CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ladymaa

Suami kantoi

terma2nkondisi2 replied at 26-1-2018 12:41 PM
Seriously ummi

Positif sngt ummi ni sampaikan tak relevan langsung 'positif' tu

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Dik terma, apa akak ckp hanya dari ajaran agama.  Kalau nak ajar isteri semua memberontak, agak2lah, apa akan jd kat dunia ni?  Api lawannya air.  Bukan kita lagi curah minyak.  Keras lawannya lembut.  Takat kes curang ringan2, takyah la nak besar2kan.  Kalau tak faham, tak apalah.  Not only u, semua isteri2 kat sini... jika Allah izinkan, akan faham juga satu hari nanti.

Ehhhhhh?  What's that about doctor ipes?  Are my posts to him THAT sweet?  How many posts did I post to him, pray tell?  Mcm kurang dari 5 je... ke kurang lagi?  Akak pun tak ingat.  Yg akak ingat, akak komen about the girl he met at the airport made him felt younger, tu pasal la dia terkenang.  Yg lain2 tu rasanya posts ke org lain n maybe yesterday(?) about some country song having merits I posted in that thread.  Sweet bersemut ke tu, dik?  LORDY.  Tepek sini tengok sekali lagi.  And about Manak, he's a dead horse to me (sorry Manak, I mean it in a good way).  A dead horse is... well, it's dead.  Why bother beating him?  Just be civil.  Respect the dead.  

Let's not blow this our of propotion.  I'm just an old bird who occasionally tergerak nak bagi nasihat, no need to attack me.  Akak cuma tak sanggup nak biarkan saudara seagama buat keputusan ikut hati dan perasaan.  Itu pun terpulang org nak ikut atau tidak.  Akak ajar anak2 pun mcm tu, tgk kebaikan org dulu.  Kalau kebaikannya byk (in this case, si suami), redha la kejahatannya yg satu itu.  Redha as in accept him like that n pray for him to change.  Kita percaya dgn kuasa Allah kan.  Bukan biar je dia hanyut mencurang secara halal as u said it.  Hal fahimtum?  

So, jgn la susah hati tgk akak positif.  Tak positif la mcm tu.  I believe that I'm being positive the right way, berdasarkan syariat.  Allah berfirman dlm Surah Insyirah kalau tak silap, dlm kesusahan, ada kesenangan.  Akak pesan semua isteri2 sabar, sabar, sabar.  It might nmpk bodoh in ur eyes.  For now.  Kalau nmpk ganjaran kesabaran tu setinggi gunung depan mata kat akhirat esok, Masya Allah, bahagia tak terkata.  

Wallahua'lam.  Akak cuma sampaikan je.  Minta maaf ye semua kalau akak ckp kasar.  Kalau rasa nyampah tgk akak dlm ni, it's up to u la.  Astaghfirullahal'azim.  On that note, is there something else u r not pleased with me?  Kenal akak pun tak, kan?  Rilek laa.  Nah la seketul lagu buat (bukan utk seorang tapi utk) SEMUA... mcm kat tmpt2 lain juga la utk SEMUA juga.  Bykkan selawat weh, hari Jumaat ni.  Kang waktu hujung2 lepas Asar, berdoalah apa2 kebaikan (tak kiralah utk diri sendiri dan utk org lain) kerana Allah akan makbulkan doa2 tersebut.  Ok, over n out.  

sarahmirza replied at 26-1-2018 03:21 PM
Sebab dia doktor kot.
Kenal wife dia pun dari group usrah katanya.
Hahahaha....

oooooo gitu rupanya
tapi itu zaman dulu
zaman la ni kat airport pulop

tapi mampu apadahal......

Ladymaa replied at 26-1-2018 04:14 PM
Betina tu bila wasap saya dia xde rasa bersalah minta maaf bagai kata kitorng kawan je ke apa.
Mal ...

tarik nafas panjang2 lah sis
u tengah marah lagi ni
u kat kampung kan? tekan button pause kejap n rileks
banyakkan spend time dengan anak-anak
kalau u overthinking, u catat kebaikan dia selama ni kat u
dari apa u cerita, dia mati2 kerja sampai minum ketum untuk u n family
itulah kebaikan terbesar dia untuk family

itu kelemahan dia lah
gatal miang segala
kalau i jadi u kan (i lain... i know).. i lantakkan saja

Ladymaa replied at 26-1-2018 04:06 PM
Moto yg dorg pernah naik sama2 tu pon dh jual saya suruh sbb sy benci sgt. Dan terus suami crik ru ...

cuba hargai tanggungjawab yang dah dia laksanakan tanpa melibatkan unsur provokasi tehadap pompuan tu
nanti suami awak lebih menghargai awak
jangan serabutkan kepala dia dengan tuduhan yang akhirnya menaikkan amarah dia
bolayan je

Genkidesuka replied at 26-1-2018 04:35 PM

Dik terma, apa akak ckp hanya dari ajaran agama.  Kalau  ...

