CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8678|Reply: 84

[Tempatan] Alasan baru bangsa ni! Amoi memandu lawan arus sebab ikut Waze! Hampir terlangga

Gara-gara ikut Waze...
22 Disember 2019

KEPALA BATAS - Gara-gara mengikut pandu arah aplikasi Waze, seorang pemandu wanita tiba-tiba berada di laluan melawan arus di susur keluar Sungai Dua di sini.

Akibat kejadian itu, sebuah motosikal yang ditunggang seorang lelaki hilang kawalan lalu terbalik di hadapan kereta Perodua Kelisa yang dipandu wanita berkenaan.

Ketua Polis Daerah Seberang Perai Utara, Asisten Komisioner Noorzainy Mohd Noor berkata, ketika kejadian jam 4.50 petang tadi, wanita berusia 23 tahun itu memandu keretanya dari arah Sungai Petani, Kedah.

Menurutnya, berdasarkan aplikasi Waze, dia membelok masuk ke susur Sungai Dua secara melawan arus dan tersilap jalan.

"Hasil siasatan awal di lokasi kemalangan mendapati Perodua Kelisa yang datang dari arah Sungai Petani telah membelok masuk ke susur Sungai Dua secara melawan arus.

"Pada masa sama, sebuah motosikal jenis Yamaha FZ yang ditunggang seorang lelaki dari arah Jalan Sungai Lokan menuju ke Tol Sungai Dua melalui jalan sama hilang kawalan dan terbalik di hadapan kereta tersebut," katanya ketika dihubungi tadi.

Noorzainy berkata, penunggang lelaki berusia 27 tahun itu mengalami kecederaan ringan di tangannya.

"Mangsa dihantar ke Hospital Kepala Batas untuk rawatan lanjut namun pemandu kereta tidak mengalami kecederaan. Kereta Perodua Kelisa tidak mengalami kerosakan manakala motosikal calar di bahagian hadapan, tangki minyak dan cermin sisi kiri.

"Siasatan mendapati, pemandu yang bekerja sebagai kerani kilang serta penunggang motosikal yang juga pekerja kilang mempunyai lesen memandu yang masih sah," katanya.

Menurutnya, pemandu kereta yang berasal dari Bukit Minyak, Bukit Mertajam tidak ditahan dan kes disiasat mengikut Kaedah-Kaedah Pengangkutan Jalan (Rule 10LN 166/59).

Rate

1

Bahaya juga ikut waze ni. Yg tk faham nya, salah lorong ka driver ni ikut. Atau waze suruh masuk jln no entry

hang sure ka sepet bro? wakakakakakakkakaka

Aku tak faham. Dia drive dari Sungai Petani melalui Hiway Plus. Macam mana boleh tiba-tiba ada di laluan melawan arus di susur keluar Sungai Dua?

Ke kat Plaza Tol dia cross divider? Kalau dia cross laluan, bukan ka ada pondok tol?

dia membelok masuk ke susur Sungai Dua secara melawan arus dan tersilap jalan.

Nak ikutkan, kalau dia gagahkan juga pusing kereta masuk ke susur Sg Dua lawan arus memang bodo. Susah kot nak lipat, buat turn almost 180 degree, dengan bnyk kenderaan. Bukan membelok tu.. tu dah V-turn..

apa jadi dgn case the young model yg drove the wrong way for several kilometres until she hit a car killing a father in the process? trully that was a real criminal action whilst high on amphetamines

anastasia7 replied at 23-12-2019 12:25 AM
Bahaya juga ikut waze ni. Yg tk faham nya, salah lorong ka driver ni ikut. Atau waze suruh masuk jln ...

