CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: tyrande_81

Bila kawan jatuh dalam taik M L M, busuk

msdummy.2018 replied at 19-3-2019 01:45 PM
Tt sharelah produk apa dia dok jual tuh
...pw community tuh mender??

Facebook pseudoscience watch (pw) Community.

tyrande_81 replied at 19-3-2019 03:23 PM
Facebook pseudoscience watch (pw) Community.

Ooo.. Tq tt...

Harey btul. Blok aku dan kawan aku anti MLM... Kendian buat post hadis2 kenapa kawan tinggal kan kita. Pigidah. Byk betul butang agama ko dah tekan pompuan. Ckp je la, ko blok kami sbb takmau bayar hutang...

Kang aku nyanyi lagu zee avi pun....de

Xsangka aku bace abes karangan ko kak best lah. Kwn tu 1 opis ke? Kalau 1 opis bleh bernanah jgk tgk hari2 mesti xckp status kt fb, kt wasap pon status die jgk kann

budak2 baru masuk ipt adalah mangsa utama...perlu inform kpd sesiapa yg kenal utk kasi awareness MLMni

netto_ replied at 1-4-2019 11:40 PM
Xsangka aku bace abes karangan ko kak best lah. Kwn tu 1 opis ke? Kalau 1 opis bleh bernanah jg ...

Kawan satu opis le...

Yg palik nk tergelak #projekstupid tycoon group diorg ni. Apa saja dia post. Group to like group to yg komen. Mula2 komen mengarang. Wah hebat nya punde, best nya punde, pandai nya punde. Last2 komen stiker.

Yg paling nk tergelak, bila dia nak telan pil mahaguru cina tu. Dia letak hadis, haram kalau org taknak ikhtiar... Mana dia petik hadis itu hadis ini buat pelaris. Kalau nak ikhtiar nak anak, bukan telan pil jamu seratus biji sehari tu... Pergi la minta nasihat doktor kesuburan. Hadis tu suruh ikhtiar cara yg dh terbukti. Bukan cara yg dengar dari testimoni saja... Dejei

Follow Us
kucingbersin replied at 3-4-2019 01:15 PM
budak2 baru masuk ipt adalah mangsa utama...perlu inform kpd sesiapa yg kenal utk kasi awareness MLM ...

Akak dulu pun ipt pernah terjebak mlm. Tapi zaman muda, modal pun takde. Nak pinjam duit mak bapak malu. Sib baik setakat join ahli sbb nk beli barangan dia je. Last2 perabih gak duit. Nampak barang dlm katalog cantik2. Semua mau....

Skrg ni target MLM di IPT lagi licik. Siap suruh tipu org sekampung pinjam duit. Dulu join MLM RM50... skrg ni, ya tuhan RM7000. BARANGNYA KELAUT??? SURUH org telan suplemen itu ini. Mahal nak mampos produk tu. Minyak kelapa duda? Kopi ajaib? Susu kenyang sebulan? Semua tu produk didaftarkan sbg produk makanan sebenarnya. Bukan ubat atau bukan supplements

Zaman dulu MLM apa masuk IPT? avon, mary kay, amway, cosway... Ada je pencuci muka atau bedak utk bebudak IPT byk hormon jerawat time tu. Not so bad la.... Bedak loreal pun mahal kalau nak compare zaman tu.

Haish. Cepat2 la warning dak IPT. Jahat nya MLM ni. Kalau produk eksklusif takde gantian takpe la jugak. Berlambak jual kat kedai dadah watson/guardian. Jauh lagi murah...

Aduih la

Rate

1

Edited by tyrande_81 at 19-4-2019 08:57 AM

Paling bodo skrg ni. Testimoni dlm socmed. Pakai mekap jenama itu, ramai puji kulit saya gebu. Pakai ubat gigi, ramai puji mulut dia sgt wangi. Makan jamu tu, ramai puji nampak sihat.... Siapa yg takde keje puji ko hari2 tu.

Aku rasa kalau ko preknen lepas ni. Mesti jamu tu dijulang ke tempat paling agung

Bak kat pepatah. Suami punya air mani, jamu yg dpt nama

Secondly ni dia punya acah islamik ni... Kalah Mufti...

Keluar statement "Nnt padang masyhar nnt mereka akan cari aku minta maaf"

1st Ko yg buang kawan2 dan block semua org 'negatif' bila ko takut kalah dlm argument medical claim ko tu

2nd kami tak rasa ko untung mcm ko gebang. Ko beli barang itu ini dah modal rm500 sebulan. Dpt royalty rm150 je sebulan? Hahahahahanat

3rd kami tak pernah aniaya ko dengan rosakkan bisnes ko. In fact we don't even care. Kami tak la hasut org itu ini jgn beli barang ko. In this case ko tak dizalimi tak dikhianati as u claim!

Takut selama ini, ko yg tipu customer kata suplemen ko boleh rawat mcm2 penyakit. Ko yg kena merayau sana sini kat padang masyhar minta maaf kat customer yg ko tipu tu.

Takyah la perasan bongkak mcm mulia mcm kami ni kena beratur nak minta maaf kat ko nnt. Ko main2 pasal padang masyhar. Ko ingat ia besar padang matsirat ke? Pandai2 je petik agama itu ini buat pelaris.

Rate

1

hati2 dengan barangan MLM ni...esp produk timbang kati...long term effects boleh beri kesan pada health

Tak pernah percaya dengan produk MLM.. Jual harga Yahudi lps tu boleh claim kesan dalam masa singkat.. nanti kalo dah kena penyakit kena pegi hospital minta ubat dari doktor gak..

Taik MLM ni mmg pandai drama. Sebelum join MLM, mmg taik suka hutang... ataupun jenis "ko bayar dulu, nnt aku bayar kat ko".  Nanti punya nanti, 4 tahun tak bayar

Bila join MLM, tunjuk kejayaan beli itu ini, barang kemas. shopping itu ini. Bila member minta  hutang. Dia cakap, aku takde duit. Aku beli semua barang mewah tu utk strategi bisnes punde.. dia ..

Apa, lagi. Terus keluar posting social media dia. DIa difitnah, asal dia tunjuk kejayaan dan kemewahan. Pasti ada yang dengki

HAHAHAHAH punde lagi

12
Return to list New