CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6203|Reply: 48

"Sekali Pakai Lori Daa..." Cubaan Berani Mati Amah Curi Barang Majikan

Zaman sekarang memang ramai keluarga yang menggunakan perkhidmatan pembantu rumah dalam menguruskan urusan seharian. Kebanyakan pembantu rumah ini datang dari kalangan warganegara Indonesia, Filipina serta Myanmar.

Namun terdapat juga kes di mana walaupun pembantu rumah dilayan seperti ahli keluarga sendiri, ada juga yang yang membuat onar dan mengambil kesempatan apabila majikan mereka tiada di rumah.

Kredit foto: Carian Google

Menerusi perkongsian di sebuah media sosial Twitter, sebuah video memaparkan seorang pembantu rumah mengangkut beberapa beg yang berisi barang dipercayai milik majikannya yang pada ketika itu tiada di rumah.

Tuan rumah sempat balik..

Menurut sumber, pembantu rumah tersebut dipercayai telah berpakat dengan rakan-rakan yang lain untuk melarikan diri. Katanya, siap standby lori!

Terdapat beberapa video secara keseluruhan dan menerusi video tersebut, pembantu rumah tersebut dilihat membungkus satu guni pakaian dan beberapa buah bagasi untuk dilarikan.

Dasyat betul! Anda ada pengalaman pembantu rumah buat hal? Kongsikan kepada kami! - CARI

Rate

1

officemate meols, maidnya lari awal pagi. tapi takde la curi barang-barang. lari mengikut kawan agaknya.

time tu baru solat subuh, dia perasan maid asik mundar-mandir kat dalam rumah. bila habis solat, dia dengar pintu gril dibuka, jenguk & nampak maid bawak beg nak keluar.

dalam kegelapan sehening subuh dia jerilt, "bibik! bibik!".. maid tu terus lari.

kesian kawan meols tu, takde sapa nak jaga anak-anak dia since husband dia pun long distance relationship dengan husband.

Kenapa nak curi baju2 sekali? Baju mahal ke? Kalau nak kabut pun,cubalah curi satu beg dgn brg2 berharga aje lepas tu tahan grab n bye bye kan majikan. Ni macam dah nak niaga bundle.

Themilo replied at 27-2-2020 03:50 AM
officemate meols, maidnya lari awal pagi. tapi takde la curi barang-barang. lari mengikut kawan agak ...

Maid akak iols pun lari lepas tu dia datang balik, nak kerja balik dgn kakak iols. Kakak iols tak terima. Yg kelakarnya dia buat fitnah kata iols yg hantar dia pergi bus station, padahalnya iols kerja masa tu & tak kuasalah nak hantar maid sana sini.

epal21 replied at 27-2-2020 11:54 AM
Kenapa nak curi baju2 sekali? Baju mahal ke? Kalau nak kabut pun,cubalah curi satu beg dgn brg2 berh ...

Husnuzon cuols..

Mungkin sheols nk buat lepas rindu kot bila balik lombok nanti.. ye lah kalau rindu kat majikan boleh cium je baju2 tu... maybe baju2 tu pon ada yg belum basuh. Masih ada bau kepamnya..

jenis mencuri macam ni jangan dimaafkan bawak terus ke balai.

Follow Us
berani ye kau buat hal dengan akak berpaha sado..

Setannya perangai...

muke nampak lurus jekkkk.. tapi rupanyaaaaaaaaaa!masyallah...

Selama 2 tahun 3 bulan aku jadi pengasuh tok ni dah tukar 3 bibik.

Bibik 1st dah tua, pemalas lps tu suka mengata aku kat jiran hamjad tok.. Aku nak tengok movie time tok tido pun dia kalut nak tgk tanyalah ustaz.. Kejadahnya aku dpt keluar dari bilik pun kejap2 saja.

Bibik 2nd muda.. Aku layan baik.. Apa dia nak aku belikan.. Siap jual phone aku murah2 kat dia lagi sebab phone dia rosak.. My bad.. Aku tau dia letih jaga cicit tok.. Jadi kemas bilik tok aku tlg buat, basuh baju tok yg patut dia buat aku tlg.. Tapi mcm biasa la.. Hamjad.. Lari pagi masa aku sibuk bagi susu tok.

