CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Tidak daftar, keluar mengundi bertentangan ajaran Islam - Hadi Awang.

statement  sebijik macam syiah kat utube...ikut suka hati janji ada nama tuhan dan rasul so macai2 boleh follow without question

ultra78 replied at 22-1-2018 08:10 AM
Tak undi pas juga bertentangan dengan islam.

dulu haji hadi suruh boikot pru yg tak adil... skrg dah adil ke mcm mana....?
mana2 politaik sama jah lidah bercabang

hebakkk najib ni haha...
tp aku nengok kat trg bkn main lg panatik ni.... pdhl sah2 umno bakal berkerjasama ngan PAS

dia ne nak kata pemilihan nabi adam sebagai khalifah ne berdasarkan undian ke acahne?

huhuhu teringat kerismudin

samasam90 replied at 22-1-2018 04:26 PM
dia ne nak kata pemilihan nabi adam sebagai khalifah ne berdasarkan undian ke acahne?

Jap, to be fair dia cakap bertentangan, which is slighly better than yg terus ckp harommm nil rajimmm.

Follow Us
keris umno ke tu haji?

JokesCop replied at 22-1-2018 10:37 AM
Jap, to be fair dia cakap bertentangan, which is slighly better than yg terus ckp harommm nil raji ...

i tak rasa haji lebih baik.. as if la kan elohim dok tanya para angels whos in favour nabi adam/nabi2 selepasnya jadi pemimpin sesuatu kaum..

spesies lobai sepatutnya yakin dengan ketentuan elohim. waima cuma seorg pun yg mengundi, kalau elohim tentukan lobai memerintah, maka lobai pun sah2 akan memerintah..

dia baru terima wahyu dari jibril la.tu.tidak takkan nk cakap macam tu,ularmak mana boleh tafsir quran ikut suka

Biar benar orang tua nih???

Hahahahaha.......kekadang lobai dan lobainita pembimbing ummah ni terlupa yang bukan semua orang bodoh macam orang kampong dia yang kagum dengan dia punya Isle ke hulu Isle kehilir...

Itu hari ada lobai pembimbing ummah banyak bini yang telah menceritakan kepada Maideen bagaimana untuk membersihkan hati agar kita dapat beribadat kepada Allah SWT...

Bukan main marah lagi dia bila Maideen katakan kepadanya bahawa adalah lebih baik dia belajar membersihkan koteynya yang dicelop kesana kemari sebelum nak ajar orang bersihkan hati.....hahahahaha

Tak tahu malu...ada hati nak membimbing orang jadi macam dia!

Wallahualam.

dinopower2 replied at 22-1-2018 02:54 PM
dulu haji hadi suruh boikot pru yg tak adil... skrg dah adil ke mcm mana....?
mana2 politai ...

Tp Hadi tu...cabang dia lain skit...

samasam90 replied at 22-1-2018 07:24 PM
i tak rasa haji lebih baik.. as if la kan elohim dok tanya para angels whos in favour nabi adam/na ...

See, aku assume ko bercakap tentang qadaq dan kadar, ketentuan ilahi, dia xwork mcm tu sebenarnya, interestingly, ada huraian lebih mendalam. Free will keyword dia.

Contoh simple, aku boleh pilih nak tulis reply kat ko menerangkan apa itu qada dan qadar, tapi allah bagi aku pilihan nak reply, xnak reply. And bila aku reply Allah tahu, apa aku akan tulis. Or masa aku reply tiba2 internet xde, or forum down, or ko xsempat nak baca and reply back. Aku xtahu, tapi Allah dah tahu.

So, kita xboleh cakap mana pemimpin yg akan menang adalah qada dan qadar, buat apa nak pergi undi. Kalau setakat tu hujah ko, qada dan qadar, pergilah undi. Sebab itu tanggungjawapbersama.

Apa hadi cuba cakap dia against free will sebagai sesama hamba allah. Xnak daftar undi, xnak pergi mengundi adalah hak kita sebagai hamba allah. Xde tulis dalam alquran demokrasi adalah caranya, sedangkan nabi pun wasiat 4 nama pengantinya, dia x sabda "kamu ambil kertas dan kamu pangkah mana2 simbol yg cantik design dan warna".

See, hadi, dia seorang politician, dia syiar secara politician, pandangan dia akan berat ke politik, dia suruh kita pergi mengundi sebab pada hemah dia, mengundi adalah sama dgn memilih pemimpin, well, dalam konteks sekarang mmg cara tu pilih pemimpin pun. Masukkan kertas dalam kotak.

Tapi, sape yg memimpin kita? Xtahu, cara dia memimpin, xtahu. Muka pemimpin kawasan, xtahu. Hadi pemimpin pas, tapi dia xpernah datang kawasan aku tunjuk kredibiliti dia sebagai pemimpin, najib pun aku xpernah tgk, che det, wan azizah yg sah2 parlimen kwsn aku, aku xpernah nampak dia masa aku belanja barang kat pasar or pasaraya.

So, aku lost interest nak mengundi, sekor pemimpin pun aku xnampak munculkan diri dekat kwsn aku, as far yg aku terasa kempipinan punya tempias, ada seko pakcik minta suruh buat line kuning dekat simpang rumah aku supaya kereta xberhenti kat simpang, and sebulan 2 lepas tu ada line tu. Bukan hadi, najib or wan azizah.

JokesCop replied at 22-1-2018 11:54 PM
See, aku assume ko bercakap tentang qadaq dan kadar, ketentuan ilahi, dia xwork mcm tu sebenarnya, ...

ahli parlimen tu dorang bahas isu nasional di parlimen..kalo isu setempat cam longkang sumbat,jln lobang2 tu keje adun..lain laa ko duk KL sbb KL takde adun

12
Return to list New