Hihi pjg lebar ceramah hakak.. Xpela jgn terasa hati eh..
Ok tertarik dgn terms of "curang ringan2" tu cne? Sekadar jmpa kt sekolah keje dan wasap hp ke?
Suami mmg kerja kuat dan tak kuasa nk layan wasap2 sy yg sindir2 ni. Huhu. Mmg saya percaya yg dia xde zina atau mksiat kt luar. Mmg xde dating2 ke apa. Pmpuan tu cakap "ko sebijik burger pon tak pernah belanja, bg makan anak bini ko je". Ni bbrapa mggu lepas. Kdg sy baca mesej wasap bese2 je. Sepatah2.
Memang klu nk dinilai suami ni sgt mudah bertolenrasi dgn saya. Klu dia byk duit apa saja sume dia bg. Ntahla.. Bab yg 1 ni. Mmg tak disangka2 saya akan lalui. Dulu2 saya yakin benar suami ni xkn curang. Jenis xbyk cakap tp suka dimanja juga. Mungkin saya terlalu yakin dan ambil mudah kot. So janda gersang kesunyian yg anak pon dia xjaga ni mmg byk masa la nk melawa dan layan laki org.

Ladymaa replied at 26-1-2018 03:50 PM
Kenapa awak boleh se positif cmni eh.. Kagum sgt. Hope apa yg awk cakap ni betolla..pmpuan tu mmg  ...

sebab saya taknak awak turutkan perasaaan
memang la forumer suruh awak bercerai
alasan laki awak tak jaga hati awak
tapi awak lebih kenal laki awak
saya tanak nanti awak menyesal
kalaupun roboh rumahtangga awak bukan pasal perempuan tu
tapi sikap awak yang terburu-buru
dalam hal ini pompuan tu gigih sangat nak bermadu dengan awk
laki awak tak hingin pun
jadi awak bagilah kepercayaan kepada laki awak
dan kepada perempuan tu awak jangan tunjukkan awak terkesan sikit pun
biar dia meroyan sorang2
mantapkan ilmu agama
time ngandung ni elok tanam azam nk khatam quran
yg seksi pun khatam 15 kali

awak lagi solehah dr dia sebab tu laki awk sayang
takyah nak insecure sangat
laki awak tu baik
ramai sangat forumer yg jeles sbb laki dia tak sebaik laki awk

Follow Us
MyNameIsIris replied at 26-1-2018 04:43 PM
tarik nafas panjang2 lah sis
u tengah marah lagi ni
u kat kampung kan? tekan button pause kejap  ...

Yelahh.. Mlm keluar kerja sampai lepas subuh mndi2 terus pegi sekolah. Xtdo kadang tertdo.. So harap air ketum untuk kekal cergas kt sekolah. Ptg blik terus tdo.
Sebelom pegi sekolah tinggal duit utk blnja lauk hr tu hasil part time mlm..
Hujung mggu jual bundle.. Mmg dia penat. Dia selalu marah sy tak faham dia, minat dia. Lagi2 pasal sukan. So janda yg sama bidang tu mmg slalu tlg dia.. Of cozla faham kan dh kerja sama2. Saya kesal la dia melayan janda tu yg kata banyak bantu.

maya_mahsuri replied at 26-1-2018 04:27 PM
Atau suami tt sekadar mencari keseronokan?.. bukan utk bertanggungjawab. Sebab tu dia cakap takmau k ...

Aha saya pon ada baca cerita tu pagi tadi kat fb.. Bestnya. Saya cuba jaga solat, solat sunat bagai skng.. Ngaji byk2 zikir. Dan harap suami akan kerap ajak berjemaah. Kalau bab baca doa masa masak tu mmg sy buat.. Mgkin itu juga sbb dia masih terpelihara dr zina maksiat kt luar2 tu.
Dia marah saya kata "ko ingat aku xtau ke ko ngandung anak aku?" dia tau saya sakit hati, dia mmg kesian tp salah ke kahwin lain? Kukuh kan ekonomi. Skng 5 tahun tambah 1, 5 tahun lagi tambah lagi 1. Boleh dia cakap cmtu kt saya yg tengah sedih2 ritu.

onexox97 replied at 26-1-2018 05:01 PM
sebab saya taknak awak turutkan perasaaan
memang la forumer suruh awak bercerai
alasan laki awa ...

sokonggg

Ladymaa replied at 26-1-2018 05:11 PM
Aha saya pon ada baca cerita tu pagi tadi kat fb.. Bestnya. Saya cuba jaga solat, solat sunat baga ...

Korang suami isteri pun ber”aku” “kau”?

Masa i kecik2 dulu, ber”aku” “kau” dengan adik beradik pun dah kena cubit mulut

Ladymaa replied at 26-1-2018 04:59 PM
Hihi pjg lebar ceramah hakak.. Xpela jgn terasa hati eh..
Ok tertarik dgn terms of "curang ringa ...

Apa suami awak buat tu, curang ringan la tu.  Kalau dah sampai berzina bagai, hendak2 dgn multiple women... ha bukan curang dah tu, tapi 'kurang'.  Kurang otak, kurang ilmu... mcm2 kurang la.  Suami mcm tu, sesuailah dibabaikan aje.  Takut kena penyakit kelamin pulak kan.

