CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12464|Reply: 102

baru tau kawan aku penghidap HIV...

Close [Copy link]
Edited by siape_aku at 26-9-2018 10:26 AM

salam...

aku tak tau camne nak mule tulis masalah aku ni....

aku ade sorg kawan, die duda anak 2, hubungan kitorg mcm biase je....mcm kawan biase....dlm diam die ade hati kat aku....
sepanjang berkawan tu aku tau die selalu mcm demam2, cepat sakit2 badan, mcm batuk2 kecik...tapi aku anggap itu biase je la...maybe penat keje...
sampai la satu hari die luahkan perasaan die....n die bgtau die nak kawen dgn aku!
pastu aku cakap la aku belom ready nak kawen walopon umur aku dh 34....disebabkan penyakit yg aku hidapi... (refer kat bod MPS) die pon tau aku sakit n tak sihat...

pastu die cakap, die pon akan 'pergi' dlm mase terdekat....mase tu aku dah desak die utk bgtau aku die sakit ape...
die just jawab die okay....just x sedap badan.... smpai la aku buat2 merajuk sbb nk tau ape masalah die sbnrnye ....
then die bgtau die ade HIV!! aku rase dunia aku yg gelap kejap! tak aku sangka org yg baik dgn aku ade HIV... bukan aku takut berjangkit ke ape sbb aku tau HIV berjangkit melalui cecair badan....tapi aku tak sangka die pendam bende yg begitu berat...dalam gelak ketawa...sebenarnye die merana...

rupenye ex mertua die x bagi die jumpe anak2....bile aku tanye die jawab jumpe....padahal x jumpe dah 3 tahun.... ex mertua die yg kongkong ex wife n anak2 die n x bgi jumpe....sakitnye hati aku bile tau....die tipu aku sbb die tau aku akan melenting bile isu2 camni....bukannye berjangkit kat anak2 die kalao die peluk cium anak die....

sepanjang kawan dgn die...aku xde la feeling ape2 kat die....just respek die sbg lelaki yg lagi tua dari aku n caring mcm aku caring kat kawan2 aku lain....lepas tu die kate die faham la kalo aku tolak lamaran die...

pastu die skang asik cakap suruh aku carik calon suami yg baik n kawen...die nak tgk aku kawen....gile pedih kot hati aku!! pedih hati aku...aku tau pedih lagi hati die utk ckp cmtu....

aku rase aku akan terus kawan dgn die sampai bile2....bgi sokongan...die pon berhak nak ade kawan mcm biase...

cume itu lah...jadi kesian sgt kat die....

Edited by chazey at 24-9-2018 03:47 PM

Apsal ko kesian kat dia? Apsal ko tak tanya dia kenapa ex MIL tak bagi ex wife dan anak2 jumpa dia dan paling penting CEMANA BOLEH DAPAT HIV TUH?!

Sah puki chaser kawan ko ni. Padan muka kena cash. Ntah2 masa jadik laki dan bapak orang sebok jaga puki tino lain daripada jaga family sundri. Gitulah nasib puki chaser bila dah beratus kali diberi peluang bertaubat tapi buat tak kesah. Ujung2 Tuhan bosan tunggu taubat manusia yang tak kunjung tiba, Dia cashkan je dek.

Kalau sampai tahap ex MIL dendam sampai tak bagi jumpa cucu, sah2 kawan ko tu dah menganiaya anak pompuan dia dengan teruk dek. Pi tanya la ex wife kawan ko tu penderitaan dia sepanjang jadik isteri kawan ko tu gimana. Nak kesian2 konon ex MIL tal bagi jumpa anak2. Masa dia masih ketua keluarga, laki orang, ada dia kesahkan anak2 dia? Hada?

Nampaknya dah nak mati pon sempat bermulot manis hinggakan ko pon boleh terpedaya dengan lakonan dia. Sekali lagi, selayaknya kena cash.

hehehe..... aku x cite pon camne die dpt HIV.... camne ko tau die kaki pompuan?

ekceli exMIL die tak bagi jumpe sbb alasan nanti berjangkit...n mak mertua die jugak yg paksa utk ceraikan bini die dulu...

aku xde la terpedaya....aku mmg berkawan dgn die....cumenye terkejut die ade HIV....bukannye die amik kesempatan....

jangan la sedap sembur je.... ce tetibe one day ur best fren ckp die sakit tenat....ape kau rase?

cuba google U=U.

Undetected = Untrasmittable.

Maknanya, ada satu tahap bila pesakit HIV patuh pada ubat & HIV telah tidak dapat dikesan dalam badan, maka virus HIV itu tidak boleh disebarkan melalui apa cara sekali pun.

Dunia perubatan dah semakin moden. so, jangan skeptikal lagi ye.

Themilo replied at 24-9-2018 03:59 PM
cuba google U=U.

Undetected = Untrasmittable.

x brani tanye die tahap mane....
takut die sensitif ke ape....maybe amik mase sket kot sebelum tanye...

cume skang ni treat die mcm biase je la...n bagi sokongan....tu je....cume kesian lah...

