CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3570|Reply: 14

“Sebab Mobile Legends Jahanam, Laki Aku Malas Kerja Dan Abaikan Tanggungjawab”

Seorang wanita yang juga merupakan seorang isteri dan ibu meluahkan rasa kecewanya dengan sikap suaminya yang terlalu ketagih bermain permainan online, Mobile Legends.

Sikap suami yang mengabaikan tanggungjawab, baik anak mahupun nafkah telah menyebabkan wanita ini mengambil keputusan untuk meluahkan rasa hatinya di dunia maya dan meminta pendapat dari para netizen.

Ikuti luahan wanita tersebut. Semoga memberi sedikit sebanyak pengajaran kepada kita semua.

As salam minn semua.. tlg siarkan screen shot sekali ye min.. kisahnya malam td bengang gler ngan laki aku… pkul 11 lebih mcm tu anak aku yg tengah tido tiba2 menanges kuat, mimpi buruk ke apa..aku kat sebelah tengah tido mamai2 dok tepuk2 pujuk anak tp x jalan gak..

smp ligat anak aku nanges baru aku tersedar dr mamai (penat sgt sbb 10 lebih baru lelap). yg laki aku kat ruang tamu dengar anak aku separuh mati nanges buat bodoh je cket pun x heran (sbb fokus men mobile legend jahanam tu). mau x bengang aku aku baru je lelap anak nanges x nk tlg tengokkan..

last2 aku dukong anak bawa ke ruang tamu aku ckp ‘abg x dengar ke anak nanges’. laki aku ckp ‘syg kan boleh handle’. dlm ati aku geram btol… sbbkan game tu lgsung x boleh lebih kurang tlg tgkkan anak… stop kejap pun x boleh… tang cr duit pndai plak suh bini kerja cr duit same2… tang penat x sanggup… x taw ke bini dr 4.30 pg da bangun x rehat… 10.30 malam barula lelap..

fedup btol ngan laki mcm n… fikir diri sendiri je sedap.. time susah x nk same2… elok game tu je yg kejutkan die pg2, masakkan tok die, lahirkan anak die, n buat semua kerja rumah… geramnya aku… ntah pkul bapela die tido last2 pg td aku kejutkan die g kerja die x nk bangun pun n x pergi kerja…

lantakla malas nk pikir aku siap2 anta anak g bs n terus g kerja… aku fedup… sori.. nk luahkan perasaan je.. aku kalo bengang ngan laki dlm wasap berani la ckp mcm tu… depan2 x berani kena penampar kang.. apa yg aku x puas ati aku luahkan dr wasap je… okla.. tu je nk luahkan.. aku penat.. tq min..

laki korg ada x kaki game sampai x sedar siang ke malam

dulu suami saya sibuk bercucuk tanam kat farmville kat fb
bila tegur dia kata nak jual akaun
takdan jual akaun dia dah boring
stop sendiri main
alhamdulillah doa sy dimakbulkan

letak la anak tu depan laki biar dia jaga..

tok laki aku hantu game ... mobile legend bagai
tapi nasib baik berhati perut berakalkan maknusia

kerja rumah mmg dia buat hari2 takde masalah
pepandailah cari masa bahagikan waktu

tak boleh aku bayangkan kalo sume keje aku yg buat dan hubby tugasnya depan PC/handphone semata
jadik giant kot nanti

syukur alhamdulillah

arwah atuk akak kaki wrestling zaman tu wwf wwe wwc. semua video dia ada. nasib baik atuk xkenal game legend

Follow Us
aku dikurniakan kemudaratan kalo tgk tepon lama2
mata merah berair urat mata tegang dan kepala rasa panas
mungkin ada kaitan dgn mata aku jenis silau kot
jadi aku mmg xbole main game dlm tepon
paling2 pon sudoku je

ada sorg tu suka tgk tepon dlm gelap
jadi Allah kurniakan mata dia jadi rabun

utk tt doakanlah yg baik2 utk suami
insyaAllah adala nanti kesedaran dlm diri dia

tepon aku pernah berkecai sbb tido ptg terlepas mahgrib
tido tepon atas badan, bangun terkejut tepon melambung nk sambut lagi la melambung dan jatuh berkecai

Bahayalah Game ni...eeeeeeeee

pergi bercerai ajelah,

failkan jer cerai kalau itu yg terbaik daripada nasib anak2 diperjudikan....plus daripada fedup and terseksa sebelum melakukan perkara yg berdosa, baik fikirkan masa depan anak2.. aku pun kaki game jugak, tapi x main mobile legends yg bodoh tu..nway, doakan yg terbaik buat mu ..be strong and remember whatever decisions that you tend to proceed with, please do think of your children instead of yourself... good luck

tak tahu game ni bersifat macam mana,smpi tk boleh tinggal sekejap.saya bukan kaki game tak minat,

nak cerita ade kawan ai baru kahwin,tb2 apdet status bengang n marah dgn suami dia sebb asik main game ni tak henti,sampi nak campak fon laki dia.ai pn trfikir patt baru kahwin bahgia,ni lepas kawin bergaduh punca  game

#semogaTTdan kawan ai berbahgia hendaknye

suami carly bukan kaki game, tp bila dia dpt tidur... ribut taufan pun dia x sedar dah... tp dia mmg selalu tidur lewat mlm, siapkan kerja.... nak buat cemana kan.... nk bebel lebih2 x bleh, kang x berasap dapur....

bahaya kalau main game sampai addicted mcm ni.. keje pun x pegi... dulu2 mcm pnah baca ada laki kena pecat sbb addicted sgt main coc...

my friend pun baru ni tangkap pekerja dia 3 org tgh main mobile legend waktu kerja..  padahal keje belum siap...

i main game ni mlm2 je..sblm tido..

Susah jugak dapat laki  kaki game tegar. Memang makan ati kalu dapat laki macam cite nih. Eloknye cuba buat naik antu skali, amik hp tu campak ke dinding. Orang kawen ko nak kawen, orang ada anak ko pun nak tapi everything letak kat bahu bini. Bingai punya jantan.

I ngan laki pun main game kengkadang, nasibla x addicted macam ni.

Asik gaduh ngan anak sebab mobile legend ni..pakai telepon acik. Bila di marah n acik amik, ngamuknya lain macam sampai mak pon dilawan.