CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chicozinn

I need help now..

Edited by adila39 at 29-7-2019 05:45 AM

alhamdulillah. glad to hear. Now I pulak facing issues... rasa depressed pagi ni. Dia push i dptkan sales. Ok fine i dptkan dah dua company closing for work order aug. Then dia kata hutang lagi dua. Walhal request dia tu middle of july. so logikla i dptkan job on aug. I dpt big co and long term good la for them.

Now pagi ni, dia nak tgk my target this week. I was like.. what happen to monthly target?

I tau dia marah sbb i nak resign and i ignore his orders to work extra time on Saturday. I rasa i dah compromise habis since April every Saturday i work until 6pm, dah la tu sampai rumah almost 9pm. Sunday, i kena reply and send reports... i ada 150 groups of wassap yg i feel semua redundant.

Pagi ni i broke down. I said. I surrender.. i follow u nak i transfer but im leaving for sure. No more thinking. Dah 2x i hold my leaving. Try to think wisely tp when i start to feel this is purposely act.. okay.. xpelah.. i dont mind not having salary.

Ai pernah try hantar Surat resign saja2 di waktu semua org perlukan ai diwaktu puncak musim bz, tup2 bos x bagi resign Dan naik gaji. Ai pernah sudah malas kerja SBB masalah x dpt diselesaiakn terus mintak resign datang kerja tghari selama sebulan. Dan terus tak mau dtg kerja sbb tak dak jiwa lagi wakaka. Mengelupur bos

chicozinn replied at 21-7-2019 11:28 PM
Thanks bro..cuma rasa pasni xkeje ngan orang ingat nak bukak firm sndri..da ada member nk jv skali ...

aku nak komen, kalau u plan nak buat/bukak firm sendiri, lebih baik jangan JV dgn member. lebih2 lagi member yang takde modal.

baik ko start sendiri. semua sendiri.
start skrg lah ko buat networking yang bagus. nnt kalau dah bukak firm, sentiasa ada project. or tarik aje client2 yang baik dgn ko tu.

Dan, belajar dulu orang2 lain yang dah buat bisness.
Biasa orang tak cerita ke-tak-best-an / ke-tidak-untungan. Orang citer yang best2 aje utk didengar.

ekonomi tak bagus sgt skrg. pastu semua barang2 mahal.

tapi 2 benda ni sentiasa ada demand yang berkaitan dgn 1) Makanan   2) Anak  
ada duit ke takde duit ke, 2 benda ni sentiasa ada. wp tak kaya, kita tetap kena makan or beranak.

kalau dh banyak sangat masalah..better awk cri kerja lain je.. nnti disebab kan kerja kita boleh stress psal personal pula. kalau iols lepas dapat gaji angkt kaki hehehe

Hana replied at 29-7-2019 03:35 PM
aku nak komen, kalau u plan nak buat/bukak firm sendiri, lebih baik jangan JV dgn member. lebih2 l ...

setuju ngan komen awak ni..sebab tu saya mula buat biz jual baju kanak2 sebab saya pun kerap beli baju utk anak saya sebab dia cpat membesar..

member saya tu dia da setahun bukak firm n skang kami plan utk jv sebab dia cadang nak buka branch dekat area rumah saya..cuma btul ckap awak biz firm pun skang xbrape baik sbab kawan2 saya yg buka firm sole prop mostly dorang kne ade biz lain utk cver duit bulanan..hmm

salam n hi korang..aku skang ada another big issue lagi kali ni ngan mak aku plak..FYI, aku da tinggal kat uma mil aku sejak rabu minggu lepas sbab somi aku involve ngan PRK Tg Piai ni plus mggu lpas n mggu ni aku banyak keje dkat area uma mil aku so aku nak save cost minyak n tol skali..

the main issue is that sebenarnya aku nak lari dari mak aku sbab dua minggu lpas tetiba dia cakap nak gi umrah bulan depan..aku cam terkjut sbab mak aku ni spesis gopoh dia nak gi sana sebab makcik aku  yg biswomen tu ajak tapi mak aku takde modal...so apa yg mak aku buat adalah dia soh aku payung dia separuh belanja dia nak g umrah (dalam rm2000 cmtu) n baki dia akan bayar sendiri..

