CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saye2007

Keluarga Mertua tinggal serumah... Boleh share Pengalaman?.

I penah mil nak suh sil duk umh kitorg sbb nk dekat g keje. Pastu nenek nk suh cousin tunpang umh kitorg sbb baru dpt keje kat sini. Ape benda la diorang ni? I seriously x de mood dgr benda2 mcm ni. Cari la umh sewa, x pikir ke org selesa ke tak. Pastu mil x pikir ke anak dia ada bini. Nenek i x pikir ke cucu dia ada laki. For both, husb dgn i setuju cakap no, dgn alasan umh i kena guna access card unt masuk, card ada 2 je. Lantak la org nk cakap penting kan diri ke, sombong ke, kesah pulak i. Later2 masalah sume i dgn husb yg tanggung. Org tu seronok la menumpang.

Lagipun sbelum i kawin, i pun sewa umh (sewa bilik actually, i sewa middle room kat sebuah aparment) kat ngeri yg i duduk skrg. So sil n cousin tu kalo nak dekat g keje, sewa la bilik. Bnyk la sewa bilik kt sini buka je Mudah.com. lepas kitorg x bg duk sini, cousin tu dpt je cari umh sewa and sil tu berulang dari umh mil. Boleh pulak?

Yang bujang tu suruhlah sewa kat luar. Eiii sakit pulak hati ku dengar.

Kalau dia reno dapur u alamatnya u akan di bawah telunjuk mereka.

Suruh lah your husband yg tak reti berbincang tu dtg baca sini.

Tolonglah tt. Ada yg tak duduk rumah anak pun remote control dari luar nak tahu apa you buat dalam rumah. Disposable wipes pakai balik ke tak. Barang apa beli bila beli. aoyoiii

saye2007 replied at 23-6-2018 07:36 PM
Tak tersangka soo many feedback, pendapat, comment, dan sharing dari warga cari...Appreciate sgt.. ...

Bila nak mintak cerai???

monreyes replied at 23-6-2018 07:18 PM
yg adik ipar tu nak membiawak kat situ dah knp kan....cari lah bilik sewa sendiri..kalau u ada extra ...

Many things happen because you allow it to happen...

Hang nak membiawak hidup Kan org....hang tuh sendiri biawak gred berapa????

Follow Us
monreyes replied at 23-6-2018 07:27 PM
aku mmg jenis x bagi muka dgn inlaws..kalau perlu perang dgn laki..aku perang je..daripada hari2 str ...

Wah rimau jugak hang nee monkeyes????

Bil,sil mgkn akan keluar bila kawen.

Mil/fil, bila meninggal br keluar dr rumah.

Sy xde pengalaman, tp lihat org tdekat sy yg ada pglmn mcm ni. sesuatu yg x bgs utk d ceritakan.

Apa pun redha jela

CardiGans85 replied at 24-6-2018 06:44 AM
Bil,sil mgkn akan keluar bila kawen.

Mil/fil, bila meninggal br keluar dr rumah.

When you have worked to earn dignity and respect from others.....you will not be treated the way TT and hubby were treated....ie no one will or dare to encroach into your privacy, that you needed as a married couple...

Think....

munchkin replied at 24-6-2018 03:27 AM
Yang bujang tu suruhlah sewa kat luar. Eiii sakit pulak hati ku dengar.

Istighfar utk hati yg sakit tuh.....

Laki tak ajar kah munckinpie????

pearl.silver replied at 23-6-2018 09:22 AM
Sblom pindah ngan mak tu, mak u memang xsuka kt husb u ke

Ok. Je.. Cume dia berharap hasbnd pindah keje utk duduk dgn mak bapak i. Untuk jaga dan teman kan dorg. I anak bongsu so macam jadi tanggungjawab plak. Mak macam desak2 gitu..i hidup tenang dan bahagia selama 3 tahun duduk sndri.. Sejak duduk dgn mak banyak sgt campur tangan dan arahan. Walau mak sendiri tapi lepas kawen tak sama mcm anak dara. I serba salah.. Lama2 i fikir dr rosak teruk smpi cerai berai baik i pindah. Nak pindah pon gado dgn mak sbb kata mcm anak yg tak kenang budi la xnk duduk dgn dorg jaga mak pak sndri.. Huhu..

