CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Negara Islam, definisi & pengertian

Kilokahn replied at 14-2-2019 10:54 AM
Ada sesetengah non muslims di Malaysia menganggap kutipan GST dahulu, sekarang SST adalah kutipan ji ...

betul?
walhal kita pon kena jugak GST

noraidil_06 replied at 14-2-2019 06:48 PM
Hahahaha. Kindda agree with u.nanti i fikir rebuttal ye

Kalau dah ada jawapan terhadap soalan saya, or rebuttal yang dimaksudkan tu boleh teruskan.....

noraidil_06 replied at 15-2-2019 11:16 PM
Allah, frankly speaking banyak kali sy baca. Tp sy x faham. Maafkanlah ye.

Yg sy blh conclude,  ...

Yups. Itulah hakikatnya. Dan mungkin kita hanya mampu memperakui "Islam agama rasmi", akan tetapi itulah yg dimaksudkan.

Saya tidak mahu lanjutkan bicara yg sia2 mengenai hal ehwal yg dimaksudkan. Cukuplah kita tahu, kita hanya diberikan pilihan oleh-Nya. Tiada daya upaya melainkan semuanya dari Allah.

Moga2 bermanfaat.

dovob replied at 19-2-2019 04:19 PM
Yups. Itulah hakikatnya. Dan mungkin kita hanya mampu memperakui "Islam agama rasmi", akan tetapi  ...

dok menipu apa kaldai giler..

rantaikendoq replied at 21-2-2019 02:02 AM
dok menipu apa kaldai giler..

Menipu? Soalan : Apakah patut ada alasan bila Allah sudah tetapkan sesuatu, lalu tetap dgn alasan? Alasan bertuhankan nafsu?

Tak perlu saya nyatakan perkara yg sia2 disini ye. Faham2 ajelah ye.

dovob replied at 21-2-2019 10:32 AM
Menipu? Soalan : Apakah patut ada alasan bila Allah sudah tetapkan sesuatu, lalu tetap dgn alasa ...

apala budak kaldai sewel dok meroyan saja ni
sejak dulu ayat copy pasta sebijik je bangangnya...
ayat yg sama...jemu oiiii hahaha
tak habes2 jual nama, angkat diri bakul sampah
perasan bagus brengset...
alasan jualan murah jual nama tuhan, dan tetapkan sesuatu
ko ingt tuhan xde keje lain ke?
tuhan rekaan khayal hang sajala dok ayat sama berforum tahun demi tahun
kebodohan ayat mcm tu jua...takde pertambahan sel2 otak yg menambah baikan
kasihan
sbbtu org dok nasehat dr dulu suh bertaubat..cari guru
selagi tak bertaubat selagi tu la...bodoh berbakul bakul

Follow Us
rantaikendoq replied at 22-2-2019 09:00 PM
apala budak kaldai sewel dok meroyan saja ni
sejak dulu ayat copy pasta sebijik je bangangnya ...

Saja nak tanya, hukum hudud tak laksana2 sampai kesudah, tapi terlalu sibuk nak hukumkan rokok ye?

Apa awak fikir Allah bodoh?

Pandai pula guna kekuatan yg ada utk kuat-kuasakan larangan merokok, tapi perbodohkan Allah dgn beri alasan utk tak laksanakan hudud?

Apa awak fikir awak pandai? Agak2nya, awak pandai ke tu?

Saja nak ingatkan, jgn perasan suci sgt ye, sambil perasan Allah redha dgn semua tindakan awak ye. Takat mengaku beriman, tapi tayang gaya tak beriman, apa awak fikir Allah itu boleh dinilai dgn sekeping phd awak ye?

Okeylah ye. Main2 le byk2 sikit. Kirim salam kat awak punya tengku2 tu. Jgn kata saya tak tahu, saja saya buat tak tahu.

Disebabkan ramai yg suka main2, saya ingatkan utk kali terakhir, tahun 2011 dah berlalu, kini tahun 2019. Allah dah perintahkan perlaksanaan hudud. Tapi awak main2 dgn isu ini.

