CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Saussurea

NEAR DEATH EXPERIENCE (NDE)

gelas_pelastik replied at 27-9-2018 11:21 AM
hi TT,

pasal pengalaman badi mayat. actually, last year makcik sy baru meninggal disebabkan kanse ...

Ic..
Pakcik u ada sakit apa lagi selain diserang stroke? Ginjal dia berfungsi normal tak. Sebab u ada mention sejuk-sejuk badan, i rasa ada kaitan dengan darah.

Saussurea replied at 25-9-2018 11:36 PM
U tak ada pasang kunci ka bila astral. Aiyo seram main kejar-kejar dengan makhluk misteri. Lain ha ...

hehe, dulu2 ni mase baru suka explore sana sini, pasal kunci plak, saya pakai kunci auto je..haha, sebenarnya makhluk yang kejar tu bukan sembarangan, dye mesti makhluk tingkat tinggi sebab senang2 nak pintas masuk alam, sy pulak mcm orang lari berpagar kat balapan, dah cukup pantas gerak masuk keluar masuk keluar kat tempat berbeza tapi dye still bleh follow, kalau malas nak layan kerenah makhluk tu, sy balik ke tubuh je, lantak dye lah terpinga2 sendiri..hehe

Saussurea replied at 25-9-2018 11:25 PM
Hi..

Iyalah,.. alam ghaib itu siapa yang merasa, tak sama jua dengan siapa yang cuma mendengar  ...

tu lah, ko main jurus per tu jurus pamungkas ker..hehehe, sal near death plak memang x pernah experience secara fizikal selepas bencana atau apa tpi benda yg outer world ni mmg nak kena bagi orang buka mata skit sbb kalau fokus sgt dengan hal2 duniawi, xde masa tuk hal2 rohani atau spiritual mmg habis cerita lah, nanti benda berlaku dgn diri sendiri baru nak sedar atau percaya kan, so yg x percaya dan belum penah mengalami@pengalaman luar tubuh, tu pasal kalau dah ninggal roh susah nak go on sbb confuse, xtau nak buat ape, dah mati ke blom, perlu waktu lagi utk get used keadaan, lastly semua orang patut kene aware the fact yg kita punye dua khidupan, di dunia fizikal dan dunia akhirat, means kene lah study n siapkan bekal cukup2, sok hari kita tak tahu nasib kita.

HisNaMe replied at 1-10-2018 12:48 AM
tu lah, ko main jurus per tu jurus pamungkas ker..hehehe, sal near death plak memang x pernah expe ...

Iya. Frekuensinya tak sama..
Sama sepertimana orang-orang yang dah habis masanya,terutama yang sakit di hujung nyawa barulah dakwa tnampak itu ini. Tunnel dah terbuka. Gitulah. Masa saja menentukan bila masing-masing akan berdepan alam ghaib. Awal, pertengahan atau akhir nyawa. Lepas tu bolehlah enjoy berlama-lamaan di alam lain pula.

I cuma nak sampaikan, dunia kasar ni tak lebih daripada perhentian. Jawapan kepada persoalan cuma atas kesedaran. Tubuh, akal fikiran takda jawapannya. Limited.

Tak boleh judge, sebabnya satu hukuman dibuat atas pertimbangan akal dan penglihatan dari bukti nyata yang tak nampak akarnya.
Sebab tak siapa minta jahil. Tak siapa minta diseksa dari kecil, tak siapa minta kelaparan. Tak siapa minta terlahir cacat.

Jadilah kita diminta redha dengan ketentuan. Usaha pun dari takdir juga. Dari siapa yang memberi ilham dorongan untuk kita berniat, bergerak, takdir juga. Jadi

Pengajarannya ialah tak siapa yang salah atau betul. Masing-masing berniat dan bergerak mengikut kehendaknya. Hukum alam. Layankan saja lah. Cuma redha jika dah sedar. Barulah tenang. Kita kan dari gerak energy yang takkan musnah. Cuma diperbaharui. So recycle saja lah universe ni. Macam pinjam meminjam transfer sana sini. Takda yang kekal, semua pasti berubah.