Follow Us
siape_aku replied at 24-9-2018 03:58 PM
hehehe..... aku x cite pon camne die dpt HIV.... camne ko tau die kaki pompuan?

ekceli exMIL die ...

Dah tu ko hengat virus HIV tu macam selesema ka senang2 nak dapat di mana saja? Cuma penagih dadah dan puki chaser serta ummah lgbtq pengamal seks bebas jah sering contract HIV dek. Unless kawan ko dapat virus tu melalui medical error seperti pemindahan darah baru la layak dikasihani.

Ko lak apa yang bikin ko so sure dia bukan puki chaser di masa lampau? Dan betul ka MIL kunon tak bagi anak2 dia jumpa dia sebab takut berjangkit jah? But biasa la dah centa kan so tak mampo fikir logik kan? Akak faham, akak faham.

If bff akak dapat HIV pon akak takkan kasihan jika sememangnya dia sundri carik virus tu melalui seks bebas or penagihan dadah dek. Ko anggap ja kifarah.

chazey replied at 24-9-2018 04:09 PM
Dah tu ko hengat virus HIV tu macam selesema ka senang2 nak dapat di mana saja? Cuma penagih dadah ...

ok...tq untuk pendapat you...

im not in love with him....smpai takleh beza baik n buruk...

thanks again...

mase die cakap die boleh mati anytime tu....aku terus teringat yg jenazah org HIV ni dimandikn dgn cecair ala2 klorox atau mmg klorox....

so terus kepala aku sakit mikir bende2 camtu.... aku bace blog yg ditulis oleh penghidap HIV yg sbnrnye takde pon kena mandi klorox....sbb kuman HIV x masuk dlm uadara pon ...kecuali kalao pesakit AIDS, yg ade luka2 pada badan....jenazah akan dilapik plastic selang seli dgn kain kapan....

but it still hurts!!

so macam mana dia boleh kena HIV?

yup.. sila info bagaimana dia dapat hiv tu..
then baru kami boleh bagi pendapat..

Mil tak bagi jumpa sebab takut berjangkit.?hahaha you jangan dengar sebelah pihak..

sbnrnya mmg kesian la ada HIV

tapi kenapa dia nk ajak u kahwin tanpa bagitahu u yg dia menghidap penyakit yg boleh menyebabkan kematian n jangkitan.

being stupid is an option

Kesian nya TT. Sedih kan bila tahu org yg kita syg sakit.

Aku x boleh byg bf aku sakit. Aku harap dia tak kaki jantan.

InsyaAllah aku akan setia pada suami aku

chazey replied at 24-9-2018 03:46 PM
Apsal ko kesian kat dia? Apsal ko tak tanya dia kenapa ex MIL tak bagi ex wife dan anak2 jumpa dia d ...

Kahkahkah tuhan bosan ye

Tt cume dgr sebelah pihak je..biasa la jantan,depa sume elok sume bgus..padahal huhu

TT belum cerita lagi macam mana dia dapat hiv.  

Cer citerr...

kalo nak cerita penyakit yg dicari ni....org kena kanser sbb merokok pon sendiri yg carik penyakit kan??? bnyk lagi contoh yg carik penyakit sendiri...tgn kudung sbb main mercun buatan...bawak motor mcm pelesit....cume sebagai manusia, mesti kite ade rase simpati...

ekceli aku xde feeling ape pon kat die as I mentioned before....cume kesian je kawan aku sakit yg bawa maut....

maybe org yang sihat ni tak tau perasaan org berpenyakit yg mengancam nyawa mcm yg aku n die rase...... maybe sbb tu die bgtau aku sbb org yg pernah rase sakit n diambang maut je yg faham kot....

perasaan memerlukan sokongan dr org sekeliling....perasaan perlukan perhatian, perlu org utk fahami...n seriously itu mmg susah n amik masa walopon dri family....semua org sedang cuba utk adapt the situation....

the reason here im sharing this story bukan utk korg judge die atau aku.... aku juga jadi down bile tau kawan aku sakit....

die ajak kawen tu aku rase just utk bgtau perasaan die je....sbb tu die suruh aku kawen dgn org lain....die nak tgk aku bahagia...

Kenapa dia kata dia akan pergi dalam masa terdekat? Dia tak makan ubat ke? Kalau makan ubat setiap hari ada masa nanti the virus will be undetectable. Undetectable = untransmittable. Dia boleh hidup macam orang normal lain dan boleh ada baby jugak dengan TT (Ikut nasihat doktor)....

Firstly, it's good that you don't afraid of HIV at all....stigma masyarakat skg still tak berubah pasal hiv ni.

Secondly, if you do love him and sanggup hidup bersama dia dgn 2 orang anak, khwin je TT. You are not that young....at least ada lelaki yang luahkan perasaan nk khwin dengan u...

Thirdly, dapatkan bnyak maklumat pasal HIV ni...ingat...if your partner is plhiv, u still can have baby (ikut nasihat doktor)...insyaallah TT still boleh bahagia...

Fikir baik2...pendapat keluarga and paling penting dalam hati TT sendiri....sanggupkah anda?