CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.am.PH

[Tempatan] Bukan berita politik: Saksikan video menyayat hati, ibu murid paksa ustazah mera

Wondering, kenapa bila org dewasa disuruh buat begitu, org marah? Kanak2 boleh pulak? Tolak part rakam and viralkan la.

peko_lolo replied at 26-2-2020 08:36 AM
Alang2 dh cite psl anak ni aku nk ngadu n mntk pndpt.anak aku tadika agama.umur 6 thn.hari2 menangis ...

Tu dah macam assault. Cuba dia buat camtu dgn org dewasa, tengok apa dia dapat. Budak kecik baru 6 tahun. Ape ke gila nak tampar cubit hari2 sampai trauma. Patut ko amik gambar, bawak hospital and report polis. I do not condone violence dgn budak walaupun aku sendiri garang. Ajar agama tapi ganas. Bila org tuduh Islam pengganas, tau marah.

Edited by delia3003 at 26-2-2020 01:29 PM
supermum replied at 26-2-2020 12:32 PM
Wondering, kenapa bila org dewasa disuruh buat begitu, org marah? Kanak2 boleh pulak? Tolak part rak ...

Part rakam dan viral tu ler yg buat ramai marah. Mak budak tu sama2 kaki buli, bangga pulak tu share utk tatapan org lain, bukan setakat habis situ je.

delia3003 replied at 26-2-2020 01:28 PM
Part rakam dan viral tu ler yg buat ramai marah. Mak budak tu sama2 kaki buli, bangga pulak tu s ...

Bijak sangat semua benda nak rakam. Aku tunggu bukti je betul ke tidak melecet. Sampai ke sudah tak nampak.

emma.giggs replied at 26-2-2020 12:32 AM
Setuju ngn pndgn ko, sb aku prnh terbaca confessor iium, denda kt sekolah buat dia rasa lifetime t ...

Iye sis.. Nak jadi pendidik, jadi la.. Jangan la buat hukuman konon untuk mendidik tapi lebih kepada buli dan memalukan.. Masa iols kena lempang dulu i think tak fair langsung la. Udah la murid kesayangan dia buat kesalahan yang sama terlepas. Adil ke gitu. Lepas kena lempang tu malu teramat dekat kawan2 sebab dulu kawan2 iols mulut boleh tahan gampang mengejek. Tuhan je tau sakit pipi tu macam mana. Nak nangis pun serba salah. Iols pulak jenis tak reti mengadu dekat mak abah. Masa dulu tak pikir lagi pasal lgbt ke apa. Dah besar baru paham. Haha.. Sampai ke situ iols over thinking..

Buat yg kondem anak tak boleh kena hukum ini itu, please ajar sendri anak korang.
Macam tak pernah sek. Setakat merangkak macam tu pun nak lorat.
But for cikgu yg baca, korang takyah nk denda2 ank2 org. Diaorg nk bodoh, nk nakal, nk mereput biarkn, jaga periuk nasi sendri. Niat korang ikhlas nk didik but believe me, zaman sekarang parents mmg tak kan appreciate korang.
Ingat korang kuli /maid diaorg, padahal yuran Pibg pun berkira.

Follow Us
yg ustazah tu dah kenape ikut je bila mak bdk suh merangkak...

walaupun kadang setad n setazah ni memang la tak semenggah, tapi mak budak tu pun

harap dimasa akan datang, ada la dimasukkan dalam kursus perguruan tentang batas2 denda.. kadang cikgu2 ni sesuka hati je buat denda atau psiko murid, walaupun bukan la semua..

hukuman2 yg memalukan ni kalau boleh elakkan la, boleh affect psikologi pelajar, silap2 boleh trauma.. termasuk la perangai setazah2 yg suka sangat groping/meraba pelajar perempuan utk check pasal haid bila sesi solat atau whenever...

hormat goes both ways, budak2 pun ada maruah... denda yg munasabah, denda hukuman yg setimpal dgn kesalahan utk pengajaran, bukannya dgn niat nak memalukan atau melepas geram

Wondering, kenapa bila org dewasa disuruh buat begitu, org marah? Kanak2 boleh pulak? Tolak part rak ...

Kan.. macam la bebudak tu takde maruah. Ingat org dewasa je ada maruah, budak2 pun ada la.. dan dìorang akan ingat sampai tua.

NazRysha replied at 26-2-2020 11:15 AM
wei nak oot topik skit ya
masa form 1 tahun 1997
aku dan beberapa orang lupa bawa buku kot (lupa)
...

