CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Sihir dan kesan buruk

Fwd- Mengelak Santau

Untuk mengelakkan santau melalui makanan, pastikan sebelum menjamah makanan ,rasa lelangit kita dengan lidah. Kalau lelangit tu terasa kesat tanpa rasa geli, jangan makan makanan/minuman atau pun tutup kedua-dua belah telinga kalau tak dengar bunyi berdengung, berhati-hatilah dgn keadaan sekeliling. Untuk mengelakkan santau melalui angin, jangan amalkan tidur bertentangan dengan pintu.

banyakan membaca manzil, surah2 pilihan... lindungi diri dan keluarga..... byk kan doa... kalau dpt tanda yg disebut di atas... cepat2 berubat... pastikan jumpa perawat yg bertauliah... darul syifaa dan yg sewaktu dgnnya...
membuat 'pagar' dgn garam kasar dan bacaan tertentu
utk dihindar dan membersihkan kesan2 sihir dan santau
waallahualam.....

Rate

1

Slm..pendapat saya lah. Gangguan mistik ni terbahagi kepada 2.
Satu gangguan syaitan iaitu (makluk) kedua nya ganguan sihir iaitu (ilmu)
Klau gangguan syaitan .kita boleh baca ayat qursy atau 3 qul.atau paling mudah auzubilah.tapi setan ni macam nyamuk..dah spray 2- 3 jam datang balik
Gangguan sihir pulak adalah (ilmu) bukan makluk. Dia ibarat programing komputer..dia program badan mangsa supaya sakit itu ini..macam mana dia program..dia ambik sample (contoh-rambut)  sama ada setan atau manusia yg ambik an rambut tu..dia jampi rambut tu..
Badan manusia ni walau terpisah jauh(rambut contoh) apa bila ada sesuatu berlaku kat rambut tu..cell badan kita yg lain boleh ter effect. Dia ada connection walaupon jauh..wireless gituw..macam kembar seiras .dia boleh rawat dengan bacaan 3 qul.tapi kena paham maksud bacaan tu..
Tapi syaitan dan sihir .di halau ,dibuang. Tetap datang balik.macam nyamuk.. nak elok katok je bomoh sial tu.
Ni pendapat peribadi saya sendiri la..takda kaitan mana mana uztad.kalau salah..harap di betulkan

Rate

1

Sy dah bertahun2 kena sihir non stop... Dah tak terkira kejadian2 pelik.. Mistik.. Seram.. Dah berpuluh ustaz satu malaya ni sy jumpa dan akhirnya sy pilih utk perbaikki amalan dan dekatkan diri dgn allah...

The best part is saya kenal sgt yg menghantar dan dia tau sy 'tau' dan penah dia hantar sihir dari 5 dukun serentak hingga sy masuk wad seminggu dan anak dalam kandungan hilang...
Modus operandi paling ketara.. Nak cacatkan muka sy..mesti muka kena dulu.. Pisahkan keluarga sy.
Most ustaz yg bantu sy akan give up sbb penah ada yg muntah darah..

Penah ada ular hitam hidup bersama kami di rumah.. Tiap malam rupanya ular ni berlegar dalam rumah sehingga lah sy suami isteri berpisah.. Dan baru sedar wujud ular ni..sblm ni sy pelik gak nampak najis binatang tp bkn tikus or kucing.. Rupanya najis ular..

Setakat kena rasuk kena tindih.. Muntah darah.. Dah biasa..

Sy pegi mekah.. Sy bawa hati yg penuh duka lara ni depan kaabah dan sy luahkan segalanya kedukaan sy selama bertahun2.. Sepanjang tawaf sy menangis dan menangis.. Sy tak tau apa lagi nak buat dgn sihir yg tiada kesudahan ni... Sy hanya serah pada Allah yg maha esa.. Sekiranya mati itu terbaik buat sy maka matikan sy di tempat terbaik di muka bumi ni...  sy mmg surrender everything to Allah....