Saya ingatkan, ini tahun 2019. Jgn main2 gaya punggung emak awak ye. Bila saya dah pesan tu, tak perlu tayang ego awak itu ye, kerana hal ehwal hudud tu, semua yg pegang jawatan pemerintah ditahun 2011 dah tahu, tapi main2 isu itu.

Tiada kepunyaan-Nya selain Allah. Aku bersaksi, tiada kepunyaan-Nya selain Allah. Dan aku tidaklah bersaksi, kepunyaan-Nya selain Allah.

Ingat! Awak pilih penyaksian yg mana satu ya. Dan INGAT! DIA itu Maha Bijaksana. INGAT!!!

Eh hello!
Ampa duk merepek apa kt thread i ni!
Dr 2006 sampai skrg, ni first time i buka thread mcm ni.
Datang korang buat semak.
Argue molek2 x boleh ke?

Edited by dovob at 23-2-2019 12:59 AM

Hujan yang turun bagaikan mutiara.....

[youtube]5JdT7oKKcWU[/youtube]

Edited by dovob at 23-2-2019 01:29 PM

Bila le nak buang sifat main2 itu ye? Apa awak rasa hujan akan DIA turunkan jika awak nak tayang gaya bermain2 itu terhadap saya ye?

Silap oranglah ye...

Kenanglah kisah Khidir, yg menghijaukan. Untuk hijaukan tumbuh2an, perlukan air. Apa guna jika DIA tahan air dari membasahi bumi semata2 pilihan awak itu bertuhankan nafsu dan bukan pula bertuhankan Allah!

Kesian, salah faham berakhir dgn pengakhiran. Apa awak fikir, guna teknik main2, Allah akan ampunkan awak? Bukankah mukmin itu berkata pasti benar? Apa nasib awak dan keturunan awak ketika bermain2 urusan kebenaran?

Renung2kanlah kerajaan manakah yg benar2 berkuasa selepas ini.

Edited by raihaneem at 24-2-2019 04:31 PM

Saya pun setuju..malaysia masih bukan negara Islam selagi kita masih mengikut undang2 lord reid.
Masf kalau saya silap.

Jizyah , hudud takleh dilancarkan sbb kita bukan negara islam yg sebetul2nya.

Cth negara islam?.. ketika zaman nabi sampai la zaman keruntuhan khilafah uthmaniyah..

Zaman Rasulullah saw 622-632m
Khulafa' ar Rasyidun 632-661m
Khilafah Umayyah 661-750m
Khilafah Abbasiyyah 750-1517m
Khilafah Uthmaniyah 1517-1924m

Smega negara Islam kembali memerintah.

Jizyah- wang perlindungan/cukai dr non muslim

Negara islam melindungi sesiapa jua rakyatnya. Mana2 org kafir yg dtg memohon perlindungan dr khalifah( ketua negara) ..dia akn dilindungi, dijaga kebajikan

Dgn keadaan skrg...kalau nk kutip jizyah..nak tau juga apa penjelasan kerajaan skrg berkenaan kutipan jizyah tersebut...
Hudud..kalau nak dilaksanakn..tak boleh diambil sikit2 kena laksanakan semua..

Maaf kalau saya silap ckp...ambo yg sikit ilmunya..

Rate

1

raihaneem replied at 24-2-2019 04:13 PM
Saya pun setuju..malaysia masih bukan negara Islam selagi kita masih mengikut undang2 lord reid.
Ma ...

Nice. Selari la pandangan kite

noraidil_06 replied at 24-2-2019 05:20 PM
Nice. Selari la pandangan kite

Saya tak pandai sgt law n sejarah...tp apa yg saya dok baca n faham yg tu la ..hihi..
;) ...tak sangka sis nora ada buka thread kat sini..

raihaneem replied at 24-2-2019 07:17 PM
Saya tak pandai sgt law n sejarah...tp apa yg saya dok baca n faham yg tu la ..hihi..
;) ...tak  ...

First time buka.
Nak buka thread lg, tp bod ni menyeramkan. N kite bukan ahli

noraidil_06 replied at 24-2-2019 07:30 PM
First time buka.
Nak buka thread lg, tp bod ni menyeramkan. N kite bukan ahli

Betoi sis...
Silap ckp bhya sbb berkaitan hukum..
Nak kena refer pakar hadith, pakar al-quran..
Takleh main petik ja ayat...  
Yg penting bincg secara sihat kan...

