CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Harith Iskander Cuba Bermain Api - Kritik Kempen BMF Dan Minta Henti Tonton Perl

natrahn replied at 19-9-2019 04:33 PM
Saya setuju juga pasal beras tu. Dan pada pendapat saya bmf ok je asalkan takde burukkan pihak sat ...

kempen macam ini akan pisahkan produk, seterusnya pisahkan muslim & non-muslim,
tapi hidup ini, berlainan agama saling berhubungan & memerlukan,
jadi kempen macam ini lebih banyak buruk dari baik

Asdan replied at 20-9-2019 09:25 PM
tapi hidup ini,  ...

iulah asdan...  kenapa sekarang baru nak ada kempen macam ni...

Tu lah..masa buat stand up comedy dok kutuk2 perangai org malaya..now the jokes on u back

mamapea replied at 20-9-2019 09:08 AM
aku lama2 pun jd menyampah dgn page BMF tu...
sanggup pg kedai non muslim ambik gmbr & ajak ramai ...

Iols kene invite group tu,  tapi tak masuk sebab banyak kalangan ahlinye over sangat mengapirkan orang.  Sampai gambar awek2 bertudung gi beli air bubble pun dipost diajak mbawang.  Pastu ade yg tak puas hati roti dia tak laku. Marahkan pengguna dan gardenia.  Banyak sangat orang salah paham tu jadi tempat cari gaduh.  Takut sat lagi bertimbun produk timbang kilo dalam tu,  claim produk 100% muslim

Jarang anak mix ni bodo bodo. ni first time aku jumpa.

Edited by Fly_over at 21-9-2019 01:28 AM
rayriff replied at 20-9-2019 03:03 PM
kalau kau biasa dalam peruncitan, cina ni dia ada persatuan dan tabung yang besar peniaga2 diorang ...

ohhh begitu.. terima kasih utk penjelasan.

pniaga melayu takde tabung? biasa dgr mamak/india, cina ada tabung utk backup mana pniaga yg kurang.

Follow Us
Aku memula pun gigih jg sokong BMF ni..tp Aku X minat org keji2 org Beli produk non Muslim yg lain..sbb kenkdg brg2 Tu bila compare beza 2-3 ringgit and bkn semua org mampu nk amik 10 barang yg beza 2-3ringgit Tu (in total beza dah rm20-30, dah bole Beli ikan kembung 2kg babe)..asalkan kite dah support few items pun bg Aku da jihad..ikut kemampuan ikut poket... kalau barang Muslim dpn Mata Tu boleh je support..semata2 nk travel 30km, beza RM 5 antara item utk support brg Muslim bkn semua bole mampu nk buat.. nthla..ni pendapat Aku..
Lain org lain Cara support nya..asalkan X menyusahkan mana2..

Asdan replied at 20-9-2019 09:25 PM
tapi hidup ini,  ...

for me kempen ni akan pecahkan monopoly dari company besar2 yang asek amik kesempatan naikkan harga. bila monopoly pecah harga barang turun. peniaga kecil dan sederhana pun akan dapat peluang bersaing. pengguna dapat banyak pilihan dan harga lebih murah. win2 for all. mende ni takde kena mengena pisahkan sesama rakyat malaysia, tu semua agenda politik je yang cakap macam tu. yang geram sesangat tu pihak kerajaan komen paling banyak, tapi still takde solution untuk harga barang yang makin naik. huh!!

Asdan replied at 20-9-2019 01:25 PM
tapi hidup ini,  ...

blah la ko dri sni..ko kn non muslim bongok

buapakperut replied at 20-9-2019 11:21 PM
Iols kene invite group tu,  tapi tak masuk sebab banyak kalangan ahlinye over sangat mengapirkan o ...

admin group tu pun tak filter post2 ahli group. hari2 ada post membuli orang yang beli barang2 bukan islam. pi tangkap gambar lepas tu kecam berjemaah. iols tegur post2 macam ni tak sihat terus admin group tu close comment untuk iols tak bagi penjelasan pulak tu. abes yang memaki hamun mengkhinzir orang tu islam sangatla perangainya, elok je takde pon kena close comment. terus rasa menyampah dengan group tu. tu belum lagi yang asek2 post konon bagi idea mintak fund dari ahli2 group, sorang bagi singgit dapat 1.5 juta mende tah. tu semua kalo bukan kaki scam, mesti spesis2 kaki mlm

Komedi Kumar lagi best

s@me@ne replied at 21-9-2019 02:06 PM
for me kempen ni akan pecahkan monopoly dari company besar2 yang asek amik kesempatan naikkan harg ...

syarikat besar seperti kfc mcd apple bermula dari kecil,
kenapa mereka tak perlu kempen macam ini ?

