CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: M_angle

Scammer - Lawyer Advise Needed

sarahmirza replied at 20-1-2020 01:06 AM
Siapa la agaknya Pengerusi tu....
Dan jenis persatuan apa ni eh yang banyak appoint kontraktor buat ...

banyak sangat, pengerusi ni dah tipu semua orang kata dia dah dapat sejumlah wang geran yg sgt besar dr VIP. siap buat renovation pejabat

b_n_c replied at 20-1-2020 12:13 AM
kesiannya tt..
jahat btl pengerusi tu..
waktu dia suruh kontraktor tu byr "gaji" adablack n white  ...

sepatutnya tak ada. tu lah yang kontraktor kata. saya siap sediakan ruang untuk cop lhdn untuk project besar-besar tp kalau Pengerusi tu tak guna document tu tak tahu lah, yg dorang pon ada project yg byk takkan lah tak sediakan black and white dengan side dorang

munchkin replied at 19-1-2020 10:49 PM
1. Buat report polis
2. Buat akuan bersumpah.
3. Pulangkan balik gaji yg telah dibayar oleh kontr ...

no 1 dengan 2 boleh buat lah, tp akuan bersumpah atas apa ye. no 3 tu i tengah tak mampu

M_angle replied at 20-1-2020 01:56 AM
no 1 dengan 2 boleh buat lah, tp akuan bersumpah atas apa ye. no 3 tu i tengah tak mampu

Akuan you di hire oleh si polan polan utk syarikat apa. Bila mula bila berhenti gaji berapa.

Kalau tak mampu i tak boleh ckp apa. You dah ambil duit tu. Thats why you are being implicated. Return the money to show that you have nothing to do with them

sarahmirza replied at 20-1-2020 01:06 AM
Siapa la agaknya Pengerusi tu....
Dan jenis persatuan apa ni eh yang banyak appoint kontraktor buat ...

selain dari tu dia juga banyak buat kontrak untuk program-program untuk membantu penduduk sekitar

Adakah i boleh report dekat ROS? sebab katanya sbelum ini Pengerusi ini pernah menggunakan modus operandi yang sama

Follow Us
Rasanya boleh ke Jabatan Buruh untuk hal tuntutan gaji. Pasal bayaran dari kontraktor tu tt bukan bersalah pun.  
Ada tak email/ whatsapp/ sms antara tt dengan pengerusi berkaitan hal2 kerja?

Lagi 1 bab urusan tender tu, sapa yang tandatangan Surat Tawaran/ Letter Of Award/ Inden Kerja? Setakat tukang draf ja takda apa. Sebab tt buat kerja.

maya_mahsuri replied at 20-1-2020 11:25 AM
Rasanya boleh ke Jabatan Buruh untuk hal tuntutan gaji. Pasal bayaran dari kontraktor tu tt bukan be ...

ada, ada semua bukti black and white. tandatangan tu pengerusi, yg beurusan dgn kontraktor semua pengerusi, sy tak pernah beurusan terus dgn kontraktor, tp ada orang menyamar jadi sy. Polis kata tak pyh risau sbb polis boleh trace no tu no siapa, lokasi semua kan

M_angle replied at 20-1-2020 12:00 PM
ada, ada semua bukti black and white. tandatangan tu pengerusi, yg beurusan dgn kontraktor semua p ...

TT dah report polis dah ke ni?
Tanya lagi... Persatuan apa ni banyak kontrak itu ini?

sarahmirza replied at 20-1-2020 01:56 PM
TT dah report polis dah ke ni?
Tanya lagi... Persatuan apa ni banyak kontrak itu ini?