Edited by Saussurea at 8-10-2018 12:31 AM

Selingan. Cerita kosong saja share.

Beberapa hari lepas i mimpi pokok kelapa bergoyang. Buah kelapa pun gugur.

Esok lusa i pun mandi kat kolam, pap sebiji buah kelapa gugur. Kecik sje. Baby lagi.

Baru update. Heh. Rupa buah kelapa yang jatuh dalam kolam renang. 5inch L. Dah rosak. I bawa balik and letak dekat dapur. Nak buang. (8oct2018)

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Saussurea replied at 1-10-2018 01:49 AM
Iya. Frekuensinya tak sama..
Sama sepertimana orang-orang yang dah habis masanya,terutama yang sa ...

well, yeah i agree juga, cume kite pun ada responsibility jugak, memang ader yg x boleh terima kalau kita explain benda ni kat orang tapi cukuplah kita sudah beri clue dan peringatan bahawa the after life is real, kalau tak manusia akan fikir, nti dah mati, im done, no more, jadi debu kene delete permanently. Lebih kurang nak cakap kite tau benda tu ader, kita tau makanan tu ader kandungan kimia berbahaya tapi kita just biar je orang tu makan, biarlah semua pun makan jugak xde yg mati trus pun. So x boleh lari lah, kene juga bring the topic into community in acceptable way, give testimony and explain the cause of this and that, at least we can hint some sceptical people to become unsceptical. Saya dulu main simpan rahsia je, semua secret tapi in the end i ade urge nak luah semua benda yg saya alami, saya x bleh simpan semuanya, the knowledge the weird things, kecuali experience tertentu, peribadi kene simpan smpai waktu baru beritahu dgn orang yg betul.

Follow Us
Saussurea replied at 27-5-2018 01:31 AM
maksud I aura bocor teruk. sama ada energy jahat luar stuck dalam u or aura u kene sedut. semangat ...

Hello Seussurea mcmana nak tau aura bocor..I ada few things nak tanya ..mcmana ya nak pm I x pandai lah guna cari baru ni pm orang

HisNaMe replied at 3-10-2018 07:15 AM
well, yeah i agree juga, cume kite pun ada responsibility jugak, memang ader yg x boleh terima kal ...

Ok, boleh je jika hendak share ilmu-ilmu dan pengalaman yang luar biasa. I ada juga idea-idea yang nak dikongsi tentang ilmu-ilmu lama,

djflux2000 replied at 4-10-2018 11:38 AM
Hello Seussurea mcmana nak tau aura bocor..I ada few things nak tanya ..mcmana ya nak pm I x panda ...

Hello..

Aura bocor atau istilah paling mudah difahami orang ramai iaitu ; sakit-sakit, emosi tak stabil, lemah anggota tubuh, kesialan, kerasukan dan sebagainya.

Biasanya rawatan yang disediakan untuk memulihkan kesihatan memulih aura bocor dengan macam-macam kaedah yang i tahu, contohnya rawatan mandi air garam, ritual keagamaan, air jampi, mandi bunga, aromatherapy, reiki, atau amalan yang lebih mistik seperti pemujaan.
Diet pemakanan yang baik juga banyak membantu memulihkan tahap kesihatan.

Ok, yang menariknya mandi bunga banyak diamalkan oleh para wanita untuk membesarkan aura bagi tujuan tertentu seperti menambat hati lelaki, temuduga, dikasihi, cepat jodoh.. Kesannya amat mujarab, namun tak memberikan kebaikan lah sebabnya ia menuntut ilmu keduniaan yang banyak merosakkan dari membaik. Bungaan ini seolah ilmu penggoda ya, syaitan banyak mendampingi.

Edited by Saussurea at 4-10-2018 10:25 PM
Saussurea replied at 4-10-2018 06:44 PM
Hello..

Aura bocor atau istilah paling mudah difahami orang ramai iaitu ; sakit-sakit, emosi t ...

