CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

[Dunia] Tiga warga Malaysia maut kemalangan di NZ

Peterpan17 replied at 9-12-2019 07:01 PM
ada sekali tu kami ke Danum Valley. Turun di LD airport. Dr Lahad Datu mo ke  Danum Valley kena je ...

Ha ha ha..

Dok sabah best..

Pengalaman idup yg indah..

Mcm aku kata sblm ni..

Org sabah drive kete slow motion n timbang rasa bagi laluan kenderaan lain kuar masuk siimpang

Edited by cmf_blanco at 9-12-2019 07:31 PM
Peterpan17 replied at 9-12-2019 06:58 PM
Wuina! urang sabah juga kah ko. Satu kampung sama si forumer chazey. Cikgu sikul di Ranau

...

Kita kita juga baini kampung aku jauh sikit dari si chazey,dia sana kundasang.. Aku di sana lohan.. Dulu waktu selalu balik kampung, aku jadi passanger saja..tu pun takut kalau tinguk gelagat pemandu di jalan tu.. Skrg lepas arwah bapa meninggal jarang suda balik kampung.. Alangkah bagus kalau wujud lagi lapangan terbang di Ranau tu.. Sanggup aku naik kapal ja balik kampung (ketara la bah takut ikut jalan darat..)

Peterpan17 replied at 9-12-2019 07:01 PM
ada sekali tu kami ke Danum Valley. Turun di LD airport. Dr Lahad Datu mo ke  Danum Valley kena je ...

Kat Sarawak aku cuma pi area limbang,  miri,  niah,  kota samarahan,  kuching n santubong n bruneii..

Aku plan nak road journey dr kuching sampai kota kinabalu..

X pasti jalan raya mcmana

takziah buat keluarga.

cmf_blanco replied at 9-12-2019 06:03 PM
Kan..jalan di sabah ni kebanyakkan berbukit..gaung mak aih..jauh ke bawah.. Jalan jauh yg lurus tu ...

Aku harung banjir di beaufort pi umah member di sana

cmf_blanco replied at 9-12-2019 07:27 PM
Kita kita juga baini kampung aku jauh sikit dari si chazey,dia sana kundasang.. Aku ...

begitulah pulakan. kecik bah dunia ni. heheheh!! so ko kenal kah inda si Chazey tu? pernah jumpa dia kah. aku ingat aku saja yg penakut ni jalan di sana. Ging bah kita. Klu ada option lain, bagus aku guna option lain. tengah tahun ari tu,kamirang naik gunung Kinabalu kawan2 dan adik beradik. Teda yg mo drive ni. Ujung ujung sewa van bawa kamirang pergi dan balik dr KK. Selesai masalah.

Jadi skrg ko tinggal di mana klu bukan di Ranau lagi? aku KL sd jadi rumah aku. Bini urang sini, rumah aku beli sini juga. Tp selalu jugalah balik KK tinguk my mom. Tinggal dia jak. Bapa sd meninggal 8 tahun lalu.

Follow Us

orang Sabah mmg steady. hehehehe!!

Peterpan17 replied at 9-12-2019 09:39 PM
begitulah pulakan. kecik bah dunia ni. heheheh!! so ko kenal kah inda si Chazey tu? pernah jumpa d ...

Belum pernah lagi aku terjumpa si chazey tu, sekadar berinteraksi dalam porem la saja.. Hehe.. Aku ni dari dulu asal saja bilang di bawa balik ranau, aku mau ikut kereta arwah bapa sama kazen yg aku tau memandu secara berhemah saja.. Klu lain dari tu, aku siap berpeluh peluh dalam kereta.. Takut punya pasal..

Skrg ni aku tinggal di tuaran,kebetulan mama aku ada buat rumah sini.. Mama aku pun tinggal di tuaran ni juga..rumah di ranau tu ada adik beradik aku yg lain jaga.. Bagus juga ko muda muda lagi suda merantau pigi tempat orang.. Meluaskan pemikiran gitu.. Ot ka kita ni? Sandi la nanti ada yg marah..

Edited by cmf_blanco at 9-12-2019 09:57 PM
pengecatbintang replied at 9-12-2019 09:26 PM
Aku harung banjir di beaufort pi umah member di sana

Sanggupnya..huhu..suda la banjir di beaufort tu dalam bukan main..

adila39 replied at 8-12-2019 07:51 AM
Salam Takziah. semoga yg selamat akan terus tabah.