Dah report, polis kata tak perlu risau apa2, sbb polis kata saya tak pernah berhubung dgn kontraktor dan untuk org yg menyamar sy pon polis boleh detect no telefon tu bdaftar atas nama siapa dan lokasi orang yg menyamar sebagai saya

Jadi polis kata saya takkan kena apa2 pon sbb sy boleh pertahankan diri sy sebab tak pernah berhubung langsung dgn para kontraktor dan nombor yg menyamar tu bkn no saya

saya dgn ahli persatuan siasat modus operandi pengerusi ni. dia buat persatuan, dia buat hutang piutang, siap beli kereta konon untuk persatuan tp dia guna, dia tinggalkan persatuan, bukak persatuan baru

polis kata ini adalah pecah amanah dan yg patut report ahli tertinggi persatuan sendiri dan bukan saya

Edited by M_angle at 20-1-2020 08:18 PM
aldilla_zahraa replied at 19-1-2020 08:28 PM
Sebaiknya TT buat cover report. Ckp dah tak bekerja since julAi dan tak dibayar gaji. Cakap no phone ...

saya dah buat dah, sy juga dah bgi polis bukti yg pengerusi ckp bayaran tu gaji sy walau pon pengerusi kelentong kontraktor kata sy minta bayaran. pengerusi kata sy bekerja sbgi pegawai kewangan sdgkn sy PA je tak pernah uruskan apa2 berkaitan duit, yg berurusan dan menipu kontrator adalah pengerusi, sy tak pernah berurusan lgsg dgn kontrator, jdk polis kata sy tak perlu takut dan polis kata kalau kontraktor report nama sy pon sy boleh defence diri sbb ada bukti conversation yg pengerusi bgtahu syarikat konon syarikat orang dia masukkan gaji dan sy sendiri tak pernah contact dgn kontraktor lgsg untuk minta duit

munchkin replied at 19-1-2020 10:49 PM
1. Buat report polis
2. Buat akuan bersumpah.
3. Pulangkan balik gaji yg telah dibayar oleh kontr ...

sy dah report polis tp polis kata untuk gaji tak perlu bayar balik sbb yg menipu tu pengerusi.tp sy akan byr balik bila ada duit sbb sy sendiri tak sure duit tu halal ke tak. sbb sy mangsa, kontraktor pon mangsa, yg menipu tu pengerusi

b_n_c replied at 20-1-2020 12:13 AM
kesiannya tt..
jahat btl pengerusi tu..
waktu dia suruh kontraktor tu byr "gaji" adablack n white  ...

nama sy tak ada dalam kontrak, tp ada black and white pengerusi tu kata dia bayar sy mengunakan syarikat orang dia. sy ingat syarikat keluarga dia ke apa ke kan

M_angle replied at 20-1-2020 08:15 PM
sy dah report polis tp polis kata untuk gaji tak perlu bayar balik sbb yg menipu tu pengerusi.tp s ...

tak faham kenapa polis kata tak perlu bayar balik. now they implicate you because you ambil duit tu. pelik pelik.

ada ke orang terima duit suka suka macam tu? kalau depa bagi duit suka suka, bolehlah you ambil. sekarang ni you ambil it comes with consequences/responsibilities. you sendiri tulis syarikat yg bayar you tu ada benda yang tak betul. orang cari you guna nama you = > sebabnya you terima duit tu.

terpulang pada you. kalau aku rela aku meminjam dari orang terdekat dan pulangkan secepat mungkin.

Abaikan kontraktor tu. dia boleh cakap apa je, tapi yg penting awak dah buat cover report to state your side of the story. Lepas tu jgn layan dan teruskan hidup anda.

Edited by M_angle at 20-1-2020 08:34 PM
munchkin replied at 20-1-2020 08:23 PM
tak faham kenapa polis kata tak perlu bayar balik. now they implicate you because you ambil duit t ...