Jgn maafkn dn jgn redha. Biar gaji dia bulan tu xberkat dn gigih carik chuols kt akhirat sok

Ohh kerjaya guru mulia..iye mulia kalau cikgu tu mengajar dgn hikmah dan kesabaran

Ni keje nak mengamuk, mengumpat, baran xtentu masa pastu nk fefeeling dia tu melakulan kerja mulia. Yihhh

Zaman iols dlu, yang jadi cikgu ni sbb xde keje lain nak amik dia

Edited by Victorioussss at 26-2-2020 03:00 PM

Masa senior year, ade student patah kaki bertongkat masuk dewan. Kelas iols adalah kelas paling pailang dlm sekolah..rata2 member sekelas gelakkan dia but not me. Iols diam sbb kesian kt heols

Ade cikgu perempuan ni tgk kelas iols gelak2, terus dia pin poin sorang2 termasuk iols yang innocent ni

Kiteorg kene panggil depan dewan. Cikgu perempuan ni bgtau kat cikgu lelaki dan dia tampar sorang2. Iols cuba explain tak bersalah tp kene tampar jgk. Berdetap kepala berdesing telinga. Pagi2 dh kene penampar mmg not a very good start for that day

Iols mmg xkn maafkn cikgu perempuan tu. Few years back dengarnya cikgu perempuan tu dh mati. Well, till this day i wont forgive u and pls rot in ur grave and meet me kat akhirat sok

Buat cikgu laki tu iols harap lumpuh la tangan dia kalau dia hidup lg

Well bnyk lagi la siri keganasan cikgu masa iols boarding school dulu. Kalau zaman skg punya staill, iols konfiden 90% cikgu kat sekolah iols tu akan masuk lokap sbb cara dorg

black_handbag replied at 26-2-2020 03:07 AM
kat mana nak tgk muka mak budak tu chuols.. meols gigih la membayangkan muka dr rusyainie tu dgn g ...

Dr rusyainie pleasant looking lah juga. Yg ni memang standard acik2 mesyuarat tingkap. Suara pun rempit.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Dilempang shuben , mau merempan.  Lempang anak takpa . Hati bebudak lebih hebat dari org tua kekdahnya.

Islam pun dh letak panduan disiplin anak. Terlebih manjakan anak tak vley , sakitkan n jatuhkan maruah anak pun tak vley.  Merangkak tawaf mcm kera tu jatuhkan maruah la. If senaman reramai mcm kera tak pa jugalah , bergelak sesama sendiri

Kekonon sbb lempang  , kena tibai  lah jd manusia ,  hmm ... byk je budak dera disiplin membesar jd hauk juga.

borrow replied at 26-2-2020 03:43 PM
Dilempang shuben , mau merempan.  Lempang anak takpa . Hati bebudak lebih hebat dari org tua kekda ...

Kan? Situ sini share "aku dulu kena lempang jadi org jugak". Habis tu yang banyak dlm jel tu sekor pun tak kena lempang ke masa kecik? Org dewasa kena balun salah, budak takpe kekdahnya. Kalau tujuan nak mengajar, ko ketuk ke kepala newbie dalam ofis kalau dia bebal or slow?

missDollie replied at 26-2-2020 12:56 AM
Dekat sini bes sikit nak komen melawan arus pun.. Takde yang kisah sangat.. Dekat pesbuk jangan hara ...

Aku pun setuju. Pernah kena lempang dgn cikgu perempuan singh tua yg aku doubt dia ada sijil pun. Dia mengajar pun sebab jadi cikgu ganti ja. Ajar inggeris tapi hari2 tulis ayat then kena lukis apa maksud ayat. Itu lah kerja kami sepanjang tahun. Takda belajar langsung grammar, tenses etc. Semua atas usaha sendiri bila pi tuition. Yg buat aku ingat sampai hari ni, benda tu bukan salah aku pun. Hari tu kami ada test. Paper test aku tak fotostat betul jadi 1 page kosong. Halfway buat exam, aku perasan kenapa soalan test aku pelik and tgk kawan2 sebelah punya lain. Aku nervous tgh jawab test and dlm ketakutan aku pi tanya cikgu. Teacher why my paper like this? Tiba2 dia lempang aku. Panas merah muka aku. Dia maki2 aku. Satu kelas takut sebab kami masa tu baru darjah 3. Apalah kami tau sgt. Balik rumah aku rasa mak aku boleh sensed aku mcm down tapi aku takut tak cerita apa pun. Mak aku pi tanya jiran sebelah yg kebetulan satu kelas. Maka esok tu mak aku terus pi jumpa guru besar. And guru besar ambil tindakan. Cikgu tu kena transfered sekolah berdekatan. Sekarang aku dah late 30s, tapi incident ngeri tu tak pernah luput dari ingatan

