CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lanesra

[Tempatan] Susulan Kes Kerani Wanita Ditikam Dan Dicekik Sehingga Mati, Pembantu Makmal Did

mizruncing replied at 12-7-2018 10:41 AM
for me kan klu dah tau org tu mental ke mslh kemurungan ke psiko ke psikiatri ke tak pyh la diambil  ...

Jadi liability pulak to the team. Sampai semua org nak kena step around him nak buat apa-apa

Macam mana la blh percaya kata2 si mental?

Sian acik tu dahla kena bunuh kena cerca pulak. Semoga tak kena pada diri sendiri ye acikk2 bawang semua

Habislah stor tu.. Xde sape berani masuk sorang2.. Nak2 waktu malam.. {:smile

Thats why i run my own business sis..coworking is dumb af.

SLAManya replied at 12-7-2018 10:50 AM
I paranoid.. no anxiety

Selalunya, yang ni clinically you.
Ini pun doc I yang sampaikan.
Mungkin I patut rephrased kut ayat I.
Kebiasaannya, kalau yang depress ni, level of anxiety dia juga turut sama. Seiring.
Paranoid ni, kalau sampai menganggu daily life elok lah seek treatment, mungkin boleh daripada doktor atau kaunselor.

xdielzx replied at 12-7-2018 11:19 AM
Innalillahiwainnailaihiraajiuun

Kalau org tu tak declare dia ada masalah mental masa apply kerja  ...

petanda HR goyang telur, makan gaji buta, tak cross check ngn spital,polis, bagai..
atau dpt keje gune kabel

Follow Us
malarky replied at 12-7-2018 10:17 AM
Kalau tak silap aku baca dalam satu artikel majalah
kisahnya mula bila orang menjaja cerita aksi ...

aku ingat lagi kes ni...  zaman2 dulu memang suka mengintai pengantin baru untuk cari bahan kenakan balik pengantin baru tu...  

lazim replied at 12-7-2018 09:07 AM
iols penah pergi intrvw, penemuduga  tnya iols dh solat ke belum?. iols mcm blur gituh. barangkali ...

aku pulak penah kena panggil dengan boss (dept lama)...  ingatkan nak bagi feedback pasal keje, sekali dia dok la tanya selama ni solat kat mana...  i was like, what???  aku cakap la kat surau pastu bila surau start renovate, aku solat zuhuf kat rumah time lunch (masa tu opis dekat gilos ngan rumah aku)...  pastu asar aku buat kat rumah je time balik...  bila dia tak puas hati, dia sound aku apsal tak lunch ngan opismate pastu solat kat opis...  aku geram aku sound la : saya ni bukannya budak sekolah menengah yang mesti nak lunch beramai2 dengan kengkawan and cannot eat, drink and survive without friends...

pastu ada beberapa lagi menda dia buat yang menyakitkan hati aku sampai merosakkan hubungan aku dengan opismate kat situ dan juga dengan keluarga aku, last2 report HR pastu mintak transfer balik ke HQ...  hahaha...

prettyuglybabe replied at 11-7-2018 11:50 PM
macam mana orang ada rekod mental boleh diterima kerja?

kalau sakit sebelum masuk keje, salah HR sebab tak buat background checking...

kalau selepas bekerja, kena check punca depression tu dari workload dan environment kat opis ke...  kalo ye, opis takleh simply buang...  diorang kena buat beberapa efforts untuk pulihkan/ bantu pekerja...  bila dah takleh bantu, baru la boleh issue termination letter...

kalau hakak, bangga beb  ditudoh selingkuh

JiEunTak replied at 12-7-2018 08:45 AM
kat porem ni pun ramai geng bawang...badan gumuks pakai baju recycle pun depa bawangkan.

tu semua pun layak mati jugak

rasanya la kan...pembunuh ni saja je kata dia mental awal2 sebab nak membela diri..

nampak nya macam dah merancang..siap bawak pisau lagi...

kalau nak ikutkan celah mana datang pisau kat opis tu..tapi tak tau la dalam stor sekolah ada standby pisau kan..

meragukan...mungkin dia ni dah lama dendam kat makcik ni..ada perancangan dan bunuh makcik ni..kalau nak ikutkan kalau tetiba gila datang...dia boleh je serang makcik ni mana-mana..ni tau je dia nak serang makcik ni kat bilik stor yang sunyi tu..

