CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
agak stress hari nie:

1) pinggang i kat belah kiri nie sakit setiap kali  bangun dari duduk dan bila berjalan . dah makan postan pun tak berkurang jugak. if tak ok jugak esok , mmg kena g klinik nampaknya. rasanya punca nya : i angkat  barang berat beberapa bulan lepas dan minggu lepas.  sepatut nya s/usha pejabat tu  tolong tapi di sebabkan dia telah dikuasai oleh jin malas maka dia bagi alasan tak mau tolong i angkat barang berat . i malas nak sound sebab dia banyak bebenor alasan bila buat keje opis. tapi bila tang shopping , make up , update fb or order barang online , automatik dia jadi rajin .

2) masih org yg sama, buat keja tapi tak save . jenuh i kena re type semula. dia mcam biasa lah bagi alasan macam2 . malas i nak layan . sebab i tak re type keja tu nanti i jugak yg susah .  

A:  Kipas ni dah slow.  Kena bersihkan, berat habuk dah tu.
B:  Haa mmg BERAT. (sambil tgk A atas bwh with a self-satisfied smirk)

People will see u the way they want to see u.   Innallaha ma'as sobirin.

Hari ni rase sedih kot dan kosong. Pegi jmpe kwn menom2 dgr mslh org, rase mcm best pulak hidup aku. Tp pedih sgt hidup ni kdg2

harini jumpa lagi orang yg malang
ke aku yg malang
datang tiba2 menghampiri membawa kisah duka
kadang bersama anak kecil
kadang dlm perut memboyot
harini seorg perempuan muda yg tidak indah rupanya

membawa cerita sedih
khabaran derita melanda diri
lalu berjuraian airmata
aku mendengar dengan seribu pertanyaan
apakah ini benar atau hasanah belaka

namun..hati ini mudah terusik
sedangkan nyamuk menghisap darah aku pun aku bagi belanja
ini kan manusia yg sama seperti kita
nasib kita tak sama
aku melihat dalam dua warna
hitam atau putih sahaja

namun memberi cinta pernuh warna
lalu aku..mungkin terlalu kasihan
ku beri padanya cukup utk belanja
memberi nasihat utk diingati
moga si malang dapat kembali pada keluarganya disana
memulakan hidup lebih bermakna

aku..teruskan langkah seperti biasa
mencari rezeki sekadar ada
hmmm...aku harus memikir pula
masalah lain yg perlu aku selesaikan

disana jua memanggil2 utk dibantu
anak2 jua perlu dia utamakan
ahhh...aku capek

Syafakallah, syafakillah kpd sesiapa yg tak sihat.

Hari ni kena pack the suitcase, nk balik kampung ada majlis hntr nantu.  Insya Allah esok bfast dlm kereta, lunch kt sana b4 Jumaat.  Itu plannya la sbb suami drives cermat tp laju.  Speaking of laju, mlm td N tunjuk kejadian a few hrs before at Saitama.  Sbbkan rare, aku tersedut le (tp aku bukan askar tau).  2 jam lepas tu dah kena blocked kat Msia.  Sorry N, yg ber'carat' itu tk sempat ibu nk selamatkan.  

Aku bagi idea kt N utk buat Ikea chocolate mousse utk meja pengantin.  Ingat nak letak dlm cocktail glasses pastu hias dgn strawberries n kuih belanda.  On second thought, sesuai ke?  Pengantin dah berbdn dua, dia muntah kat situ kang naya.  

Ddaeng!  Naya tak naya, dah jadi dah pun.  Sifat manusia gitula, selalu je nak vilify menda yg tak difahami.  Nak selamat, ikut aje la panduan.  Mcm yg dikatakan dlm panduan keselamatan pejalan kaki, Lihat kiri kanan dn kiri semula sebelum melintas jln.  Kalo main redah je, hidup fifty2.  Kalo duduk rumah tak gi mana2 pun, hidup fifty2 juga.  Ikut panduan ni kira usaha kita to survive la.  Tak la mati katak.  Apapun, bak kata Jamal n Malique,

Ada teratak di hujung kampung
Bawah cermin kopak ada kotak
Tersembunyi dalamnya ada tempurung
Sembunyi bawahnya katak melalak.

Nak letak lagu tu jugak ke kt sini?  Takyah la kot.  Nak kembali ke dunia realiti n buat apa yg patut.  Friendly reminder utk semua termasuklah diri aku sendiri... limitkan la hiburan2 tu semua. Ingat ye esok Jumaat, bykkanlah berselawat.  Hafal doa Al Mathurat Sughra tu, senang sikit nak baca sambil buat kerja kat opis ke, sambil drive ke.  Baca Al Quran hari2, buatlah amalan2 sunat agar rumah luas bagi kita dan tak sunyi spt kubur.  Hafal Al Mulk, baca tiap2 mlm bg tetap hafal agar lepas dari siksa kubur.  Asyik ckp kubur je kan, tp mmg patut pun.  Tu la destinasi kita lepas ni.  OK, acik kepam permisi duluan ya.  Soredewa osaki ni shitsurei shimasu.  (Tq google .) Over n out.  

