CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puteribawang

APA YANG ANDA FAHAM TENTANG HIDAYAH ITU MILIK ALLAH SWT

https://stafabands.net/dl/sholawatan-versi-lagi-syantik-parodi-siti-badriyah-LS1uY2E4Z09ZTXI3NA.html

Hidup ini, kekadang tu, kita tahu sikit aje, sedangkan byk lagi yg tak diketahui.

Yang kita nampak, hanya apa yg kita suka. Akan tetapi kita tak pula nampak, yang kita tak suka itu ,ada juga yg Allah suka.

Allah datangkan yg baik utk yg terbaik.

Allah suka yg cantik. Maka cantikkanlah... Sebelum meminta yg terlalu cantik dari-Nya.

Dok buhung apa mukaburuk weyyy

dovob replied at 22-4-2019 11:38 PM
Kita hanya mampu ibaratkan sesuatu (yg bersifat makhluk) utk mengenal wujud-Nya Allah. Tidak lebih d ...

Allah bukan wujud ngang, tu org suh ngaji sifat 20 berguru ngang...

perlu mohon juga taufiq dan pasangannya  kepada hidayah...

pray FOR TAUFIQ  first then kita harap kepada  hidayah....

rantaikendoq replied at 27-4-2019 03:43 PM

Kelakarnye awak ini. Sebijik dengan sekor mamat lepasan di maahad tahfiz, last sekali ayatnya, "kena le tengok nafsu orang lain jugak".

Hehehehehe, saya terus tanya dia, "kalau betul le awak itu kenal Allah, dtgkanlah bukti dari sisi Allah yakni bila disebut nama Allah, berkecai lampu itu, jika tak mampu, hakikatnya saya mampu".

Diam terus mamat itu. Kononnya pandai, tapi tak faham pun akan sifat2 Allah swt yg sebenar2nya.

Dalam dunia ilmu, nak ngaji kena le bertalaqi dgn guru. Dok provoke harap org lain ajar ilmu, tak rasa mcm "bodoh" ke tu?

Apa2 pun, setakat ini, awqk belum nyatakan apa2 ilmu yg bermanfaar. So, baca aje pos, terus nampak org yg nak tahu, tapi hakikatnya tak tahu pun.

Kalau takat nyatakan aje, ibarat tin kosong, tak taip pun tak pe kot? Buang masa taip buat apa ye.

Follow Us
rantaikendoq replied at 27-4-2019 03:43 PM

Oh ya, awak punya guru, waktu ajar ilmu sifat 20 tu, ada ke naungan awan? Iyelah kan, hari itu ada sorang tok guru, saya nampak tanda2 naungan awan itu.

Pasal saya tak mau awak kacau dia, so, tak perlu ceritalah ye hal tok guru itu ye. Lagi pun,, jenis awak MANA KENAL TOK GURU pun. Yg kenal, "nak pedajjal" tok guru aje.... Hehehehehehehe.

Apaleh buat, geng dajjal...

Soalan : adakah Allah wujud
Jawapan : ya
Soalan : apa buktinya Allah wujud?
Jawapan : Alquran bukti kewujudan-Nya, Rasullullah saw bukti kewujudan-Nya
Soalan : Rasullullah saw itu manusia aje, takkan le itu bukti kewujudan Allah?
Jawapan : Try le jadi seperti Rasullullah saw. Jika tak mampu, maka Allah itu memang le wujud.
Soalan : Ada yg berkata, wujudnya Allah itu tidak berwujud? Tolong jelaskan.
Jawapan : org yg nyatakan itu pengikut2 iblis. Makanya, selayaknya mereka itu tidak mendengar dan mentaati Allah menerusi Rasullulllah saw. Allah itu wujud sesuai dgn ketunggalan-Nya yg DIA suruh kita nyatakan mengenai-Nya. Jika berkata "Wujudnya Allah ifu tidak berwujud, dalam apa jua kondisi, manusia itu sekadar bertuhankan nafsu dalam menjelaskan hal ehwal Rukun Iman. Sebaik2nya, jauhi fikrah yg menyimpang dari dasar yg termaktub di dalam Alquran.