ada skali SIL janda n anak2 nak dtg umah katanya ada kursus cikgu cikgi...padahal dat weekend aku dah janji dgn mak aku nak blk kg...hubby sort of merayu...sbb dia dah janji adik dia n lupa nak tny aku..skali SIL lahanat tu tipu .rupanya dtg nak buat ujibakat utk commercial anak dia..
bila SIL kluar g ujibakat tu mmg aku laser laki aku cukup2.aku mmg pantang btol bila dah janji dgn mak aku tetiba kensel...SIL tu mmg spesis parasit..now mmg dia x brani dah nak try2 stay umah aku..even anak dia masuk UM pun laki aku x tau...hotel byk kan

baik jgn dik..aku pnya adik ipar baik punya plan dgn laki dia nk dtg uma aku kononnye nk tlg ngasuh anak aku umo 3 bulan sbb da abis cuti pantang.suruh bayar rm350 + angkut anak 5org kecik2 dtg duduk sekali.laki tinggal kat uma kononnya boleh pulun ot untuk hulur duit kt bini.sekali nan hado..anak die yg kecik rajin kena semput.dah tgh mlm laki aku nk kena hanto ke hosp.pmpers susu anak pn laki aku kena hulur duit.upah jg baby pegi bg kt laki.haihh sejenis parasit..dpt duduk sebulan je lepastu nyah kau dr sini..laki ku da x boleh tahan dgn prbelanjaan meningkat 3x ganda.uma brsepah drpd dpn smpi blkg.bilik air penuh pampers budak2.anta pngasuh lagi puas ati.balik keje pn uma mntain kemas je sb aku jenis kemas uma sbelum tdo lps balik keje.baik ko terus je bg kata no pd laki kau dik.laki aku ckp laki ko ni sejenis x guna jugak sb x geti pk psl anak bini sndiri.lebih dgr ckp mak ayah die mmg smpai ketua la die cmtu dik..

miss_bear replied at 22-6-2018 07:44 PM
Aku pernah duduk dengan mak mertua. Nasihat aku, jangan laaaaa. Boleh jadi gilaaaa

Same la..aku bedung anak aku pun dikatanye salah sedangkan selama ni mak aku ajar camtu.aku masak lauk pun salah.dibisingnya bagi anak laki die mkn lauk cair hebeh.pdahal anak laki die suruh aku masak cmtu.cara aku deko dapur gn ruang tamu pn dikomplennya x kena citarasa dia.hari2 aku amuk kan dkt laki.smpai 1 tahap aku ot dkt opis smpi kol 11mlm anak bia je kt pngasuh.baru laki aku ada akai suruh mak mertua balik..

maaanakautahu replied at 24-6-2018 06:58 AM
Istighfar utk hati yg sakit tuh.....

Laki tak ajar kah munckinpie????

hahaha.
kadang kadang marah tu terlampau ikut perasaan, manak

hmmmm, nampak mcm kau ni tak berjaya je TT.. sorry rasa kau ni lebih suka pendam & makan hati sendiri je.. berlembut sgt.. berapa banyak kata2 peransang pun kt sini kalau kau jenis nak bincang tunggu mood laki kau tengah happy alamatnya sampai kesudah la kau kena hadap isu duduk serumah dgn fam in law kalau aku hari aku tahu tu aku dh buat amokan pisau terbang

Miawlover replied at 22-6-2018 11:33 PM
TT ckp both dh kerja..

Heran dgn org xda sense ni. Dh krja mmg la kna byr duit rmh, duit kreta. X segan eh? Geram plak kita

maaanakautahu replied at 23-6-2018 01:09 PM
Laki HANA giler babeng jugak Kah??????

Menumpang rumah mertua dengan mertua tumpang rumah kita tak sama la....
Tapi kedua2nya tak wajar.

Budaya parasit org melayu ni..mula2 parents anak beranak dtg menumpang..lepas tu yg bujang2 kawin..diangkutnya pulak pasangan masing2 duduk sekali..lepas tu beranak pinak susun paku buat penuh rumah..anak2 kau pulak membesar dlm stress pastu memberontak...imagine the worst so bersedialah tt

mula2 dulu memang bertuka2 org dtg menumpang..akhir skli my brada bawak anak bini duk umah makan tanggung berak cangkung...bulan ke bulan..dahla aku ngan laki time tu mcm kilat dan petir..tapi cover lagi bagi can.

smpi satu masa..takde angin takde ribut aku panggil depan2 laki bini tu..sound tepat suh diorg belah..3 hri je aku bagi masa. terus belah.