feeling loved

huhu

Follow Us
yeah I get it

sabtu ke pd.melawat keluarga arwah.

semoga dipermudahkan urusan.

anak aku sorg tu obses sgt dgn retis korea

BTS ..black pink apalagi u name it

dalam pada itu aku rajin usik dia
puja sgt retis yg ujung2 bunuh diri tu buat apa

tu black pink sedap sgt ke lagu diorg?
pakai ksirt nmpk spendot
cuba suruh masak asam padas tak reti ke tidak

hahaha..anak aku guling2 gelak
tapi bab bunuh diri tu dia tanya aku balik

kenapa diorg depression smpi suicidal?
aku jwb sebab terlalu obses perhatian
gelemer dan sanjungan
mudah terasa sunyi..jiwa kosong
kesunyian bgi mereka itu membunuh

sebab tu bunuh diri.

ooo..dia hanya mengangguk.

tu hanya pandangan aku je

Kalau nak tunggu keadaan perfect baru nak happy, rasa rugi pula..sbb masa terus tik tok tik tok berlalu..takkan selama mana berada dlm masalah nak rasa negatif je kan..tak elok utk kesihatan....so I have decided no matter what happen, just take one moment at a time... learn to see the positive in everything...mcm hari ni terpaksa stay up kat mcd, so I spent the night doing homework..yeay! now my homework dah siap...woot woot.. selalu last minute panic, awal pagi sblm pergi kelas baru gigih nak buat..hehe >.<

Rasa mcm dah lamaaaaa je tak shopping shopping..bila la dpt shopping seperti selalu... huhu...pastu kita rasa rindu nak mkn nasi lemak ayam rendang...nasi ayam..nasi kerabu...nasi minyak ayam masak merah..nyum nyum.. dan kita rasa rindu nak pergi kelas pilates pastu lps hbs kelas pergi cafe kat sebelah for breakfast,ada chef buatkan egg/chicken sandwich +latte for me..wah wah wah..bahagianya hidup ye.. hehehe

Ooo depa duk membawang..kesian hati tu berkarat..apa yg org lain kata apa yg org lain buat merengsakan laif depa. Pemahaman salah tu kak oiii..ayat tu baca betul2.

Harini aku luahan segalanya pada dia..moga dia faham.

Jumpa org yg pendiam sgt ni payah jgak..tapi jenis nak kita read vetween the lines apa yg dia ckp sepatah dua tu..dan melihat apa yg dia buat. Sejauh mana mampu aku mengadaikan apa yg tersirat dihati mu..andai semata berteka teka..aku mau kepastian..

Dalam berjuta kau yg satu berbeza..

i think everyone is entitled to their own opinion..no?

Kamu orang yang baik.
Aku doakan kamu segera bertemu bahagia dan kekal dalam kebahagiaan itu sehingga ke jannah.
Ameen.

Alhamdulillah.  Setel dah majlisnya semlm.  Majlis berlangsung tgh hujan lebat, musim tengkujuh kan.  Lepas majlis tu, kita org ke PK.  There we saw an adorable pink plush cat. Sbbkan color nya hot pink n he smiles like Cheshire Cat, dia dpt nama Flamboyant.  Boyan for short.  Heh.

Rambut H dah panjang  Dah 3 bln tak potong kot.  Dia kata saja nak berambut pjg sementara cuti ni.  Kat kampung semlm, semua org mistaken him for his big brother K sbb rambutnya tu.  Now dia tgh guna N's snap hair clip on his long bangs to make it straight. N just gave him another suggestion, pakai serkup kepala.  He still prefers the hair clip.  

Kalau tak ngantuk lagi ingat nak baca sikit The Doll House yg beli last week, Insya Allah.  Tgk kat synopsis mcm thriller novel, ke horror eh?!  Aku kena baca la kan, baru tahu.  The tajuk reminds me of one of Hirota Mieko songs zmn 60an dulu.

Ciao all.  Sama2lah kita bykkan istighfar dan maafkanlah mereka yg buat kita geram dan sakit hati tu.  Assalammu'alaikum.  

kesian biler tgk isteri pertama mcm xlh nak buat ape2 je utk kembalikan kebahagiaan umah tangga dia... sbb biler tgk isteri kedua gigih nak lawan gak tunjuk kebahagiaan yang dia dapat tu... aku doakan isteri pertama diberikan kekuatan didunia dan diakhirat...  

burppppp.alhamdulillah.

penangan kari kepala ikan jenahak.boleh tahanlah.padu jugak.

bunga lawang cafe
bandar baru bangi seksyen 7.

Masya Allah.  Semuanya dari Allah swt jua.  Semoga mereka mendapat hidayah satu hari nanti.  

Kita semua ambillah pengajaran.  Jgnlah jd mcm Ms Lushchinskaya tu.  

hilang manis, datang kelat