CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Straya

Rumah Atuk di Keramat Yang Penuh Misteri

bungamelurindah replied at 20-7-2020 09:29 AM
lorong seri kuantan berapa? saya pun duduk lorong seri kuantan dulu. ada cerita juga pasal rumah y ...

Lorong seri kuantan 59. Tak ada melayu duduk situ rasanya semua chinese. Nasib la kalau baca thread ni haha

OhRoRa replied at 20-7-2020 10:28 PM
Ada main gatenya. Rumah tu je main gate dia kat lorong jalan masuk kuarters Desa Wangsa Keramat. P ...

Apa kata sesama korang sini pakat jalan ramai2 situ skodeng lubang kat tembok batu rumah scary tu atau jalan kebelakang sikit tengok main gate dia. Ramai2 tak takut sangat.

gadis_tulip replied at 21-7-2020 10:11 AM
Oh ada ke? Haha, Nak kena belek2 lagi google map. Tak sanggup den nak pi hendap2 rumah tembok batu ...

Pergi ramai2 waktu siang haha

buntalz replied at 22-7-2020 01:07 AM
Katanya... Dia dah kena dari dia belajar kat Poli PD dulu.. Ntah nampak cam berok ke monyet beso.  ...

Benda ni memang tau.sama la situation waktu my mum tukar jadi mata hijau kat rumah kuantan tu.kita kelam kabut baca ayat qursi benda tu boleh gelak2.habis 3 kali baca baru tukar jadi kelawar keluar tingkap.dramatic sangat nyampah

Straya replied at 27-7-2020 08:38 PM
Kuantan memang best sebab pantai2 & makanan2 dia.

Ada cerita lain.Pengalaman parents I.Panjang ...

ok, nnt cerita ye.. can't wait..

Straya replied at 14-4-2020 12:14 AM
erk dah alang-alang aku cakap sini sebut aje la nama cafe tu kan.tenggek burung cafe.ada insta ...

Banyak bad review..

Follow Us
Edited by bottombikini at 8-10-2020 10:50 AM

gara2 thread ni la iols mencemar duli ke cafe tersebut bulan sudah
try laksa johor ok la just nice & sedap
atmosfere cozy nak melepak ngopi/ngeteh
meja tak banyak pun so nak melepak lelama pun rasa tak adil utk yg datang2

btw bila nya korang nak jejak kasih ke rumah tersebut?
iols nak ikut

bottombikini replied at 8-10-2020 10:49 AM
gara2 thread ni la iols mencemar duli ke cafe tersebut bulan sudah
try laksa johor ok la just  ...

Kiraa takdalah teruk nau kan cafe nye.. boleh la layan nanti ..

Anasufyein replied at 19-10-2020 04:52 PM
Kiraa takdalah teruk nau kan cafe nye.. boleh la layan nanti ..

foodwise ok
cuma service tu sungguh la lambertt..
iols dah pegi 2x, 1st customer lagi
kazen iols order kek a slice tapi dapat paling last
yg meja2 sebelah2 datang kendian pun dah dapat laksa johornya

tolong la sampai kan pada owner cafe tersebut kalo takat order kek bagi la cepat
bukan nak kena bancuh pun macam cucur

Anasufyein replied at 5-10-2020 04:12 PM
Banyak bad review..

Dah cakap dah kat kakak sepupu aku tu. Dia baik gila kot tapi pekerja2 pulak ambik set2 orang kampung/satu negeri dengan husband dia. Susah la nk cerita. Ada sorang dah kena sacked a few months ago sebab kurang ajar.

bottombikini replied at 20-10-2020 09:46 AM
foodwise ok
cuma service tu sungguh la lambertt..
iols dah pegi 2x, 1st customer lagi

Ok I bagitau dia. Sebenarnya sekali pun tak nah pergi lagi tenggek burung cafe tu haha. Hari tu balik KL nak pergi tutup pulak.

Nak jejak kasih lawat rumah tu macam mana?Dah stuck berbulan dekat perth ni. Minggu ni baru la bukak border untuk domestic. International lum boleh lagi.

Ada cara kalau nak pergi rumah. Wife Fazrul pun jual2 makanan & cake jugak. PM kalau nak tau IG page dia

Lama tak sambung cerita. Ni nak cerita pasal mak aku. Mak aku ni dulu cikgu. Balik dari uk awal 70-an, dia mengajar english & domestic science dekat sekolah dewasa di KL. Aku tak sure apa nama sekolah tu. Sekarang tak ada dah kot.

Sekolah ni ada asrama & mak aku jadi warden sekali. Dia akan buat round tiap2 malam dari bilik ke bilik. Ada satu malam tu, dia perasan student2 tengah borak2 dalam bilik & tak tidur lagi. Diaorang terkejut tengok mak aku datang & cakap eh tak sangka Puan datang lagi, selalu buat round sekali aje.

