CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: QISPINK

BERCERAI ATAU BERSABAR - SUAMI KEDEKUT

QISPINK replied at 11-2-2019 12:19 PM
Assalamualaikum....

Saya minta maaf sbb lama menyepikan diri. Terima kasih byk kepada semua yg ma ...

Semoga TT dapat meneruskan kehidupan yg lebih baik lepas ni.. Bykkan berdoa dan bersabar bila dihujani fitnah.. selalaunya bila pasal penceraian ni org perempuan akan disalahkan.. tak pandai jg suamilah, tak pandai itu lah..padahal yg mengkritik tu pun perempuan juga... teruskan mencari kehidupan yg lebih baik dan jgn difikir atau diambil kata2 org..biarkan lh... sis harap Allah akan permudahkan hidup TT dan membuatkan TT lebih tenang.. Aamiin

Semoga TT sentiasa tabah dalam mengharungi dugaan dan fitnah yg dilemparkan. Banyakkan berdoa, insyaAllah TT akan jumpa ketenangan yang dicari.

Salam TT...sedih baca kisah awak ni ye..tapi awk mmg tabah sekali..banyak2kan berdoa ye TT...kita ni hanya hambaNya..kita hanya pandai merancang tetapi DIA yang menentukan sama ada rancangan kita tu akan terlaksana atau tergendala...bertabahlah ye.
Jangan pendam perasan tu..luahkan pd org yang rapat dengan awak...makin dipendam..makin jadi penyakit dan kesannya bukan hanya pd awak seorang..tetapi juga pd org di sekeliling awak terutama anak tunggal awk tu.

as salam tt,
saya faham perasaan tt sebab saya pernah lihat sendiri kehidupan isteri yang bersuamikan lelaki kedekut. memang betul apa yg tt cakap, lelaki kedekut ni akan dtg dgn pakej tak bertanggungjawab sekali. ehhh mestilah. nak bertanggungjawab kena la keluarkan modal. nak keluarkan modal plak kedekuttt.. dan untuk mengetahuan tt, mereka ni takkan berubah. percayalah.. umur suami tt pon dah lanjut. bila masa lagi dah nak berubah? dia nak isteri untuk jaga makan pakai dia tapi dia tak nak bertanggungjawab. rasanya kalau tt hidup berdua dgn anak tt dulu lagi ok. mungkin tt susah sebab xde tempat bergantung tapi otak x penat kan? hati pon tak sakit. iols bukan nak doa yg bukan2 tapi tt pikir la masak2. walaupon dia kedekut, dia tetap suami tt. redha allah  pada redha suami tt. kalau hidup berjauhan n bermasam muka macam ni, yang berdosanya tt. so tak terlambat lagi untuk tt mulakan hidup baru. pekakkan telinga dan tegakkan langkah. takde orang yg akan ubah nasib tt kalau bukan diri tt sendiri. saya doakan semoga urusan tt dipermudahkan Allah atas asbab kesabaran tt.