CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7103|Reply: 50

Dilema

Post time 5-3-2019 09:24 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam and hai semua.. Saya baru lagi di sini.. Nak tnya pendapat korang pasal berhenti kerje.. To be exact kerja gomen.. Baru 3 minggu start keje after 2 years grad.. Masalah yg sy hadapi dpt tempat keje jauh dr rumah skrg.. Sy sudah berkeluarga n dh punyai dua anak.. Tiap hri berulang 100km perday ke area pulau pinang.. Smpai rumah around 9pm..sgt penat n limit masa dgn famili.. Membuat sy rasa serba salah.. Hati pn rase xtenang je.. Sy nk berhenti husben pn cdgkn cari keje lain dekat area rumah sebb kesian dkt ank2 n saya penat berulang.. Tp yg sy jd serba salah sebb mak sy, cnfirm die xbg sebb die agt berharap sy keje gomen.. What should i do..slh kh sy mmblkgkn pndpt mak sy dlm hal ni

Atas nsihat forumer kt forum ni sy pindahkn post ni ke posting msalah peribadi..

100km one way ke pergi balik 100km? Depends on how you deal with it. Kalau ko stress hari2, tak berbaloi perjudikan ketenangan jiwa dengan hal2 lain. Kalau keadaan memang memerlukan ko kerja (bukan semua org ada rezeki nak kerja gomen), cuba la bertahan mana tau lama2 dah biasa, tak rasa penat sangat. Ada je kolig aku dulu berulang penang island-alor star hari2 sampai la dia pencen. Jauh tu one way lebih 100km, jadi dia akan balik kerja awal sikit sebab nak elak peak hour, datang kerja pun lebih awal. Bila tanya, dia cakap dah biasa. Sampai pencen la. Berulang naik saga iswara aeroback hijau je. And kolig tu perempuan

doubleA replied at 5-3-2019 10:07 PM
100km one way ke pergi balik 100km? Depends on how you deal with it. Kalau ko stress hari2, tak berb ...

Sgt cekal beliauuu.. Respect

Untuk kes ak skg, tidaklh terlalu mndesak utk bkerje, suami pn xkisah ak nk keje atau tak.. Mgkin utk nk puaskn hati parents sebb bg mak ak, dh penat2 belajr dpt offer keje same bidang dgn bljr apsl nk tolak.. Gitula mindsetnye.. Susah nk deal.. Tp honestly aku celaru bile mai bab ank.. Xterlayan.. Apekh sebb aku dh terbiasa dgn rutin fulltime housewife yg agk lama.. Tu yg jd kesian bila tgglkn mereka...

Ibuyaya replied at 5-3-2019 10:19 PM
Sgt cekal beliauuu.. Respect

Untuk kes ak skg, tidaklh terlalu mndesak utk bkerje, suami pn xki ...

Biasalah pemikiran mak2, depa bangga anak dapat kerja seiring kelulusan, macam aku cakap, bukan semua orang dapat peluang kerja lagi2 seiring kelulusan. Demi tuntutan hidup banyak je masih struggle kerja jela apa pun asal boleh bayar bil. Kalau suami boleh tanggung, dan ko fikir lebih baik fokus pada anak2, terpulang lah. Banyak kawan2 aku yg kerja walau berkeluarga sebab tuntutan hidup. Kalau tak, rasanya semua rela tengok anak membesar depan mata. Kalau dapat tempat kerja dekat dengan rumah to bonus, tapi percayalah pergi kerja sebelum matahari terbit, balik kerja matahari dah terbenam tu normal sekarang. Tepuk dada tanya keperluan ko, cuma ko lebih faham apa ko nak. Apapun keputusan ko ambik tetap ada pro and cons sana sini

Pindahlah bagi dekat sis. Tak pun pindah inbetween. Dulu shuben aku pon berulang selma 7taun. Hari2 160km.sampai rumah dh malam. Aku plak 40km jelah sehari.. Dia x bagi aku yg berulang sbb kesian. Lelaki ni stamina dia kuat.. Boleh berulang jauh. Perempuan susah sket sbb kena jaga rumahtangga plak bila balik kerja... Bincang lah elok2 ngan suami. Pindah delat sikit ngan tepat kerja.

Pindah Rumah le. Sewa dekat kerja. Rumah lama kasi sewa org. Org lain pun ramai gigih pindah disebabkan dpt kerja merata2. Rugi taw resign gov semata2 Rumah jauh tak mau pindah. Kalau kena cerai lagi rugi kerjaya ke mana Rumah famili ke mana

Follow Us
Kalau ada peluang kerja aja, gov kerja 5 hari byk cuti. Apa sangat 5 hari. Tak mau duk kuaters ka. Living kos meningkat tahun ke tahun kerja itu penting jangka masa panjang. Setakat budak sorang dua apahal mau resign. Tak lama 10 tahun budak bileh berdikari sendiri. Jiran ai Bini x kerja duduk Rumah pun anak jadi penagih dadah jugak ingat jadi menteri kalau bagi tumpuan sepenuh masa kohkoh

Bolehla bagi sikit belanja kat mak ayah balas jasa diorang didik dr kecik sampai sekarang... bangga la dia anak dia kerja elok. Masa depan kita tak tahu... kalau kerja ni secure la sikit utk anak2 tu

Sy pun rasa better fikir masak2 sebelum resign. Kerja gov bukan senang nak dapat.

Kita mestilah mahu doakan yg terbaik. Tapi perlu juga bersedia utk berdepan dgn sebarang kemungkinan.

