CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seribulan

[Idea] ANY THINK 4

Close [Copy link]
Monolog Dalam Tempayan

awal tahun 2001-2002, masa zaman kau pergi mana2 tinggal otak bawah katil, aku gerak dengan member2 seperjuangan ke piccaddily atria, damansara, nak layan gig megat dengan jaie.apa yang best megat kena boo panjang2 kat gig tu sebab sound system macam hampeh ditambah kurangannya budak2 botak yang hadir (drummer dia claimed excapist kat note walhal drum mic hauk)

sampai turn budak2 sil khannaz naik, nak setup sound system diorang pulak, kami break jap.minum faux Kickapoo .... .lan bye buat double check kat drum (budak perak ni, budak perak memang ramai menyerlah dalam bidang muzik ni, tapi sayang ramai di belakang tabir je).

jaie naik maknanya nak start dah perform.bau peluh jantan dalam tu tak payah ceritalah, ketiak bau nasi lemak basi, rambut baru mop lama, tapi sebab dna metal aku abaikan je.tiba jaie announced dia nak angkut ep compilation dia tahun 1997, crowd gamatlah mat.

sampailah turn lagu, legion of damned,

"countless damned at his fet tortured
by his slave
they ..... come to bring the painnnn
they come to judge mannnnnn"

aku .... ya .... aku yang sedang head banging, kelopak mata aku terbuka, aku tengok sekeliling khusyuk menggelinjang, tidak semena2 aku terfikir.

"ramainya muhammad menggelinjang depan jaie,
patutlah ramai muhammad dalam neraka,
tapi dajal satu diamnya ....
dajal dalam muhammad?"

aku rasa sesat .... hati aku dijentik2 ....

aku pun ....

sambung henjut kepala lagi.

jaie screamo .... huwarghhhhhhhhhhhhhhh motherfxxker!!!

human suffering
candy for the nerves,
Generation of makrifat .... - K.N

Rate

1

Malaysia become the country that people look up to. Malaysia Boleh

Rate

1

Setiap percubaan anda mentafsir puisi akan diberi 200 kredit!!! Ayuh ke bod Buku dan Kesusasteraan!!!

Takwil Puisi

Anda ada pengalaman buruk ketika membaca karya horror? Arghhhhhhh!!! Kongsikan pengalaman anda di sini!!!

The Pit And The Pendulum

Keliru tentang masalah kesihatan anda? Risau? Bimbang? Atau nak sertai kuiz-kuiz kesihatan yang menjanjikan hadiah-hadiah yang menarik?!!! Boleh sertai di bod Kesihatan/Perubatan di sini.

Pernah menonton filem thriller terbaru arahan Lars Von Trier? The House That Jack Built penuh dengan unsur-unsur sastera di dalamnya!!! Jom ajukan pendapat anda di The House That Jack Built

Pandai berpuisi? Boleh pergi ke thread ni >>> ...coretan hati puisi syahdu...

Rate

1

rasa down bila dapat tahu orang yang akan menanggung tugas my lovely boss. arghh... kalau la duit banyak2 berkoyan nak jer aku amik cuti tanpa gaji sepanjang dia menanggung kerja... uwaaawaa...

Rate

1

Follow Us

hari2 kata nak balik awal tapi hari2 gak tak balik awal. camana nak balik awal?

Rate

1

Hari Jumaat dah muncul, masuk opis sup sap sup sap buat kerja, tengok jam dah nak masuk lunch hour. Sup sap sup sap lagi, dah habis opis hour. Pastu boleh enjoy weekend. Nak lagi best? Sup sap sup sap, weekend pun habis, masuk kerja balik pagi Isnin

Rate

1

hari ni ofis lumpuh sebab semua gadis dan wanita pergi mesyuarat agung puspanita....
Bila ada pelepasan memang gitulah berlaku setiap tahun...

