CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1602|Reply: 6

Pendapat korang tentang isu LGBT

i perasan golongan ni makin diterima di Malaysia, ada artist yg openly in relationship sejenis (ex 3R rafidah tu), instafamous semua yg open lifestyle, adakah kita makin menerima kaum2 ni? i am conflicted, i rasa they should be ok to express themselves tapi dah sah against agama kan

kalau kita terima maknanya tunggu bala je lah...nanti lepas ni dtg bala tak boleh buat apa dah...eloklah kita menyuarakan ketidakpuashatian sekarang at least kerajaan akan ambil perhatian dari membiarkan mereka ni berleluasa

zameer replied at 25-7-2018 03:46 PM
kalau kita terima maknanya tunggu bala je lah...nanti lepas ni dtg bala tak boleh buat apa dah...elo ...

betul tu, ada ustaz tu cakap kalau bala turun, org yg tak buat pun akan kena juga, cuak pula bila dgr mcm tu

Haiii.. Assalamualaikum..

Aku ada 2,3 orang kawan sejenis yang macam ni.. Aku tak benci dorang.. Aku benci preference dorang.. Aku takkan benci individu tapi aku takkan terima apa benda songsang yang dorang amalkan..

Nasihat sebagai kawan tu ada.. Tapi nak lentur buluh bukan senang.. Masing2 dah tua.. Kita ckap dorang dengar, terima atau tak, mampu doa je Allah lembutkan hati dorang utk terima.

sr_kila replied at 22-8-2018 06:32 PM
Haiii.. Assalamualaikum..

Aku ada 2,3 orang kawan sejenis yang macam ni.. Aku tak benci dorang..  ...

Walaikumsalam. I tak pernah nasihat sbb my friends ni mcm confused. Duduk sekali but sembahyang tak tinggal. Maybe for them personal choice tak affect religious beliefs. So dia sah2 dah tau it’s wrong so why nk nasihatkan. Entah la kadang2 I hope depa dapat hidayah.

despicablyanon replied at 22-8-2018 11:49 AM
Walaikumsalam. I tak pernah nasihat sbb my friends ni mcm confused. Duduk sekali but sembahyang ta ...

As for me, bila i syg org tu, i suka bebel.. But then, samada dia nk terima or x, itu terpulang.. I've tried my best.. At least, bile kt depan Tuhan nanti, dia da xleh nak kata i  xcuba.. =)

Ini bagi i la.. Kita ada pendapat Masing2 n macam mana kita handle kawan Masing2.. I tak ramai kawan.. Tapi yang ada tu ada bila i susah senang.. So, maybe ini cara i hargai diorang..

Follow Us
Dunia akhir zaman