CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12235|Reply: 91

Bunting anak orang

Post time 18-7-2019 10:34 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Aku menantu sulung. Tapi baru pregnant first pregnancy. Lama jugak nk lekat lepas baby mc awal kahwin dlu.. Ingat nak suprise kat family and inlaw lepas 3 bulan. Sekali in law aku dah suprise kan aku dulu anak bujang dia dah buntingkan anak dara org.. sekarang ni aku taktahu nak happy ke tak mil aku dapat cucu ekpress...sbb aku pikir, mesti aku laki bini akan ade masalah besar lps ni. Dgr mcm mil aku tu suka je bakal mnntu dia tu dah test drive subur cpt lekat..

anak bujang dia tu tak kerja, pemalas dll.. so mil aku memang bercita cita tinggi sangat yg abg dia ni(laki aku la)  boleh bagi kerja.. tapi tahu2 budak tu dah buntingkan anak org.. udahlah sorang adik ipar aku join "lgbt club" dgn pengkid, sekarang ni nak suruh jaga sorang lagi.. kepala otak in law aku ni g mana ye?can't brain enough..

Nanti mesti minta aku laki bini tanggung budak tu dengan anak luar nikah tu.. adoi dah tahu gatal, kerja lah.. ni tak, duit bulan2 pun aku bagi mil aku , mil aku bagi anak dia berjoli.. haih.. aku nak stop bagi duit.. aku nekad .. aku cakap kat laki aku, kita dah lama nk baby, kita buat cara baik, usaha sama2 tapi org senang2 je boleh beromen dgn tak kerja nye.. not this time.. rumah aku ni bukan rumah kebajikan lagi.. and aku bukan penderma utk adik2 beliau.. setelah lama aku bersabar dgn konflik in law yg broken ni, so aku dah belajar dari kejadian ni .. pastu laki aku cakap tu lah dia pun terkilan sebenarnya, nasib baik lah dia kenal aku.. hahah drama kan.. aku tak jahat kan buat gini??? Hehe tapi peduli apa.. pandai beromen, pndai lh tanggung.. malu satu keturunan wei. Hmmm

Rate

1

u tinggal serumah dengan in laws semua ke?
kalau ye, langkah pertama, ajak laki u pindah..
duduk rumah sendiri jauh dari in laws..

Gimana yach bokap mertuamu itu? Kok dibangga rata anaknya udah hamilin anak orang tanpa nikah?

prettyuglybabe replied at 18-7-2019 10:42 AM
u tinggal serumah dengan in laws semua ke?
kalau ye, langkah pertama, ajak laki u pindah..
duduk r ...

No lah u.. in law divorce. Fil di S/M, mil di S/S.. FIL dapat hak jaga anak masa divorce dulu tapi atas sebab kesian dia bagi anak bongsu kat MIL. Lepas i kahwin, i jaga adik perempuan hubby.. she is 19y/o now dia dah lari ikut pengkid.. eh tu dah cukup neraka buat i, and i takkan ulang lagi kesilapan i utk jaga involve dalam masalah diorang. Now ank yg mil jaga tu buat perangai.. hmm sakit hati da lah jugak sikit..

joy_ah replied at 18-7-2019 10:59 AM
Gimana yach bokap mertuamu itu? Kok dibangga rata anaknya udah hamilin anak orang tanpa nikah?

Entah.. saya pun taktahu.. mungkin cucu pertama??? Saya ni pun baru je pregnant, maybe lama sgt tunggu? Hmm sy sedih sikit je.. ingatkan berita sy ni boleh happy kn semua org tapi diorang dah happy dulu

Takleh brain mak mertua kau ni.

Follow Us
Yucaa replied at 18-7-2019 11:05 AM
No lah u.. in law divorce. Fil di S/M, mil di S/S.. FIL dapat hak jaga anak masa divorce dulu tapi ...

kalau dah duduk sendiri, then tak payah la masuk campur hal in laws u..
buat tak tau je sudah..
u jaga diri u sendiri and kandungan u sudah..
tak perlu la nak excitedkan semua orang dengan berita u pregnant ke apa..
yang patut excited adalah u and laki u..
bukan family or orang lain..
dengan tengah pregnant tu, stay away je la dari masalah in laws..
family laki u, biar laki u urus sendiri..
janji laki u tak abaikan tanggungjawab dan nafkah pada u sudah..
adik beradik dia masih ada mak bapak kot..
kenapa nak dihampuk tugas jaga anak dorang pada u and laki u pulak..
kalau pil dah takde tu lain cerita la..
no need nak salahkan diri and rasa stress bila adik dia buat perangai..
patutnya u bersyukur adik dia dah berambus dari rumah u..
boleh la korang duduk laki bini and ada privacy nak berbogel ke apa dalam rumah

spe jenis mak mertua ko ni..........pelik

Yucaa replied at 18-7-2019 11:05 AM
No lah u.. in law divorce. Fil di S/M, mil di S/S.. FIL dapat hak jaga anak masa divorce dulu tapi ...