I sarankan jika hendak merawat aura yang bocor, mulai dengan puasa. Singkirkan racun toksik terlebih dahulu supaya ilmu baik-baik yang masuk kemudiannya menjadi lebih lancar. Rawatan air garam, ritual agama dan kemudian reiki bagi yang sudah ada pengalaman. Senaman. Pernafasan. Aromatherapy juga sangat membantu kerana wangian merangsang /mengejut ruh, membantu pemulihan dari dalaman.

Bagi yang susah period, cuba dapatkan minyak  kasturi hitam asli, sapu sedikit di daerah pusat dan tulang kening. Kerasnya aroma kasturi merangsang aliran darah.

Semoga membantu

Saussurea replied at 4-10-2018 06:58 PM
I sarankan jika hendak merawat aura yang bocor, mulai dengan puasa. Singkirkan racun toksik terl ...

Best thread TT..
saya ada beberapa pengalaman mirip-mirip dengan TT..
Tp saya tak berapa pandai nak bercerita..
Kalau deejavu tu..masa universiti saya selalu terkena..
tiba-tiba saya mcm stuck..tak boleh buat& kata apa2..
tp otak saya akan bgtau mcm pernah lalui situasi ni..
cthnya saya ternampak kawan saya gelak-gelak sambil tampar bahu saya..saya terasa..eh ni dah pernah jadi.Tapi saya stuck seminit dua..
mimpi pulak..saya ada mimpi masa sy darjah enam..smpi sekarang still ingat.
saya sesat dekat pulau mana ntah..tiba-tiba semua orang keliling saya muka diorang jd kosong..baju mereka tiba2 ada lambang salib sebesar2 nya..
dan diorang cuba tarik tgn saya..kemudian saya cam tersedar ni mimpi aje..terus terbangun..
kalau mimpi mmg sampai skrg..terasa mcm real smpi otak saya bg warning..ni mimpi aje..terus tersedar..

Adakah normal bermimpi setiap malam dan sangat jelas.
Kadang kadang badan sangat letih lepas mimpi. Especially bila mimpi tempat yang lain ibarat alam lain.
Adakah sebab terlalu letih. Dan selalunya akan mengigau pada waktu yang sama. Lingkungan 3-4pagi.

Saussurea replied at 30-9-2018 05:57 PM
Selingan. Cerita kosong saja share.

Beberapa hari lepas i mimpi pokok kelapa bergoyang. Buah kel ...

Salam sis...
A few months ago, akak ada mimpi bulan... Bulan tu bulat bercahaya putih sangat terang yg x terkata terangnya memancar jelas dekat muka akak... Yg peliknya, mata akak x silau langsung walaupun cahaya bulan tu bersinar cerah exactly dpn mata n muka akak... Itu sekali...

And after a few days, akak mimpi lagi bulan cuma kali ni akak selamatkan kwn akak drpd cahaya bulan tersebut... Kiranya mcm hanya dgn kehadiran akak yg dpt buat cahaya bulan tersebut diseliputi awan so kawan akak terselamatlah terkena cahaya bulan tersebut...

Kalau fikir ikut logik akal biasalah mimpi mainan tidur... Ke ada maksud tersirat drpd mimpi tersebut..?

Kerusijati replied at 7-10-2018 09:21 AM
Best thread TT..
saya ada beberapa pengalaman mirip-mirip dengan TT..
Tp saya tak berapa pandai  ...

I pun sedang kumpul info tentang dejavu. Sebab i sendiri selalu juga dapat, caranya peka dengan klu yang muncul dulu, then i kumpul and tafsirkan. I tak bertindak balas secara intens dengan yang keadaan dejavu tu. Cuma menambahkan kesedaran saja.

Tentang mimpi u i tak berapa jelas maksudnya. Perhaps lah kan soal kekuatan iman. Tapi itu semua bergantung pada kita secara asasnya, dengan keimanan tanpa keraguan mendorong kita untuk terus hidup sesuai dengan kemana kita lihat tahap dan nilai sesebuah kehidupan.