Bibik ke3, baru kerja 3 hari dah bagi petua nak bg tok cepat mati kononnya ada saka..aku mmg angin la..kena sound tau diam..10 hari kerja rosak spin mop aku beli..dia ingat aku beli dgn ayaq liur?.. Aku sibuk nak bawa tok pi hospital dia sibuk nak ikut kononnya takut dok seorg.. Dia ingat aku pi bersuka ria sambil berlari-lari anak di tepian pantai gitu. Bila anak tok balik.. Dia dok bagitau kata x ada benda makan dlm peti sejuk.. Celaka kan.. Sedangkan sebelum tu aku top up telur 30 biji, ayam sekor.. Utk dia masa aku dan tok kat wad.. Bila anak tok tanya kenapa tak masak.. Bibik ni dgn haramjadahnya jawab takut nak masak takut aku marah.. Mmg menyiarap la darah siam aku.. Bila aku tanya dia selama ni sapa yg dok beli benda makan walaupun x masak? Hantu raya atau pelesit belaan aku? Tau dia pusing kononnya anak tok salah faham. Last2 dia menggelupur x mo kerja alasan tak tahan dgn aku..puii.. Aku cuma buat dia x pernah wujud..

Skrg tak ada bibik.. Aku lebih happy...setakat kena tahanan rumah.. Apa aku nak kisah.. Aku ada 10 group wasap makan2 yg seller boleh cod.. Penat nak kemas rumah.. Aku ada 3 no phone part time cleaner org Melayu kita yg bersih rumah mmg ok sangat.

Kesimpulannya bibik indon ni tak boleh bagi muka.

inspired by Kakanda Kassim Baba

Ada je yang buat perangai macam ni.  Mesti yang ni pun dah biasa buat benda yang sama sebelum ni.  Hanya beza yang ni angkut besar-besaran ada juga yang jenis angkut sikit2 dengan harapan tuan rumah tak perasan.  Sebab tu kalau ada guna khidmat pembantu rumah ada eloknya pasang cctv luar dalam.  Senang nak pantau pergerakan mereka dan boleh ada bukti kukuh kalau jadi macam kes ni.

sebab tu sis tak nak amek MAID.. biar la iolls je yang bertungkus lumus buat kerja rumah.. lagi puas hati, then bole dating dgn shuben geli2 gituewww tanpa rasa segan silu Hokeyyyy..

ini kalau ada org luas stay sesama kan rasa sesuatu.. dah terpaksa 3some hahahahaahahahhaaanattt

bibik kaka ada kes juga tp bila kantoi baru nak lari jiran tangkap. siapa ada maid kenalkan pada jiran2. senang apa2 hal.

Gigihnya kau mengemas 6 bijik luggage. Pastu handbag tuan kau. Make up dia kau balun. Masa bila packing"?

RatuDunia94 replied at 27-2-2020 04:07 AM
Husnuzon cuols..

Mungkin sheols nk buat lepas rindu kot bila balik lombok nanti.. ye lah kalau  ...

Ke nak mandrem,uols? Baju berkoyan2 macam nak bagi kat mangsa banjir. Takkan nak bawa balik Indon, buat berat luggage. Kadang2 iols rasa maid indon ni macam tak redha aje kerja jd maid org Melayu. Rasa terhina ke apa tak tahu lah. Itulah yg nak balas dendam kot,curi itu ini.

sarah82 replied at 27-2-2020 04:19 AM
Selama 2 tahun 3 bulan aku jadi pengasuh tok ni dah tukar 3 bibik.

Bibik 1st dah tua, pemalas lp ...

Kadang2 maid indon ni tak tahu their place dlm rumah tu. Orang dah layan baik,dia ingatkan boleh buat macam2. Macam former maid akak iols yg kabut tu,boleh dia mengutuk physical appearance sepupu2 kitorang pada kakak iols. Dia ingat dia tu sapa?

epal21 replied at 27-2-2020 01:31 PM
Kadang2 maid indon ni tak tahu their place dlm rumah tu. Orang dah layan baik,dia ingatkan boleh ...

Yap.. Yg maid last tu.. Dia terdesak dah sbb anak2 tok ada tanya.. Nak kekalkan dia atau tidak...iols jawap tak nak.. Jadi belum sempat depa nak bgtau dia.. Dia terus kelam kabut x mo kerja.. Siap mengadu domba yg iols x jaga tok elok2..

maid ni nak jadi usahawan bundle kot.. nanti boleh beri talk bisnes sesama mereka.

ni yg buat risau nk ambik maid. kiranya, better ambil part time je la ye. dia dtg buat kerja ms kita ada kt rumah. leh pantau sendiri kerja dia. siap kerja balik la. gituu..