CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: krustykrab

Aku kena game ke

noor2 replied at 31-1-2019 09:33 AM
Semua materials baik cik krusty yang beli. ..just upah dia buat ja. ...jangan percaya cakap dia ha ...

tu silap kitaorg, sbb ingat jiran kan...takde la nak include percent bila bagi dlm invoice tu sekali...
tp nasib ada invoice jugak

** utk pengetahuan korg semua, dia hapdet status kat WA dia pulak " jgn terlalu baik dgn orang, sehingga dipergunakan orang"...hmmmm bila pulak aku gunakan dia...aku bayar kot tp takkan la dia sbg kontraktor projek sana sini, tak reti2 tgt progress payment.

krustykrab replied at 31-1-2019 12:31 PM
bukan deposit mmg kena bagi dulu ke ley?

sbb dulu2 pun ada bagi, elok je jalan keje

kalau org yang u kenal or proper blh u bagi deposit...tu pun bukan 50% of the total contract sum...

actually deposit tu mcm confirmation jer yg u nak appoint dia as contractor. kalau betul2 ikut JKR spec, mana ada bayar deposit...semua bayar as progress payment

krustykrab replied at 31-1-2019 12:31 PM
bukan deposit mmg kena bagi dulu ke ley?

sbb dulu2 pun ada bagi, elok je jalan keje

Ikut kita sebagai klien. ...memang ada je deposit sebelum mula kerja. ...

leylapple replied at 31-1-2019 12:41 PM
kalau org yang u kenal or proper blh u bagi deposit...tu pun bukan 50% of the total contract sum.. ...

ooo...tak ke..sbb biasanya diorg akan ckp nk beli brg etc...so kena deposit... aku byr 50% deposit tiap kali nk betulkan rumah ke haper...

masa minggu pertama tu, dia asik la duk WA aku kerja2 lain yg dia offer...mujur aku tak confirm nak tukar atap dgn dia...lps tu siap ckp dgn aku nak recommend org buat kabinet dpo...sori lah dah jadi mcm ni, mcm mana aku nak trust ko dik...

krustykrab replied at 31-1-2019 12:51 PM
ooo...tak ke..sbb biasanya diorg akan ckp nk beli brg etc...so kena deposit... aku byr 50% deposit ...

ok...kat sini ada byk jenis kontraktor;

kontraktor yang minta deposit ada 2 jenis;

1. jenis tak berduit...sengkek punya kontraktor..minta duit klien konon nak beli brg.kontraktor mcm nie jenis lembap dan 70% berakhir dgn keja yang tak siap/ separa siap. sebab, owner bukan kuli... duit diberi kat orang atas orang

2. kontraktor yang minta deposit as collateral.kiranya utk confirmation of appointment. yg nie tak minta depo byk.. selalu 5-10% depend dgn harga kontrak. kalau kecik, mungkin sampai 20%. tp takkan sampai 50%. hasil keja selalu memuaskan... final payment bila client dah puas hati/projek siap

krustykrab replied at 31-1-2019 12:51 PM
ooo...tak ke..sbb biasanya diorg akan ckp nk beli brg etc...so kena deposit... aku byr 50% deposit ...

kalau aku jumpa kontraktor yang konon minta depo as beli barang, baik aku hired dia as workman. bayar kontrak gaji nak siapkan keja tp brg2 aku yg beli...

Follow Us
leylapple replied at 31-1-2019 12:57 PM
ok...kat sini ada byk jenis kontraktor;

kontraktor yang minta deposit ada 2 jenis;

nauzubillah....jgn la jadi no 1 tu kat aku....mampus aku dah la nak raya cina, mana kontraktor aku nak cari ganti in a short time..

pagi tadi dtg awal, pukul 8, biasa pukul 9 lebih baru nk dtg, lunch 2 jam, balik pkl 5...eh mengalahkan org keje opis pulak kontraktor ni..

pintu gril aku sepatutnya dibaik pulih sbb aku nak guna yg tuje, nak jimat kos....pekerja dia pi jual kat besi buruk...habis gril2 lama yg kecik2 aku suruh simpan sbb nak letak atas lonkang pun dijual...

krustykrab replied at 31-1-2019 01:02 PM
nauzubillah....jgn la jadi no 1 tu kat aku....mampus aku dah la nak raya cina, mana kontraktor aku ...
pintu gril aku sepatutnya dibaik pulih sbb aku nak guna yg tuje, nak jimat kos....pekerja dia pi jual kat besi buruk...habis gril2 lama yg kecik2 aku suruh simpan sbb nak letak atas lonkang pun dijual...
kat sini dah nampak dah jenis kontraktor yang mcm mana... ikutkan mana blh jual apa2 brg milik owner/hirer tanpa pengetahuan.

u just be ready jenis no.1. nampaknya mcm u hired jenis no.1

sebab tu la kalau kerja apa-apa, i takkan upah sedara mara jiran jemiran..
biar la bayar mahal sikit asal kita tau hasil puas hati..
bila upah sebab nak tolong, mesti jadi macam ni..

aku penah kena dgn kontraktor umah aku. renovation tak siap2 smpai 2 kali raya!

aku dtg tiap2 bulan cek tgk takde apa2 perubahan. yg berubah cuma rumput dpn umah makin panjang!

tp dia tiap2 bulan minta payment (alasan nak byr gaji pekerja, tp pekerja tu buat keje tmpat lain).

last2 aku mengamok, aku ckp kat laki aku, last payment aku akan hold smpai siap smua keje baru aku bayar. tu pun selepas aku inspect smua keje2 dia. klu ada yg aku tak puas hati, aku hold payment smpai aku puas hati. kalau dia taknak siapkan rumah aku, aku tak kesah. sbb aku takkan byr duit dia. lagipun baki keje2 tu tak byk pun. laki aku boleh setelkan. dan aku tak perlu nak kena byr sewa rumah lain sbb aku mmg duduk rumah aku sndiri.

janji asal payment rm30k je.. tp sbb delayed melampau2 smpai 2 kali raya, so kos meningkat jadi rm44k!

and now kontraktor tu pun dah meninggal sbb jatuh dr balkoni rumah dia masa nak repair tingkap.

makton replied at 31-1-2019 02:55 PM
aku penah kena dgn kontraktor umah aku. renovation tak siap2 smpai 2 kali raya!

aku dtg tiap2 bul ...

inaliliah....agaknya ada yg menyumpah kot

aku harap sgt kontraktor aku ni tak buat onar...semoga aku dpt masak dinner cny eve dalam dapo baru

Sebab kes macam ko ni la dikk hakak malas deal ngan jiran ker kawan ker ahli korga ker..nak nye esuk2 naik mahkamah dah sure hubungan ngan jiran tu x baik. Tapi cadangan ko nak g tribunal tu or ambik tidakan undang2 amatlah wajar. Kena jugak hajar manusia yg suka game org lain nih.Bior die sodar diri

akuni replied at 5-4-2019 03:19 PM
Sebab kes macam ko ni la dikk hakak malas deal ngan jiran ker kawan ker ahli korga ker..nak nye esuk ...

dah siap dah kak dapo aku tu w/pun terlebih dari jangkaan masa yg dia bagi...lps tu mmg hasil x brp memuaskan la...dgn tiles dia pasang senget benget, tak lawa kitchen top aku...sinki bocor, soh die dtg tgk, ada ke dia pasang senget lubang sinki tu...aku soh die betulkan.
stress gak la aku...tp alhamdullilah siap dah w/pun huduh hasilnya

12
Return to list New