CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Tak Pandai BI, Dadah, Buang Bayi, Pedofilia," -Caprice Hina Rakyat Ke

DARSITA replied at 20-8-2019 12:44 PM
Minta maaflah orang Kelantan tapi aii setuju sangat orang kata Kelantan ni negeri yang kotor. Aii pe ...

Berani nya u jujur. nanti mcm biasa jawapan “negeri lain kotor jugak” diaorang xphm why kelantan in the picture. Meh i tmbh . Sbb kelantan ni negeri yg islamic. Dlm apa2 hal, islam la no 1. Siap dpt gelaran serambi mekah. So dlm islam kan kebersihan no 1 (utk yg slow pickup) jd bila kelantan ni kotor, mmg pelik la. Kalau penang kotor mmg x heran la sbb majoriti bkn islam.

Berani mati caprice caprut ni usik sek2 kito mandi lanje.. Ko dah x de kijo ke dekkkkk

DARSITA replied at 20-8-2019 01:08 PM
So lepas aii balik dari Pasar Siti Khadijoh ... aii jalan kaki dgn anak sebab nak cari texi. jal ...

Racism kelantan sama je mcm cina. Beza dia sbb dia melayu islam

DARSITA replied at 20-8-2019 12:52 PM
Aii naik texi aii tanya tanya lah kenapa Kelantan tak maju dia orang ckp DIA ORANG tak nak ...

Ni modal @Maideen. Kaka dar...
Iols nak gi kelate next month kot..tgk mcmana sebab saja nak jenjalan...

DARSITA replied at 20-8-2019 01:08 PM
So lepas aii balik dari Pasar Siti Khadijoh ... aii jalan kaki dgn anak sebab nak cari texi. jal ...

Ooo...lupa you kan dok America.. speaking jelah kan.tapikan atleast org kelantan xde lah plk bg rasuah dkt Immigration utk dptkan passport. Perangai lagi sial

cicicumel replied at 19-8-2019 02:35 PM
berlagak nya mamat ni. muka kg. com.slang fakenglish... muka pn udoh.

Hahaha..terhibur ngn komen u sis

Follow Us
nipskacang replied at 20-8-2019 01:13 PM
Susah sbb kene jge kepentingan org klantan jugak.  Tapi susah ke,  kene kerja at least 5 tahun dlm ...

mcm kwan ak, org kelantan. bapak dia tolong belikan rumah2 untuk org luar. Contoh cikgu2 luar y kena kerja kat kelantan. Diaorg beli tapi pakai nama ayah kawan aku. Tapi ada perjanjian black n white la. Kiranya walaupun atas nama si Ayah, tapi nanti apa2 jadi kat ayah, anak2 tak leh berebut rumah tu sbb tu org lain punya.

Then aku tnya la, mcm mana nak pastikan anak2 tak amek harta tu..kang x ke naya si cikgu tu?

my kelantanese friend said, tak de lah nak amek, ayah ak dah pesan kat kterog tu bukan harta dia. Dia kata banyak org luar kelantan beli rumah guna cara ni...ak pun xpaham sngat

krustykrab replied at 19-8-2019 11:58 PM
Bukan tu aje, yg palung penting sistem pembuangan sampah tu patut 20 tahun dulu pas dah settlekan. ...

Betul sangat2 dua benda ni.. padahal benda basic tu pun xblh nk handle

Genkidesuka replied at 20-8-2019 01:02 PM
Aassalammu'alaikum n selamat sejahtera.

As org luar yg bersuamikan a Kelantanese, akak pikir el ...

Ada tanya x yg stay kelantan tu suka ke? Kalau suka sgt kelantan as it is kenapa x stay kelantan je? Yg kerja luar kelantan ni selfish la. Claim dah stay selangor 5thn , tp bila mengundi balik mana? Kelantan kan? Lps tu yg kene hadap result PRU? Yg stay kelantan. Yg balik ni td happy dpt pembangunan kl selangor. Ada fikir nasib2 org kelantan yg xdpt berhijrah? Mesti xde, as long as kelantan tu kekal mcm tu. Betul2 selfish

jijilaaa replied at 20-8-2019 10:42 AM
aku tak sokong apa si caprice ni ckp. tapi base on pengalaman ak, time matrik n uni dulu ak mmg kawa ...

Sbb tu statistik kerja kerajaan dkt selangor KL paling tggi org kelantan. No wonder ada isu pakai kabel. I x ingt thread mana tp bangga betul org kelantan sb majoriti pegang kerajaan asal kelantan.

haisanor replied at 20-8-2019 12:12 PM
apa sumbangan caprice pada masyarakat selain menyalak kat ig? pernah ke turun join mana2 ngo bagi ke ...

Kdg org kita ni bodoh sgt duk sembah org putih yg byk bunuh org melayu..
Speaking bi tanda maju konon...cer tgk homeless, gangster, pelacoq ummah mother tongue english maju ko tu?

DARSITA replied at 20-8-2019 12:52 PM
Aii naik texi aii tanya tanya lah kenapa Kelantan tak maju dia orang ckp DIA ORANG tak nak ...

