CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nina_karina18

~Diantara Suami baru dan Anak2 kandung~

Pilihlah anak2 ya TT. Mereka lebih penting dari sesiapa pun. Kesunyian tanpa suami boleh diisi dengan lakukan aktiviti bersama anak2. Mereka akan ingat sampai bila2..

TT ni sedara mara ngan Jen ke..forumer yg banyak MN....haha

Jgn tibe2 nanti tt pusing cerita cakap sebenarnya salah tt sebab kuat melawan.. kuat mencarut yada yada yada nak pertahankan suami setelah tak tahan dengan cercaan ummah porem disini..

Iols pernah terkena dgn tt bengap mcm ni.. asalkan berlaki biar anak kena rogol kena bunuh dgn apak tiri pun tak mengapa sebab sayang nak tinggalkan batang nan satu itu.. kau pun bukan muda ya tt konon tak jumpa jalan keluar mohon nasihat dr ummah porem bermulut hansuang.. aku nasihatkan kau cerai saja.. sekarang bukan masaalah pindah rumah ke apa sbb semua ni berpunca dari sikap laki kau tu.. kalau kau tunggu jugak bersiap sedialah untuk mandikan jenazah ank kau nanti

nina_karina18 replied at 15-2-2018 09:30 PM
Sebnarnya bila suami sy buat mcm2 kt ank2 sikit2 perasaan syg sy terhakis..sy ade terfikir nk keluar ...

Agaknya bila kekuatan tu akn ada?
adakah bila anak2 diapa2kan
atau ada masalah jiwa akibat didera?
esok2 bila dah tua
dok rmh kebajikan
kena buang dek suami & anak2
nak ke mcm tu???

Hmmm...susahlah bila suami baru xsuka anak2 kita ditambah pula sis tinggal dgn ipar duai yg jelas kurang menyayangi zuriat kandung sis.
Eloklah berpindah kerumah sendiri kalau dah macam ni. Tengok macam mana perhubungan suami & anak2 sis bila duduk tanpa org luar.
Kalau masalah hubby masih nampak jelas xsuka anak2, mungkin sis patut berfikir lebih panjang ...bukan apa, takutkan masa depan mental sis & anak2.
Sy pernah tengok sendiri prblm similar to this dikalangan saudara yg terdekat. Bila meningkat remaja, anak my relative tu mula menjauhkan diri & choose to stay with ayah kandungnya sampai skrg. My relative tu
amat terkesan/menyesal smp skrg walaupun hubungan dengan suami baru ok (alhamdulillah to that).
Fikirlah sedalam2nya...buat solat istiqarah.

sarahmirza replied at 16-2-2018 01:09 AM
Macam pernah ada thread cerita masalah ni..
Serupa sangat, kisah menumpang rumah mertua, ipar biras ...

Iols pun dah rasa tt bodoh2 alang + bebal to the max assume ni another kak hassanah. So meols cau dulu la

Follow Us
malutapimahu replied at 15-2-2018 12:23 PM
Pikir la mana yang baik TT.
Saya anak dari penceraian mak bapak, mak bapak kawin baru, sy dijaga o ...

Kesiannya.. uols dah besar ke sekarang? Kalau mak jumpa org baru bagila dia kahwin lagi if lelaki tu baik. Perempuan pun ada kehendak dan rasa sunyi.

prettyuglybabe replied at 15-2-2018 12:30 PM
sebab kesian la tt kena disedarkan dari terus hidup mengelamun..
i lebih kasihan anak-anak beliau ...

Ni la paling aku tak suka sekali. Sedangkan darah daging sendiri pun ada yang tak boleh percaya ni lagi kira org luar. Lagipun ni kira muhrim ke tak eh dengan anak perempuan? Kalau aku, semak duduk ramai2 ni. Tekanan mental satu hal.

Kalau dah berkeluarga ni duduk la asing.

Edited by armin at 16-2-2018 11:44 AM

Aku masa remaja dah masuk u pun arwah mak aku bagi adik aku tinggal dgn laki dia kat rumah aku pun aku dah naik mental.. sakit hati benci sgt2. Aku nak menyeksi susah.. nak tgk tv susah. Semak ramai2.. dgn laki nya tak kerja. Kawan2 dtg rumah tgk laki dia terbongkang.

Yang penting aku sampai stress. Kerja aku enjoy jelah, lepak kat luar balik lewat pagi. Duduk rumah semak ada biawak hidup. Adik beradik aku yg lain tak pemalas mcm ni.

