CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5225|Reply: 56

Tak tahan dengan Bau tu

Tolong lah, colleague saya suka pakai perfume yang bau pelik, kata bau bunga tapi bau macam Pil deodoran. Yang paling penting , dia duduk tepi saya sahaja, saya cuma boleh tutup hidung saya untuk elak bau tu.  

Saya punya lagi teruk, jiran saya suka buang makanan yang tak habis ke dalam longkang rumah belakang. Lama-lama bau busuk semakin kuat, kalau tak ada hujan, mesti bau tu tak hilang. Susahlah ada jiran macam ni.

Rosmawa_TI replied at 10-7-2018 09:57 PM
Saya punya lagi teruk, jiran saya suka buang makanan yang tak habis ke dalam longkang rumah belakang ...

Eh, teruklah jiram tu, kalau macam ni guna febreze boleh hilangkan bau tu. walaupun sekejap je, tapi boleh tahan sikit masa bau tu masih ada. Kalau nak hilang bau tu, lebih baik complain kat dia lagi bagus.

Kwn i bau mulut mcm bau longkang

Terpaksa deal ngan die tak tahu nk inform mcm mana mulut tu bau... ke i patut pakai mask je..

I pun jenis tak tahan bau pelik2. selalu standby minyak cap kapak je letak kat hidung.

tak tahan bau bila naik satu
lif dengan bangla..

bukan la menghina tapi..

Follow Us
beli la air freshener spray sekeliling jiran anda.. or apa kata belikan perfume bau tak pelik hadiah kat dia sarankan supaya pakai tetiap hari..

Wan_sharir replied at 10-7-2018 10:00 PM
Eh, teruklah jiram tu, kalau macam ni guna febreze boleh hilangkan bau tu. walaupun sekejap je, ta ...

Lebih baik hilangkan dia terus, masalah selesai kakaka.
Kalau saya tutup lah semua pintu dan tingkap dan bukan aircond kat rumah, x perlu takut lagi hidu bau busuk tu.
juga boleh pasang sejenis perfume kat aircond tu, pernah nampak jual di Aeon.

nutnet replied at 11-7-2018 09:07 AM
beli la air freshener spray sekeliling jiran anda.. or apa kata belikan perfume bau tak pelik hadiah ...

Air freshener tu mana boleh guna kat luar rumah, sekejap je x ade bau harum sudah, guna kat dlm rumah boleh lah.
Kalau sebarang buang sampah boleh complain kat kpd pihak berkuasa tu, biar mrk saje yg datang utk ambil tindakan.

RockBreaker replied at 11-7-2018 02:25 PM
Kalau saya tutup lah semua pintu dan ting ...

Kalau ada duit boleh lah beli air purifier tu, kerana aircond tu hanya utk buat udara sejuk, tapi bukannya dpt filter barang2 kotor dan kalau bau busuk tu mmg lah masih dpt dihidu walaupun ada aircond...

sotuna replied at 11-7-2018 03:44 PM
Kalau ada duit boleh lah beli air purifier tu, kerana aircond tu hanya utk buat udara sejuk, tapi  ...

Air purifier ku rasa ada sikit mahal lah, dan mcm ku skrg hanya tinggal sama isteri dua org, rasa x perlu lah beli air purifier tu, bukannya ada byk duit skrg lepas pindah rumah baru...

RockBreaker replied at 11-7-2018 05:02 PM
Air purifier ku rasa ada sikit mahal lah, dan mcm ku skrg hanya tinggal sama isteri dua org, rasa  ...

Mmg lah harganya akan tinggi sikit tapi byk org yg x tahu kepentingan air purifier tu...
Kita x dpt lihat kuman2 yg berada dlm udara dan anggap kalau x ada asap atau debu sudah tentu udara tu bersih,
tapi sebenarnya bukan mcm tu...
Jadi demi kesihatan patut beli satu dan letak di rumah, kau pasti akan sedar perbezaan ada dan xada air purifier...

Rosmawa_TI replied at 10-7-2018 09:57 PM
Saya punya lagi teruk, jiran saya suka buang makanan yang tak habis ke dalam longkang rumah belakang ...

report la ke persatuan penduduk supaya ada tindakan..

I pon tak suka perfume , tak kira apa brand apa  bau. Hidu je dah rasanak pengsan. Boleh bunuh orang tu.

EvieWanKenobi replied at 11-7-2018 07:27 AM
tak tahan bau bila naik satu
lif dengan bangla..

Kadang kala tu bau peluh tu. Mcm kita, biasanya kita pon berpeluh-peluh kalau panas hari tu atau masa kita senam. Busuk lah tu.

RockBreaker replied at 11-7-2018 02:25 PM
Kalau saya tutup lah semua pintu dan ting ...

tapi tiap-tiap hari tutup tingkap dan pintu pun tak boleh, nanti udara tidak beredar. Kesihatan sendiri akan dijejaskan, macam mana ni sekarang, kehidupan saya dah hancur lah macam ni.

sotuna replied at 11-7-2018 03:44 PM
Kalau ada duit boleh lah beli air purifier tu, kerana aircond tu hanya utk buat udara sejuk, tapi  ...

Air purifier tu boleh hilangkan bau busuk longkang tak, jangan bagi bau tu masuk rumah. Kalau boleh beli satu pun ok, malas nak tegur orang yang macam jiran saya.

Rosmawa_TI replied at 11-7-2018 10:38 PM
Air purifier tu boleh hilangkan bau busuk longkang tak, jangan bagi bau tu masuk rumah. Kalau bole ...

Boleh lah tu, semua bau busuk pun boleh difilter guna air purifier, buatkan udara lebih nyaman supaya x susah utk bernafaz.
Rumah ku dekat dgn kilang2 jadi setiap hair byk asap dan debu disebabkan oleh lori2 yg lalu lalang, kalau x ade air purifier awal sudah mati hahaha.

Rosmawa_TI replied at 11-7-2018 10:36 PM
tapi tiap-tiap hari tutup tingkap dan pintu pun tak boleh, nanti udara tidak beredar. Kesihatan se ...

Tu lah tujuan kita guna air purifier, meskipun semua tingkap dan pintu rumah ditutup ia dpt membuatkan pengaliran udara dlm rumah jadi baik, membolehkan kita ada udara yg segar dan x berasa susah utk bernafaz kerana udara x beralir.

May0017 replied at 11-7-2018 08:49 PM
Kadang kala tu bau peluh tu. Mcm kita, biasanya kita pon berpeluh-peluh kalau panas hari tu atau m ...

Mmg lah tu, mrk juga penat bekerja mau cari makan dan biasanya kerja yg mrk buat tu kerja berat mcm angkat barang2, jadi biasalah kalau badan byk peluh. Tahan bbrp minit saja boleh lah, bukannya mau kau tinggal sama mrk tu.