saya pun nak komen pasal group BMF yg org duk invite kt fb tu.. saya pun antara yg xleh nk ikut sokong BMF ni..ada certain product yg saya sokong..tp ada yg x..group BMF tu mmg kadang2 ramai yg judgemental..xfaham kenapa sekarang baru sibuk2 nk buat kempen mcm ni..bg saya kempen mcm ni boleh memecah belahkan perkauman di Malaysia ni..takut nnt Malaysia dah xberapa harmoni macam dulu.

weekend saya selalu tolong bapa saya di pasar..tp saya xpernah tgk org cina,india kalau beli kat kedai saya berkira harga barang..kalau melayu dgn melayu pun nk berkira..ada yg setengah melayu tu bagus..kadang2 seposen pun suka bersedekah..kalau pembeli tu melayu yg buka kedai runcit mesti nk beli barang kt peniaga pasar ni dgn harga borong. kalau cina xkisah..kalau kita jual harga sekian diaorg pun akan beli harga sekian.xda nk minta kurang walaupun seposen. kalau kat kedai cina sebelah tu xda barang yg pelanggan nak, diaorg akan ambil kat kedai ayah saya dan tolong jualkan..

so sebab tu saya xboleh nk sokong BMF ni..sbb xnk hilang keharmonian perkauman di Malaysia ni..

s@me@ne replied at 21-9-2019 02:20 PM
admin group tu pun tak filter post2 ahli group. hari2 ada post membuli orang yang beli barang2 buk ...

betul la..saya tengok byk yg post minta derma lah..kadang2 post yg dh lama..
kita nk derma pun mcm ragu2..takut scammer ke apa..
jenis yg extreme lak suka judge mcm2..xfaham betul apa yg diaorg ingin perjuangkan..
lagi bagus kita banteras produk timbang kilo yg merbahayakan pengguna tu..

Asdan replied at 21-9-2019 02:56 PM
syarikat besar seperti kfc mcd apple bermula dari kecil,
kenapa mereka tak perlu kempen macam ini ...

sebab sekarang monopoly dah tak terkawal. orang yang sama je pegang business besar2 dan orang2 ni la yang control harga barang kat malaysia ni. jadi peniaga kecil dan sedarhana mostly struggle untuk bagi harga yang competitive. lebih banyak rugi dari balik modal. masa kerajaan kempen beli barangan keluaran tempatan, sama je pon dengan BMF ni. tujuan asal BMF ni pun sebenarnya pasal makanan sebab banyak sangat company bukan muslim yang salah gunakan label halal tu pi letak kat produk makanan dia walaupun takde certificate. BMF ni pun dah lama dah tapi pencetus BMF jadi trend sekarang pun sebab bukan muslim jugak yang pegi provok pasal sensitiviti orang islam. nak tunjuk kebebasan bersuara sangat kan sampai tak hiraukan sensitiviti, hambikla kau itula natijahnya.

Kesian bini kemain phd tapi laki bengap.

lolita737 replied at 21-9-2019 03:40 PM
betul la..saya tengok byk yg post minta derma lah..kadang2 post yg dh lama..
kita nk derma pun mc ...

tujuan asalnya murni tapi ade ahli2 yang toksik kat situ. saya memang kalo takde kempen ni pun memang utamakan beli yang betul2 halalan toyyiban dulu baru consider beli produk2 lain. macam produk timbang kilo tu walaupun keluaran tempatan saya memang banned. lagipun bukannya halalan toyyiban pun sebab ada ingredients yang merbahaya untuk kulit. halal bukan sekadar bersih tapi kena selamat jugak. macam binatang2 yang beracun haram di makan sebab tak selamat macam tu jugakla produk kecantikan. cemaner diorang boleh dapat certificate halal pun tak tau.

s@me@ne replied at 21-9-2019 04:31 PM
sebab sekarang monopoly dah tak terkawal. orang yang sama je pegang business besar2 dan orang2 ni  ...

buy muslim first = utamakan rakyat satu agama = perpecahan
buy malaysia first = utamakan rakyat semua agama = perpaduan

bunyi sama tapi akibat tak sama

natrahn replied at 20-9-2019 09:28 PM
iulah asdan...  kenapa sekarang baru nak ada kempen macam ni...

bmf tapi kempen guna facebook produk non-muslim,
mereka tak buat apa yg mereka sendiri kempen

Asdan replied at 21-9-2019 11:33 PM
buy muslim first = utamakan rakyat satu agama = perpecahan
buy malaysia first = utamakan rakyat s ...

duhhh. utamakan barangan bukan rakyat okayyy. ko punya bahasa melayu pun kelaut payah bercakap dengan orang bodoh sombong ni. sukahati kau lah labuuuu asal ko bahagia