CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: rashaqil

Bakal Isteri

Close [Copy link]
rashaqil replied at 28-3-2019 04:16 PM
Baik terima kasih, penjelasan sebegini yang saya mahukan sebab tak semua saya nampak. Ni sangat me ...

Tt pklah baik2....perkahwinan itu perkongsian untuk semua benda baik rezeki, tanggungjawab, kasih, pengorbanan... Kita tak kahwin untuk menderita atau memberi penderitaan pd psgn... Kita berkahwin untuk saling melengkapi, saling menjaga, dan untuk menjadi yg lebih baik... Tp kalo tt rasa xsanggup nk sehidup semati dgn bakal tuh.. Baiklah dilepaskan cr yg baik.. Beri penjelasan... Jgn dh kawin pas tuh nk ckp xsanggup... Itu melepaskan tngjwb namanya tuh... Aku br lagi bc satu kisah suami tinggal bini sb nk kawin lain... Alhor hyt suami tuh mati sorang sebab bini br xsngup nk jaga, ank dgn bini pertama pun xdtg melawat, tinggal bini pertama g tgk sekejap sb atas rasa ihsan.... Sma perbuatan kita atas dunia baik atau buruk ada balasannya

msdummy.2018 replied at 28-3-2019 04:39 PM
Tt pklah baik2....perkahwinan itu perkongsian untuk semua benda baik rezeki, tanggungjawab, kasih, ...

baik terima kasih, sangat membantu.

Cakap jelah kau kawen nak buat anak. Hahha.. kau pilih yang lain, sbb kau pun x ikhlas nak terima dia sebagai isteri. Dia pun ada yg lebih baik dari kau. Malu apa bossku

rashaqil replied at 28-3-2019 03:55 PM
Waktu lepas solat fardu tak lepas mohon padaNya. Solat istikharah pun buat tapi taktahulah nampak  ...

Jawapan pada solat istiqarah tak semestinya mimpi, tapi dorongan pada hati untuk lebih condong yang mana. Atau yang mana Allah kebih permudahkan dan beri jalan. Dari tulisan saudara, lebih kepada tak perlu teruskan dengan wanita itu.

rashaqil replied at 28-3-2019 03:58 PM
im not saying that im better than her or indirectly saying im better than her. Its matter of my ch ...

Bukan apa tt. Aku ni sihat tubuh bdn.. Tp lps kawen aku jarang sakit teruk2. Tapi setiap minggu Allah duga aku ngan penyakit kecik2. Tp somi aku sabar jah.. So. Sakit atau tak di kemudian hari bukan kita tau. Semua Allah aturkan.. So kalau tujuan kau carik bini sbb nk susah senang bsama. Bukan sbb sng nk sama susah kau merungut. Aku takut bila kau keep on ngan mentaliti mcm ni kang Allah tbalikkan fate kau plak yg sakit bakal bini kau plak sihat.

Andyscenes replied at 28-3-2019 04:51 PM
Cakap jelah kau kawen nak buat anak. Hahha.. kau pilih yang lain, sbb kau pun x ikhlas nak terima di ...

Aku pun rasa tt ni baiklah bujang jah. X payah kawen sbb dia xmo pikul tanggungjawab berat. Dia nk bini je sihat walafiat sampai kiamat spy dpt jaga dia mcm raja

Follow Us
rashaqil replied at 28-3-2019 03:55 PM
Waktu lepas solat fardu tak lepas mohon padaNya. Solat istikharah pun buat tapi taktahulah nampak  ...

kalo dah buat tu, alhamdulillah.
sebab jodoh ni, kita tak tau ape yang terbaik untuk kita.

saya ade terbaca satu ayat dekat al-quran, Surah. Al Baqarah:216. Kamu diwajibkan berperang (untuk menentang pencerobohan) sedang peperangan itu ialah perkara yang kamu benci; dan boleh jadi kamu benci kepada sesuatu padahal ia baik bagi kamu, dan boleh jadi kamu suka kepada sesuatu padahal ia buruk bagi kamu. Dan (ingatlah), Allah jualah Yang mengetahui (semuanya itu), sedang kamu tidak mengetahuinya.

Saya harap encik akan dapat jawapan secepat mungkin, biar pon hati berat menanggungya.

Kalau dah tawar hati, tak payah kawen. Nanti lepas kawen ko rasa dia nyusah pulak. Terdera emosi dia. Dahla fizikal tak sihat, emosi pulak kena dera laki. Baik takyah berlaki.

Kalau rasa tt xblh hidup dgn dia., tinggal je lah. Mana tau dia sihat walafiat lps kena tggl. Yelahh, tt dgn dia pun bkn caring sgt kan?

Kalau aku jd dia then dpt tau bf dia cmni, aku tinggalkan aje. Tak rugi pun hilang tt yg seolah2 pentingkan diri sendiri.

Awek tt pun xmintak la nk sakit mcm tu

Tak membantu la ayat dari wanita yang penuh emosi kat sini.

pilih lah lain..selagi blm berkahwin byk peluang utk mencari yg
sesuai dan serasi dgn anda..kalau tak kuat mental fizikal dan emosi..
baik lah cari yg lain..kalau hati msh berkata2 berfikir byk -ve dari +ve..
eloklah mencari yg lain..jgn nnt bila suda berkahwin dgn si dia..tiba2 mcm2 dugaan
anda tdk kuat.sblm ni suda tau keadaan si dia mcm mana kan.jd terpulang dr anda
sendiri..apa kata hati anda..bersedia atau tidak.

baiklah.
semoga dipermudahkan segala urusan rashaqil.

12
Return to list New