CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: masayuki

Belum ada zuriat, berdosakah???

kalau x dpt anak lagi..
spend masa g holiday sana sini...
buat umrah ..haji di awal usia....
my fren pun camtu..
tup tup hujung2 preggy...
org lain yg beranak awal ni...
nak buat itu  ini semua kena pikir anak tinggal la..skola lah..

Seronok juga baca topik ni. Saya dah hampir 2 tahun kahwin tapi belum dikurniakan anak. Kawan2 yg kawin lewat dari saya pun dah mengandung. Tapi saya ok je. Cuma tu lah.. mulut orang sekeliling kan. Mcm keluarga saya dia tak de tanya apa pun. Baru-baru ni, adik ipar saya mengandung. Tapi keluarga mentua saya macam nak sorokkan kehamilan adik ipar tu. kalau cakap pun macam berbisik bisik depan saya. Saya rasa macam dipulaukan pun ada.

Rate

1

Kdg2 ujian dari Allah utk kita .Sebab setiap org akan diuji dgn pelbagai bentuk / jenis . Mgkin ni bahagian awak. Banyak2 kan bersabar. Allah tu lebih mengetahui. Kdg2 ada sbb jugak kenapa Allah x izinkan awak ada anak lagi. Untuk sementara tu byk2kan berdoa, isikan masa dgn berbuat kebaikan atau apa2 yg boleh mendapat pahala disisi Allah. Mgkin dalam sibuk kita buat kebaikan , Allah hadiahkan dgn rezeki anak yg x disangka2.
Selalulah bersangka baik dgn Allah ya.

Rate

1

Bersabar, redha dan berusaha itulah kunci utama.Saya dah kahwin 13th, tapi alhamdulillah selepas lama tunggu Allah kurniakan juga rezeki zuriat kepada kami pada tahun 2020 ni.

Isteri saya sebelum tahu mengandung siap pergi fun run, jump street dan pelbagai aktiviti lasak tapi kalau dah rezeki dari Allah,  Allah akan jaga kandungan tersebut. Kami mula-mula terkejut juga bila buat pregnancy test apabila Isteri lewat 2 bulan sebab bertapa aktifnya isteri saya, makanan larangan orang tua-tua seperti air tebu, nenas. air kelapa semua isteri saya bedal.  Yang penting, bersangka baiklah dengan Allah.

Rate

1

Bercerailah n kawin lain.Myb laki mandul.byj kes.ada kawin lain dpt anak.

Sabar tt.. Sy dan suami juga alami kesusahan nk dpt anak.. 6 thn tgg, alhamdulillah Allah amanahkan kami anak.Kami lalui masa yg sukar, tp semuanya berhikmah utk diri msg2. Sy dulu sampai takut nk jumpa org, takut ditanya soalan yg menusuk hati. Usaha tu usaha tp tak kan nk canang apa usaha kami berdua. Pd satu saat mmg sy redho sj, jika tak tahan dgn soalan org sy akan elakkan. Mmg sepanjang menunggu itu  bny mengubah diri kami ke arah yg lebih baik.  Buat masa ini jika ditny keadaan terdahulu yg kami lalui sy yakin segala perancangan Allah itu sebaik-baik perancangan.   Kepada mulut mulat yg bertanya soalan yg menusuk hati itu sy  merasakan dia ingat yg anak itu hak dia, boleh dirancang2 - bila nak jadi, bila tak nak tak jadi. Percayalah segala apa yg kita ingat kita miliki bukan hak kita, semua hak Allah. Nyawa kita, badan kita, fikiran kita, detikan  hati kita bukan milik kita tapi milik ALLAH..

Rate

1

Follow Us
Semoga Allah memberikan kemudahan buat tt dan suami.. Insyallah Allah akan mengurniakan amanah berupa anak utk tt dan suami..   Carilah hikmah sepanjang kehidupan insyallah akan lebih tenang..

polkadott replied at 20-1-2020 04:24 PM
Seronok juga baca topik ni. Saya dah hampir 2 tahun kahwin tapi belum dikurniakan anak. Kawan2 yg ka ...

disebalik "menjaga hati" mereka lebih melukakann hati dgn sikap mcm tu.same goes here,

pada awal frasa mengandung tu, kalau xnak bgtau kita sedia faham kenapa. ada yg takot kan kandungan fregile.
kononya xbgtau pun nnt tau sendiri bila nampak perut terboyot.
yg lagi rasa xsyok tu. diorang tgh sembang2 hal kehamilan dan anak. tiba2 muncul kilibat kita. terus diam. tukar topic lain.
alasan nak jaga hati. sebenarnya lebih menjengkilkan.
sebenarnya xkesah pun diorang cerita pasal hamil dan anak. xsakit hati pun, cuma sure la teringin kan rasa gitu.

diorang ni kadang terlalu menjaga hati. tapi sebenarnya lebih kepada menyakitkan hati.
kalau ada org xda anak ni sembang ja la pasal anak mcm biasa. cuma jgn diselitkan ayat kiasan je sudah.
walaupun xda ilmu nak kongsi kurang2 dapat pengetahuan dan kongsi gembira.

diorang yg over kadang tu. terlebih2 sensetive pulak. padahal tuan badan ok je relax je.

