CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
makan roti lagi aku ni asik nak membaking je bila free. please stop me

apple cinnamon rolls tu sedapp
esok keja

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

aku purak2 call acct sana konon nk confirm mana satu yg nk cepat..depa tgk aku senyap je. kejung kot tgk keja berlapis2 tanpa proper instruction.
eh..elokla gitu kan..korg juga suka. aku tak kacau..cumanya jgn urge nk cepat. aku malas suda mau rajin2.

calcium tab habis tak stock up padan muka

lega rasanya dpt tido full rest tadi. penat dia tak tau nk cakap penat semalam bwk anak anak pi camping tak hilang smbg harini buat stok frozen. tangan dh la salah urat sakit tapi aku dh beli wrist wrap kt farmasi lepas setel balut dan rehat lega.. bole full rest smpi esok..insyaallah.

masak sempoi sempoi je. dh duk dendiam rehat teroder la foodpanda. kenapala manis sangat dalgonacoffee ni..klu tmbah air rasa dia xpiyau dh.

arini biasa2 je. tgk movie 2-3 ketol.
so perasaan normal saje

Hari ni rasa bosan sebab tak boleh keluar cuci mata. Covid masih belum reda.

Follow Us
buku baru dah beli, sunscreen baru pon dah beli
then start diet seminggu..nanti balik travel sure gain 2kg..so kita kurang kan siap2

jumpa satu kedai buku kat shopee laju gila dia buat keje..beli semalam, semalam jugak dia post walaupun weekend..meols beli after subuh, cek petang semalam dah dapat tracking number..impressed..habis baca buku tu boleh beli buku lain pulak

actually i suka you mr R . walaupun you lelaki lembut , i really like you more than friends . tapi i takut nak luahkan pada you sebab i risau kena reject . i tak pernah rasa cam nie pada mana-mana lelaki . walaupun ada beberapa lelaki yang cuba nak rapat ngan i, tapi i tak nak terlibat dengan suami orang . yes semua yang nak rapat dengan i tu suami org.  lagi satu yang i suka pasal you adalah you bujang trang tang tang .

to mr R ,please take care you self ok. i akan ada untuk you .

aku cam nak berhenti kerja je ni..stres lak walaupun da naik pangkat tapi workload berlambak plus kena cuci taik orang (cuci file lama ex HR admin dlu)..

yang invois bersepah kelaut nye lain ohhh aku benci la keje2 melibatkan kertas ni..

hati aku meronta2 nak berniaga tapi skang aku berniaga part time belah malam je..siang aku keje..penat la plak sbab aku tengah sarat bersalin da msuk 3rd tri..Ya Allah bagi la hambaMu ini kekuatan fizikal & mental..

TAK NAMPAK MUKA, NAMPAK KERETA PUN JADI LA!!

Edited by ayorsuam at 15-12-2020 02:38 PM

Boleh ke makan supplement yg dah oxidise? Kalau jadi apa2 kat aku, masuk paper nnti kan. Aku ler tu..angkara tak mahu membazir, wanita single, toot toot makan supplement dah oxidised.

Kalau hidup kita dipermudahkan oleh Allah dalam bentuk rezeki, jodoh, dan lain2 hal etc. Usahler mengutuk orang yg perjalanan & rezekinya susah. Doa kan ler..kalau kamu tak percaya pada Allah, rahsiaNya dan ketentuanNya, buat bodo pun dah cukup. Ada lah apa2 yg telah Allah tentukan utk mereka. Dalam sibuk mengata orang yg react secara -ve, sikit sebanyak kehanatan dalam diri kamu memanco yong. Tak tau ler apa expectations nya bukak thread just utk mengutuk. Udoh kamu kocak ayo, kamu expect tak terpeghocik ke muka kamu ke, hanat?

Pastu yg komen, ooohh padan ler hidup kamu susah, sebab kamu gini2. Just don't. Cakap macam PA Allah. Udoh ler tak kenei at a personal level pastu udoh nak memandei. Kekadang kita lupa, selain daripada beribadat pada Allah, kita hidup ni utk diuji. Hari deme udoh tiba, usoh riso hei deme...riso kan diri kome tu. Entah esok, lusa Allah akan menguji...never for a second think that you will not be tested. Never for a second think that there will only be just one test.