Semoga Allah ampunkan sy dan keluarga sy dan juga yg hantar sihir ini.. Sy tak pernah berdendam dan akan terus memaafkan kamu sehingga tiba hari nya kita akan dibangkitkan semula..

Rate

1

Tq yg buka tread mcm ni.. saya suk membaca kisah2 mcm ni... boleh buat kita berpikir.. apa patut elakkan.. apa yg boleh buat n tak boleh... tanda2 bagai... yg boleh buat kita kena selalu beringat.. allahu... baru tau rupanya org perak ni mmg terkenal ngan SANTAU

Rate

1

Saya tak pernah percaya orang masih amalkan sihir pada zaman moden ni, sampailah diri sendiri terkena. Bertahun saya kena and sampai sekarang masih tak sembuh spenuhnya.

Allah saja yang tau macam mana penyeksaan masa sakit dan masa proses pengubatan tu. Rasa sakit macam kulit tersiat dari badan.

Rate

1

Follow Us
Pengalamn jaga sendiri fmly members yg terkena sihir. Sy namekan M. Mule2 mmg xpecaya psal sihir2 ni.. Tp mmg pelik sbb bile M ni tbe2 je jatuh sakit. Pastu bwk g hosp, doc cek sume ckp ok je.. Tp makin hari mkin kurus, xlalu mkn sume.. So bwk g ustaz.. Ustaz ckp ada gangguan.. Mmg merata pegi berubat n ustaz smua ckp bnda yg sama.. Tp bila kitorg g berubat seolah2 mkin teruk lg sakit jd nya.. Lastly, M just amalkn zikir2 n baca Quran selalu. Allah lebih syg dia. Sebelum mninggal, sempat dia maafkn semua org yg sihir kn tu. Masa meninggal, muka M berseri2 sgt.. Tersenyum je wajahnye.. Berakhir lah pnderitaan M kt dunia ni.. Berbahagia lah kat alam sana inshaAllah.. Amin

Rate

1

CardiGans85 replied at 5-3-2019 12:32 PM
Pernah la kena santau. Ya Allahu Akbar..hanya Allah SWT je yang tahu. Sampai pergi pakar kulit KO pu ...

Eh,sama situasi dengan aku..aku pernah kena sihir lepas sebulan nikah dengan suami aku..1 badan jadi gatal2,garu sampai bengkak seluruh badan termasuk tangan dan muka..sampai nak genggam tangan nak makan nasi pun tak boleh..dan badan aku berbau busuk sbb keluar air busuk..nasib suami aku setia sampai ke hari ni..dia yang tolong aku bawak berubat merata tempat + aku buat treatment dekat hospital
Last sekali aku berubat cara kampung,dengan sorang pakcik ni..dia yang tolong buangkan sihir dkt badan aku,dan aku cont dengan rawatan dekat hospital..hospital biasala,diorg cakap aku kena eczema..alhamdulillah,skrg aku dh sihat,kulit pun dah kembali normal..mmg tak boleh lup apa yang jadi dulu

Rate

1

seribulan replied at 8-3-2019 10:03 AM
Kalau kedai makan sebelah perak kena hati-hati kalau musim santau- ada yang tengah mencuba ilmu kada ...

Dekat Perak,kampung tang paling kuat santau dekat pekan Pantai Remis.. dekat pekan Pantai Remis tu tepi jalan besar,ada kedai makan..Korang kalau lalu ke sana,jangan la singgah makan tepi jalan dekat pekan tu..serius,situ mmg byk orang hantar santau..

Rate

1

My dad pernah kena Santa kesian tngk keadaan dia Masa tu. Asalnyer batuk2 biasa. Lama2 Makin melarat byngkan dlm Masa 4 bulan batuk non stop strt Dari Azan magrib smpailah lah Azan subuh.dah pergi klinik n hospital Still x baik juga. Last try perubatan Islam Bru thu sbb batuk x berhenti tu. N skrng alhamdullilah my dad dh kembali sembuh..

