CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Disiplin Sekolah Lebih Mustahak, Bukan Kasut Hitam!

nolya replied at 20-7-2018 11:24 PM
Namapun pembangkang.  Membangkang aje le kerjanya.  Highlightkan nilai2 negatif supaya yg negatif  ...

sialkan pangai rafizi sotong n the gang, kerja dia menghasut menghasut menipu rakyat

samasam90 replied at 20-7-2018 11:54 PM
silakan dek.. pilihan mengundi di tangan sendiri.. btw, sila rujuk (kalau mahu) post forumer zidan ...

Emm eksyen sungguh jawapan..masa nak naik macai macai duk pujuk laa.. dah dpt naik.. emm.. tak teringin aku ngundi mulayu dah.. bangsat punye mulayu

jcopy replied at 21-7-2018 12:50 PM
sialkan pangai rafizi sotong n the gang, kerja dia menghasut menghasut menipu rakyat

Yg mensialkan orang lain sendiri tak sial ke.....?

jcopy replied at 21-7-2018 12:50 PM

Yg mensialkan orang lain sendiri pulak macamane .....? merasa bertuah sangat ke?

nolya replied at 21-7-2018 01:47 PM
Yg mensialkan orang lain sendiri tak sial ke.....?

tak

pasal yang sial tu dah ngaku kerja dia cam setan menghasut, buat fitnah merata

yang kau puja2 dia kenapa, kau tak tahu agama ke?

nolya replied at 21-7-2018 01:48 PM
Yg mensialkan orang lain sendiri pulak macamane .....? merasa bertuah sangat ke?

bertuah sangat sebab aku tak ikut percaya kata2 hamlau yang kerja dia menghasut, menipu menyebar fitnah

Follow Us
jcopy replied at 21-7-2018 01:49 PM
tak

pasal yang sial tu dah ngaku kerja dia cam setan menghasut, buat fitnah merata

Bila dan di mane Rafizi ngaku kerja dia memang menghasut.  Sila beri pencerahan. Jgnlah terlalu curiga kpd agama orang lain sedangkan sendiripun mempergunakan agama untuk memperlekehkan orang lain.
Lidah adalah sebahagian drp anggota yg dpt menjadi punca kebaikan dn kejahatan: mengajak kpd kebaikan dan menasihati itu baik ttpi bila menghasut, memfitnah, celupar, memaki itu lebih melukai drp pedang yg tajam.  Tak hairan akibatnya dpt timbulkan musibah serta kezaliman. Rasa dendam boleh menjuruskan kpd pembunuhan dll. Merasakan diri orang yg beragama dan lebih beragama, contohkan kpd yg lain supaya kelebihan yg dimiliki itu dpt pula dicontohi. Lidah keluarkan kata2, kata2 berpunca drp niat yg kemudian zahir sbg hasrat. Baik hasratmu, maka akan elok juga kata2mu, begitu juga sebaliknya.

nolya replied at 21-7-2018 02:25 PM
Bila dan di mane Rafizi ngaku kerja dia memang menghasut.  Sila beri pencerahan. Jgnlah terlalu cu ...

bila??
dimana??

kerja syaitan ni tak kira masa tak kira tempat

24jam dimana2 dorang menghasut, buat ftnah.

syukur sangat2 aku dilindungi tuhanku dari terpercaya hasutan setan.

[youtube]_wflqvKGeJI[/youtube]

Ooooo.... rajin juga kau membontoti kegiatan Rafizi shnga tau kalau dia rajin buat fitnah. Rajin juga 'save'kan video ceramah2nya? Dari segi masa, rasanya aku lebih beruntung kerana tak pernah ikuti apa yg sudah Rafizi fitnahkan dn tak pernah cek video2 ceramahnya. Kalau benar dia memfitnah, maka aku sudah selamat drp mendengar ceramah2 fitnahnya. Semoga aku akan terus selamat terlepas mendengar satu fitnah dn tidak tersinggah kpd fitnah yg lain pula. Demikian itu, semoga agama aku juga ikut terpelihara. Ameen....

nolya replied at 21-7-2018 02:40 PM
Ooooo.... rajin juga kau membontoti kegiatan Rafizi shnga tau kalau dia rajin buat fitnah. Rajin j ...

alahai, bertahun oarang dah tahu, tuduh orang fitnah hasut, rupa2nya kaum yg kau puja2 tu la yang kaki fitnah kaki hasut cam setan.sebab kealpaan kau la kau termasuk dlm golongan yg agung2kan sipenghasut penyevar fitnah.

tahu apa nasihat imam syafie tang pemimpin dgn fitnah???