Tiap2 thread ada kamu, kamu je ler yg paling2 betul, paling high & mighty. Alangkan tergerak kat hati pun Allah bayar cash...ni kan pulak kamu pegi taip mengutuk orang tu, orang ni. Tak peghonah ler aku nengok kamu ni positif. Asyik mengutuk je. You must be a really pleasant person IRL. Yang si polan sorang tu, whatever SHE did to you. Its between you & her. Selagi kamu tak solve isu kamu, sampai kiamat esok ler dok up thread mengutuk orang tak sudah2. Jari dok menunding kat orang, entah2 yang masalahnya tu, dia seniri. Intellectual discourse, katanya. If you don't get down from your high horse, Allah will make you.

setelah sekian lama skin tak reacting to products..saja la gatal try beli korean skincare..omg my skin reacting and burning like hell..pakai retinoid pon tak camni bak kata dermatologist, sekali dah jumpa skincare yang sesuai, STICK WITH IT..dah camni mendapat la

sebenar nya dari dulu lagi kalau pakai korean skincare memang tak sesuai tapi tah kenapa boring wfh kot..beli macam2..sedekah kat orang je la dan stick with kiehls ingat tu meggy

office sana berjela2 email...ada satu tu kena isi form utk payment procedure dgn creditors. part diorg dah cc kat aku..tu dia rupanya org yg aku deal selama ni bukan kaleng2..ada sr. manager, acct manager sales director and md. part aku plak isi form semata aku sorg je isi smua part..and the best part is kt title aku buh clerk all this while signed by me. baru korg tau aku ni kerani jer well..

taktau la barang hilang pastu puas cari tk jumpa! i need it ! entah mcm mana boleh hilang, pastu rasa nk bebal  baling2 barang.. arghh stresss

Egonya la kau ni nak call text pun susah. Ko tu dah pernah rasa kehilangan takkan ko nak rasa lagi? Apa masalah ego ko tu boleh bela hidup ko ke yg ko simpan sgt.

Aku minta bnda kecik je ko x leh bg blum aku minta yg bukan2. Tak pernah aku nak susah kan ko minta bukan2. Aku tolong ko lagi ada. Bukan mengungkit tp ko tu sedar diri ke x? Tak bleh ke mengalah give and take? Apsal sebelum ni ko boleh buat skrg x boleh? Yg slama ni ko buat tu berlakon ke fake?

Aku da jemu la ckp benda sama ulang2. Asal gado je benda sama. Ko x fhm2 lg ke? Ko skola x? Nampak susah sgt nak fhm

Lepas ni aku St je dgn ko so ko pandai la fikir. Kalau rasa berbaloi utk pertahankan benda ni put la effort. Kalau tak, takpe aku OK je. Drp bertahun2 mengharap dan menghadap ko, aku OK je camni. Slama ni pun aku OK tah2 lagi OK bila ko xde.

Barang2 semua aku pulang la balik. Takde hal pun. Barang aku kat ko amik je la aku halal kan je. Tak yah rasa bersalah sgt. Benda tu xde kena mengena. Yg aku tegur perangai ko.

Tadi aku da minta maaf. Aku call ko x angkat so effort aku last kat situ eh. Kalau esok ko senyap lg aku fhm la. Aku byk benda lain nak fikir ko x yah rasa selesa sgt idup takde tnggungjwb mcm tu

Aku ada anak2 nak bela tak mcm ko harap mak pak n org lain bela anak2 ko. Takyah ckp la ko fight utk diorang. Tu pun satu hal membela ego jgk tu rebut2 anak

Makin lama makin aku nampak lifestyle ko ni patut la aku mcm berat je nak buat keputusan. Hari ni Allah da tunjuk la satu pangai ko. Esok aku nak tgok cemana. Isnin nanti kalau ko mcm ni jgk aku rasa kena cancel la plan. Takkan semua humban atas kepala aku. Dah tu ko buat apa? Dah la minta text dgn call pun payah sgt. Apa lg yg ko boleh sumbangkan?

