CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Rocketra

Krisis hidup di awal 30an @ Quarter Life Crisis ?

Fasa umur camni majority tgh ada anak2 kecik (baby —sek rendah)..sama je..normal..cuma mcm forumer tu ckpla kene pandai cipta peluang..selit2 di samping kita entertain anak2 ni..aku tgk jiran2 aku yg dah masuk mid 40s skrg majority tgh sibuk main basikal...join marathon..hiking..join zumba yoga sana sini..sbb anak2 dah kat sek men..dah blh harap nak kene tgl jap2 utk tgk rumah dan adik2..so bersabarlahhh... normal tu sbb dlm 30an ni kita tgh nak membina keluarga

Nnt anak2 dah besar ko buatla memacam..nak travel smbg smpi lps pencen pon takde halangan..kecuali la ko kene jaga cucu pulak OT part ni aku tak berkenan sket..anak2 sendiri patutnya sendiri cari jln nak jaga..sian atok nenek tu..dulu jaga anak..skrg kene jaga cucu pulak

missy_intsy replied at 27-1-2019 11:27 PM
Fasa umur camni majority tgh ada anak2 kecik (baby —sek rendah)..sama je..normal..cuma mcm forumer  ...

anak2 dah besar mmg senang nak berjalan tapi, tgk la poket mcm mana pulak. kalau poket lakibini cam aku, cam susah nak travel tiap2 cuti sekolah. hahahaha..boleh travel setahun sekali ajek.
anak2 dah besar (ada kaki sendiri) boleh dah diangkut travel & berjalan tapi, fix (daycare,kafa,van) & optional (tuisyen, takewando) expenses derang pun tinggi jugak. sedar2 ada duit cukup2 utk makan luar utk sebulan aje. yela. hari minggu misti makan luar.

missy_intsy replied at 27-1-2019 11:27 PM
Fasa umur camni majority tgh ada anak2 kecik (baby —sek rendah)..sama je..normal..cuma mcm forumer  ...

agreed...my frens yg kebykkan dah 40+ skrg busy dgn mcm2 activity, ada byk masa utk diri sendiri...maklumlah anak masing2 dah kat Uni, ada yg dah kerja, tak pun di sekolah menengah.

Jadi sabarlah...your time will come, insyaAllah...

Husband aku pun cam ko lah sejak kawin ngn aku semua aktiviti yg dia selalu buat dia dah xleh buat antara sebabnya aku tak kasi..sbb aku tak nak handle rumah tangga sorg2 sementara dia mencari keseronokan diluar hahaha tp dia akur je la dah nama pun dah jadi suami dah jadi ayah xleh la selfishkan..even kalau dia g outstation pun aku akan cuti and ikut sekali..bab2 exercise tu boleh je buat petang2 kitorg pun beriadah dgn anak on weekend lagi seronok ape..travelling pun sm ada rezeki kumpul duit beli tiket flight mur mur..lps tu menabung utk perbelanjaan kt sn..rezeki tu ada sentiasa ada Insyaallah..

Pada aku itu normal..terkejar2 uruskan hal anak isteri tu tanda Allah bagi rejeki hidup berkeluarga utk TT..itu la yg aku motivate diri aku kalau rasa stress pasal keje..aku dok stress pikir pasal kerja tu tanda Allah lorongkan rejeki pekerjaan utk aku..dimana org lain mungkin masih mencari kerja tetap etc..

Aku pun 30an tapi single la..walaupun single tapi aku rasa hidup aku meriah je ngan aktiviti kekeluargaan dan kawan2..time usia 20an busy dia lain..aku baru grad, mula dapat kerja at the same time sambung master pulak..usia 30an ni kira menuai hasil time belajar usia 20an dulu..tapi mmg la selari dengan usia dan pengalaman, makin busy pulak aku rasa..makin banyak jawatan kat opis yg aku kena pegang..KPI whats not..so yeahh..the older the busier walaupun single

My me time? Alhamdulillah banyak je ikutkan..tengok wayang at least 2 kali sebulan, makan2 apa je yg aku nak, beli high end beauty products, travel..workout je yg aku jarang gila buat coz malas melampau..hence, the extra pounds..huwaaa...i want my 20s body back pleaseeeee!!!

nasib baik aku belum kahwin

Follow Us
12
Return to list New