CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20887|Reply: 267

"Macam Rumah Sendiri"-Betty Rahmad Bengang Anak Kecil Bising Dalam Way

Mana tak marah kalau tengah syok tengok wayang, ada pula anak-anak kecil buat bising dan menangis.

Situasi ini nampaknya dialami sendiri oleh Betty Rahmad yang kemudian meluahkan kekecewaannya di Insta Story.

Foto: IG Betty Rahmad

Katanya ketika itu dia sedang menonton cerita Black Panther dan paling tidak digemari adalah ada ibu bapa yang membawa anak dan berborak kuat-kuat seperti berada di dalam rumah sendiri.

Betty juga ada berkongsi paparan skrin netizen yang memberi pendapatnya pula.

Kata netizen itu, Betty tak faham situasi disebabkan tidak mempunyai anak lagi.

Apa-apa pun ada betulnya juga apa yang diluahkan Betty.

Apa kata anda? -CARI

Sokong..aku bwk anak tgk kartun je..n kalau dah start membising membuas ...mmg aku bwk keluar je..kalau tgk cerita bukan kartun...aku tinggal kt org lain upah jagakan kejap...kena hormat laa hak org lain yg bayor tiket tu jgk

Btw..masa aku tgk blackpanther pon gigih mamat dua ekor brlakang aku dok wat review secara berkala dlm gelap tu...pastu recap gk dr movie mcu yg lain... Jadah..takde org nk dgr free review ko tu dekkk...jgn batak sgt

Utk parents2 yg ada toddler, pleaseeeee lahhhhh. Apa jadahnya kau bwk anak kau tgk black panther? Kalau kau bwk tgk didi xpe gak. Dh la anak kau masuk free. Ini nk suruh org yg bayar rm16 pulak bertimbang rasa.

Lg 1, kpd mak pak konon urban kt luar sana. Xmati pon xtgk wayang woi.

Kakak aku 4 tahun xtgk wayang. Smpai anak dia masuk tadika, anak dia ckp nk tgk boss baby sbb kwn2 tgk. Baru lah dia bawak. Haih la

Common sense is so not common anymore.

Diorg ni mmg xdak otak n penting kan diri bodoh x sinpan utk anak cucu. 1 lg klu bdak2 sek cina bukit, riuh rendah bsembang dlm pnggung tu. mmg sjnis vavi sgt diorg ni...

Apasal bawal bdk g tgk wayang weiii...sbb apa...yg komen pun mcm anak dah 10 org...huhu

Setuju.Menganggu sangat

Follow Us
Walau pun aku tak minat betty tp this time aku sokong minah ni...
Ada anak atau tak dak anak, tetap x suka bingit bila tgok wayang ni.. even yg terpusing sna pusing sini kat wayang pun aku rimas. Kepala naik turun naik turun jah.. selalu aku reserved couple set wlaupun aku sorg p layan wayang..
Kalau anak mrengek mmg betul kata betty, budak tu tak ready lg nak layan wayang2 nih...

bunyi kat panggung wayang kuat la, I wonder budak2 kecil elok ke duduk dalam panggung lama2 dengan bunyi kuat?

apapun iols bukan kaki wayang, tapi kalau ada budak2 kecil nangis ke bising ke patut makbapak ambil tindakan utk keselesaan penonton lain. budak2 tantrum tu unpredictable, tapi kalau berlaku pada iols pun, iols berlapang dada. bukan semua manusia considerate, regardless kat dalam panggung wayang, di jalan raya ataupun tempat2 awam yg lain.

sama juga la situasi perokok hembus2 asap rokok kat tempat makan awam. jadilah manusia yang bertimbang rasa, mulai dengan diri sendiri.

setuju je

aku pn ada anak klu flm tu bkn bole bw anak kecik
mmg x bawa la

klu film cartoon mmg akan bw pg
tu pun ada yg mak2 dok biar anak tendang2 kusi
aku x kisah nk bising ke nk lari2  jgn tendang kusi je

setuju! I plg hangen budak merengek2 dalam cinema tp mak pak sejenis buat bodo

sapa yg membekap mak.bapak kata belum.ada anak tu dh ada anak baru tau. eh kebangsaan apa yg vangang nk suruh org faham anak kau. org lain ada anak tp tak la nk menyusahkan org membingitkan org kalau anak tak reti dok diam dlm cinema, jgn bawak. anti betul aku makpak nk bawak anak yp tak mau control anak..

simple thing pun x blh pk sebab tu ralyat malaysia skrg selfish. lagi satu plg menyampah seat kita org belkang dok sepak laga ke hapa taktaulah. ai tegur trus je. ko klu kaki panjang dok depan sekali jgn nk gegar kepala org boleyy.

