CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: lilydandelion77

Menuntut janji: Cara terbaik untuk tuntut?

Thank you semua utknkomen dan semangat! iols akan cuba approach dan tanya. Kalau ada rezeki, alhamdulillah. Kalau tak..paham2 je lah...tak dapat rezeki ni, ada rezeki lain.

lilydandelion77 replied at 22-10-2018 09:42 PM
Allahu sis! Sabar la..iols pun tgk dia cuti cuti..siap iols komen bestnya..dia reply suami bawak j ...

Ameen sis. Situation kta hmpir sma. Aku msa tu x kerja jgak mcm kau la. Mmg stress. Aku fham. Tp ingat satu je, percaya la hati org yg hutang ni tak pernah tenang. Aku ni even berhutang rm10 pinjam duit tabung anak pun rasa tak keruan klau tak bayar balik. Inikan org hutang beribu. Percayalah sedetik hati dia msti akn ingat hutang dia ke kita. Aku mmg doa pun hati org tu tak tenang. Aku fham klau tak blh bayar sbb susah. Tp tgk gaya cara cakap berlagak, sakit hati aku.

taikpekatt replied at 23-10-2018 06:14 AM
Ameen sis. Situation kta hmpir sma. Aku msa tu x kerja jgak mcm kau la. Mmg stress. Aku fham. Tp i ...

Khennnn. Iols tgk dia pun kan mcm kesian jugak..asik bermasalah dengan client..client dtg balik komplen..staff mengadu..tapi dia ni kuat bermuka-muka..kadang kadang tak tau dia cakap tu for real atau camne..

Dapat tau malam td bukan iols je dia berhutang..............kalau job lain mcm biz card/web/flyers printing semua bole plak bayar...sbb bukan kawan-kawan..Kawan-kawan yg jadi babu buat keje utk dia mmg tak bayo. Free rider sungguh la..anatttt

lilydandelion77 replied at 23-10-2018 09:20 AM
Khennnn. Iols tgk dia pun kan mcm kesian jugak..asik bermasalah dengan client..client dtg balik ko ...

Seeloknya direjam je wei manusia mcm mereka ni. Btul x ? Kita punya kesian kt dorg, dorg pijak2 kepala kta. Aku buat report polis tau. Tp polis suruh bwak kes kt mahkamah. Time tu plak aku pregnant, dgn nk fkir kos lg apa smua masa, mmg aku malas dah. Aku biar Allah je buat apa yg patut. Kau patut post psl tazkirah ustaz psl org berhutang. Biar share kt fb tag he bama dia.

tersangatlahhhh ramainya manusia macam ni kan.
yg melayu, muslim some more.
tapi bab ambik rezeki tal berkat, hutang taknak bayar, janji dicapati ni semua yg islam ni jugak.
buat sesama bangsa dia pulak tu.
then ade hati lagi meroyan kat media sosial, padahal dia yg salah.
sabarlah TT.
kalau beli barang pun org boleh buat2 lupa nak bayar,
ni plak ko jual servis je.
tak keluar peluh tu, tak payah la bayar. mungkin tu kata kawan ko.

aku pernah kena jugak.
tp bukan pasal kasi servis la, kasi hutang je.
niat tolong orang, tiba masa kita yg susah balik.
dia siap reply pegi mampus kat whatsapp.
tp kalau kat media sosial, dia yg paling murni.

i've learned my lesson, bab duit, dont ever trust anyone, even your closest of friend.
tp yelah, kadang kesian kan..

tak payah mintak la sis..
halalkan saja..
jangan sebab duit kita hilang kawan..
duit bole di cari..
tapi nak cari kawan yg baik susah sekarang ni...

Follow Us
Betulla APA yg u buat tu marketing..reaching out to the market in general..kalau nak u approach sorang2 mintak diaorg beli barang, tu namanya sales..u are so entitled to that commission hokeh!

taikpekatt replied at 22-10-2018 06:18 AM
Pendapat aku yg x berapa nk bernas ni kan, kau lupakan je la wei niat murni kau tu nk tuntut. Manusi ...

acik setuju...pengajarannya dengan siapa pun jangan senang percaya terutama yang melibatkan wang ringgit. Dah banyak kali acik terkena.

juruterra replied at 24-10-2018 04:52 PM
acik setuju...pengajarannya dengan siapa pun jangan senang percaya terutama yang melibatkan wang r ...