Parit.Hilton replied at 20-7-2018 04:03 PM
adoi kau ni. benda tu semua amik masa kan.

tak bermakna dia ignore masalah lain. satu-satu la.
...

Marah nampak....tgk je la...penting naw kasut sekolah....pasal buku teks pun mcm tak boleh pakai...ye ke bape 28%  je kira camna tu....mula2 aku ada gak high expectataions kat dia ni....tapi dah la ni...jadi kurang skit..,xpe mkn popcorn dulu....dgr cite je x sedapkan kita tgk kan je

jcopy replied at 20-7-2018 01:10 PM
nak duit lebih, sekolah boleh jual no plet jana duit. per de hal

Menteri Pendidikan Dr Maszlee  ...

Hahaha.....ye la kan la ni cikgu2 kena tambah 1 keje lain cari duit

jcopy replied at 21-7-2018 02:47 PM
alahai, bertahun oarang dah tahu, tuduh orang fitnah hasut, rupa2nya kaum yg kau puja2 tu la yang  ...

Aku ingin menjaga agamaku maka jika aku curiga atas was2 kpd hal yg boleh membawa fitnah, maka adalah lebih baik aku menjauhi.  Dan bila engkau mendengar fitnahnya, engkau tanggapilah fitnah itu sendiri. Jgn diajak aku mendengar fitnah itu bersama kerana aku ingin berkecuali.

jcopy replied at 21-7-2018 02:47 PM
alahai, bertahun oarang dah tahu, tuduh orang fitnah hasut, rupa2nya kaum yg kau puja2 tu la yang  ...

Aku ingin menjaga agamaku maka jika aku curiga atas was2 kpd hal yg boleh membawa fitnah, maka adalah lebih baik aku menjauhi.  Dan bila engkau mendengar fitnahnya, engkau tanggapilah fitnah itu sendiri. Jgn diajak aku mendengar fitnah itu bersama kerana aku ingin berkecuali.

boboiyot replied at 21-7-2018 02:54 PM
Hahaha.....ye la kan la ni cikgu2 kena tambah 1 keje lain cari duit

takde hal kalau taknak jual plet no, boleh lebihkan jual kasut hitam ada logo sekolah lepas ni.pastu paksa murid beli.

nolya replied at 21-7-2018 02:58 PM
Aku ingin menjaga agamaku maka jika aku curiga atas was2 kpd hal yg boleh membawa fitnah, maka ada ...

sekarang kau tahukan siapa kaki hasut penyebar fitnah penipu fasik?
teruskan je sokongan kau kat dorang.

alang2 seluk pekasam

Bnyk masa lapang eh Rais 'win2 situation' Yatim ni?

tipuware replied at 20-7-2018 09:41 PM
Mmg la rakyat demand lebih.. dah PH kasi harapan menggunung.. siapa suruh.. demi nak tampuk kuasa. ...

rasa yang demand lebih2 ni tak undi pun PH

yang undi PH rasa relaks2 je faham kot nak tukar apa2 pun ambik masa

tu je

tipuware replied at 20-7-2018 09:41 PM
Mmg la rakyat demand lebih.. dah PH kasi harapan menggunung.. siapa suruh.. demi nak tampuk kuasa. ...

ala yang demand lebih2 ni bukan undi PH pun hari tu
tu yg mengelajat cari point nak condemn je kojenye

tapi takpela baguslah kerajaan sekarang  yang mendengar & mengelabah nk puaskan hati rakyat

dari kerajaan zaman purba yang syok sendiri langsung tak boleh dikritik apa lagi nak dengar cakap rakya

jcopy replied at 21-7-2018 02:59 PM
takde hal kalau taknak jual plet no, boleh lebihkan jual kasut hitam ada logo sekolah lepas ni.pas ...

Dah2 la cikgu cikgi ni menjual bagai time karnival sukan la koko la meeting la.....suh koperasi je jual....