Takkan nak menerima je. Give and take la skit. Nak terima yg baik2 wangi2 je. Yg busuk2 ko x nak mcm la ko tu 100%wangi

Kalau rasa ko tu bagus sgt acah x nak layan benda camni elok ko duk je bawah ktiak mak ko mcm ko buat skrg ni. Aku nampak adik bradik ko pun mcm xhormat ko padang rendah kat ko.
..

dan dan skrg minat drama thailand..sekali member tu kap medii kap..tergangaa aku. ma dia siam. baik dan lembut orgnya aku jr kasar sikit. dia suka org sopan katanya sbab tu suka kt aku..ye ke aku sopan kawan kawan xsalahkan..mana tau ada chemical effects bole join my company.

Degil ya ko. Aku doakan yg baik2 je utk ko n famili. Aku redha je benda jahat dan dendam yg ko buat kat aku. Aku maafkan semua dosa2 ko dan aku halalkan semua hak aku yg telah kau ambil dan hak aku yg ko x pulangkan. Aku ada maruah. Aku x kan minta balik. Kalau ko nak bayar, bayarlah. Kalau tak takpe. Hidup la dalam keadaan tu seumur hidup ko. Maybe hati ko Tuhan dah keras kan. Naudzubillah

OK. Ko menang. Takpe aku ada Allah dgn aku. Ko boleh duduk bawah ketiak mak ko. Beli la cermin. Tengok diri skit. Bangga diri yg takde apa2 tu. Ko dah kenapa? Aku serah ko bulat2 pada Tuhan ko. Aku berlepas diri dari ko. Kalau usaha ko sampai situ je aku x bleh paksa. Tak bleh lebih kurang nak ko je menang. Salah buat cara salah.

Aku dah buang no fon mak ko. So aku x kan contact dia lg. Jap lg aku akan buang no fon rumah ko plak.

Hari ni akan jadi hari yg sangat panjang. Esok pkl 10 pg kalau takde apa2 aku akan pos brg2 ko. Ko jgn risau. Aku x nak satu sen pun. Aku tau aku sapa. Aku x berbaloi pun utk ko fight. Aku da nampak da aku bukan sapa2 pada ko.

Terima kasih Allah buka mata aku. Tanda2 da byk sebelum ni tp aku butakan. Aku degil. Aku mengharap pada mahkluk. Nilah jadinya. Aku berlepas diri dr ko. Aku berlepas diri dr hidup ko. Takpe. Kalau aku hilang ko Allah pasti ganti dgn yg lebih baik.

Alhamdulillah terima kasih yaAllah semua kurniaan Mu ini. Rasa sakit yg menjalar di setiap inci tubuh. Bagi penghapus dosa2 yg pernah aku lakukan dulu.

3 hours non stop crying. Ya Allah dh dkt 1 kotak tisu duk buang hingus. Tetibe rs nak kua umah duk tepi pantai dengar bunyi ombak. Lambat pulak aku oke kali ni

Aku rasa aku akan 'sorg2' sampai mati. Walaupun ada suami, kwn, family. Byk bnde pendam sndiri. Sbb org tgok aku kuat. Tp aku byk je kesedihan. Aku x tau nk explain. Tp aku x slhkn org pun. Diri sndiri kite yg jaga kan. Mybe byk bnde bodoh aku buat masa muda, so aku rs ni la kesannya. Kesan pnyesalan aku. dh la dgn mak ayah aku x rapat

harini kita prepare gaji..bos ostesen lamatla nk sign. makanya buat gaji cash. hari natal dan new year around the konar. gaji cheq kalu tak dapat la aku cash kang..ni mau 3 hari nayaaaaa lagi satu aku stress DIGI hanat..aku dh bayar kt online beli fon plus package tak dapat2. anak aku pecahkan tefon dia terpaksa aku beli lain..lagipun fon skrg lembab nak mampsss. ssn jugak tetap dihati. jilaker digi kata 3 hari ni dh kat semenggu tak sampi2. kalu aku ckp self collect kan bagus. tapi dh pick shipping.