Rate

1

Entahlah. Kdg2 aku rasa jelak dgn manusia yg suka sangat main wayang. Kau nak berlakon pun biarlah bijak. Jgnlah sampai sng betul org detect permainan murahan kau tu.

Meh sini aku ajr kau cara berlakon yg x nampak sangat berlakon. Cth, kau kena aniaya. Kau jgn canang satu universe konon2 kau kena aniaya and dlm pd masa yg sama gigih cari simpati khalayak. Ni kau pergi canang lepastu kau create pula satu watak konon2 watak tu pun sama senasib mcm kau. Apa ke banghal nya kau ni. Kau ingat manusia yg lain ni sama baghal mcm kau x boleh detect permainan semurah tu.? Semua org tahulah kau gigih create watak2 tu. Watak tu x wujud pun. Kalau wujud sekali pun mesti semua watak tu berkisar pasal kau n kau boleh relate dgn watak tu? Kau rasa org x boleh nak detect?

Nak jd gila sila jd gila sorg2. Hospital Bahagia/Tanjung Rambutan ada je available tu. Mungkin boleh check-in diri sendiri dkt situ. Tp aku rasalah. Ni aku rasalah. Kwn2 persekitaran mmg main peranan tau dlm menjana kesihatan mental yg sihat. Sbb aku perasan kan kau pun berkawan dgn org mental yg dah lama x merasa k*n*k jantan smpi gigih meratap hiba canang satu universe. Itu pasal kau pun terpengaruh sekali jd mental juga.

Aku fhm je dgn isu penyakit mental yg makin melanda ummah universe. Cuma bg aku org2 mcm kau ni la yg akn menampakkan golongan sakit mental ni busuk. Ya, org2 mcm kau! Org2 mcm kau yg gunakan isu 'depression' kononnnnyaaa utk dpt simpati universe. Pdhl kita semua tahu itu lakonan murahan kau semata-mata.

So, what's next? Nak panggil siapa lg berlakon and kau pun gigih turut serta nak nmpk diri seperti jalang kehausan perhatian? Yg kwn kau lg satu tu aku x hirau sangat mmg 24 jam katanya x dpt nak merasa k*n*k jantan. Satu universe tahu sbb tuan empunya diri sndiri yg canang 'depress' dah lama x merasa k*n*k jantan siap minta solusi org awam mcm mana nk merasa balik k*n*k jantan. Yg kau pula apa? Mmg dasar kebulur perhatian kau ni. Korg ni mmg sampah kan jenis xda langsung maruah diri canang aib diri mcm2 sampai satu universe boleh baca.

Oh btw, nah aku baik hati ni aku bagi kau alamat dgn nombor telefon sekali hosp bahagia/tanjung rambutan:

Hospital Bahagia Ulu Kinta
31250 Tanjung Rambutan
Perak Darul Ridzuan
Tel: 05-533 2333
Tel: 05-533 1350

Ambil alamat n number telefon yg aku paste dkt atas tu. Sila self check-in diri anda di situ. Di situ anda boleh heret dan bawa kawan anda yg 'depress' sbb dah lama x merasa k*n*k, kawan-kawan yg anda sendiri create watak tersebut jd nenek awaklah, sedara awaklah, laki awaklah, bini awaklah, jiran awaklah, org gaji awaklah, atuk awaklah, skandal awaklah, bff awaklah dan sekutu dgnnya.

Di hosp bahagia/tanjung rambutan, selayak nya kau di situ. Kebahagian menanti anda di sana!

sabtu sepatut nya masa untuk rehat tapi
- kemas kan rumah
- hadir majlis doa selamat
-sterika baju untuk minggu kerja
- belanja dapur

Rate

1

bila nak siap oiii auschwitz concentration camp tu.

orang nak jalan the holodomor ni.

@chesfa

Tunggu waktu  berbuka

Wah mod seribulan weekend puasa? Bagus, bagus... Selamat buka puasa

Hari nie ada mood buat dessert - so buat lah puding roti, Alhamdulillah menjadi

Rate

1