Soalan : apa buktinya, Islam itu mudah?
Jawapan : buktinya pada apa yg diplih oleh manusia. Samaada manusia itu nak pilih utk bodohkan dirinya ketika berbicara dgn sesiapa juga, sedangkan Allah itu senantiasa Mengetahui apa yg manusia itu rencanakan. Samaada manusia itu pilih utk memandaikan dirinya ketika berbicara dgn sesiapa juga, sedangkan Allah itu senantiasa Mengetahui apa yg manusia itu rencanakan.

Merencanakan utk MENANGKAP ORANG2 BERIMAN utk berserta TAGHUT itu DOSA BESAR yg mana seseorg yg menangkap itu TIDAK AKAN MENDAPAT PERLINDUNGAN DARI ALLAH serta TIDAK AKAN DIILHAMKAN apa2 (taqwa) oleh Allah swt. Sebaik2nya, fikir terlebih dahulu sebelum berbicara. Takut2 nanti, Allah sapu bersih kaum Taghut berserta KEPALA2 OTAK yg tak mahu mengambil ikhtibar menerusi petunjuk-Nya.

Soalan : jika benar Islam itu mudah, apasal semua manusia tak peluk Islam?
Jawapan : pasal TAGHUT, tidak akan menjamin Islam itu menjadi mudah. Kerana itulah, ilmu Islam menerusi taghut rata2 bersifat sandaran makhluk cuma. Ianya bentuk ilham kejahatan dari-Nya utk merealisasikan kehendak Allah swt, memasukkan 999 kedalam neraka berbanding 1000. Meskipun ilmu itu luas, menerusi taghut, Allah swt tidak menjanjikan cahaya dari-Nya, dan ini KHABAR GEMBIRA kepada yg benar2 faham, kerana, nak meniti titian sirat itu HANYA jika Allah swt berikan cahaya SELAIN TAGHUT.

Soalan : dizaman ini, masih adakah ulama yg diberi cahaya oleh-Nya?
Jawapan : Ada, mereka itu sesiapa jua yg tidak mahu mencampuri urusan agama berserta taghut, tak ada siapa yg kenal mereka kerana Islamnya mereka itu "dagang", ada yg kerja sekian sekian sekian, dan tak perlu saya nyatakan pekerjaan mereka itu disini demi menjaga pilihan iman mereka. Ketahuilah, jika dikumpulkan 1000 manusia atas muka bumi ini, merekalah dari kalangan 1 yg akan selamat dari neraka yg ditetapkan oleh-Nya. Mereka itu Jemaah Ahli Sunnah yg tiada siapa sedar keberadaan mereka. Dan pastilah, Allah swt tutup dari pandangan manusia kerana, mereka memahami keadaan dunia yg mereka diami LEBIH BAIK berbanding 999.

Moga2 bermanfaat.

Soalan : Bolehkah saya nak jumpa seorg dari mereka?
Jawapan : tanyalah Allah. Bersama mereka itu bukti dari sisi Allah swt. Buat apa tanya saya jika sekadar awak itu sekadar utk memperalatkan mereka utk memenuhi keperluan hawa nafsu awak cuma? Tak kenal Allah ke?

Soalan : org mcm awak ni, ada sijil ke apa ke nak cerita hal ehwal agama Islam ni? Awak fikir awak layak ke utk nyatakan agama Islam disini? Dah dapat tauliah dari pemerintah lum?
Jawapan saya : org mcm saya ni, hanya ada Allah swt ajelah. Kalau Allah swt tak sayang kat saya, saya hanya mampu kata "Alhamdulillah". Jika DIA sayang kat saya, tak akan sama sekali saya ubah ucapan "Alhamdulillah". Lagipun, dulu pun, saya bukan reti apa2 pun. Kalau awak rasa awak reti, dah tentulah Islam itu menjadi mudah yg sebenar2nya (mendapat redha dari Allah).

Soalan : apasal awak ni bagi byk soalan disini?
Jawapan : pasalnya, ada soalan yg awak nak tahu, saya taipkan ia sebelum awak bertanya. Malah yg terbuku kini cuba DIKEMBALIKAN utk dijawab.

Soalnya, awak kenal Allah itu menerusi nafsu atau menerusi hati yg ikhlas?

