CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Malaysia.Doom

[Tempatan] Melayu Elit Kuasai ASB Dan Saham TH, Melayu Miskin Masih Hanat Berjuang Hidup Me

Cable replied at 12-9-2019 12:42 AM
nk cite money laundering merepek lak msuk agama...ko ni kalo x de life pn cri la hobi lain..main f ...

Lebih baik la dari kau yg cerita dubo dlm tred saham. Tukau nick avatar cemana pun, ko tak jugak cerdik yer Laba?

pyropura replied at 11-9-2019 05:20 PM
Lebih baik la dari kau yg cerita dubo dlm tred saham. Tukau nick avatar cemana pun, ko tak jugak c ...

lbih ko cite pac tu bias n conflict cne...yg ko minat psl dubo ni npe erk?

Malaysia.Doom replied at 12-9-2019 01:18 AM
Memang kalau tengok dlm buku laporan tahunan tu limit 250k....tu YG aku terkejut jugak la dengan a ...

Yg tak setuju limitkan Asb tu memang bangang, dia ingat pelaburan ni macam taik ayam boleh main longgok je gamaknya

Malaysia.Doom replied at 12-9-2019 01:11 AM
Speedmart tu aku tengok haritu orang UMNO pun shopping dalam tu....mungkin dia sedar dia sekadar ...

Ketua Pas tu lupa sayor cina tu ada DNA babi, demi harga murah nyer pasal.

Malaysia.Doom replied at 12-9-2019 01:11 AM
Speedmart tu aku tengok haritu orang UMNO pun shopping dalam tu....mungkin dia sedar dia sekadar ...

Majoriti pengguna Melayu B40 dan bottom M40 (total dalam 60-65% melayu), depa ni will go for the cheapest items (yg termurah mostly barang cina). Melayu2 high class pulak will go for premium items (mostly imported atau produk cina macam burger Marina/Darabif atau Ayam Brand). So Berapa kerat je yg sanggup hambakan.diri ikut BMF

Edited by FOTHER-MUCKER at 11-9-2019 03:17 PM
pyropura replied at 11-9-2019 09:20 AM
Lebih baik la dari kau yg cerita dubo dlm tred saham. Tukau nick avatar cemana pun, ko tak jugak c ...

Itulah Kalau dah keturunan bodoh tu tetap bodoh walau nyamar apa sekalupun tetap laba/buritan bongok

Follow Us
melayu miskin yg kecewa berpaling tadah murtad sokong DAP sbb peniaga cina yg bagi mereka gaji makan anak bini....cilaka betul...lupa diri sanggup jilat bontot DAP

bezita60 replied at 11-9-2019 11:45 PM
Nik Nazmi ni la manusia paling tak guna.
Melayu bodoh setiawangsa pergi undi dia buat apa.

Makin melampau.

1. Akta penubuhan Tabung Haji sendiri sebut Tabung Haji adalah satu pilihan pelaburan utk org Islam. Suruh lawmaker bodoh ni pegi baca balik this piece of legislature.

2. Dalam isu pelaburan had ASB 200k, had pelaburan mmg dah Ada. Kenapa pulak pelabur yg biarkan dividend to be reinvested itu dituduh bermacam2 walhal mereka hanya mengamalkan dasar pelaburan yg mapan? The fuck?

Bajingan petualang bangsa. Harap nok nazmi ni mampos kene lenyek overhead girders jatuh yg tgh banyak dlm construction Kat KL ni.

pyropura replied at 12-9-2019 01:51 AM
Majoriti pengguna Melayu B40 dan bottom M40 (total dalam 60-65% melayu), depa ni will go for the c ...

YG ikut #BMF Melayu racist keja government sajorkkkk

Ada bodo ka...nanti org kaya kurang invest dlm asb..harap org miskin saja...asb kurang fund .lagi lemah lah. ..

