. I like the idea of sending makayah mcm nursery. Htr pagi,  ptg jemput.

amyza replied at 12-12-2017 11:23 PM
Tak baik buat ayah camtu,kalau dah berjaya tu hulur2 lah sikit bukan luak pun harta yang ada.

kdg2 bkn kedekut rsau harta luak tp sbb dendam. nk tgok bapak dorg trseksa mcm apa yg dah bapak dia buat pd mak dorng dlu. dendam tu mmg xbaik tp apa lah dayanya mnusia biasa je

ntah2 pakcik ni masa muda gatal.. kaki dangdut.. celop sana sini pukul anak bini bagai.. now payback time la kot..

Yg penting kena dgr cita dua pihak dulu...

Follow Us
mak mertua ada bagitahu kat area bangj ada rumah orang tua yang boleh hantar pagi dan balik petang.

Sah..ketujuh2 ekor anak ni lg jahat dr setan dan lg kejam dr keluarga Dinasti Lim Penang

Setakat ayah kawin dua, x balik umah, berjudi ke, terpukul sikit ke waktu muda anak2 still kena ada rs sikit tggungjawab. Tp klu klu tahap rogol anak sendiri ke, molest ke, jual kt pelacuran tu a big no no nk jaga ayah balik.

tobobon replied at 12-12-2017 07:03 PM
darab 3 okeh... heols tuntut dr 3 orang anak untuk sebulan

debuk!!!!!

(mek pitam)

aku nk dgr cite dua2 belah pihak...aku pn xsalahkn anak2 atuk nih maybe atuk nih ade wat silap kt anak2 dulu2...mana kita tau kn...skrg atuk dh tua maybe ramai org kasihan sbb dia dh tua tp kita x tau sejarah atuk nih dulu2...org cepat berprasangka buruk kt anak2 bila jd kes camnih...

akusukaq replied at 12-12-2017 12:47 PM
ayah kawen lain bukan alasan utk anak anak ambik harta miliknya. atas alasan apa pun anak tak de ...

Setuju ni. Anak2 takde hak utk ambik harta parents kalau theyols masih hidup. Kalau dha mati lain cerita-ikut fariad @ hibah. Tp baca news tu ayahnya dah agih siap2 kat semua anak, hujung2 anaknya tak beri belanja kat ayahnya. Pakcik ni terlalu sangka baik kat anak2 agaknya sampai beri semuanya takde reserve utk diri sendiri.

Term anak derhaka biasa kita dengar. Parents derhaka dgn anak jarang masyarakat kita highlite.

bila dh tua nak salahkn anak2 pulak tp x ingat mase buat kt anak bini dulu2...aku knal sgt peel org2 tua camnih mmg pnah blaku dlm famili aku...pak spupu aku punya pangai camnih lh...skrg duk mnjaja cite anak2 x mau jaga dia tp mase muda2 dulu pukul bini pukul anak x ingat dunia...ksian anak2 mmbesar dalam ktakutan...bangsat punya pangai bapak

aku rasa ler... esok2 aku pun akan alami kes yg sama.
sebab pak aku dah berikan harta2 sepencarian dgn mak kpd kami dua beradik masa meka bercerai dulu. tp sbb mak aku mintak fasakh.. mak tk dpt nafkah.. tak dpt mutaah  dan harta sepencarian.

panjat mahkamah syariah shah alam nun buat sulh.. tp pak aku hati keras. sudahnya mak beralah..
walau mak kena byr 20k pd peguam utk settlekan semua.

tp pak aku dok citer kat org semua sedara mara.. yg dia dah bahagi2 harta dia pd kami.. pd hal itu bahagian mak yg dia tk nk bg pd mak sebaliknya bubuh nama kami. jd nya dari bahagian dia takde la utk kami.. dia dok bg anak2 dia dgn bini baru..

aku tak dengki pun. aku dan adik pegawai kerajaan. mak aku pun pesara kerajaan.. bukan tak dak duit nak mkn.. tp aku mmg dah ckp siang2.. pak aku meninggal je..aku nk jual semua tanah sawit dan kebun yg ada.. skrg ni aku bg je pak mkn hasil nya...
sampai laa ni.. aku mmg tak bulih nak tgk muka pak aku tu.. tak pa lah tak kawin pun.

zehra2 replied at 13-12-2017 09:27 AM
aku rasa ler... esok2 aku pun akan alami kes yg sama.
sebab pak aku dah berikan harta2 sepencarian  ...

sedih cite kak nihsabar kaksy paham situasi akak...

org sokabar jangan bagi story sebelah pihak saja
bak mai story anak2 nak tau gak

rakyat jelata takmo dapat dosa kering

Sibuknya masing2 jadi hakim masalah org. ....diri sendiri belum tahu masa depan dan masa sekarang pun entah2 hidup tunggang langgang. ...pakcik ni buat tuntutan untuk masalah sendiri dan tak minta pun masyarakat sibuk jaga tepi kain orang. ...macam lah kita hidup dengan dia. ...tidaklah didera atau dibunuh anaknya. ..cuma beliau kawin lain dan tetap bagi harta pada anak2 sampai hidup senang lenang ....dan......siapa kita nak judge hidup dia?

Edited by capiloton at 13-12-2017 10:24 AM

kalau u nak buat, maybe boleh guna idea style jepun ni.

tapi i suka retirement community macam movie diary of wimpy kid, roderick rules.
siap pool, garden, bilik sorang satu ala2 studio hotel.
kalau bayau 2k sebulan pun ok jer.

edee_91 replied at 12-12-2017 08:23 PM
oh please... loya tekak aku. yang melahirkan sampai putus urat sampai koyak pepek tu mak je ye. ap ...

nak baldi.. sila muntah..

terpulang.. itu daku punya pendapat.. n mmg daku nasihat ke adik beradik begitu jua.. apa pon alasan mereka adalah mak ayah.. walau sekalipun dorg penjenayah.. tu jek..