Mak aku pun terkejut sebab malam tu, itulah first time dia datang. Tapi dia taknak takutkan student dia, dia kata dia datang lagi sebab dengar diaorang bising & suruh tidur. Siapa yang serupa dengan mak aku buat round sebelum tu? Siapa lagi kan.

Cerita yang ni pulak, bukan mak aku sendiri yang nampak tapi kawan2 rapat dia fellow teachers jugak. Lepas KL, mak aku berpindah kerja kat satu negeri. Mula2 jadi cikgu dekat sekolah menengah kemudian pensyarah dekat maktab perguruan.

Dua2 sekolah menengah & maktab perguruan tempat mak aku kerja ni dinamakan sempena nama seorang tokoh. Tak berani aku nak cakap siapa dia atau tokoh bidang apa sebab cerita penampakan ni berkaitan dengan dia.

Tokoh ni sewaktu hayat, kerap juga datang membuat lawatan rasmi ke sekolah & maktab yang dinamakan sempena nama beliau. Kadang2 join main badminton dengan cikgu.

Beliau meninggal waktu mak aku mengajar di maktab. Waktu beliau meninggal, bertebar cerita2 kurang sedap yang aku dengar. Sorry aku tak boleh cerita sini & kalau ada yang tau siapa dia, tolong la jangan sebut nama dalam ni. Tak pasal2 aku kena nanti.

Tak lama lepas pengkebumiaan, cikgu2 dan pelajar sekolah atau maktab elakkan diri dari stay back atau buat activity sampai larut petang di sekolah. Banyak saksi yang nampak beliau di sekitar sekolah atau maktab.

Ada kawan mak aku cikgu sukan. Ada sekali dia balik lewat petang & nak kemas barang2 sukan. Dia masuk bilik gelanggang/ court & petik lampu & dia nampak tokoh tu tengah main badminton sorang2.

Mak aku sendiri tak pernah nampak tapi kawan2 dia yang memang bukan penipu (cikgu kot) memang ramai nampak tokoh ni lepas beliau dah meninggal. Yang aku dengar, family beliau ada buat sesuatu i.e panggil ustaz,buat kenduri etc. Tak lama lepas tu penampakan beliau di sekolah & maktab stop. Dah tak ada lagi orang nampak.

Straya replied at 4-12-2020 12:32 PM
Ok I bagitau dia. Sebenarnya sekali pun tak nah pergi lagi tenggek burung cafe tu haha. Hari tu ba ...

ha bagus
owner tak turun ke pantau staff
cafe tu selalu penuh means business bagus tapi jangan buat gitu la ke customer
first come first serve basis. tolong yah kalau nak cafe mu sustain

bottombikini replied at 7-12-2020 09:40 AM
ha bagus
owner tak turun ke pantau staff
cafe tu selalu penuh means business bagus tapi jangan b ...

Bukan cafe aku. My cousin punya. Dia almost hari hari ada kat cafe. Cuma aku aje tak pernah jejak tempat tu.

Straya replied at 4-12-2020 01:23 PM
Lama tak sambung cerita. Ni nak cerita pasal mak aku. Mak aku ni dulu cikgu. Balik dari uk awal 70-a ...

Wah wah, dah ada story baru  Misterinya maktab tu. Tumpahkan la teh sikit, siapa, di mana

Straya replied at 4-12-2020 12:32 PM
Ok I bagitau dia. Sebenarnya sekali pun tak nah pergi lagi tenggek burung cafe tu haha. Hari tu ba ...

Hakak-hakak asekor & acik-acik jupem yang selalu meramaikan kafe tu hujung-hujung bulan. Bagi la chance kat gadis-gadis marhaen macam saya ni nak lepak kat tenggek burung cafe tu, hehehehe~~

OhRoRa replied at 11-12-2020 11:30 PM
Wah wah, dah ada story baru  Misterinya maktab tu. Tumpahkan la teh sikit, siapa, di mana

Very the VVIP tk berani aku. Kalau dah baca habis thread ni dapat agak la negeri mana

Straya replied at 3-3-2020 01:00 PM
Scary nya.Ratus tahun dulu pun perempuan melayu dah pandai bunuh diri. Macam mana la dia buat agak ...

itu la.. saya pun terfikir mcm mana la diorg bunuh diri time tu. Trjun sungai, gantung diri, cederakan diri? macam mana ye?

NLZ5146 replied at 16-12-2020 10:13 AM
itu la.. saya pun terfikir mcm mana la diorg bunuh diri time tu. Trjun sungai, gantung diri, ceder ...

Mungkin jugak benda tu setan aje. Fikir logik melayu dulu2 mana ada terdedah pasal bunuh diri ni semua kan. Wallahualam