I rasa u penah share jugak sini kan pasal adik ipar bermasalah? Now ada masalah lain pulak? hmmm

Kalau duduk asing, pekakkan telinga butakan mata je. Allocate duit untuk mil, bank in bulan2 lepas tu dah. Biar dorang nak buat apa pun. Asalkan mil fil tak sakit, tak kebulur, tak merempat. Nak dilayan lebih2, sakit kepala nanti.

pendapat i, kalau kes yg buntingkan anak org ni takyah layan.

pandai buat pandai la jaga. nak jd bapak orang pun tak pandai berdikari.

u jaga je kandungan u and husband u elok2.

prettyuglybabe replied at 18-7-2019 11:36 AM
kalau dah duduk sendiri, then tak payah la masuk campur hal in laws u..
buat tak tau je sudah..
...

Hahahaaa... Yes yu mmg seronok berbogel dlm rumah ... Hahahaa... Yela you, i mestilah agak stress sbb laki i ank sulung.. hmm lg2 mak dia xhbs2 post kt fb tggjwb anak terhadap ibubapa .. huhuhu laki i jd sendu jap lah... dia pun kurang kasih syg since PIL divorce kann.

awanysss replied at 18-7-2019 12:23 PM
pendapat i, kalau kes yg buntingkan anak org ni takyah layan.

pandai buat pandai la jaga. nak jd  ...

Kan... Geram je rasa hati ni.. nk khwin pun ntah2 suh kita sponser.. mmg aku mngamuk nanti

cerita panjang2 tak guna, fikir panjang2 pun sudah kannn? so yg perlu skrg HATI YG KENTAL & NEKAD. TELINGA YG DIPEKAKKAN, lantak lah nak cakap apa, masuk neraka ke masuk syurga ke tu bukan kerja dorang nak judge. Yang penting skrg kena hidup jauh dari dorang. Bukannya OKU yg tak boleh nak hidup sendiri. TAK PERLU FIKIR mcm mana dorang nak hidup pandai2 la dorang nak hidup, confirm dorang akan survive sbb mesti dorang taknak MATI kannn. Kalau byk sgt kau nak consider itu consider ini, aku nak ucapkan TAKZIAH je la utk kau dgn hubby sbb sampai tua kena bela biawak2 hidup

supermum replied at 18-7-2019 12:03 PM
Kalau duduk asing, pekakkan telinga butakan mata je. Allocate duit untuk mil, bank in bulan2 lepas t ...

Yepp i tgh butakn mata ni you...  Udah lah anak dia yg lari ngn pengkid tu bg duit je terus mil i ni berbaik semula.. lg berbulu i dengar... i dh agak dah jd mcm ni..  mmg bijak adik ilar i ni kn, dia sndiri thu mak dia mmg onzzz jebila dpt duit.. ceit.. ni skrg anak bujang buat hal, pepandai lh sndirikkk.. pndai beromen tapi nak harap org tggung lakk.. skrg ni mil i buat cite sedih kt hubby i.. i dh thu da corak permainan dia ni.. either dia nk suh sponser kahwin ekspress, or nk bg ank tu kt i.. eh geramm je .. sakit hati gila.. br nak bertenang, ade je masalah..

NBM replied at 18-7-2019 12:28 PM
cerita panjang2 tak guna, fikir panjang2 pun sudah kannn? so yg perlu skrg HATI YG KENTAL & NEKAD. T ...

Hmm sedih lh.. dulu mmg aku bersabar .. tp skrg ni mmg aku ckp lepas je.. takde nak pendam lg.. mil aku ni jenis suka post ayat2 mcm syurga kt tapak kaki dia la, ank derhaka la, bg duit kt mak ayah lah bagai.. so bnde tu sikit sebanyak effect kt laki aku.. dia pun rasa serba salah.. tp aku ni berbulu jek baca..

x kn nk bunting ank kucing

skrg ni mertua dah tau ke u pregnant?

Yucaa replied at 18-7-2019 12:24 PM
Hahahaaa... Yes yu mmg seronok berbogel dlm rumah ... Hahahaa... Yela you, i mestilah agak stress  ...

u masuk thread fizo mawar, dalam tu ada forumer tepek rajah tanggungjawab anak pada mak ayah dengan rajah tanggungjawab NAFKAH suami..
u save, bagi kat laki u, suruh dia tepek masuk fb dia..
pastu korang duduk diam-diam..
kata mil u duduk dengan anak laki jugak kan..
dalam islam takde cakap pun tanggungjawab jatuh pada anak laki sulung..
so anak laki yang duduk dengan dia tu apa tanggungjawabnya?
membuntingkan anak orang je ke?
kalau dia nak bagi anak tu kat u, jangan amik u..
cakap kat dia dalam islam, anak tak sah taraf nisab pada keluarga pompuan..
so pandai-pandai la nak bela..
kalau nak bagi orang jugak, make sure ikut prosedur JKM..
walaupun bagi kat family sendiri..

mak ayah masih ada knp perlu abg sulung ambik tjwab...

depa dah kawin koboi..p pej agama akad nikah sudah..nk buat kebduri gah2 utk apa lagi..dah jadi laki bini siap2 dah..

mak sporting..silap2 projek dalam rumah mak sendiri