CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8615|Reply: 50

"Saya Nakal, Tapi Langkah Mayat Dulu Kalau Nak Ambil!" - Ada Orang Cub

Usahawan terkenal Sajat di Instagramnya mendedahkan ada pihak cuba "merampas" anak-anaknya.

Sajat mempunyai dua anak kecil berusia empat tahun yang dijaganya sejak lahir. Melalui IGnya, Sajat meluahkan bahawa ada pihak cuba merampas anak-anaknya dan memberi amaran supaya "langkah mayatnya dahulu".

"Apa salah aku kat kau?? Sakit, pelajaran, suka, duka semua aku lalui dengan anak aku.. Aku susah aku tak cerita kat orang.. Biar aku mati untuk menjaga anak anak aku.. Kau jangan sentuh anak aku!! jangan berani nak ambil!!!!" katanya memberi amaran.

Dia juga mendedahkan walaupun tidak banyak menceritakan perihal anak-anaknya di media sosial, dia sangat menjaga kebajikan anak-anaknya itu.

Misalnya, belanja bulanan untuk kedua-dua anak itu sahaja mencecah RM4,500. Itu tidak termasuk simpanan pendidikan dan  pelbagai kelas anak-anaknya. Malah, dalam setahun dia menyimpan hampir RM12,000 seorang untuk masa depan anak-anaknya.

Dia juga mengakui bahawa walaupun dia nakal, dia pandai mendidik anak-anaknya itu dan orang luar jangan sesekali cuba mahu merampas kebahagiannya.

"Saya tahu saya nakal, saya tahu saya banyak kekurangan, tetapi tak bermaksud saya mengajar anak saya buat nakal jugak. Sedih sangat bila jadi macam ini. Kenapa dah empat tahun mereka bersama dengan saya, ada pihak nak ambil mereka dari saya??" ujarnya.

Jangan sentuh anak-anak saya!
Foto: Instagram

Kasih seorang ibu kan, walaupun anak-anak angkat tetapi yang dijaga sejak lahir memang terasa seperti anak sendiri.

Agak-agaknya, siapalah pihak tak tahu malu mahu merampas anak-anak Sajat itu? - CARI

si mokkay tu pn ada bela anak agkat kan? dorg adopt anak ni under badan kebajikan ke? sng plak lulus.

biorlah sajat jaga bebudak tu... cuma iols harap sajat didik la anak2 tu elok2... jangan bagi kompius macam hang jugak... sebab iols tengok elok ja dia jaga budak2 tu... kesian lah kalau dipisahkan sebab dia dah jaga dari baby lagi

uit, kasih sorg ibu kah bam jat? ke sorg bapa?

Hahahahahah

Jat,berubahla...kmbli kpd fitrah...xde spe deny cara ko jaga ank...aku caye je ko mmg da sediakan mcm2 utk ank2 tu...tp ko sndri xjaga diri ko...ko buat org fitnh ko...jaga la akhlk dpn anak2...

Follow Us
sian kat anak2 bila dh besar nnt bila org tny sape parents dorg...

cicicumel replied at 26-8-2019 10:40 AM
si mokkay tu pn ada bela anak agkat kan? dorg adopt anak ni under badan kebajikan ke? sng plak lulus ...

tu anak buah dia, sekali sekala je dia upload

weh kalu ak jd sedara kepada budak berdua tu pun ak risau. Sbb sajat puya environment dgn maknyah. p mana2 dok angkut mokkay dgn isabella tu. Sapa tak risau weh budak2 tu besar dgn kekeliruan. aritu buat bacaan yassin kat wisma nursajat, si mokkay pakai tudung, kat belakang tu ada budak2 kecik ni dok tgk je mokkay.

yang coach yin plak keluar masuk rumah sajat mcm tu je. Xde batas. Budak2 tu time kecik mmg tak paham, tp bila dah besar esk diaorg mesti tau lelaki y dipanggil ayah tu, bkan ayah y sah kahwin dgn "mommy" dia pun.

I believe je sajat jaga anak2 lg baik dr mak pak kat luar sana. Semoga sajat dpt berubah menjadi lelaki tulen  suatu hari nanti

for me sajat is incompetent la..ye oke mungkin dia lebih keibuan eh kebapaan..pape je la, tapi situasi dia mengelirukan, kesian la bebudak tu..

as mak ke as pak ke..  aku boleh rasa laaa apa  yg dia rasa.. walaupun dia tak lahirkan.. tapi dia duk tatang dari lahir sampai laa ni..

moga anak2 dia berdoa supaya makpak dia kembali ke fitrah..

Sajat is better dr mak bapak kandung yg abaikan kebajikan anak2. Membesar dlm keluarga yg sempurna latar belakang agama pon x menjamin anak2 akan jd "manusia" bila dh besar. Kasih sayang ni universal.. ada org bertuah dpt kasih syg dr ibu bapa kandung. Ada pula yg kena menumpang kasih syg org lain. Ada pula yg x pernah merasa kasih sayang dr kecil sampai dewasa... iols ok jah sajat bela budak2 ni. Cuma sheols kena town down sikit tergedik2 tu..

sape yang yang busuk hati sangat ngan sajat

go go jat

jahat tul orang nak rampas anak tu dari ko jat

aman aman bebudak tu ngan sajat

for me, as long budak tu bahagia cukup disediakan semuanya, okay dah. I believe Sajat also taknak anak dia jadi macam dia. In Shaa Allah

Ibu mana nak anak dia jadi begitu kan.

kasih seorang ibu ?

biar je lah sajat jaga.. apa masaalah orang lain ni?
asal budak tu diberi didikan yang sempurna, dijaga kebajikan kesihatan, okay la tu..

Just nak tahu sapa yang nak rampas budak2 tu je

X dinafikan sajat mampu membesarkan anak2 tu dgn baik. Terlebih mampu kan. Pelajaran, keperluan, cukup makan semua. Tp kesian jugak budak2 tu dibesarkan oleh nyah. Environment tu kurg sesuai

bgtau je lah sape yg nak ambik balik..
mak kandung dia? jbtn kebajikan? coach yin?