sbb sy ada bukti yg pengerusi tu kata sy dibayar gaji guna syarikat tu, polis kata tak perlu sbb yg menipu tu si pengerusi. lagipon polis kata sy tak pernah minta duit dkt kontraktor tu. yg mintak duit tu si pengerusi, dan ada org yg menyamar jd sy. faham x, pengerusi ni ambil sy bekerja sbgi PA, lepas tu dia kan scammer, dia suruh org lain byr sbb konon sy ni pegawai kewangan, sdgkn sy cuma PA tak pernah uruskan kewangan. dia tipu dkt kontraktor smpai skrg yg sy ni pegawai kewangan, dan ada nombor telefon menyamar saya. polis kata tak perlu bayar sbb ada bukti black and white ialah gaji tp yg menipu tu pengerusi. sbb polis kata di pihak sy, sy cuma tahu tu gaji, kalau kontraktor saman sy atau report polis sy ada bukti black and white itu adalah gaji dan sy sendiri tak pernah berhubung dgn kontraktor mintak duit, polis kata dorang boleh siasat siapa yg menyamar jadik sy. sbb tu bkn no telefon sy, so tak perlu risau

pengerusi ni mmg scammer berjaya smpai tahap dia beli kereta untuk persatuan lama sbelum persatuan ni, dia lari dr persatuan dlu, dan masih guna kereta yg dia beli dkt persatuan lama. polis kata tu kes pecah amanah dan yg ptt report adalah persatuan sbb sy cuma pekerja je
tp sy dah ckp dkt kontratkor, sbb sy dah tahu hal sebenar, bila sy ada duit sy akn bayar balik.

aldilla_zahraa replied at 20-1-2020 08:23 PM
Abaikan kontraktor tu. dia boleh cakap apa je, tapi yg penting awak dah buat cover report to state y ...

polis pon kata benda yg sama, polis kata sy cuma tunjuk cover report dan kalau pihak kontraktor rasa sy menipu, polis kata suruh je kontraktor buat report ke atas sy, tp polis kata sy sendiri tak pernah berhubung terus dgn kontraktor, dan no tu bkn no saya, dan sy ada bukti si pengerusi kata itu gaji sy

M_angle replied at 20-1-2020 12:32 PM
sbb sy ada bukti yg pengerusi tu kata sy dibayar gaji guna syarikat tu, polis kata tak perlu sbb y ...

Takyah bayar balik, itu taktik sembelih tengkuk sendiri. You’re basically admitting kau bersalah bila kau beria nak pulangkan duit tu. it might be used against you nanti

aldilla_zahraa replied at 20-1-2020 08:39 PM
Takyah bayar balik, itu taktik sembelih tengkuk sendiri. You’re basically admitting kau bersalah  ...

owh ye ke, polis pon ckp tak perlu byr balik, tp dah tahu tak sedap pulak kang, sbb yg ptt byk gaji sy tu pengerusi, takpe, sbelum byr balik sy akan tanya majistret, polis kata boleh dptkn nasihat majistret tok kes ni

Edited by munchkin at 20-1-2020 08:58 PM
M_angle replied at 20-1-2020 08:44 PM
owh ye ke, polis pon ckp tak perlu byr balik, tp dah tahu tak sedap pulak kang, sbb yg ptt byk gaj ...

"Masalahnya si boss ni gunakan salah satu company kontraktor untuk bayar gaji saya. Dia kata dengan kontraktor ini adalah untuk urusan pembayaran memudahkan pembayaran (rasuah). Kononya saya yang minta sebab kononya saya bekerja bahagian kewangan sedangkan saya cuma Pembantu Peribadi je untuk draftkan surat. Sedangkan si boss ni gunakan company contraktor ini untuk bayar gaji saya."
sbb polis kata di pihak sy, sy cuma tahu tu gaji

You dah tahu pasal hal depa (background company). now you nak cakap you tak tahu. terpulanglah. kalau i, will move on cari kerja lain. tak mahu terlibat.

adik sedara aku dulu pernah tanya nasihat aku orang nak gunakan bank akaun dia. kerja dia withdraw je duit. siap ank bagi habuan. aku nasihat jangan.

so thats why aku tak tahu,  depa bayar you dengan cara apa. ada payslip? ada EA?

apa dokumentasi pembayaran ke atas you.

tapi kalau you nak buat cara you, go ahead. nobody's stopping you.