masalah yg timbul kat sini adalah mak aku ni segala jenis belanja rumah, bil2 utiliti, bayar duit undi dia sume soh aku yang bayarkan n duit pencen yang dia dapat tiap2 bulan dia akan belanja untuk beli benda2 yg xpatut..FYI, sedara2 belah mak aku ni suka mngendeng mak aku soh beli brang deyollss jual atau bagi pinjam duit ataupun join MLM n mak aku jenis ikut je ckap dorang..bila duit pencen dia da habis melobi dia akan soh aku bayarkan sume belanja2 dia smpai aku sendiri terpaksa korek tabung anak untuk cver belanja harian aku..

yang paling tambah sakit kepala, adik aku yg bawah aku (no. 2) tu kuat belanja laki bini mngalahkan orka xpadan keje kurier n bini tak bekerja n bila adik aku tu takde duit, mak aku pun bagi dia sampai 700-800 sebulan n kalu duit mak aku da habis, dia soh aku lak bagi kat adik aku lak..n sorang lagi adik aku (no.3) tak bekerja jadi bewak idop kat umah keje manjang gi cc, main game, isap vape je n bila takde duit mak aku akan soh aku bagi duit kat adik aku nih..bila aku xbagi mak aku akan ckap aku ni sejak kawen da berubah tak cam dulu la, asyik ikut cakap somi da tak nak dengar cakap mak la, aku skang da berkira ngn kuage sendiri n paling sakit ati skali dia penah ckap aku skang da lebih2 kan kuage in law dari kuage kandung skang..

kalu korang jadi aku ape aku patut buat??aku ni sayang kat family kandung aku tapi sejak bapak aku da meninggal, satu2 sikap dorang ni terserlah..btw aku dlu 10 tahun dduk asrama sejak form 1 smpai U mgkin aku xtau prangai sebenar kuage aku sendiri..yang paling terkilan b4 aku kawen lagi beberapa bulan aku ade simpan duit dlam tabung ade la dlam 900++ sebab aku simpan duit rm5 n rm20 dan bila aku da nak kawen aku bukak je tabung tinggal duit rm5 dlm 4helai n rm20 dlm 2helai..bila aku mngadu kat mak aku boleh plak dia ckap aku ni mandai2 tah2 dalam tabung tu aku simpan xsampai rm100 je..siap ckap kalu adik2 ko amik sikit takkan nak berkira..aku tetap ingat smpai skang n takkan lupa smpai bila2 sbab aku xsangka mak aku sanggup lebihkan adik2 aku yg bewak2 tu dari aku sendiri..

Follow Us
maaf aku terpaksa tag kalian untuk tolong aku kali ni..siyes aku buntu gila ngan fam kandung aku skang ni..

mohon bagi sepatah dua kata @adila39 @sarah82 @salmon-suki @Lolalala @Hana @prettyuglybabe @mami2x @ikanmasin

chicozinn replied at 12-11-2019 02:37 AM
salam n hi korang..aku skang ada another big issue lagi kali ni ngan mak aku plak..FYI, aku da tingg ...

no problem sis... hmm kejap i nak digest jap masalah ni. Agak similar tp jalan citer lain sikit.

No 1- u kena decide apa yg utama
No 2- u kena firm
No 3- jgn bebankan diri esp bab duit wlu kat mak. klu nak bagi... bagi yg mampu je, bgtau mak. sory mak ni je mampu bagi

siblings pun individual yg berasingan. Bila siblings lain tgk ada yg jenis akan beri je.. of coz yg lain akan diam. Ah xpe along ada ah xpe angah ada. So ni u kena firm sikit no means no. yes means yes.

I anak sulung selalunya siblings semua akan expect i utk urus semua.. klu x cukup i topupkan..mmgla keluarga darah daging ayah mak kena jaga hati and dosa.

Tapi Allah tu bijak.. dia tau je apa dlm hati kita.. betul kita mampu atau x atau sengaja x peduli ke... so Dia tahu.

Pergi beribadat biarla dlm keadaan selesa dan mmg mampu nnt jadi x ikhlas dah journey ni. melainkan umrah stand for pegi shopping.. sb tu ramai org kita pegi banyak kali umrah la haji... tapi apa sebenarnya tujuan kesana..