Rate

1

hollahop replied at 5-2-2020 04:28 PM
disebalik "menjaga hati" mereka lebih melukakann hati dgn sikap mcm tu.same goes here,

pada awa ...

Ya Allah betul tu. kat ofis saya tu, 3-4 orang yang pregnant. Padahal diorang kawin lewat dari saya. Saya seronok je dgr diorang cerita pengalaman diorang. Sikit pun tak terasa hati. Tapi bila bab keluarga mentua, adoiiii sampai sekarang ni saya taktau nak cakap apa. Saya macam takda hati dah kat diorang. Pernah masa tu saya lalu depan suami saya dgn adik dia yang pregnant. Siap tunjuk gambar ultrasound tu kat suami saya. Sedangkan saya lalu masa tu, dia buat bodoh je. Mana saya tak terasa hati. Kot ye pun nak jaga hati saya, bukan macam tu. lama-lama perut tu besar jugak.

Rate

1

polkadott replied at 15-2-2020 04:04 PM
Ya Allah betul tu. kat ofis saya tu, 3-4 orang yang pregnant. Padahal diorang kawin lewat dari say ...

itulah. diorang ni nak jaga perasaan sebaliknya lagi menyakitkan hati.
siapa xexcited kan nak ada baby.

susah nak cakap lebih. nanti kata jeles pulak.

monreyes replied at 8-6-2019 09:29 AM
kalau x dpt anak lagi..
spend masa g holiday sana sini...
buat umrah ..haji di awal usia....

hang dlm kategori mana????

sarahmirza replied at 4-4-2019 12:26 PM
Menyibuk je pasal orang...
Pelik betul orang kita..
Menyampah betul..

hang memang rasanya belum pernah bukak thread,seingat manak...tapi tak semestinya hang nee bukan spesis kaypoh seantero dunia...kan????

hang nak buih siapa odah oiii????

mana mungkin hang bukan makjujat besar kalau boleh sampai tahu things that are going on di board lain kan????

nak manak sambung lagik????

yuki812 replied at 4-4-2019 12:34 PM
Berdosa sis!!!
apa2 je yang kita buat..tapi tak dpt puaskan hati org..sume jadi dosa..huhuhu.
Dior ...

hello you......anak dah berapa????

izzah_mia replied at 4-4-2019 01:33 PM
saya dah 7 tahun kawin tapi masih belum rezeki...dah jumpa gynea 6 orang..iui buat sekali...ivf 2x t ...

Hang pi cari tukang ubat traditional pakai kitab punya yg jauh jauh buat per????kat board sini saja ramai jugak yang pakar.....

pakar hadis ada...pakar rukyah ada, dan bermacam macam jugak ler...bergantung pada keperluan....

kalau bab gangguan specimen specimen halus nee manak rekomen hang pi PM nick robinski...

dia nee education level walaupun tak tinggi tapi kalau bab bab fusion ganguan specimen segala...memang terror.....

cuma the thing is dia nee terlalu sibuk dgn jadualnya sendiri...dengar khabar org brunei madagascar oun carik dia.....utk berubat..

hang cubalah...

good luck

menakkautau replied at 19-2-2020 11:37 AM
hello you......anak dah berapa????

ko cuti ke apa hari ni???
byk masa kau ek dok scroll april last year tu kot komen aku tuh...

yuki812 replied at 19-2-2020 12:08 PM
ko cuti ke apa hari ni???
byk masa kau ek dok scroll april last year tu kot komen aku tuh...

manak jeles tengok uols yg kerja makan gaji sedangkan manak pulak menggajikan org...

hang nampak tak the disparity????

menakkautau replied at 19-2-2020 12:12 PM
manak jeles tengok uols yg kerja makan gaji sedangkan manak pulak menggajikan org...

hang nampa ...

aku makan nasi lah...mana makan gaji..

yuki812 replied at 19-2-2020 12:15 PM
aku makan nasi lah...mana makan gaji..

bukan dedak kan???

menakkautau replied at 19-2-2020 12:23 PM
bukan dedak kan???

tak main dedak hokey..
biasa makan big fish jer..

yuki812 replied at 19-2-2020 12:28 PM
tak main dedak hokey..
biasa makan big fish jer..

jgn makan big fish tapi hang diupah peanuts pulok....