CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13227|Reply: 142

Mencintai Tunang Orang

Post time 4-9-2019 07:02 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum. Macam mana ya kalau kita sayang pada tunang orang (lelaki)? Selama ni berkawan tapi tak luahkan perasaan hanya si lelaki sahaja yg pernah menyatakan perasaan, bila tahu si lelaki bertunang si perempuan rasa sedih dan menyesal lalu si perempuan berterus terang pd si lelaki tu. Rupanya si lelaki juga masih sayangkan si perempuan dan mahu melepaskan tunangannya demi si perempuan itu td. Macam mana ya?

Kesian tunang lelaki itu.......

terlajak perahu boleh u turn, terlajak tunang boleh rampas tunang orang

Carik orang lain lah dik. Ramai lagi yang single kat luar sana kenapa nak kacau hak orang. Kang esok2 heols tinggal uols demi pompuan lain pulak. Cashh lah sis ucapkan

Rampas je dik. Baru tunang.

Tapi kalo laki tu da kawen takpayah la nak rampas.

Semoga u dpt jd wife no 2 dia satu hr nti...

Follow Us
Cinta itu harus direbut & diperjuangkan! Iols sokong rampas sajok!

Carasss jer dik.... apa ada hal... Semoga berbahagia.

Tunang laki tu pilihan kedua, jadi mangsa percintaan dua manusia egois

Kalau aku jadi tunang lelaki tu.. Aku bagi penerajang kat 2 ekoq kamjad ni siap dgn pakej aku sumpah setiap keturunan dlm keluarga depa berdua rasa apa yg aku rasa.

Maaf hari ni aku termakan tebuan.. Tapi apa punya perangai setan 2 ekor ni... Dah tau suka antara satu sama lain ego nak mampus tak mo mengaku.. Dah lelaki tu bertunang baru nak luah.. Setan sangat perempuan tu.. Dah sedar nak kehilangan baru kalut nak rampas balik.

Mod sila potonh point aku sbb carutan.. Aku tak boleh tahap dgn setan 2 ekor ni melukakan hati seorg yg tak berdosa kat depa berdua.

Istikharah lah dik.. kamu, lelaki tersebut & tunang dia.. semua pakat beristikharah.. kamu pun dah tau lelaki tu dah bertunang, pi buat confession tu dah kenapa? diam2 suda.. time will heal the heart..
tapi ni dah confess & lelaki tu pun sanggup tinggal tunang dia, kalau iolls jadi tunang si lelaki, baik putus saja.
Bila dah sanggup tinggal tu maknanya lelaki tu x sayang tunang dia. Baik putus tunang dari kawen ngan orang yang memang x der hati kat kita. Kawen bukan nya nak sehari dua jer.. tak mau lah habis madu sepah dibuang... kehidupan berumahtangga bukan senang..

Edited by Meiizu at 4-9-2019 09:12 PM

Nope..dia bukan nak sangat kat u... u just option.
If dia berani propose tunang kenapa plak tak berani propose u.
YOU JUST OPTION!

Rate

1

Awak ni pun... walaupun tunang orang tak boleh ke jangan kacau and rampas kebahagian orang lain. Yang pi confess tu apasal? Gi cari lah orang lain. Mcm xde jantan lain. Takkan bahagia nye kalau jadi perampas ni.

Mengada nye perangai..

sarah82 replied at 4-9-2019 08:56 PM
Kalau aku jadi tunang lelaki tu.. Aku bagi penerajang kat 2 ekoq kamjad ni siap dgn pakej aku sumpah ...

xyah nak mtk maaf sgt, aku setuju apa ko cakap ni, bior tercelik ckit hati minda dan jiwa jantan dan betina yang telah tertutup tu...

sialan sgt lah..semoga mangkuk  berdua putus di tgh jalan jua satu hari nti, baru CASH...!

yang betina jual mahal memula tu kenapa?

yang jantan plak sengaja bertunang sebab nk tnjuk kt betina kata ko x nak aku pn x hingin, ada org lain, sekali betina dah u-turn, ko nk ptus lak dgn tunang, eloklah bodoh berdua korang ni bak kata khir rahman masa final muzikal lawak superstar "BODOH BERSAMA"! puiiiiiiiii...

b_n_c replied at 4-9-2019 09:47 PM
xyah nak mtk maaf sgt, aku setuju apa ko cakap ni, bior tercelik ckit hati minda dan jiwa jantan d ...

Sebab perangai setan mcm 2 ekor ni.. Berapa ramai org yg baik hati patah hati sbb sifat tak guna dan pentingkan diri depa. Geram betul aku..

Kidnap la laki itu dan rogol beliau, wwkakka

sarah82 replied at 4-9-2019 08:56 PM
Kalau aku jadi tunang lelaki tu.. Aku bagi penerajang kat 2 ekoq kamjad ni siap dgn pakej aku sumpah ...

Ini betul betul punya marah ni. Aku terhibur. Haha

Cerita ini akan jadi lebih seronok kalau tunang lelaki tersebut ada skandal dengan lelaki lain dan bertunang dengan lelaki tu pun atas desakan keluarga. Barulah tasty cerita ni. Yummy

Veneer replied at 4-9-2019 11:30 PM
Ini betul betul punya marah ni. Aku terhibur. Haha

Cerita ini akan jadi lebih seronok kalau tun ...

Aku pernah kenal someone yg patah hati sebab 2 ekor setan perangai mcm citer ni.. Harus aku marah.. Aku dah nak pi bagi penampar dah.. Kawan aku tak bagi.. Kalau dia tak halang aku masa tu.. Mmg 2 ekor kamjad tu dah tak ada zuriat... Setan sungguh lukakan hati org yg percaya kat depa berdua.

Sbb tu aku marah.. Bertahun aku tgk org tu sedih ang tau. Geram aku.. Hailahhh.. Hari ni hari aku marah betul