Just nak tegur, adik adik ni semua tulis bukan ...

patut la org msia
suka langgar undang2 jlnraya
buat salah kena diam je ye
ermmm

cmf_blanco replied at 9-12-2019 09:54 PM
Belum pernah lagi aku terjumpa si chazey tu, sekadar berinteraksi dalam porem la saja.. Hehe.. Aku ...

oh!! ko di Tuaran rupanya. Kakak aku punya laki family dia orang Tuaran. Tp inda taulah apa jadi sudah dgn rumah family derang di Tuaran after parents in law abang ipar aku passed away 10 years ago. Mcm kena tinggal saja tu rumah. Hari raya pun klu teda orang tua, mana ada meriahnya. aku pun pantang bah klu yg driving ni inda berhemah. bikin panas tu. klu abang aku driving mcm kereta tu bininya. so mmg berhemahlah. kazen aku pula ni jenis urang utan. gila gila jak dia membawa. tp sd biasa sudahkan juga. bertahun tahun ulang alik Sandakan-KK.

OT bah kita ni. marah karang urang Malaya. paham kah tidak tu derang perkataan sandi

teda kah update psl kes aksiden di NZ ni?? sunyi jak. apa mcm keadaan anak aruah yg terselamat tu. kesian pula bahkan. celik mata, tau tau parents sd teda. Umur baru 11 tahun.

Peterpan17 replied at 9-12-2019 09:40 PM
orang Sabah mmg steady. hehehehe!!

Yep..

Lemah lembut.. Soft spoken

cmf_blanco replied at 9-12-2019 09:56 PM
Sanggupnya..huhu..suda la banjir di beaufort tu dalam bukan main..

Ok harung banjir..

Kalo harung banjir di silabukan lahad datu..  Ada buaya

Peterpan17 replied at 9-12-2019 10:22 PM
oh!! ko di Tuaran rupanya. Kakak aku punya laki family dia orang Tuaran. Tp inda taulah apa jadi s ...

Kan..x boleh bayang la perasaan adik tu kalu dia tau keluarganya tiada suda.. Semoga adik tu diberikan ketabahan yg luarbiasa..

dineo replied at 9-12-2019 01:16 PM
Saja nak citer dgn you, i pernah ada bizz trip kat tokyo ,

So happen hari tu i off and i meray ...

Kat msia plak, area BB, aku benci tol bangla nepal yindia yg nak buat style negara dia lintas sesuka hati, x hirau lampu isyarat pejalan kaki,

Sekali kat luar, kita plak buat perangai level bangla ni...

Adoiiiii laaaaaa.... malu wei,

pengecatbintang replied at 9-12-2019 01:31 PM
Yep..

Den setuju..

Yes betul tuh

Peterpan17 replied at 9-12-2019 10:22 PM
oh!! ko di Tuaran rupanya. Kakak aku punya laki family dia orang Tuaran. Tp inda taulah apa jadi s ...

andu bah ber ot2 suda ni di sini..ndak jg kali tu org malaya marah,plg2 mengelimut
ja..arwah bapa akk pun org tuaran sana tp lama suda tu dikasi tinggal,baru2 ja ni dikasi
raduk sbb semua adik beradik sepakat kasi buat lah tu tanah bagus..ter ot akk

Jap aku nk tanya,jalan kt nz yg accident tu satu lane je ke??konsep mcm jalan gua musang??diorg nak overtake keta lain hence langgar the lori sbb tk sempat masuk lane ke??

satu lagi gunung berapi yang tiba tiba meletus

i think takut jugak negara ni ye sebab mesti atau mungkin ada aktiviti seismik bumi tu...

ikanmasin replied at 10-12-2019 05:19 PM
andu bah ber ot2 suda ni di sini..ndak jg kali tu org malaya marah,plg2 mengelimut
ja..arwah bap ...

nah!! datang sudah si ankel sampai sudah. muahahahah!! ramai pula urang aku dlm sini. Klu balik KK ni mo pi moginum baru ngam

Bah, janganlah terlebih OT. kena marah momod nanti