Tu aku yg dah remaja sis. Anak2 sis yg kecik tu jgn jadi mcm aku pulak bila dah besar. Semak ya balik rumah tak aman.

nina_karina18 replied at 15-2-2018 02:45 PM
baru2 ni suami mencadangkan utk anak sy bersekolah di tmpt lain berdekatan dgn rumah bekas mertua..d ...

Orang ramai dah bagi cadangan tu sis.. kenapa nak lagi laki tak guna mcm tu. Setakat tak tinggal semayang tp nafkah pun tak bagi.. buang karan je.

Lelaki ni jadi mcm tu sebab kita yg perempuan ni yang enabler. Bila dah start keluar duit, lelaki memang takkan keluar duit la

nina_karina18 replied at 15-2-2018 04:22 PM
saya bertudung 24jam dirumah..kecuali di dlm bilik tido...

Ya allah stressnya.. kat luar bertudung dlm rumah pun bertudung

missDollie replied at 15-2-2018 05:25 PM
Aku tengok kawan2 aku yang tak berbapa dari kecik, elok jer bila besar..jangan nak jadikan alasan sa ...

Pelik kan. Gaji tt besar dari gaji laki dia ke? Dari situ dah nampak sgt niat laki dia sebenarnya. dengan tak bagi nafkah lg

Dah terang2 org tu benci anak2 awak. Nak tunggu sampai anak kena dera baling kerusi patah sana sini silap2 nyawa pun boleh melayang.
Anak priority no. satu. Kita tak bahagia takper asalkan anak2 didahulukan.

Lolalala replied at 15-2-2018 11:23 PM
Macam mana TT bersama dgn suami kalau anak2 tido sekali? Anak2 dah besar dan berakal kan. Bahaya t ...

Saya akn pastikn ank xde dlm bilik dulu..

chazey replied at 16-2-2018 12:39 AM
Tu la. Macam ajinomoto pelbagai perisa penyedap cerita sangat bila sampai tahap pasang perakam sua ...

Betul mmg xde bilik lg utk ank2..

awekjepun replied at 16-2-2018 02:22 AM
Ni la sbb tt xnak tinggal laki dia..dia rasa dia akan kalah klo dia bercerai..ipar dia akan menang ...

Sy pnh bercerai dulu...masa bercerai tu sedih sgt2 rasa mcm batu besar hempas kt kepala..sy takut nk harung kali kedua...sy takut jd benda yg sama..tp bila tgk suami lyn ank2 teruk sy sedih...sy selalu slhkn diri aku ni mak jenis ape..sekadar boleh tarik ank ketepi bila diaorg kna maki..

TT solat tu kan wajib, kuat agama ke atau tak, kene solat jugak, tak semestinya bila dia solat full dia baik 100% ya

Bagi iols, iols pilih kebahagiaan anak, tak sanggup tengok anak hidup dalam keluarga yg tak suka dorang, dah la anak perempuan pulak tu

Tt keje gomen, ada rumah sendiri, ya allah senang sangat dah kalau hidup bertiga je, bukan nak galakkan penceraian tapi tt pon bahagia ke hidup macam sekarang ni?

Suami tt pon nak anak sendiri, x dapat anak g stress, tt risau dia kawen lain, mesti tt pikir pasal ni je kan.. Macam serabut je hidop camni, kesian kan diri tt jugak ye

guesswho09 replied at 16-2-2018 10:44 AM
Agaknya bila kekuatan tu akn ada?
adakah bila anak2 diapa2kan
atau ada masalah jiwa akibat dider ...

Kekuatan tu dh ade sikit...sbb sy dh x brape suka tgk muka suami..bila tgk dia teringat ape yg dia ckp dkt ank2 sy...sakit hati sy...

Semlm sy tido pukul 3 pagi..sy mendengar rakaman aduan abg ipar sy pd suami..ttg ank2 sy yg mandi lamalah, buat sepahlh degil perangai mcm bekas suamilh ..dan byk lagi...
Abg ipar sy ni sy x sangka btl..dpn sy pnya baik..senyum2 buat ckp2 dgn ank2 sy..blkg ko adu mcm2 kt laki aku smpi ank aku kna maki..

hanna88 replied at 16-2-2018 04:55 PM
TT solat tu kan wajib, kuat agama ke atau tak, kene solat jugak, tak semestinya bila dia solat full  ...

Btl sy tahap stress yg melampau asyik teribgat mcm2..terfikir juga semua sy buat sendiri ..pam tayar yg pancit pn sy dh terer..pg mne pn 3 beranak..mcm xde laki