Sedangkan adk brdik sndri pn blh gelap mata, inikan pulak org luar ye dok acik ? Setakat pnjam rm10 tu blh la ye kdg2. Lebih dari tu tak la.

zztop63 replied at 23-10-2018 03:01 PM
tak payah mintak la sis..
halalkan saja..
jangan sebab duit kita hilang kawan..

Ermm sis..salah tu..kawan baik tak aniaya kawan...betul kan? Iols masih lg berkawan..cuma dah tak serapat dulu...takpalah...pengajaran..

taikpekatt replied at 23-10-2018 11:48 AM
Seeloknya direjam je wei manusia mcm mereka ni. Btul x ? Kita punya kesian kt dorg, dorg pijak2 ke ...

Ala sampai kena masuk mahkamah tuntut hak?kesian uols! Sampai hati kawan buat mcm tu..betul la org kata..adik beradik pun bole gado sbb duit..inikan pula kawan..

Iols dah malas harap..kawan kami ada tanya dia berapa aku charge utk buat copywriting and she said dia ada bg token je and it's enuff..kawan kami tu pun pm tanya betul ke..sbb dia nak mintak tlg buatkan fb ads..terkedu iols so iols pun cerita je la yg janji pelesu sheols..terkejut member kami tu

Token yg sheols duk canang tu pun sebenarnya upah aku buat clerical tasks yg mana adik beradik dia dan sedara ponen dia tak nak buat sebab "not my level" katanya..khinzir sangat

Noyen replied at 23-10-2018 01:09 PM
tersangatlahhhh ramainya manusia macam ni kan.
yg melayu, muslim some more.
tapi bab ambik rezeki  ...

Eh bole plk dia reply pegi mampus? Uols reply apa kat dia? Meluat kan org play victim ni? Iols tak lalu dah nak tgk posting acah acah ibu mithali bini setia adik terbaik kawan penyayang sheols tu..unfollow sajo! Whatsapp pun iols block...biarlah tak berkawan baik pun..cuma kawan biasa biasa je..sbb hati terluka..tak tau bila kan sembuh!

Eh sebenarnya tak koser pon! Hahaha lagi aman sebab kalau tak iols rengserk tgk posting sheols

becir replied at 24-10-2018 04:23 PM
Betulla APA yg u buat tu marketing..reaching out to the market in general..kalau nak u approach sora ...

Sheols bgtau one of our friends yg dia dah bayar as in token sajo for my service tu..khinzir sangat! Sebab token tu my upah buat kerja kerja kerani yg adik beradik dia dan sedara ponen dia tak nak buat sebab "not my level" puihhh

juruterra replied at 24-10-2018 04:52 PM
acik setuju...pengajarannya dengan siapa pun jangan senang percaya terutama yang melibatkan wang r ...

Tu la kan acik! Kita pulak nak kena mintak mintak pulak hak kita..
Sedih sangat bila hak kita org pandang remeh

lilydandelion77 replied at 27-10-2018 09:37 PM
Ala sampai kena masuk mahkamah tuntut hak?kesian uols! Sampai hati kawan buat mcm tu..betul la org ...

Token ? Haktuihhh sikit kt muka kwn kau tu tt. Apa la jahat sgt eh dia tu padanlah fmly dia sndri tak mau tolong dia. Berdosa kah aku jika aku mendoakan org2 yg menzalimi kita ni gagal dlm pekerjaan mereka ?  

To be honest la tt aku pn sometimes mcm kau. Bila rasa sesak nak pkai duit mmg teringat psl hutang org kt kta. Mmg blh buat sakit hati smpai tahap “ni klau blh santau ni dah lama aku buat”  tp takpe la. Aku just doa everyday dia ingat aku. Tu je. I nver change my phone no just in case dia terbuka pintu hti nk byar. Walaupun peluang tipis.