Soalan : boleh bagi cara utk dapatkan hidayah dari Allah?
Jawapan : jika berserta taghut, Allah tetap juga beri hidayah akan tetapi diri itu akan memilih kebatilan cuma (mensyirikkan Allah). Dan Allah senantiasa memberikan hidayah-Nya.

Salam..n i terdengar ceramah.. in that session mentioned adab berdoa dan cara yg betul. Samaada kita nak kan hidayah.. atau kita minta Allah berikan kita guidance untuk melakukan perkara yg betul.. perkara yg sama?
@mnm77
@mbhsf

Seorg adik menegur saya kelmarin sambil berkata "abang, tak perlulah ceritakan hal ehwal agama dikedai ini. Nanti orang akan kurang dtg"
Saya berkata "abang tidak menceritakan hal ehwal agama, akan tetapi abang menceritakan hal Allah. Awwaluddin makrifatullah, awal agama, mengenal Allah. Kerja kita bukan sekadar bekerja, akan tetapi mengingatkan diri akan DIA. DIA yg akan beri rezeki dan bukan pula sesiapa jua selain DIA. Apakah selama ini, adik dah tak percayakan Allah?"
Lalu adik itu berlalu pergi...
Datanglah adik seorg lagi dalam keadaan tertanya2.
Saya berkata"kalau adik li masih ingat, ayie sebelum ini kelihatan lebih teruk berbanding kini bukan?"
Adik li menganggukkan kepalanya
Saya menyambung "jika bukan kerana abang mengingatkan perihal DIA, siapa lagi yg mampu  ingatkan hal2 sihir dan sebagainya, semuanya berlaku dgn izin Allah bukan? Siapa yg nak ingatkan? Siapa? Tok guru dimasjid? Tok guru dalam tv? Yang mampu ceritakan hakikat kehidupan hingga jelas hakikat yg sebenar2nya yg berlaku selama ini? Itupun, masih rasa diri itu tahu semuanya, sedangkan tentang Allah pun masih ramai tak kenal akan DIA!"

Edited by dovob at 30-4-2019 08:24 AM

Hidup ini, ada org suka gunakan nafsu menerusi akalnya, kononnya agama dia betul semua. Sedangkan, Allah masih lagi ilhamkan kefasikkan, atas kesombongan yg masih lagi utuh dalam dirinya.

Ayie, antara subjek yg menunjukkan tanda2 kemunafikan, meskipun dirinya merasa tidak membuat kesalahan, akan tetapi, sepanjang kerja buatnya, terdapat tanda2 kewujudannya.

Contoh tanda2 kemunafikan :
1) bila menjanjikan sesuatu, dirinya mungkiri. Perkara ini berlaku byk kali dan dengan sengaja, beberapa kali saya uji dgn hal ehwal duit utk melihat kejujuran yg dirinya maksudkan itu.
2) bila melibatkan kepentingan diri, hak org lain dikorbankannya. Makanya, setiap janji yg dirinya katakan itu, sukar utk dipercayai
3) jenis ini, bila berbicara kelihatan baik2 shj, sedangkan dibelakang org yg dibicarakan itu, penuh dgn prasangka2. Apa yg dibicarakannya, ibarat sesuatu yg tidak bermanfaat sekiranya melibatkan kepentingan dirinya.
4) Allah menetapkan segala sesuatu. Makanya, semua itu telah ditakdirkan oleh DIA ataS pilihan manusia jua menerusi nafsunya jua.

Saya baru dimaklumkan oleh si ayie, selepas raya, saya diminta utk membuka gerai diawal pagi utk membantunya.

Soalan : sekiranya berkali2, apa yg dinyatakan oleh seseorg itu tidak ditepati, perlukah seseorg yg lain  itu mentaati perkara yg tiada kaitan dgn apa yg dirinya itu perbuatkan? Yang inilah perlu kepada makna TAQWA.

Renung2kanlah

Soalan : apasal awak ni suka ceritakan aib org?
Jawapan : saya menyatakan sesuatu yg bentuknya hakikat. Makanya, org2 yg beriman itu sifatnya adalah MENGINGATKAN, akan sesuatu yg boleh menyebabkan seseorg itu beramal amalan sia2 ketika berada didunia sebelum mengadap Allah. Allah swt menyatakan hal ehwal org2 munafik di dalam sebuah surah yg dinamakan Al-Munafiquun.