JohnyEnglish replied at 25-2-2020 02:53 PM
BODOHNYA USTAJAH YG KAU PI IKUT MERANGKAK TU BUAT APE.

dari semalam nak komen tp x kesampaian..tu laa..sumer org cakap ibu tu ..dah memang dia kuranh hajar..biadap..tapi yg ustazah tu ikut je nape..bukan ke itu sekolah dia..x boleh ke jerit kat guard ..halau ibu binawe ni..atau adakah ibu ni bawak parang atau pistol ugut ustazah..?

xsokong sape2 pun.. bkn x setujuk pendidik boleh hukum murid, tapi more to yg beretika la  kot..  denda merangkak pusing satu kelas, kesian ye jgk.. setahun tak habes kalau kekawan duk gelakkan.. trauma /stress semua ada..

rasenye kpm kena ade kan ape denda yg boleh & tak boleh pada anak2 murid..

dulu2 time school kalau buat nakal, cikgu pgl masuk blk guru, rotan kt tangan.. guru besa pn ade skali nengoknye hah...

Victorioussss replied at 26-2-2020 02:59 PM
Masa senior year, ade student patah kaki bertongkat masuk dewan. Kelas iols adalah kelas paling pail ...

Kes u ni macam...di satu tempat Bila maksiat telah meraja dimana2..Allah pasti akan turun Bala bagi mengajar ahli maksiat tersebut..Dan yg terkena Bala adalah semua penduduk Tak Kira ahli maksiat  aTau tidak..

UPDATE: Isu Guru Merangkak.
-------------------------------------------
Saya telah menghubungi guru yang berkenaan berserta penyelia sekolah dan telah memberikan nasihat undang-undang.

Saya hormati keputusan guru dan sekolah untuk menyelesaikan perkara ini dengan cara baik dan tidak mahu berpanjangan. Namun sebagai pengajaran supaya insiden in tidak berulang, saya telah mencadangkan agar pihak sekolah menyediakan beberapa dokumen penting yang perlu ditandatangani oleh si ibu. Jangan sekadar ucapan maaf seperti musim raya . Perlu disertakan dengan dokumen undang-undang. Saya telah hulurkan diri untuk pantau proses ini.

Apabila wartawan tanya saya apakah perasaan puan apabila melihat video tersebut , saya katakan ada dua perkara bermain di fikiran saya :

Pertama -

Betapa nilai seorang pendidik iaitu guru tidak dipandang tinggi oleh masyarakat yang semakin hari semakin hilang adab. Bahkan sikap ibu ini yang meminta guru merangkak adalah sangat tidak cerdik dan keanak-anakkan. Saluran yang betul untuk membuat aduan adalah dengan mengisi borang aduan disekolah dan laporkan kepada guru besar.

Kedua-

Ini bukan kes pertama guru guru sekolah diserang oleh ibu bapa yang tak faham-faham bahawa kawasan sekolah ada kawasan no zone. High time kepada Pihak Kementerian Pendidikan untuk mengedarkan pekeliling khas kepada ibu bapa . Untuk ajar ibu bapa bahawa kawasan sekolah terutama kelas dan bilik guru adalah NO ZONE kepada mereka.

Ketiga-
Keselamatan di sekolah agamaperlu diteliti oleh Jabatan Agama Islam dan juga Kementerian Pendidikan. Bukan sahaja keselamatan guru-guru terbabit dalam risiko. Lihat video bagaimana si ibu , orang luar , boleh masuk dengan sesuka hati di dalam kelas yang penuh dengan kanak-kanak sekolah. Kalaulah ibu tersebut seorang yang mengalami tekanan dan bawa senjata tajam? Saya tidak dapat bayangkan. Lihat betapa expressi muka kanak-kanak dalam kelas terbabit- confused dan takut pun ada. Sampai ada yang turun merangkak bersama.

Saya ucapkan terima kasih kepada netizen yang membantu saya mendapatkan no tel ustazah ini. Kami telah berhubung dan akan terus buerhubung sehingga isu in selesai.

Nurhidayaty Maidin.
Tetuan Nur Maidin & Co
Peguambela dan Peguamcara
03-55411129/03-55450171

https://www.facebook.com/nmaidin/timeline?lst=100003020281610%3A564736986%3A1582621818

epal21 replied at 26-2-2020 03:17 PM
Dr rusyainie pleasant looking lah juga. Yg ni memang standard acik2 mesyuarat tingkap. Suara pun ...

ade iras henis heizi

abesla iols..........