So, i would suggest u stick to what u think is d best. Mak is mak.. u kena pastikan kebajikan dia. But tjawab lbh pd anak lelaki. U, lbh pd suami. Biarlah dia kata u buang keluarga ke apa tp niat u betul. continue doakan family... d best way of all. Bagi duit x doa kesejahteraan family lg x guna

So me skrg mmg siblings kata i berkira. yes i am now sb i dah ada anak.. and single mum lg... rasa cukup dah all sacrifices. I halalkan semuanya cuma I x ble nak puaskan hati semua org.. as long i tau I care for my parents and siblings good enaf.

Ada waktu kena tau.. time apa kena bantu.. sakit, makan minum anak nak sekolah.. itu I rasa i akan tetap bantu apa mampu. Tp klu setakat pegi umrah sbb nak ikut2.. i xkan ambil port.

heheheh tau susah deal dgn mak.. but bfr u ckp tgk muka dia and doa.. lembutkan hati mak.

adila39 replied at 12-11-2019 10:55 AM
no problem sis... hmm kejap i nak digest jap masalah ni. Agak similar tp jalan citer lain sikit.
...

thanks kak dila..wau tak sangka we are in the same boat sama2 anak sulung..indeed saya ni anak sulung tapi ade lagi 3 adik2 sume lelaki tapi jenis xreti nak uruskan hal rumah..sume nak harapkan saya semata2 n skang paling ketara lepas abah meninggal n b4 kawen mak da mula tunjuk belang lagi dia bekap anak2 lelaki dia biarpun bewak tapi tetap ditatang..

yg adik no. 2 tu sejak kawen da dua tahun xpenah hulur sesen pun kat mak padahal time tu dorang laki bini keje n pas bini bersalin, tetiba lak buat muka seposen minta duit kat mak n mak pulak bagi je siap cakp pasni setiap bulan mak akn bagi sebulan rm500 wat beli pampers n susu cucu baru dia ni..eh anak saya tu cucu sulung punyala mak saya berkira n disebabkan anak saya ni slalu dduk ngan mak saya, anak saya ni tak reti makan nasi berlauk selain dari telur goreng, ikan bilis n kicap je sbab mak saya time tgahri taknak masak sanggup tunggu saya balik keje pukul 7malam soh saya masak..n bila malam lak anak saya pas minum susu dia da kenyang n da tak lalu nak makan walaupun saya masak sup atau lauk2 xpedas bagi kat dia nak makan..jamah pun sesudu dua je..ni sejak minggu lepas duk uma in law mil saya memang jenis hari2 masak tapi anak saya tetap xboleh terima makan lauk2 ni even ayam goreng sosej goreng ke nuget sume tu..

nampak la mak saya ni jenis berat sebelah smpai tekan saya habis2 lagi2 bab duit..bila saya pinjam duit mak mulalah mak ckap aii da sengkek sgat ke sampai nak pinjam2 duit aku ni..akak rasa camne?saya ngan in laws memang baik alhamdulillah takde pape masalah n tu lagi la membuatkan mak saya meluat ngan in laws saya smpai slalu buruk2kan in laws saya supaya saya gaduh ngan dorang..

mak saya jenis nampak je pendiam tapi dia suka menyampaikan citer n playvictim camtu..sampaikan laki saya da xtahan n ajak untuk pindah start tahun dpan ni sbab xsanggup tgok saya kena sumpah seranah ngn mak sendiri..

chicozinn replied at 12-11-2019 03:11 AM
thanks kak dila..wau tak sangka we are in the same boat sama2 anak sulung..indeed saya ni anak sul ...

hmm faham sgt. tapi sis kena hati keras...k dila ni pun bukanla senang nak deal... tp alhamdulillah adik adik semua ok.. depa tau kakak depa yg sacrifices banyak benda.. so now apa apa semua share sama rata. Cuma dari segi mental strength je kurang... cepat stress or lambat bertindak.

K dila mmg priority kat ayah mak. Cuma part k dila ayah kak dila manja sikit... dia nak semua anak anak yg support. Xpelah mana mampu.

On ur case,  kena talk to ur siblings cakap its time to lead.

Yes best move out dari rumah mak duduk sendiri. Alahai anak kurang zat la gitu... hmmm apa kata sis yg masak.. prepare simple food. tanya anak suka makan apa... sebijik dgn anak buah... ikan bilis telor nasi kosong... tp ni kat umah nenek dia pulak.. what u can do add on supplements kanak kanak... start dgn Scott emulsion tu. Murah je tp bagus.