Aritu aku baik grab. Lady driver cina. Cam sengal2 woi baca map. Patut terus je lalu flyover ke atas dia p ikut bawah dah trafik light berjela aku dah la nak cpt. Lps dia drop aku. Jln yg tmpt dia drop aku tu 1 way. Dia boleh bantai u-turn jalan melawan arus. Jalan tu memang luas kalau org tak tau memang ingat 2 hala. Tah la speechless maybe honest mistake jua sbb aku pun tgk drebar grab ni melalut. Lps dia lalu aku lambai la nak bgtau 1 way, dia babai je aku hahahhahahahauhauahahahahhahhaa hawau lantak ko la jln langgar org dah la

Follow Us
Ada tau orang cenggini
Selagi x eksiden...selagi tu dia masuk je...
Cm hanat..
Elok kasi buang rahim dia bagi x membiak spesis mcm ni

JohnnySins replied at 23-12-2019 12:57 AM
hang sure ka sepet bro? wakakakakakakkakaka

berita ada gambar la.
aku yg tak tempek sini

Dan2 salahkan waze pulak

Pernah berlaku pd saya baru2 ni. Jalan di tempat yg tak familiar waze suruh belok kanan. Dah belok baru tau jalan tu one way street hala so sepatutnya tak masuk (tu pasal tak perasan sbb takde kenderaan lalu lalang ikut arah mana dan atas jalan takde arrow dan takde sign jalan sehala). Nasib baik jalan tu kecik dan takde kereta masa tu. Terus belok masuk lorong kecik ikut arus balik.

anarina replied at 23-12-2019 02:13 AM
Aritu aku baik grab. Lady driver cina. Cam sengal2 woi baca map. Patut terus je lalu flyover ke at ...

Yeah sis.. Aku pernah naik grab dgn amoi.. Ya ampun.. Dgn x konfiden ya.. Dgn terlepas Lane. Dah pasang gmap pon asek tanya aku jalan. Seriously aku letak low stars because dia x bole jd pemandu grab. Pastu kalo aku bwk moto 70% pon almost dilanggar amoi/ahso yg suka wat hal ikut kepala sendiri atas jalanraya and not even feel sorry. It's like something in their DNA ke ape.. Hairan.. Tgok kat US sana pon slalu make joke abt Asian driver nyonya2 ni.. Haha

opismate aku yg bangsa suci ni, dia kata kalau ada je ruang dekat deoan tu, dia akan ambik peluang. aku tanya la kalau jem, tak ke bahaya. dia jawab JEM TU JEM LA, ASALKAN CEPAT SAMPAI RUMAH

cmf_almondpecan replied at 23-12-2019 06:58 AM
Pernah berlaku pd saya baru2 ni. Jalan di tempat yg tak familiar waze suruh belok kanan. Dah belok b ...

Kadang Waze bengong.

Dua Tiga Kali Kat atas highway plus takde susur keluar Waze dok suruh belok Kiri atau belok kanan

Kalau ada kematian atau kecederaan parah mesti dah kena reman

Oo ni mesti oku ni. Kesian dia.
Dah la muda lagi, cun, cina pulak tu, cuma salah ikut waze je bukan salah dia.
Jangan pulak kena tindakan apa, lagipon yang kena tu cedera je. Kalau mati pon nak buat macam mana kannnnn

Aritu aku baik grab. Lady driver cina. Cam sengal2 woi baca map. Patut terus je lalu flyover ke at ...

Patut ko report je kat grab...pemandu tolol tak sepatytnya berada di jln raya...membahayakn nyawa org lain

waze jugak yang disalahkan

najib888 replied at 23-12-2019 01:36 AM
Aku tak faham. Dia drive dari Sungai Petani melalui Hiway Plus. Macam mana boleh tiba-tiba ada di la ...

Hg xyah confuse, dah mmg betina sekor ni menipu nak lepaih diri. Lps toll tu divider penuh kalo nak masuk lorong tu. Waze akan suruh belok kiri kalau nk ke sg dua. Ni lahanat punya driver & patut kensel ja driving lesen dia

Ok la dia bagi alasan Waze
Kalau dia ckp sebab leka garu sure ramai tak menahan geleng kepala

hahahaha sis terhibur
bingai punya nyonya grab