CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: naz.wani

Nampak kelibat dalam rumah

jadi gini memang jem la..

Ermm bercakap ttg rumah ni, ada hari tu suami saya balik dari masjid, dia cakap imam masjid nak singgah umah utk mengaji.. saya mcm pelik lah, "mengaji kat umah"? Pastu suami cakap imam tu nak baca surah ruqiah.. klu x silap, surah ruqiah ni utk menghalau jin atau gangguan halus.. wallahua'lam..

Sebelum tu, kami ada buat kenduri skit kat umah, suami ada jemput beberapa org tetamu, termasuk lah imam ni.. suami ckp imam ni rajin tegur suami klu dah habis solat..

Tentang rumah ni plk, kami baru sewa setahun.. kejadian yg misteri setakat ni ialah barang sll hilang mcm cth penutup bekas.. masa cari tu merata, dalam laci x ada, kat dlm rak pun sama.. tapi pastu elok je penutup bekas tu kat atas sinki.. mmg pelik..

Langkah 1st tt kena buat.. Bersihkan rumah.. Bersih bentuk fizikal maksud sy.. Rumah bersih makhluk tak berfaedah tak suka.. 2nd wangikan rumah. Nampak mcm bodohkan.. Tapi makhluk tak berfaedah berlawanan sifat dgn kita.. Kita bau wangi bagi depa busuk. Wangi kan rumah baik juga utk terapi minda.

Bykkan bacaan al quran dlm rumah.. Biar rasa tenang. Dan akhir sekali.. tt tegur la "bagitau ni rumah TT.. Jadi jangan kacau atau tunjuk kan diri" ckp dgn suara yg tegas tunjuk penguasaan ke atas rumah tu.

Setiap manusia ada rasa takut TT..

Oo part yg wangi tu baru tau. Betul eh. Nanti i cuba. Tq ye

VieJane replied at 3-8-2019 04:59 AM
Ermm bercakap ttg rumah ni, ada hari tu suami saya balik dari masjid, dia cakap imam masjid nak sing ...

Oo macam tu pulak eh. Kira macam ditutup hijab sementara ke brg2 kena sorok?

Dewa19XKangen replied at 2-8-2019 03:35 PM
jadi gini memang jem la..

Itu la pasal kan..

Follow Us
naz.wani replied at 4-8-2019 11:50 AM
Oo macam tu pulak eh. Kira macam ditutup hijab sementara ke brg2 kena sorok?

X pasti hijab ditutup sementara ke x, wallahua'lam.. cuma tu lah, cari merata x jumpa.. kat sinki tu pun cari jgk.. mmg x ada.. bila cari lagi sekali kat situ, eh eh elok je penutup tu kat situ..  

Rumah sewa sebelum ni lagi dashyat.. "benda" tu siap merangkap & nak lompat atas suami.. masa tu dia tidur, lampu bilik mmg dah tutup, cuma pintu bilik je terbuka.. suami terbangun pastu tertengok ada kelibat hitam dlm posisi merangkak perlahan lahan.. semakin lama semakin dekat pastu benda tu terus lompat naik atas katil, suami apa lagi terus menjerit "Allahuakbar"!!! X semena mena benda tu pun hilang.. huhu

Saya plk masa tu kat ruang tamu tgk movie, mmg x perasan suami menjerit.. lagipun jarak bilik tidur dgn ruang tamu agak jauh..

Terkejut jgk bila esok pagi nya suami cerita kejadian mlm tu.. bila igt balik, seram pun ada.. huhu

Ooo ok....cerita u lagi seram ni. I setakat ni nampak2 je xpernah pulak nampak close up

jin suka tmp kotor dan busuk..
jd bersihkan lah rumah kita segenap penjuru..sampah2 jgn la simpan terbiar..lauk pauk pun pastikan bertutup..smyg pulak kalau bole ubah2 la tmp sama..jgn di 1 bilik jer..
dan lepas tu bole la 'pagarkan' rumah sendiri..bole tgk dlm youtube mcmana nk buat

johan-adx replied at 5-8-2019 10:05 AM
jd bersihkan lah rumah kita segenap penjuru..sampah2 jgn la simpan t ...