Edited by cmf_shalom at 2-3-2019 01:23 PM

Sorry ttiba nak menyampuk...

Jizyah adalah cukai dikenakan ke atas non yg tinggal dan bernaung di negara islam..

Tgk sejarah kewujudan non kat malaysia ni..adakah mereka hasil tawanan perang atau yg datang dari mana ..kemudian memohon perlindungsn dan mohon tinggal di malaysia?Skurang2nya untuk kes sabah sarawak jawapan dia adalah x..

Jizyah itu sendiri adalah satu bentuk hukuman ke atas non...yg mana mereka masih lagi kafir..dalam konteks perlembgaan persekutuan itu sendiri sekuler ..ak x nmpk kesesuain jizyah ni dengan perlembgaan negara

Apa yg ak paham ..Jizyah dikenakan sebagai tukaran bahawa mereka akan mendapat perlindungsn tmasuk untuk membiayai ke aktivit ketenteraan dimana  semuanya askar adalah islam

Rate

1

dovob replied at 1-3-2019 10:36 AM
Apa le yg cuba nak dimerepekkan itu ye.

ha si kaldai kecot teloq dah...

Comments

Harap hormati pembuka bebenang, cuba elak provokasi di sini.  Post time 3-3-2019 10:52 PM

rantaikendoq replied at 2-3-2019 09:58 PM
ha si kaldai kecot teloq dah...

Bila seorg yg luar biasa mahu menjadi biasa, makanya, yg rasa luar biasa itu, selesaikan urusan yg Allah telah tetapkan sebelum ini.

Tak kisah le, awak nak berlindung disebalik nama NGO2 itu ye, kerana tugas saya sebenarnya sudah pun selesai disini, untuk memberitahu apa yg patut ketika ini.

Jika awak rasa awak lebih pandai dari itu, awak uruskanlah ye masaalah awak dan DIA (Allah). Jika rasa2 tak mampu, ketahuilah "Tiada kepunyaan-Nya selain Allah.

Comments

Harap hormati pembuka bebenang, cuba elak provokasi di sini.  Post time 3-3-2019 10:53 PM

cmf_shalom replied at 2-3-2019 12:46 PM
Sorry ttiba nak menyampuk...

Jizyah adalah cukai dikenakan ke atas non yg tinggal dan bernaung di ...

Salam/Shalom...

Boleh join...dialu-alukan...

Tgk sejarah kewujudan non kat malaysia ni..adakah mereka hasil tawanan perang atau yg datang dari mana ..kemudian memohon perlindungsn dan mohon tinggal di malaysia?Skurang2nya untuk kes sabah sarawak jawapan dia adalah x..

Jizyah bukan dimaksudkan untuk dikenakan terhadap non-muslim hasil tawanan perang.

Jizyah itu sendiri adalah satu bentuk hukuman ke atas non...yg mana mereka masih lagi kafir..dalam konteks perlembgaan persekutuan itu sendiri sekuler ..ak x nmpk kesesuain jizyah ni dengan perlembgaan negara

Ia bukan juga satu bentuk hukuman. Mungkin dari pandangan non-Muslim, ia satu bentuk hukuman. Ia adalah satu bentuk 'jaminan keselamatan' untuk non-Muslim yang bernaung di bawah pemerintahan Islam. Jika ada pihak melakukan penindasan kepada non-Muslim yang bayar jizyah, maka pemerintah WAJIB mempertahankan non-Muslim. Jika tidak, pemerintah dikira berdosa.

Apa yg ak paham ..Jizyah dikenakan sebagai tukaran bahawa mereka akan mendapat perlindungsn tmasuk untuk membiayai ke aktivit ketenteraan dimana  semuanya askar adalah islam

Yang pasti Jizyah merupakan satu bentuk jaminan keselamatan Non-Muslim di bawah pemerintahan Islam. Maka non-Muslim yang bayar jizyah boleh terus mengamalkan agama mereka dengan aman, dan pemerintah Islam wajib menjaga keselamatan Non-muslim tersebut jika berlaku ancaman.

WAllahu a'lam