CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

Mertua, Ipar Duai Dari Neraka Sehingga Menantu Mithali Buat Perkara Tak Terjangk

Kalau mati bunuh diri,insurans tak dapat kan..lagi satu,rumah tu pun dorg xkan dpt kan sbb byk dah tunggakan..unless dorg ada seketul duit rm7k utk bayar tunggakan mcm dlm cter tu,maybe boleh laa kot..

Aiolzs nak padankan je muka bini y bodoh tuh..dah elok2 dpt toklaki keje bagus,nak ikut pulak family y dah perangai parasit,tmbh2 ngn adik beradik parasit...semoga family ni dpt balasan y setimpal..

Sedih baca cerita nih..

Semoga mereput family bini anak banak

dua_chzy replied at 2-11-2019 10:18 PM
Ummah Kedah memang hati kering belaka?

Hmm bukan nak pukul rata tapi kebanyakkan yang aku jumpa, sorry to say it is a Yes. Geng ipar duai toxic camni lah.

Pegawai bank tu lebih rasa bersalah berbanding keluarga mertua. Isteri sepatutnya saling melengkapi, bukan jadi pendorong bunuh diri. Tak kasihan kat anak-anak langsungkah, kehilangan ayah mereka di usia masih kecil .

Ni mesti mereka asyik cakap "tak apa gaji dja mahal".

Mesti habis dah airmata dia sebelum bunuh diri. RIP.

Follow Us
alasan laki ni pindah rumah mertua sbb bapa isteri tu tak sihat konon tak ada sapa jaga.. habis mak mertua laki ni tak reti nak jaga laki dia sendiri ke?? kenapa nak suruh anak sulung juga yg jaga?? ipar duai yang duduk sekali dalam rumah tu tak boleh nak tolong jaga ke?

geram la i baca.. dah la torture mental menantu dia then senang senang nak rumah atas nama anak laki dia.. puihhh la

Unfortunately, thats how parents are. Anak lelaki tak guna satu sen tu yang disayang2. Anak perempuan pulak yang kena tanggung semua.

dua_chzy replied at 2-11-2019 10:18 PM
Ummah Kedah memang hati kering belaka?

kawan2 yg i kenal baik2 blake tp sil i mmg lebih dari hati kering plus lahanat. drama queen pun ya. dia buat org takpe jgn org buat dia siapla menagih simpati berselang seli doa di socmed.

Edited by jazaa100 at 3-11-2019 01:09 AM
fofuler replied at 2-11-2019 11:45 PM
Hmm bukan nak pukul rata tapi kebanyakkan yang aku jumpa, sorry to say it is a Yes. Geng ipar duai ...

Betul.....

Teringat family ex aku....aku baru kawin semgu adik dia hangkut kwn  dok sekali rumah aku...dah lah dua dua tak kerja....bygkan aku baru nk mula hidup dgn pinggan mangkuk pun tak lengkap...peti ais pun tak de....nasib baik perabut mak aku hadiahkn....

Balik kerja aku kena pi kedai cari bahan nk masak....aku jadi mcm..eh knp ni...baik tak yah kawin, penat nk mampussss....sblm kawin, aku dok sorang...jadi jarang masak sbn balik kerja dah penat kannn...ni kena masakkn dorang pulak....cukup 3bln...aku ckp kat ex...either aku kuar atau dorang bertiga kuar....tu rumah mak aku sediakn utk aku....dgn dia dia sekali aku halau.....

Aku percaya aje kalau kisah ini ada berlaku
Cntoh jiran depan umah aku ni
Dpt bini queen kontrol, mulut puaka, laki kerja separuh mati duit gaji semua bini pegang
, siap canang kat jiran2 bln ni gaji suami sekian2..paksa lagi suami buat grab.
Bini gila main kutu emas, selang sebulan bertukar ganti gelang, cincin.
Laki tu makan nasi putih +telur goreng je wktu lunch kat kilang (nampak depan mata)
Dgn keadaan suami dia yg ada ashma, exzema..suami sakit terlantar kat wad dah merunggut mengadu ke jiran2, susah x ada duit, brg dapur abis
Balik kerja suami tak ilang penat dah basuh baju, sapu sampah, lipat kain
Dgn family mentua dibuat musuh..tak kasi suami nya jejak rumah mak dia sendiri..padahal sepelaung je rumah mak mentua.
Tu belum lgi bergaduh dgn jiran2, kes anak dia dgn kekawan preng2 moto depan umah dari pagi bawak ke malam.
Kesian nengok suami dia..makan ati.
Buang family sbb terlampau syangkan bini n ikut kata bini.

Org pempuan kalau dah kawen, ikut la laki. Ni gatai nk pi dok dgn mak pak. Apa guna mak pak ada anak jantan tapi tak boleh jaga. Ni mesti family jenis mental disorder ni. Kesian arwah

Madel replied at 3-11-2019 01:21 AM
Dpt bini queen kontrol,  ...

Awat laki lembik camtu skali.. Kena mandrem kah

jazaa100 replied at 3-11-2019 01:05 AM
Betul.....

Teringat family ex aku....aku baru kawin semgu adik dia hangkut kwn  dok sekali ru ...

Ex org manaaa

Lentera replied at 3-11-2019 01:31 AM
Ex org manaaa

Kedah le...

Dalam kisah ni bini dia paling toksik sebenarnya, saya nampak ipar dan mertua si arwah ni sebagai watak sampingan ja, tukang cucuk2 biasa ja,

Bini dia kepala ni, dia orang paling rapat dengan arwah, makan tido sama, luar dalam arwah semua dia tahu, mental fizikal arwah semua dalam kawalan dia, dia tahu toksuami sayang dia sangat2, dia guna toksuami sampai habis sehabisnya, bini dia bentang carpet merah untuk family dia sama2 guna arwah,

Sepatut sebagai isteri normal dia hanya akan ikut kata suami sahaja, makpak dia dah jatuh no 2, hati2 ya semua, jangan kita sayang sangat pasangan jangan sampai jadi bangang, lagi2 pasangan toksik,

Kesudah cerita last nampak kan pak mertua arwah cakap nak ambil rumah arwah letak nama anak lelaki dia kemudian si Suhada ni cakap, mana boleh ni bukan macam main pondok2,

Kemudian dia drag bini arwah sekali cakap kalau bini dia nak jua kena refinancing semula, maksudnya dia tahu siapa paling TOKSIK tapi si TOKSIK tak nak nampak toksik gigih suruh bapa dia kol si Suhada ni tanya, hujung2 dengan dia kena drag sekali, 100% family from hell, iluminati kompem.

Silap yg pertama disini pd si isteri sbbnya syurga isteri terltk pd suami. Sepatutnya isteri kena ikut ckp suami. Kena pandailah berckp dgn mak ayah reason tak blh duduk bersama mereka. Kalau nak tolong blh bg duit bulanan jumlah yg tak membebankan...

Madel replied at 3-11-2019 01:21 AM
Dpt bini queen kontrol,  ...

Napelqh ada jg laki mcm tu

Tak apa Allah swt ada biarkan mereka pasti ada balasannya...

Cam setorii creation jew... Cer tunjuk sijil. Tu.. Hat ada hang tu..

Eeee nk nipu hagak hagak le..