CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: OttoVonBismark

Umat Islam Mundur Dek Kerana Sibuk Mencari Agama.

Kemunduran Islam itulah bukti benarnya Nabi Muhammad itu adalah Nabi.

mbhcsf replied at 12-2-2019 03:03 PM
belajar agama kena  berguru dan kita yakini ilmu mereka dan ustaz mereka dan kita nilaikan  adab mer ...

Nowadays org belajar agama pakai gugel & youtube
Pastu perasan tahu semua...
yeah me too susah cari masa nak attend kelas berkitab secara berkala (disiplin) but . if . saya.  terpaksa. refer . MR.gugel... ....  saya anggap ia sbg emergency  reference only. if i have the time, betul2 discuss masa kuliah dgn ustaz yg tauliah pass exam university @ pondok @ mana2 kelas berkitab seluruh dunia (bukan ustaz celup2 baru attend kuliah tkde exam tkde apa , pakai tudung labuh /kopiah , aleh2 ngaku ustaz/ustazah)

Baru2 ni ada kawan saya single mother, wasap sy .. bgtahu dia skrg rasa lonely sgt , tkde org nak mengadu, so dia mengadu pada Allah. Dan dia cakap dia merasai ketenangan tersebut. Panjang juga wasap dia kpd sy... sy biar kan je la org yg melayan perasaan. Sy tak mampu nak tolong. Tolong dengar pon dah ok kot...

Tapi... ending pada wasap tu .. dia ckp kat sy “kau cuba la buat macam aku .. insyaAllah ok . Jgn putus asa”

i was like... what????

Sy pon reply “oh ini kesalahan kau ye bila dah desperate baru nak cari Allah”

“Tak mahu la aku ikut methode kau , nnt aku pon hidup kucar kacir macam kau”

Only god knows sy rasa bersalah melaser beliau. Tapi apakan daya ... tak suka betul org yg cara pemikiran salah. Lebih2 lg sy kawan dia. Bila dia terdesak kita juga yg dicarinya

Selama kita hidup ni tak igt Allah ke. Pegi sekolah . Masuk U . Tu kan sbb Allah yg kata as manusia kita kena cari ilmu. Sama jugak kemas rumah. Cuci toilet. Kan kebersihan sebhgian drp iman. Berlaku jujur. Kan tidak aniaya sesama kawan itu akhlak mulia.

Maksud kata.. dunia ni jambatan akhirat

Edited by mbhcsf at 3-4-2019 10:34 PM

sebenarnya kalau org yg dah faham tataletak ilmu, ilmu mana yg patut didahulukan dan ilmu mana yg kena emphasise  as fardhu kifayah benda ni jelas. dan tak ada konflik atau polemik pun.
akan tiba pada satu  ketika yang  kita menyedarai yang  diam terhadap sesuatu perkara adalah lebih baik.

so ,  dengan panduan suluhan ilmu hopefully jiwa akan mencapai tahap jiwa yg tenang .  nafsu amarah terkawal ( senang ke) lawammah  on active mode and last one nafsu  yg tenang  namanye ____________ , ketika ini jiwa relax je  apa ap amusibah ( ni susah ) so ...capa

Follow Us
TravellingBear replied at 1-4-2019 07:59 PM
Nowadays org belajar agama pakai gugel & youtube
Pastu perasan tahu semua...
yeah me t ...

sebenarnya kena bezakan juga penceramah versus  yg bebetul pakar dalam ilmu yg diajari, pada akhir zaman banyak penceramah tapi kurang ulamak atau yg bebetul pakar dalam bidang dia, yg ada pun kalaupun nampak dalam kalangan ulamak ade juga yg berhilah  heee lah..dalam hukum.

so yups... kena pilih guru bebetul.