emm..tak tahulah kan..aku punya pendapat je..

tapi kesian la kat makcik tu..tak pasal2 kena macam ni..

eyansss replied at 13-7-2018 03:34 AM
aku pulak penah kena panggil dengan boss (dept lama)...  ingatkan nak bagi feedback pasal keje, se ...

ade jgk ek tmpt keja besar2 tp perangai bos bodoh2 gitu. perlu ke amek tau solat org kt mn

Bercakap benar tentang org = mengumpat
Bercakap xbenar ttg org = fitnah
Berdiam diri itu lebih baik dari berkata2 kerana sesungguhnya mulut itu boleh membawa ke neraka.....semoga dia dan kita diampunkan oleh allah s.w.t

Harap haraplah arwah ada beli insurans warisan ya. Kasihan anak. Kalau ada acik acik dlm forum ni yg myeropai ciri ciri acik arwah tu..kerja kerani & penyibuk banyak banyak lah exercise. Working out boleh ubah mood kita jadi positif so tak adalah nak jatuhkn orang aja ya.

moonbug replied at 12-7-2018 06:27 PM
Thanks for sharing. Rajin uols type balik pjg lebar kronologi cerita itu. Sedih baca, kesian kat d ...

kadang-kadang manusia ni tak leh beza antara bergurau atau menjatuh air muka orang ... jokes means everybody share the humor and laugh all around ... humiliation means just one party take it as a joke but the other party being or feel insulted ...  adab bergurau sepatutnya dibuat sekali sahaja dan tidak diulang2 sampai menimbulkan kejengkelan (anoyying) ...

Merangkak la masing2. .mulut kemain kutuk arwah...padahal tak tahu betul ka tidak. ..dengar dari mulut pembunuh terus kutuk. ..puihh

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

JiEunTak replied at 12-7-2018 08:45 AM
kat porem ni pun ramai geng bawang...badan gumuks pakai baju recycle pun depa bawangkan.

gi je sound kat thread hh tu..
membawang kat sini apa bezanya..

lazim replied at 13-7-2018 08:03 AM
ade jgk ek tmpt keja besar2 tp perangai bos bodoh2 gitu. perlu ke amek tau solat org kt mn

dia ni konon2 alim ulamak kompem masuk syurga wooo...  bila cakap, macam dia ni suci murni dan Allah sayang n macam orang lain berdosa sangat2...

macam ada satu kes ni, masa tu anak aku kerap demam n aku kerap la balik on time (bukannya amek AL ke EL ke MC ke untuk jaga anak)...  pastu ada sekali anak aku masuk ward...  biasa la, baby kan fragile...  dia panggil aku n tanya pasal solat aku dan suami tau...  pastu tanya ada tak buat solat sunat, solat taubat, etc...  aku masa tu dah hangin dah tapi still jawab la elok2...  dia kata dia rajin buat semua tu siap subuh2 pun pegi solat kat masjid...  alhamdulillah kesihatan dia sekeluarga sangat ok...  ada sekali tu anak dia sakit perut n mintak tanak ke sekolah...  dia diam je n terus ke masjid...  lepas solat subuh, dia buat solat hajat n segalamala solat mintak Allah permudahkan...  balik je anak dia sihat n nak ke sekolah...  pastu ayat sambungan dia ni yang buat aku hilang sabar : kita ni bila banyak dosa, Allah akan uji...  

hahaha...  memang selamba je aku buat rolling eyes depan dia pastu cakap : kita ni selalu anggap kita suci tapi hakikatnya tidak sebab tak pernah audit macamana kita ni so-called berdakwah pada orang...  dosa dengan Allah mudah mintak ampun...  dosa dengan orang?  pastu aku terus bangun...

eyansss replied at 13-7-2018 11:55 AM
dia ni konon2 alim ulamak kompem masuk syurga wooo...  bila cakap, macam dia ni suci murni dan All ...

Lemas gila dh bos gini. Klu.aku mmg xblh sabar org duk kait2 kesihatan dgn dosa pahala ni. Dia xtahu ke ulamak pon ada yg mati sakit kanser. Kih3