Tu lah, terima kasih atas peringatan..nak kata sampah bersepah2, makanan terdedah  tu x lah..benda tu mmg kat mana2 ada kan. Tq tips sembahyang kat banyak2 tempat tu. Saya cuba buat nanti..tq ye

johan-adx replied at 5-8-2019 10:05 AM
jd bersihkan lah rumah kita segenap penjuru..sampah2 jgn la simpan t ...

Tu lah, terima kasih atas peringatan..nak kata sampah bersepah2, makanan terdedah  tu x lah..benda tu mmg kat mana2 ada kan. Tq tips sembahyang kat banyak2 tempat tu. Saya cuba buat nanti..tq ye

naz.wani replied at 2-8-2019 01:43 PM
Aaa...ye ke silmy..ok2..tu lah dah start pasang dah surah baqarah..alhamdulillah setakat ni rasa ten ...

pernah jugak. dia selalu jadi masa kita tgh ralit, and masa kita antara sedar ngan tak. mcm jadi waktu antara nak tido tu.

nampak mcm bayang je lintas. susuk bayang.

kadang rasa takot sangat. kadang rasa biasa ja.

Aku klu kelibat or lintasan ke ape aku suka pikir positive, mainan perasaan. Macam smalam, aku pakai tandas office kul 2 pagi, rasa trkejut beruk sbb aku rasa ade lembaga itam blkg aku bile time aku toleh tapi aku still pikir positive tu byangan minda aku je ahhaha

hollahop replied at 5-8-2019 12:42 PM
pernah jugak. dia selalu jadi masa kita tgh ralit, and masa kita antara sedar ngan tak. mcm jadi w ...

Betul2...selalunya dalam keadaan sedar x sedar...nasib lintasan je kan..jgan la ada penampakan..

Ferr_Remy replied at 7-8-2019 01:15 AM
Aku klu kelibat or lintasan ke ape aku suka pikir positive, mainan perasaan. Macam smalam, aku pakai ...

Kenapa kau ada kat ofis sampai pukul 2 pagi ni...x takut ke sorang2

naz.wani replied at 7-8-2019 01:58 PM
Kenapa kau ada kat ofis sampai pukul 2 pagi ni...x takut ke sorang2

Buat audit uolsss. Biase lettewwww huhu.

Ooo auditor eh...ok2...faham2.dulu, ada member i kata nampak i dalam toilet..tapi siang la bukan malam...bila tegur x jawab. Padahal masa tu aku elok je duduk kat tempat aku dalam ofis..huhuhu

Edited by msamyrazi at 7-8-2019 03:24 PM

salam tt , nak share pengalaman jugak lah. dedulu rumah my parents nie selalu jugak nampak cam kelibat2 lalu lalang , kekadang sorang je kelibat nya , kekadang ramai . tapi semenjak my parents panggil ustaz kelibat tu macam dah tak de.

sekarang nie , my maid selalu komplain yang dia dengar cam ada org dok bergym setiap pukul 3 pagi . logiknya , semua org dah tido time tu. bunyi tu di dengar dari bilik adik i . punya lah kuat *org* bergym sampai kat bilik my maid pun boleh dengar .setiap kali i beli bluetooth speaker dan on surah al baqarah , mesti tak sampai sebulan mesti rosak . panas jugak hati i . bukan tu sahaja , kekadang ada org lain dalam rumah tu dengar , setiap pukul 3 pagi jugak , akan *org* dok berlari naik tangga turun tangga .

tengah dok plan nie , nak beli bluetooth speaker baru . geram pulak dengan *org* main  gym dan main tangga tu .

U, org gym tu bunyik camana..tengah lari atas treadmill ke? Angkat dumbell ke. Takleh imagine..huhu.
Pastu nampak kelibat reramai eh...aduuii yg tu meremang tengkuk.

naz.wani replied at 1-8-2019 12:07 PM
Nampak macam lintasan2 je setakat ni. Xpernah nampak muka atau bentuk (harap x nampak la sampai bebi ...

i biasa nampak juga..ada nmpk dkt rumah dan di ofis juge..tapi selalu abaikan jee..cuma bila rasa terkejut tu rasa nak marah juga...