Edited by gekkou at 27-2-2018 06:28 PM

nak bawa anak, bawaklah
tidak ada yang melarang
tapi tengok kelaku anak tu
kalau anak tu jenis tak duduk diam
dalam panggung bercakap 'mama itu' 'papa ini', 'abang itu', 'adik ini'
menangis, melalak minta susu, minta air , minta nasi
bukan kah dikira menggangu orang sekeliling?
jangan ingat anda pun bayar tiket
orang lain kena hadap peel anda sekeluarga
jangan ingat tempat awam, semua orang boleh pergi, filem tu sesuai untuk kanak2
orang lain kena hadap peel anda sekeluarga
hormat dan bertimbang rasa lah

konsep nya lebih kurang sama macam kalau anak orang datang rumah anda
tapi buat perangai terpekik, terlolong
melompat sana, berjalan sini
bercakap kuat2 sehingga menggangu anda sedang bersembang dengan kawan2
bukankah anda juga akan rasa annoyed?

padahal mak bapak ini lah yang kalau di rumah
anak bising, sepah sikit
satu taman boleh dengar suara
sebab tu anak2 kat luar bawak peel mak bapak

pehal lak nak suruh org yg takda anak ni tgk dvd kt rumah..patutnya yg ada anak tula dok umah tgk dvd terbongkang depan tv anak merengek meraung korg sendiri je yg hadap..sibuk suruh org lain timbang rasa..selfish btol

Aku setakat ada anak ni
Penah tgk boboiboy je...hahaha
Cite lain x sanggup nak tgk dgn anak buas.neh..
Aku pon x suka dgn bebudak bising dlm wayang..
Potong mood okeh...
Lagi lagi pondan.melatah
Sialan..dah taunkuat carut..kauntgk.cite hantu...

akak pon tak kenal siapa betty ni, tp akak setuju sgt2 dgn luahan dia. patut ker nak angkut anak kecik ke panggung? konsep apa yg nak diajar kat budak tu sebenarnya?  kadang kala anak blom pandai jalan pon di kendung sekali, jgn kan panggung, kedai makan pon sama, perlu ker bawak budak2 ke kedai makan malam2 buta? sampai tertidur2 anak2 time menjamah makan, bila ckp bodo, marah wlpon hakikat mmg bodo bebal

kismis replied at 27-2-2018 06:25 PM
sapa yg membekap mak.bapak kata belum.ada anak tu dh ada anak baru tau. eh kebangsaan apa yg vangang ...

Tah.bkn bwk anak ke masjid ke tmpt2 penting pn.wyg tu entertainment,ko buat bile ko pree bkn wajib ke apa.klo dh beranak pinak anak pon kecik xbrapa nk ckp lg,gigih heret tu kenapa.klo cite katun xpela.kot xpeduli kt penonton lain terganggu,kesian anak tu sdri.bdk merenget tu xselesa la tuh.selfish betul.

Btw statement betty dh betul cuma gi tmbh bangsa melayu tu.sikit2 melayu. Bosan betu.mcm bodo je mestila byk bnda2 buruk ko tgk melayu yg buat because terang2 nnegara majoriti melayu.sama gak ko gi cina.automatik kuar jijik bodoh bebel pprt dorg tu dh majoriti dorg..tlgla benti duk petik2 bgsa,kotye nk educate org just adress as malaysian je.bkn dna bgsa melayu yg xbgus tp attitude tu sdri.ko g korea us uk pn byk je parents prngai bodo inconsiderate gini.

I ada anak jua. Dan pernah bawa ke cinema lepas dia dah besar dan faham arahan. I memang tak suka kalau dalam cinema bising2,bawa anak kecil yg belum faham lagi mcm mana nak behave. Apa salahnya berkorban tunggu dvd keluar dulu baru tgk cerita tu?

Sebenarnya parents yg biarkan ank bising tu la yg selfish kan. Org mcm tu yg patut tgk dvd je dkt rumah. Bayar ok utk tgk movie. Bukan free. Lagipun bunyi bising bukan elok utk budak pun.

Mmg betul betty cakap tu. Bebal. Kaulah beli dvd black panther tengok kat rumah. Anak ko buas buat olah bising ko pulak suruh org dok rumah. Kau lah dok rumah bangang!! Membuaslah memekakk sampai rumah runtuh takde sapa pedulik lah biol.

Setujuuuuu. Team betty!