Kenapa perlu limitkan orang nak letak duit dalam dana kerajaan?
Kalau tak letak dlm asb/th, the money have to go somewhre. Orang bukak akaun asb/th semua ada ID/nama. Bukan macam money laundering. Kalau takmo kasi dividen banyak just limit dividen payment. Banyakkan dividen untuk akun bawah 10k misalnya.
Bila ramai orang deposit duit dlm dana nasional, maka negara akan ada banyak modal untuk buat program untuk rakyat. Rakyat jugak yang untung.
Kalau limitkan duitkan duit deposit, perkembamgan glc akan terhad. Peluang-peluang tu akan direbut oleh tokey2 kapitalis blood sucking leeches yang tak pernah kenyang.
So, persoalan sekarang apa motif proposal ini diutarakan?
Kau wakil rakyat ke atau wakil tokey? Tu aje nak tanya..

Edited by FOTHER-MUCKER at 11-9-2019 06:00 PM
mamakcool replied at 11-9-2019 05:46 PM
Ada bodo ka...nanti org kaya kurang invest dlm asb..harap org miskin saja...asb kurang fund .lagi le ...

YB bodoh ada dimana mana

Sia sia sahaja bayar gaji pada YB seperti ini.

FOTHER-MUCKER replied at 12-9-2019 12:59 AM
Laba wa sedang minum coffee ni

PPRT nya otak ko gigih nak menayang dok obesi. Orang sekarang pi obesi tu macam pi KL je....hahahaha. Ko ni macam mak cik kampung merasa pi obesi gigih show off. sungguh memalukan

The idea of bukak fund ialah untuk pool money. So, sapa-sapa ada duit banyak atau sikit letak dlm satu fund. Tak kisahlah untuk bantu pergi haji ka atau untuk bantu golongan bawahan. Bila nak bantu kena ada income. Nak ada income kena meniaga. Dan kena ada modal.
YB ni ingat tabung pi haji macam main kutu ka? TH tak payah meniaga, just cover orang pi haji.

kopokleko replied at 11-9-2019 06:01 PM
PPRT nya otak ko gigih nak menayang dok obesi. Orang sekarang pi obesi tu macam pi KL je....hahaha ...

Kalau kau tidak tau kisah sebenarnya lebih baik diam.

FOTHER-MUCKER replied at 12-9-2019 10:37 AM
Kalau kau tidak tau kisah sebenarnya lebih baik diam.

ada aku kisah. yang penting terserlah perangai PPRT ko nak show of bagai hahahhahahah. adeh zaman ni ada lagi orang macam ni...hahahahah, sangatlah memalukan

Edited by FOTHER-MUCKER at 11-9-2019 07:10 PM
kopokleko replied at 11-9-2019 07:02 PM
ada aku kisah. yang penting terserlah perangai PPRT ko nak show of bagai hahahhahahah. adeh zaman  ...

Tetapi nampaknya kau kisah?

Jadi siapa yang pprt dan jealous?

Bagi kau mungkin memalukan kerana ianya tidak natural bagi kau kerana kau tidak tinggal di sini. Bagi saya tiada apa apa kerana itu adalah kehidupan seharian saya disini.

Jadi siapa yang pprt yang sebenarnya?

Takan saya nak ambil gambar di kl sedangkan saya tinggal disini! Nampaknya kamu yang pprt.

FOTHER-MUCKER replied at 12-9-2019 11:04 AM
Tetapi nampaknya kau kisah?

Jadi siapa yang pprt dan jealous?

perangai show off nak bg nampak classy tu mmg la sesuai utk PPRT cam ko. Jeles? kenapa aku nak jeles aku kerap je pi obesi....hahhaha. Aku cuma syok nak ngutuk perangai PPRT ko saja

Edited by FOTHER-MUCKER at 11-9-2019 07:24 PM
kopokleko replied at 11-9-2019 07:16 PM
perangai show off nak bg nampak classy tu mmg la sesuai utk PPRT cam ko. Jeles? kenapa aku nak jel ...

Bagi kau mungkin show off kerana kau warga pprt. Bagi saya natural sahaja kerana saya tinggal dan menetap disini sudah berpuluh tahun. Saya bukan pelancung seperti kau!

Kata kau tidak kisah?

FOTHER-MUCKER replied at 12-9-2019 11:19 AM
Bagi kau mungkin show off kerana kau warga pprt. Bagi saya natural sahaja kerana saya tinggal disi ...

alo lo butthurt la pulop. sian dia. kbai