Sis sabar ok.. but stay firm and stay calm. apa apa u buat u kena yakin u buat sbb apa u rasa terbaik.. bukan nak aniaya. Kdg mmg susah nak nasihat mak kita... nnt kata biadap... I guess u just have to let go. Itu mak dgn Allah la pangai yg pelik2 tu. U have a long way to go.. anak anak u akan lihat u as an example.. so pastikan u jd emak yg lbh baik.

What else can u do.. u hanya anak...doakan shj. Xpayah pikir lagi benda ni... u face it u decide n u move on

ok next walla!

Sat.. Lps makan.. Otak blank.. Tgg sat nak hadam. Ptg ni iols bg pendapat.. Yg penting skrg TT relax dulu.. Hgn stress kan diri.

adila39 replied at 12-11-2019 11:28 AM
hmm faham sgt. tapi sis kena hati keras...k dila ni pun bukanla senang nak deal... tp alhamdulilla ...

anak saya baru dua tahun lebih kak so xpandai nak cakap just pandai cakap air, kalu ek2 dia tunjuk kat montot tanda xselesa tu yg lagi susah nak paham apa kehendak dia..saya da try scott emulsion yang oren cair tu anak tak nak lak so skang saya bagi scott emulsion dha gummy sbab takde bau ikan sgat..nampak la ade perubahan sikit skang kena makan bersuap baru nak makan..

thanks kak dila sudi bagi pendapat..skang ni disebabkan saya terlalu marah sgat saya blok je no wssap mak saya smpai skang sebab kali ni betul2 tak tahan sgat..yg part nak g umrah tu dia smpai soh saya n somi amik cuti sorang seminggu demi jaga anak bergilir2 sbab dia nak g umrah dua minggu..bila saya ckap baik balik uma mertua je dia boleh herdik saya ckap suka la tu nak g sana je ikutkan sgat cakap laki ko tu..tah la kak, ni kira da seminggu saya "lari dari rumah"..kalu ikutkan mak saya soh balik hari ahad ni sebab dia nak saya bawak dia g desaru padahal dia tahu saya balik uma mil smpai esok..alasan xnak kacau adik saya no. 2 tu sbab dia gaji kecik tak de bajet nak bawak mak g jalan2..

saya cm Allah kenapa la mak aku camni?dia meroyan ke hape suka sgat nak sakitkan hati saya n susahkan saya..sedangkan adik2 lain ade tapi why me??dia pun tahu saya keje travel daily jauh2 n the reason saya travel jauh sbab dia yg soh saya trima offer bos saya keje smula tapi bila saya da trima n saya nak pindah rumah dekat ngan ofis dia buat drama ckap bagus la anak tu serah je kat tah sapa2 kalu da kena dera tak payah jumpa mak sbab ko lagi percayakan mak dari orang lain..dua tahun kak saya keje berulang alik jb-batu pahat tu bukan dekat tau..daily lak tu..tapi mak saya wat dek n bila saya cakap penat dia boleh ckap sume keje penat macam la ko sorang je penat keje..xpyah bagi alasan sebenarnya ko malas kan nak wat keje mak suruh..dia kalu marah saya slalu perli2 saya depan orang ramai ckap saya ni pemalas la tak reti jaga anak sume smpai saya malu wlaupun depan somi sendiri..korang rasa?

Edited by Lolalala at 12-11-2019 01:23 PM
chicozinn replied at 12-11-2019 11:52 AM
anak saya baru dua tahun lebih kak so xpandai nak cakap just pandai cakap air, kalu ek2 dia tunjuk ...

Waaaa berat masalah bila mak terlibat ni. Mak sis jaga anak tapi anak kurang zat.. hurmm sis tolong laaa hantar je anak ke taska. 2tahun lebih masih x boleh cakap tu dah kira speech delay sis.
Untuk anak speech delay ni, better hantar pergi playschool or taska untuk dia belajar berkomunikasi dgn betul. So sis pindah laa, hantar anak pi taska. 3y dah byk juga yg terima. Dia dapat bersosial, makan pun InsyaAllah akan ikut kawan nanti.

Untuk masalah umrah tu.. dia mintak 2k. Rasanya kalau ada rezeki, sis bayar je lah. Mintak Allah bukakan hati dia utk jadi better person. Allah dah jemput dia ke sana tu sis. Kalau x bg je berapa2 dia mampu. Pahala sis dapat hantar dia kesana.