Rate

1

nak share kat sini. aku kena santau miang buluh. perghh.. dia punya gatal, tuhan je yang tau. dia punya gatal tu bercampur pedih. pergi berubat dengan satu perawat ni, Alhamdulillah. Ada perubahan. Tapi sekarang ni belum 100% sembuh. sebab bisa santau tu masih menular dalam badan. Perawat tu tak bagitau la siapa yang jahat sangat tu, tapi apa yang dia nampak, si polan tu dengki ngan aku. Semoga dia si polan tu bertaubat sebelum mati.  Method yang perawat tu buat, Ruqyah, Bagi minum air nyoq untuk buang bisa, daun sireh untuk tarik bisa keluar, air ruqyah.

Rate

1

Teru2Bozu replied at 10-10-2019 01:53 PM
nak share kat sini. aku kena santau miang buluh. perghh.. dia punya gatal, tuhan je yang tau. dia pu ...

Elakkan maoan benda2 yamg berbisa contoh, rebung, nanas sebab tajam. InshaaAllah amalkan manzil dan al baqarah,

Rate

1

Nak share juga

Ak rajin kerja
Takde niat kipas2
Niat buat kerja yg diberi shj, setimpal gj ak
Alih2 ak jadi slow
Ak buat tp tak siap2
Kawan ak pun perasan
Satu hari dia ajak g jumpa ust, kwn dia

Ust tu gelak2 bila ak ckp ak mls
Ust kata mmg diri la mls bkn sebab apa2

Mmg ak kt ak ni pemalas tp kerja ak xmls
Ak suka kerja ak

Dia pun kata tak pe kita rukyah dulu
Pastu katanya ad huhu
Ak kena bwk suami
Ad sesuatu yg tak kena ant kami

Ak nk bwk laki ak bkn main pyh
Ad je alasan
Tp akhirnya dia setuju g

Sblm mula rukyah ust tu tegur
Berat bunyi tu, ad byk tu
Selesai rukyah ust kata kt tmpt kerja ad
Sbb tu laki ak suka dok sana dr balik rumah
Kt rumah pun ad juga
Huhu

Yg mghantar ni
Ko tak takut Allah? Dosa pahala?
Niat ko nk kami bercerai berai hampir jd kenyataan ni
Seronok la kau

Ak pun nk ambil jln singkat
Ak mls nk lwn ko
Ak nk bebas
Ak tak nak sakit2
Ak nk sehat

Sian laki ak hihi nangis2 dia nyesal

Rate

1

Sihir ni pada saya lah, pada orang lain saya tak tau lah, ada 3,

1) Saka keluarga
+Saka keluarga adalah perjanjian beratus tahun antara jin dengan moyang2 kita bertujuan untuk melindungi dan menjaga keluarga serta harta benda,
+Seiring zaman bila makpak dah tak ada, saka akan pilih mana2 ahli keluarga baru dengan syarat dia akan pilih orang yang paling jahat dan tak minat hal2 agama, settle,
+Sihir dalam keluarga bermula apabila jin saka menyihir ahli keluarga yang ingin dijadikan pewaris seterusnya tapi bakal pewaris adalah orang yang baik dan menyembah Allah SWT, konflik bermula dari sini,

2) Dengki
+Mana2 penyihir akan cuba mengarahkan jin mereka duduk di dalam badan mangsa yang diarahkan, tetapi jin ini sifatnya bebal dan lemah, hanya boleh sampai ke destinasi nya hanya dengan izin Allah SWT sahaja, selain dari itu tak akan pernah boleh.

