CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Di mana Ustazah Nur Farhana?.

annehuda replied at 17-1-2019 08:45 AM
laki die peniaga takde majikan kot kaka
leh ja sacrifice duduk dekat skit
at least kt sp ka

Laki dia tu peniaga apa? Entah2 tak byk pun incomenya. Mmg betul la tu teori pemalas. Kalau dah peniaga tu mana2 blh meniaga. Bukan tak blh pindah duduk dekat dgn sekolah mcm kes laki bini dua2 cikgu kena transfer jauh2.

cmf_premierleag replied at 17-1-2019 01:03 PM
oh ini memang ayat2 yg biasa aku dgr
siap suruh si bini tu jaga kan anak laki dia
anyway, padan  ...

ada yang dah tau tapi ada yang taktau... bagi sesiapa yang dah terjodoh ngan orang camni, hati kena kuat untuk bentuk laki ko... tapi kalo sapat laki baran, kena la pandai2 cari jalan yang sesuai... awal2 lagi dah kena bentuk... tapi kalo dah setahun dua camtu jugak, or even worse, walk away la dek... kang depression jadinya...

Manala agaknya ustazah ni??? Harap2 dijumpai dalam keadaan yang selamat. Penatnya dok ulang alik jarak jauh pulak tu..Iols ulang-alik rumah ke tempat kerja dalam 20 minit pun penat..Ni kan pulak..

dua_chzy replied at 17-1-2019 11:59 AM
No. Yang tu cikgu Cina. But masalah depression juga...

http://8z3p70.mih2eegu.xyz/z5GdvKRa/gfqN ...

alahai, depressed juga ke... kesiannya... tq ye for the info...

JiEunTak replied at 17-1-2019 04:09 PM
....ramai berulang nek bridge you...tu yg sampai ada 2nd bridge... ramai jaa dok berulang pi mai p ...

betul manusia x sama. ada yg jiwa kental ada jiwa rapuh...sebab tu netizens xyah sibuk membawang sebab kita tatau apa yg ustzah tu dah lalui. akak yg bgn kol 5 tiap bg sebab nak pastikan breakfast dan lunch ada atas meja utk anak2 sblm pi kerja pun kdg2 depress sbb keletihan...balik kerja dh nk maghrib dinner plak. kain baju, keje sekolah, anak nak tusyen. mmg sewel kalau laki x bantu dan kita pun jenis x kental

Melorqe replied at 17-1-2019 01:43 PM
sebab tu la aku ajar siap2 anak lelaki aku buat kerja rumah.
cuci baju, sidai baju, lipat baju se ...

setuju... abaikan je apa orang cakap... aku pun buat kerahan camni gak... siap ngan bapak dia sekali kena... banyak kali dah kena jeling tapi aku peduli apa... sana2 cari duit kan, jadinya sama2 membantu... aku siap pesan kat anak aku, kalau aku tau dia tak tolong isteri dia, siap la aku ketepeeh dia...

Follow Us
Remyda replied at 17-1-2019 09:06 AM
Saya Ada Tanya Mengapa Dia Menangis, Tapi Dia Hanya Menjawab Tak Ada Apa-Apa” – Guru hadapi tekana ...

Dari 2014 depression, dah masuk 5 tahun ni. Anak 3 tahun. Entah2 ada postpartum depression jugak.

annehuda replied at 17-1-2019 02:01 PM
Mmg mcm tu meks. Sbb tindakan tatatertib ni kene ada sokongan ketua jabatan. Kalau kj taknak bawak ...

dah terpaksa main surat layang la pulak... aduhai... kj ni lupa ke balasan Allah swt... bencinya aku dengar... kesian mangsa tau...

Semoga ustazah farhana selamat dijumpai..tolong kaalu sesiapa ada update..tolong update...

Kagum pd org yg pergi kerja..jarak jauh, jln jem
..

QIsmail replied at 17-1-2019 11:52 AM
Awww... thanks for the offer. Kindness is quite rare in Forum Cari these days. I blame the clown m ...

ada je perempuan (mostly yang ala2 lindungan kaabah ni) memang takde rasa sisterhood... aku penah dapat kes, semua nanpak boss harrased the staff tapi none bangun dan bantu... bila HR investigate, ramai tanak bantu...  aku geram siap cakap, kita ni pun perempuan, kalau kita kena n takde orang bantu, apa rasa? kot nanti anak2 kena, baru ada akal... baru la ada yang pegi jumpa HR...