Mimpi yang vivid menunjukkan aktifnya deria halus intuisi. Gunakan intuisi dalam keadaan sedar untuk berjaga-jaga dengan signal yang muncul di sekeliling kita. Intuisi dan gerak hati perkara yang sangat berbeza.

hepi_hepi replied at 7-10-2018 02:01 PM
Adakah normal bermimpi setiap malam dan sangat jelas.
Kadang kadang badan sangat letih lepas mimpi. ...

Sebenarnya mimpi yang sangat kerap mengurangkan kualiti tidur. Minda masih bekerja dengan aktif. Atau tidur dalam peka. Jika kerap terjaga pada sesuatu waktu tertentu i lebih nampak isu kerisauan. Atau ketakutan. Cuba elakkan makanan yang kita allergic contohnya seperti seafood, pedas dan masam atau asidic yang biasanya makanan ini mudah membebankan organ dan memalaskan badan.

Makanan yang boleh menambahkan stress dan lemah ginjal selalunya membuat seseorang kerap kencing atau susah kencing, dan juga bengkak bawah mata. U boleh cuba banyakkan minum air masak dan chamomile. Elakkan air gas dan jus bergula buat sementara waktu.

DeLafee replied at 7-10-2018 02:11 PM
Salam sis...
A few months ago, akak ada mimpi bulan... Bulan tu bulat bercahaya putih sangat ter ...

Bulan ini mirip dengan privasi. Bulan lebih jelas terlihat hanya pada waktu malam berbanding siang.
Adakah sesuatu isu berkaitan kehidupan peribadi u mengalami pembaikan, perkara yang positif sedang berlaku. Namun u belum cukup bersedia untuk menghadapinya dengan lebih terbuka dengan orang tertentu.

Saussurea replied at 7-10-2018 04:31 PM
Sebenarnya mimpi yang sangat kerap mengurangkan kualiti tidur. Minda masih bekerja dengan aktif. A ...

Terima kasih. Nampaknya saya dah jumpa punca masalah saya. Sebenarnya pernah berjumpa ustaz, tapi dikatakan ada isu gangguan. Tapi jujur, saya merasakan lebih kepada masalah diri saya. Saya memang disahkan ada GERD, dan tak boleh makan pedas. Tapi itulah yang selalu dicari haha. Terima kasih banyak .

Terkini, i juga sedang mengkaji kod-kod tertentu untuk menelusuri rahsia alam semesta. Mulai dari seketul elektron yang terhasil tanpa mengetahui dari mana ia. Apalagi yang memegangnya. Ini sebagai sebuah ilmu yang jika sekiranya tidak termampu untuk i teruskan..kerana hendak menghubungkan fizik dan intuisi dalam keadaan maximum.

Kira-kira i sedang memahami berkenan catatan akashic atau dalam bahasa lain dipanggil luh mahfuz. Ia sebagai pemegang data alam semesta. Atau supercomputer yang mempunyai segala catatan perjalanan masa atau dimensi. Kebaikan, kunci menjadi pemegang rahsia. Sebab jika kerosakan memegang rahsia maka sangat bahaya kerana mudah dimanipulasi.

Semoga ada pertolongan dari jiwa-jiwa yang suci.

Saussurea replied at 7-10-2018 08:42 AM
Bulan ini mirip dengan privasi. Bulan lebih jelas terlihat hanya pada waktu malam berbanding siang ...

Entahlah sis... Akak rasa mcm biasa je kehidupan peribadi akak... Berjln seperti biasa x ada yg luar biasa berlaku so far... Hehehe...

hepi_hepi replied at 7-10-2018 08:16 PM
Terima kasih. Nampaknya saya dah jumpa punca masalah saya. Sebenarnya pernah berjumpa ustaz, tapi  ...

Ic..
Oklah pantau pemakanan.. And kalau u ada berat badan berlebihan boleh juga cuba kurangkan untuk elakkan isu asid reflux. Wc..