Kerja tetap (apatah lg kerajaan) bagus utk masa depan keluarga dan anak-anak.

aku pun laki bini berulang jauh mcn ni.. tp laki aku flexi hours swasta.. dia uruskan anak2 pagi2.. aku keje gomen, x buat ape part uruskan anak.. keje gomen balik awal, so xjd masalah kat aku nak balik umah awal sikit... aku stay gomen sebab utk benifit hospital je.. adik aku sakit serious perlukan ubat rm50k.. sebab dia kerja gomen dpt ubat tu melalui GL gomen.. org awam kene beli.. even ada insurance pu  x lepas..

kalau nak gak keje tu, better pindah la ke area yg dekat sikit dgn tpt keje... tapi kalau rasa x mampu nak berulang alik jauh tu, resign je la.. takde la stress penat2 hari2.

pindah

kalo tak bleh sila resign

Bagi i yg dh biasa pegang duit sendiri, i prefer kerja. Tanggung la dulu susah berulang alik tu, umah i 10km je dr umah dik tp bila jam sejam jugak nak pergi , dan lg sejam utk balik. Weekend rehat & spend masa puas2 dgn anak. Lama2 nanti cuba mintak transfer ke tmpt yg dkt sikit.

Moga dipermudahkan

aegisrunestone replied at 6-3-2019 08:07 AM
kalau nak gak keje tu, better pindah la ke area yg dekat sikit dgn tpt keje... tapi kalau rasa x mam ...

Actually sebulan lps bru pindah rumah sndri.. + ank2 dh mula school.. Jd kne berpikir2 untuk menyewa tmpt lain.. Btheway.. Tau tak prosedur2 utk resign dr gomen.. Ade kne byr gnti rugi pape ke.. Fyi, sy blm dpt pgsahn jwtn n gaji pn blm trime..

Options:
  • Buat istikharah byk2 kali. mintak tolong dgn Allah sebab dia lebih tau ape yg terbaik utk kita.
  • Cari rumah yang dekat dengan tempat kerja
  • kalau suami kerja swasta, suruh dia yg berenti n cari kerja lain yg dekat dengan rumah baru
  • kalau xdpt pindah, dan ko rasa sgt terbeban, sila resign. Tapi tahan la mak ko bebel dan mungkin dia akan berjauh hati dgn ko sebab dia sgt berharap ko keje gomen (mentaliti mak2)
  • sit down dengan mak ko, buat heart to heart conversation (ni lepas ko xdpt pindah dekat dgn tempat kerja dan lepas ko dah discuss options dgn huband ko). tanya mak ko ape keputusan yg kau perlu buat, means mintak pendapat dia. mungkin dia akan bukak mata dgn masalah ko.
  • kalo semua pun xjalan, resign je la. kerja jauh2, masa dgn anak sgt limited, masa dgn suami akan limited. takot kalo ko xboleh handle keadaan ni, ko boleh jadi mental dan mungkin hilang family (worst case).

Kami dlm forum ni boleh tolong ni je. lain semua terpulang kat diri ko. All the best ya.

Rate

1

hijau_serindit replied at 6-3-2019 09:43 AM
Options:
  • Buat istikharah byk2 kali. mintak tolong dgn Allah sebab dia lebih tau ape yg terbaik u ...

• Tq utk pndpt2 hang...

Part mak menjauh hati tu, dr dlu sblm2 ni mak aku paling senang merajuk dgn aku.. Dgn siblings yg lain xde pulak mcm tu.. Kdg2 sedih jgk.. Aku pn xfhm.. Nk ckp lbh2 n suarakn isi hati kang kena cop biadap pula...

Aku harap aku kuat dgn pilihan yg aku buat.. Sbnrnyr bukn nk ttus xmau keja.. Cuma nk try cari keja area seberang sini bukn kt pulau sane.. Gitula kekdahnya.. Ttp berniat nk cri income sndri..

Part nk suruh husben quit n cri job lain tu, xtau nk rasa apa.. Sebb dia dh keja lama n gaji pn dh okey.. Sekolah ank2 pn dkt dgn dia

Tq korg bg nasihat2, dgn tulis isi hati kt sini aku rasa lega sikit.. Mohon jgn kecam ja ya.. Huhuhu...

Ibuyaya replied at 6-3-2019 10:36 AM
    Tq utk pndpt2 hang...

Part mak menjauh hati tu, dr dlu sblm2 ni mak aku paling senang merajuk d ...

aku rasa hang mmg dah ada decision, just nak tau pendapat org je kan?

Dah istikharah ke? Allah lebih tau ape yg terbaik.

Moga keputusan yg ko dpt akan bagi kebahagiaan kat ko. Amin.

kalau rasa tak perlu dan tak heran dengan gaji and benefit gomen, resign je la..
    ramai lagi graduan berebut nak isi jawatan u..
    toksah buang masa nak fikir-fikir..
    lagi payah bila dok fikir orang bukan diri sendiri..
    walaupun u tak bahagia, janji orang lain happy kan..

prettyuglybabe replied at 6-3-2019 10:47 AM
    kalau rasa tak perlu dan tak heran dengan gaji and benefit gomen, resign je la..
    ramai lagi graduan ...

Betul kata hang.. Sebb aku pkirkn org lain tu yg jd stress..

hijau_serindit replied at 6-3-2019 10:47 AM
    aku rasa hang mmg dah ada decision, just nak tau pendapat org je kan?

Dah istikharah ke? Allah  ...

Mgkin 50/50..entahlh weh...

Ya, mmg aku nk tahu pendpt dr korg... N mmg pnh dibuat org ke quit keje gomen ni