Dwdrum replied at 17-1-2019 09:15 AM
I dahulu travel 120 miles hampir 200km pergi balik lebih 7 tahun... bawa kereta sendiri .... kalau b ...

U lelaki ke perempuan? Tak blh samakan, ustazah tu kalau lakinya jenis pemalas, dia pulak kena tanggung lakinya, mcm2 lg masalah bertimpa2 tambah pulak letih ulang alik 200km hari2 mana tak kena depression. Selalunya sbb masalah bertimpa2

semoga ustazah ditemui dlm keadaan selamat

Sedih aku baca. Adik2 yang meroyan sebab takde tunang tu, bawak2 la bersabar. Lebih baik single dari stress macam ni.

Suchi replied at 17-1-2019 01:03 AM
Sesiapa pun boleh kemurungan tak kira siapa even doktor sekalipun.

Salah satu punca kemurungan  ...

ustazah kalau kemurungan lagi teruk berbanding org biasa kemurungan.

annehuda replied at 17-1-2019 12:45 AM
laki die peniaga takde majikan kot kaka
leh ja sacrifice duduk dekat skit
at least kt sp ka

kalau aku berbikini tapi aku tak bagi bikini aku kerja aku di kategori apa

Aku mmg xleh keje jauh.semangat xkuat..tp klu org kuat semangat aku mmg salute..cth tdekat kakak aku je..dulu dia keje eon kredit.dpt keje pensyarah poli suh dftar dia dlm pantang
bsalin ank kedua .xsampai 40hr pun lg..dr kelantan ke johor..tp dia nk keje kjaan.so,pergi la johor.anak mak aku jg.setiap mgu blk..aku lp dh brp thn dia dok johor..pastu dpt tukar poli kuala berang..ms ni anak dh 3...dok sn blk setiap weekend sbb ank sulung ngan suami kat kelantan.klu dia xblk,suami gi kuala berang...pun byk thn jgk..pnh bbrp kali eksiden sbb penat sgt...awl thn ni,dia dpt tkr kolej komuniti kat kok lanas...penantian 11 tahun sbb ank no 2 dh darjah 5... Pendek kata klu bab keje ni,mental mmg kena kuat... Dan aku plk mmg angkat bendera putih la..aku mls drive jauh2.

dua_chzy replied at 17-1-2019 01:04 PM
Akak pon cakap dari pengalaman sundri. Akak kata boleh kontrol. Akak kontrol dengan cara ni:

...

No 4 dan 11 sangat tepat. Actually semua betul. Lagi satu iols cut off manusia2 yang boleh trigger depression seperti berperangai babi yg menyakitkan hati iols. Lepas cut off tu tak perlu hadap masalah, tak terfikir langsung masalah and lama2 life rasa makin happy.

gigahertz replied at 17-1-2019 04:38 PM
kalau aku berbikini tapi aku tak bagi bikini aku kerja aku di kategori apa

kalau lelaki berbikini tu kategori pondan tak siap

addamnor replied at 17-1-2019 12:24 PM
kalau saya jadi bini beliau, saya quit kerja duk mengangkang sahaja di rumah

gila apa duk berulan ...

tak semua org bole berenti keje mengulit anak dan laki sis. mungkin lakinya peniaga nan hado, x bwk blk income sgt so ustazah tetap kena kerja. benda2 mcm ni bercakap senang tapi we dont know the truth. I am one of those working mom yang takde additional help at home, juggling being a mother, wife, employee. not easy at all apatah lg kalau kena commute beratus km sehari

izwan_izi replied at 17-1-2019 03:51 PM
Hello...jangan nk salahkan suami / persekitaran je..tapi salahkan diri sendiri..

Masa mula2 masuk ...

ada sorang cikgu yg mengajar sekolah mcik iols mcm tu.Dapat gaji buta je.Dia jadi mental lepas husband dia kawen lain.
mcm sejenis tak leh terima hakikat.Org tak bagi dia mengajar pun.Dgn cikgu perempuan semua dia anti.
tgk gambar rupanya, cikgu yg mengajar iols time form 4