CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: R2D2

[Tempatan] Habís RM4.7 bilion, rupanya PLKN gagal capai objektif spt National Services Sing

Iols bekas pelatih plkn. Tahun 2006. Best la jugok masa plkn tu. Tapi x membawa apa2 kesan dalam hidup iols

kelana36 replied at 16-2-2018 04:10 PM
yang best nay, walaupun PLKN dah di mansuhkan, contract sewa bangunan tanah, uniform, catering  semu ...

Try serapkan anak2 kau dulu masuk askar 5 tahun sebelum suruh org lain.. mau mengamuk x cukup tanah.  haha

iwan007 replied at 15-2-2018 09:52 PM
Actually plkn lg best sis. Iols peserta siri pertama 2004 kat kem beringin beach resort langkawi.  ...

Plkn brp bulan.. ada ke yg boleh escape x join..

tobby replied at 16-2-2018 01:14 PM
Try serapkan anak2 kau dulu masuk askar 5 tahun sebelum suruh org lain.. mau mengamuk x cukup tana ...

dua tahun jer kot..

btw anak aku 4 tahun kat maktab tentera diraja... tak ada hal pun.. jangan anggap semua orang berperasaan macam kau..

Dapat la kontrak kat ketua bahagian UMNGOK buat modal pru tiap 5 tahun...

Satu yang baiknya plkn ialah, budak budak cina jadi pandai cakap melayu. Ini betul betul serius, sebab i mengajar di kolej yang majoriti cina dan kebanyakkannya tak pandai cakap melayu. Kalau yang pandai cakap melayu, samada memang budak kelas depan atau yang pernah pergi plkn

Follow Us
umbut replied at 16-2-2018 07:46 PM
Plkn brp bulan.. ada ke yg boleh escape x join..

Dulu 3 bulan. Sepatutnya kat kem sebulan kat universiti 2 bulan.  Dulu mmg xleh escape. Skrg ni entah la

~boolean replied at 16-2-2018 10:29 AM
Budak sekarang mana ada subjek arab dah pun..jawi pun tak wajib dah...kafa/pafa pun hanya untuk mu ...

iyolah tu..sekolah zaman dulu2 lagi taliban dari sekarang khen?

la ni baek..lewat denda solat dhuha..tak puasa kalu..makan dalam tandas..gelas air minuman kaper musleem asing...cikgu cikgi hampir semua mosleem je..petang kena balik lewat ngaji kafa wajib kononaya semua musleem nak pi masuk sekolah agama je..hari2 ngadap subject agama je sampai petang..subject laen?tak hirau..homework revision?dah balik pukul 5 hadap agama je..nak paksa budak2 buat homework malam..minda letih..tubuh letih..bagus le sangat

tu tak kira cikgu cikgi bajet ostajad hari2 duk mental torutr budak2 ngan cacian hinaan kalau tkk "ikut" cara dia..tak payah in denial sangat

patut la sekolah cina lagi ramai multiracial..ini dah jadi fakta dah..

So..he is a failure

Adek beradek aku x.penah masuk.plkn
Entah kenapa
Semua.xdpt
Deoa pilih rawak.ke atau yang aktif koku dikecualikan

ada lg plkn rasanya sbb last year ada dpt call tanya anak i nk join plkn tak. tapi anak dah belajar..so reject offer tu

katowjo replied at 17-2-2018 04:30 AM
iyolah tu..sekolah zaman dulu2 lagi taliban dari sekarang khen?

la ni baek..lewat denda solat ...

Apa benda wajib ngaji kafa dan segala merapu meraban kau tulis ni?

Aku habis sekolah dalam 10 tahun. Adik aku habis 5 tahun. Anak saudara aku sekarang darjah 2. Tak pernah lagi aku dengar kafa wajib (di kl/selangor ni lah)..kalau nak kata level taliban, taliban lagi zaman aku bila kena hafal beberapa surah dan kena wajib tahu tulis jawi. Masuk zaman adik aku, jawi dah tak perlu. Anak saudara aku habis sekolah melepak rumah mak aku menghabiskan makanan...tak ada pula aku tengok dia sambung kelas ngaji dan segala macam kau kata tu...kelas berenang aja lah yang dia ada.

Hukum solat dhuha, makan dalam tandas dan lain2 hanya segelintir kecil aja yang buat. Ambil contoh hat makan dalam tandas tu, satu sekolah buat terus kau canang seolah satu malaysia buat? Bodoh sangat pemikiran macam tu..

Kalau pun bukan 100% tercapai. Ada outcome positif dari program ini.   

~boolean replied at 17-2-2018 01:18 PM
Apa benda wajib ngaji kafa dan segala merapu meraban kau tulis ni?

Aku habis sekolah dalam 10 t ...

iye lah tu..patutlah kaum laen dah pulau kan sekolah majoriti cikgu n student melayu ni khen..

sebab kureng taliban dan tak paksa pun macam kau claim tu..

saje2 je jadi sekolah 1 kaum tak pasal2...

semua salah cina india yahudi kristian iban kadzan dayak ..asalkan bukan mulayu ngan iselnye...

katowjo replied at 17-2-2018 03:04 PM
iye lah tu..patutlah kaum laen dah pulau kan sekolah majoriti cikgu n student melayu ni khen..

...

Tak ada sebab pun aku nak defend ketuanan melayu kalau dah separuh dari famili aku cina...

Cuma nak betulkan hat kafa bukan wajib, tudung di sekolah bukan wajib, makan dalam tandas kes di satu sekolah saja dan lain2 yang kau claim tu...dah info kau salah, aku betulkan lah..melainkan kau ada bukti untuk tunjukkan info kau betul, maka bahas lah berhemah sikit, bukan main perli2 bila orang betulkan..

memang bukan wajib pun..kalau pi kementerian and fight last2 ngaku depa kata bukan wajib..tapi sekolah2 cikgu2 yang dah 100% malay pi menipu kata wajib tudung la..wajib kafa la..

tak mau kalu terus kena "mark"..oleh cikgu2 racist dan even pelajar yang dah kena brainwashed..mental torture budak2..

tak yah la nak menipu benda ni semua tak jadi..polisi2 ni dibuat oleh cikgu2 di sekolah sendiri..slowlyand little by little sampai sekarng hasil tongkat deb semua..

kalau nak menipu kata sekolah dulu3 tak taliban dari sekolah zaman sekarang..maybe ko sorang je rasa gitu...prrfthhhh...maklumlah

in the end ko tengok mengapa kaum lain "pulau" and boikot sekolah "arab melayu" ko tu..

fazamania replied at 16-2-2018 01:35 AM
Idea sapa PLKN ni? Mahder? Paklah? NAJIB?

Rasa mcm idea mahathir kan..psl fist batch tu mahathir still pm..pastu tup2 najib kanael trus jd one of the turning point mahathir ngamuk kat najib..sesuatu sgt