3) Terpijak, terlangkah, terduduk dan terambil barang sihir,
+Setiap tahun tukang sihir akan renew sihir mereka jadi suka tak suka mereka terpaksa buang yang lama untuk ambil yang baru, tempat yang selalu dibuang adalah hutan, pasar dan tempat tumpuan orang ramai, siapa2 yang terpijak, terlangkah, terduduk atau terambil barang sihir dalam bentuk pasu kecil, anak patung atau apa jua, bakal automatik  menjadi mangsa, tak kira lelaki, perempuan, orang tua mahupun kanak2,

Mitos Sihir :
1) Kita boleh tahu SIAPA yang menyihir mangsa
+Big NO, Allah SWT meletakkan batas yang besar pada manusia untuk tidak boleh langsung melihat alam ghaib, bagaimana kita tak boleh melihat malaikat begitu jua kita tak boleh melihat benda ghaib lain,

Testing : Pergi ke 10 tempat perawatan dan bohong cakap anda disihir, tanya siapa sihir anda, mereka akan bagitau siapa yang sihir dan jangan terkejut kerana 10 individu itu akan petik 10 nama orang berbeza, nama dipetik berdasarkan cerita anda, cth: saya tak baik dengan cousin saya, ya dia akan tuduh cousin anda buat.

2) Perawat boleh rawat anda :
+BOHONG, Ketika Rasullulah dengan izin Allah SWT terkena sihir, baginda tak tahu apa terjadi sehingga lah ketika baginda tertidur baginda terdengar perbualan antara 2 malaikat dalam tidur ( bukti Rasullulah yang mulia sendiri tak boleh nampak malaikat dan alam ghaib, hanya mampu dengar dalam mimpi ) malaikat berbual dan mengatakan baginda disihir dan penyihir mengunakan rambut baginda dan ditanam di tepi/dalam telaga, baginda memohon kepada Allah SWT untuk dipermudahkan kesihatannya, bahan sihir berjaya digali dan dibakar, baginda jua sihat semula,

Testing : Pergi kemana2 perawat lihat mereka akan bagi air bacaan pada mangsa dan beri beberapa potong ayat untuk dihafaz, itu sahaja dan mangsa akan ulang alik dari satu perawat ke satu perawat yang lain, nak sembuh guna cara Rasullulah, berdoa pada Allah SWT untuk diberi petunjuk di mana barang sihir kalau ada ditanam berdekatan rumah atau tempat kerja, banyakkan puasa, solat taubat dan tahajud, anda perlu rawat diri sendiri, jika pergi 10 tempat rawatan 10 botol air dapat, sampai kembung perut asyik minum air ja, baik tak,

3) Sihir adalah bala
+TIDAK, segala sesuatu dan semuanya berlaku atas izin Allah SWT, semut nak bergerak pun atas izin Allah SWT, manusia jika keesokkan Allah SWT tak mengizinkan mereka bergerak esok terus strok satu badan, oleh itu tanpa izin Allah SWT sihir tak kan mampu lalu sedikit pun di kulit anda, jika Allah SWT mengizinkan itu tanda Allah SWT ingin menguji kita, Dia nak lihat kemana kita akan mencari bantuan untuk sembuh, ke Dia ka, ke ustaz2 ka, ke bomoh2 ka, ke manusia yang kita percaya ada ilmu ka,

Testing : Tanya mana2 orang yang pernah disihir atau terkena secara tak sengaja terpijak atau terduduk, Allah SWT adalah pilihan terakhir mereka, ini kerana mereka akan pergi dulu ke Ustaz2, tak baik, pergi ke bomoh, tak baik lagi, pergi jumpa doktor, tak baik lagi, pergi drive jauh2 cari orang yang boleh ubat dia, macam2 air dorang telan, air yasin, air tangkal, air hujan, air embun, macam2 ubat telan, macam2 petua diamalkan, dan macam2 ayat dihafal mengikut kata perawat, hujung2 dia putus asa, masa habis, duit habis, tenaga habis, rasa putus asa menangis tak berhenti depan sejadah, minta Allah SWT bantu dia, dia nak baik, nak sembuh, tak sampai 2,3 hari dah baik, selalu kes selesai macam nih

Tuan2 dan Puan2, setiap manusia diberi ujian yang berbeza, jika anda di uji dengan sihir, jadikan Allah SWT sebagai tempat pertama anda mengadu, jangan jadikan habit orang2 kita, pusing satu Malaysia dengan alasan usaha nak baik, siap tanya siapa sihir dia,