Mcm kes awak ni, Allah Maha Berkuasa, mintalah segalanya yg baik2 dari Dia.  Find it in ur heart to forgive them both.  Doa agar ibu tunggal tu tak kacau suami lagi.  Buktikan bahawa kita isteri ada class, keyakinan, berilmu dan terpelajar.  Feel n act like a queen.  We, the queens are destined for great things... n it starts at home.  

Genkidesuka replied at 26-1-2018 04:35 PM

Dik terma, apa akak ckp hanya dari ajaran agama.  Kalau  ...

Adoi kak.. sejak bila pulak saya nak attack akak

Berforum je pun.... sori ler kalau terkasar bahasa

Kita sama2 agree to disagree jer ler

And of course lah kan... ni semua salah manak

Edited by terma2nkondisi2 at 26-1-2018 05:54 PM
MyNameIsIris replied at 26-1-2018 02:32 PM
eh eh aku sokong kau part ni

eh eh... apa sokong2 ni

syuh syuh pi jauh-jauh

Genkidesuka replied at 26-1-2018 05:28 PM
Apa suami awak buat tu, curang ringan la tu.  Kalau dah sampai berzina bagai, hendak2 dgn multiple ...

Mmg saya sungguh2 brdoa supaya mereka just atas kerja jer. Tapi jmpa ayat2 flirt2 dr janda tu? Susahlah klu still bersama bwh jbtn sama. Selalu berurusan bersama. Saling tolong menolong. Sbb tu sy rasa nk report pengetua je supaya jgn bg dorg kerja sama2 lg.

Edited by terma2nkondisi2 at 26-1-2018 06:18 PM

Muhammad ajar muslimin dan muslimat saling jaga hak masing2 termasuk juga dlm hal rumahtangga

Takder plak aku nak suruh tt memberontak tapi tt berhak pertahankan haknya sbg isteri melalui CARA dan SALURAN YG BETUL

Kpd sesiapa yg nak bertnya pendpt dlm forum atau mana2 platform, boleh tanya melalui cara 'hypothetically speaking' mcm yg selalu kita tengok kat dlm cite2 law dgn polis tuh...utk jaga aib pasangan masing2

Cth mcm ni

"Salam semua... saya nak minta pendpt semua.. hypothetically skeaping.. sekiranya seorang lelaki bernama John Doe kantoi curang terhadap isterinya, Jane Doe, dgn bukti2 perbualan wasap loving2 n lucah2, naik kereta sama2, saling berpegangan, etc.... apa langkah2 yg patut diambil oleh Puan Jane Doe tersebut?"

Harap post ni berguna utk semua

To tt

Sori tt... berkenaan prob tt ni.. den tak dapek nak nolong

Moga2 tt jumpa langkah penyelesaiannya nanti

terma2nkondisi2 replied at 26-1-2018 06:16 PM
Muhammad ajar muslimin dan muslimat saling jaga hak masing2 termasuk juga dlm hal rumahtangga

Tak ...

Nanti ada forumer yang tanya...

Ni kisah kau ke, TT?

sarahmirza replied at 26-1-2018 06:29 PM
Nanti ada forumer yang tanya...

Ni kisah kau ke, TT?

Tak perlu jawab pun.. seseorang tt bg thread tersebut serta forumer2 yg mereply perlu fokus kpd topik thread tersebut iaitu jalan2 penyelesaian yg perlu diambil oleh puan jane doe

Sekiranya cerita tu diubah2 walau sedikit, tt bagi thread tersebut boleh je ckp 'bukan'

Sekiranya jalan ceritanya sama dgn kisah permasalahan sebenar, hanya nama watak je ditukar, tt bagi thread tersebut masih boleh berbohong dgn bercakap 'bukan' bagi menjaga aib pasangannya.... tapi hukum berbohong paling jauh boleh pergi pun makruh ke atau harus (sori.. yang ni aku tak ingt mana satu hukum berbohong ni paling jauh boleh pergi...hehe)

Harus di sini bermaksud tidak berdosa dan tidak berpahala juga...takut2 ada yg tak tau

Ladymaa replied at 26-1-2018 06:06 PM
Mmg saya sungguh2 brdoa supaya mereka just atas kerja jer. Tapi jmpa ayat2 flirt2 dr janda tu? Sus ...

TT, dunia ni bukan syurga. Kita takkan dapat semua yg kita nak. I rasa Iris dgn Xox dah notice benda ni. Genki lagila. I pun baru lately paham benda ni. So the choice is yours.

Ladymaa replied at 26-1-2018 06:06 PM
Mmg saya sungguh2 brdoa supaya mereka just atas kerja jer. Tapi jmpa ayat2 flirt2 dr janda tu? Sus ...

Lagipun kita bukannya perfect pun. Kalau I jadi U, I akan cuba bersabar dgn suami tu dulu. At the same time I akan bersiap sedia for the worst case scenario ie kalau dia kawin dgn perempuan tu.

I akan prepare mentally and financially. Apa kata lepas deliver start plan macam mana tak 100% dependant kat husband.