Yg ckp dgn u tu sebangsa dgn pas...yg tolak pas dah lama suffer tp x blh buat apa sb yg balik mengundi mostly keturunan diorg yg duk luar dan yg sokong pas. Yg kengkonon tak nak kelate dipegang org2 yg tak beriman spt mrk.
Ujung2 umah kat sana yg tak prnh kuar kelate la kuat ngongkek, jual pil kuda, sumbang mahram.

anony-mous replied at 20-8-2019 01:55 PM
Sbb tu statistik kerja kerajaan dkt selangor KL paling tggi org kelantan. No wonder ada isu pakai  ...

nok jiran aku skg ni kiri kanan depan belakang hok kelate depa menyewa jebila raya sunyi sepi je area rmh aku
ternyata punya la ramai rakyat kelate di selangor

kt kelate mmg xda peluang keja ke yg ramai semua dtg keja kt selangor?

Genkidesuka replied at 20-8-2019 01:02 PM
Aassalammu'alaikum n selamat sejahtera.

As org luar yg bersuamikan a Kelantanese, akak pikir el ...

Beruntung la rumah pil choul ada bekalan air yg baik, siatem pembuangan sampah yg elok sb tu chuol rasa elok sana x membangun. Bg yg tinggal kat kwsn yg takde kemudahan mcm pil u dpt tu mmg suffer sgt. Sbb tu org luar kata kelate kotor sbb basic necessities pun pas tak dpt sediakn.

DARSITA replied at 20-8-2019 12:44 PM
Minta maaflah orang Kelantan tapi aii setuju sangat orang kata Kelantan ni negeri yang kotor. Aii pe ...

i cam nak sokong juga sebenarnya. i pernah pergi interview orang dekat kelantan. lelaki ramai tak kerja. diorang macam tolong2 buat rumah. iols tanya abestu tak kerja buat apa? dia cakap main motor . bab kotor mmg i agree. i pergi sana macam tak tau nak buat apa. pergi pasar siti khadijah tu memang busuk. tapi kedai emas banyak sana hehee

mixed replied at 20-8-2019 02:23 PM
nok jiran aku skg ni kiri kanan depan belakang hok kelate depa menyewa jebila raya sunyi sepi je a ...

Rasanya xde peluang kerja & diaorang beranak ramai. I study kedah dlu puak ni paling rmai, berbondong bas tau x. Yg peliknya kwn i study penang tahun yg sama, pon ckp diaorang paling ramai. Kes tgkap khalwat 3 psangan, total 6org, semua org sana.

jijilaaa replied at 20-8-2019 10:42 AM
aku tak sokong apa si caprice ni ckp. tapi base on pengalaman ak, time matrik n uni dulu ak mmg kawa ...

ko pisahkan jek dorg bedua bila ada task. dia ingat nak buat assignment university ke apa nak geng bedua je bila buat task. kalau aku hangin dah budak macam ni.

shernazz replied at 20-8-2019 01:38 PM
Iols nak gi kelate next month kot..tgk mcmana sebab saja nak jenja ...

Apa Maideen plak?

Maideen tidak pernah prejudis dan membezakan samada seseorang itu pendatang dari Bangladesh, Nepal, Vietnam, Mynmar atau Kelantan. Cumanya Kalau pendatang dari Kelantan itu kurang menjaga kebersihan berbanding pendatang lain misalnya, kita nasihatkan mereka bagaimana mereka harus meninggalkan sifat pengotor mereka itu di kampong mereka.

Satu lagi mereka jangan lah suka bergaduh dengan pendatang lain itu (yakni jangan gedebe). Hidop lah dengan pernoh harmoni, kalau boleh.

Wallahualam.

shernazz replied at 20-8-2019 01:38 PM
Iols nak gi kelate next month kot..tgk mcmana sebab saja nak jenja ...

Apa Maideen plak?

Maideen tidak pernah prejudis dan membezakan samada seseorang itu pendatang dari Bangladesh, Nepal, Vietnam, Mynmar atau Kelantan. Cumanya Kalau pendatang dari Kelantan itu kurang menjaga kebersihan berbanding pendatang lain misalnya, kita nasihatkan mereka bagaimana mereka harus meninggalkan sifat pengotor mereka itu di kampong mereka.

Satu lagi mereka jangan lah suka bergaduh dengan pendatang lain itu (yakni jangan gedebe). Hidop lah dengan pernoh harmoni, kalau boleh.

Wallahualam.

tapi series laa org kelantan ni..pelik aku drg mmg semacam kan..jiran depan umah aku org kelantan..dr mula2 aku pindah aku senyum pon dia jeling2 nya aku..trus sampai sudah aku x hingin nak senyum kt dia or bertegur sapa..lepas tu jiran sebelah umah dia pon duk ckp mmg jenis berlagak x hingat nyer spesis..sudahnya aku bertegur sapa dgn anjing jiran2 cina aku je lagi bagus dr aku bertegur sapa dgn spesis x sedar diri mcm tu..