Ketahuilah kita bahawasanya bila Allah SWT sangat rindu pada hambaNya, Dia akan mengarahkan malaikat untuk menurunkan ujian pada kita, kesakitan, kemiskinan dan ketakutan adalah sebagaian dari ujian, jadi jangan kita fikir tukang sihir ni hebat, nyawa dia pun Allah SWT yang pegang,

Terima kasih kerana sudi membaca, membaca adalah jambatan ilmu

Rate

1

MenteriWanita replied at 4-11-2019 10:57 PM
Sihir ni pada saya lah, pada orang lain saya tak tau lah, ada 3,

1) Saka keluarga

Wah pjg nye kaka menteri

Mmg ilmuwan gini

Yg psl tahu siapa sihir tu kan
Perawat tak bgtau
Tp jin yg duduk dlm bdn yg bgtahu
Apa dia buat
Kenapa dia buat
Acaner?

Jin tu tipu kah?

Donutfilling replied at 7-11-2019 12:39 PM
Wah pjg nye kaka menteri

Mmg ilmuwan gini

Yang lawaknye
Penghantar ad sama masa tu
Sbb sefamili tgh bkumpul nak ubatkan adik
Adik kerasukan tak pasti kenapa

Jin yg rasuk dah kena sembelih
So ad tapak kata org
Si penghantar tu amatur ke cane
Jin dia tu termasuk pd bdn adik yg ad tapak td

Abis pechah lobang
Paling tak sangka lama dah dia buat kami
Adik tu tunjuk si penghantar as tuan dia

Weols sblm tu tak tahu pun sapa yg buat
Cuma tahu ad terkena lah

Bila tanya of cos lah tak ngaku

Rate

1

Scary la sihir2 ni. Kita tak tau bila kita buat salah kat orang, pastu org balas cara "halus". Kalau kita buat kesalahan besar kat seseorang, mungkin kita akan aware siapa yang sihir kita tu. Buat what if salah kita tu benda yang remeh.. Contohnya kita main mercun, buat bising tiap tahun time raya.. Pastu jiran tu sakit hati pendam rasa bertahun, dia minta tokmoh hantar santau.. Lain lah kalau manusia bertopeng vavi merogol anak dara kau, tu aku pon nak santau..! Semoga dijauhi benda2 syirik nih..

Rate

1

Perna kena.. Habis berubat sn cnie.. Br taw klo kita na berubat, tukang antr blh taw and antr lg selagi boleh.. Mls na piki sbb agk sengsara jgk laa dulu.. Da maafkn si tukang antr sihir, semoga awk bertaubat

Rate

1

Kepada yang tanya kenapa perawat konon nya bercakap dengan jin, fikir logik, Rasullulah yang mulia penuh mukjizat pun tak bercakap dengan jin yang sihir dia, perawat bercakap dengan khadam dorang, jin pendamping,

Jin sihir sangat ganas dan tak ada masa nak open table talking2, dia seorang murder, kerja bunuh orang bukan kerja public speaking

Perawat yang ikut sunnah dan Al Quran, akan nasihat kita bersihkan rumah, buang mana2 patung2 anak tempat jin tinggal, pastikan pinggan basuh sinki bersih, tulang2 sampah dibuang, jaga aurat, jaga solat, maghrib jangan keluar, semua alasan dia sangat logik.

Rate

1

MenteriWanita replied at 7-11-2019 09:43 PM
Kepada yang tanya kenapa perawat konon nya bercakap dengan jin, fikir logik, Rasullulah yang mulia p ...

Kaka u jwb soalan i ke

Ust tu masa tu dah balik kaka
Adik tu je tiba2 mengilai
Eiiii gerun seh bila ingat

Pastu yg geng beradik lelaki ni buat modal sembang dgn adik tu
Sembang mcm kita sembang
Lawak taw depa korek mcm2

Rate

1