Untuk adik, abaikan je la diorg tu. Kalau diorg mintak, bg laaa pastu cakap ni duit utk bil Api Air. Nnt korg bayar laaa lepas ada duit balik. Lepas tu jangan bayar bil tersebut. Dah besar. Buat apa sis nak tolong diorg jadi biawak.
Sis susah keje, diorg sedap pulak goyang telur.

Apa pun ikut la kata suami. Dalam islam dah kata, bila berkahwin Suami No1. Parents No2.
Harap sis tabah laaa dalam mengabaikan adik tu.

Lolalala replied at 12-11-2019 01:22 PM
Waaaa berat masalah bila mak terlibat ni. Mak sis jaga anak tapi anak kurang zat.. hurmm sis tol ...

thanks bagi cadangan untuk speech delay tu sis..really appreciate tho..

btw saya b4 this da cuba bincang dgan somi psal hntar anak ke taska but then dia cam duhhh budak tu kecik lagi kot biarla umo 5 tahun baru hantar..FYI, somi saya ni datang dari family bsar n agak susah time dorang kecik2 pastu most of them (5 dari 7 adik beradik) tak g tadika trus masuk darjah 1..so dia pkir watpe nak hantar ke taska let them be kids..maybe speech delay pun sbab anak saya masih pakai puting getah tu lagi..da cuba sorokkan tak bagi tapi dia tantrum smpai kami xboleh tido layan kerenah anak ni..

Lolalala replied at 12-11-2019 01:22 PM
Waaaa berat masalah bila mak terlibat ni. Mak sis jaga anak tapi anak kurang zat.. hurmm sis tol ...

yang pasal goyang telur tu really true sis..saya tnya kat adik no. 3 nape tak keje pas benti bulan 9 ri tu dia cakap aku muda lagi, xpuas enjoy lagi nanti da umo 25 kang aku keje la..skang dia umo 23 tahun..ko ghaser??????kelmarin whatsapp saya minta rm200 pastu mak saya pun whatsapp soh bagi adik saya tu rm200 sebab adik tu nak pakai duit beli flavor vape..aku terus blok sume no fam kandung aku..tetiba merengsa la perangai dorang nih..i is speechless..ni blum ckap kat somi mau dia mengamuk dpan mak sbab dia tu penah marah kat mak saya depan2 sebab da lama sangat pendam slama ni..

sarah82 replied at 12-11-2019 11:28 AM
Sat.. Lps makan.. Otak blank.. Tgg sat nak hadam. Ptg ni iols bg pendapat.. Yg penting skrg TT relax ...

stress gak la sampai nak buat drafting agreement smpai xboleh pkir lagi daa..due date mggu nih..urrgghhh

chicozinn replied at 12-11-2019 03:46 PM
yang pasal goyang telur tu really true sis..saya tnya kat adik no. 3 nape tak keje pas benti bulan ...

Flavor vape??? Memang goyang telur la. Hakak dia kerja sampai nak botak kot. Abaikan je. He dont deserve that. Kalau mintak duit nak pergi interview tu boleh tahan lagi.

chicozinn replied at 12-11-2019 03:42 PM
thanks bagi cadangan untuk speech delay tu sis..really appreciate tho..

btw saya b4 this da cub ...

Sekolah sekarang menakutkan tau. Tadika pun ado homework. Darjah 1 x pandai baca lagi, memang kesian kat anak.

Lolalala replied at 12-11-2019 04:11 PM
Flavor vape??? Memang goyang telur la. Hakak dia kerja sampai nak botak kot. Abaikan je. He dont d ...

dats why..saya bila stress keje+masalah fam+penat so nanti rambut saya luruh balik..ni da 80% fully covered tapi sejak bulan lepas start ggur balik sbab terlampau stres hari2 gaduh ngan mak n adik2..payah nak cakap bila mak sendiri tak nampak apa yg kita korbankan selama ni..yg dia tau saya da kedekut makin berkira sejak kawen..seolah-olah cm nk salahkan somi lak sbab saya da tak ikut sgat ckap dorang

chicozinn replied at 23-7-2019 04:36 PM
Assalam guys..

Maaf saya xdapat nak balas sorang2 punya komen sbab saya tengah setelkan fail2 ber ...

hugs.. dik pm tepi. join akk jelah