CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13958|Reply: 115

"Kami Bukan Khadam Bini" - Lelaki Kesal Isteri Suruh Basuh Pinggan Sen

Kehidupan berumah tangga ada pasang surutnya. Dalam melakukan tugas-tugas di rumah bukan hanya isteri sahaja, suami juga perlu turut serta.

Pasangan berkahwin perlu peka untuk memulakan kerja dalam segala hal, barulah makin serasi dan bahagia.

Namun begitu, perkongsian sebuah kelab yang agak terkenal di laman F@cebook menceritakan sebaliknya.

Si suami berasa kesal kerana isterinya suka mempertikaikan sikapnya yang tidak mahu membasuh pinggan sendiri setiap kali selepas makan. Tidak mahu dikhadam-khadamkan bini katanya lagi. Tak sesuai!

Malah si suami turut menyatakan bahawa mereka lebih sanggup membuat kerja berat daripada membasuh pinggan. Sampai macam tu sekali!

Hantaran ini mengundang perdebatan netizen.

Kalau malas basuh pinggan, boleh makan guna straw...

Sebiji pinggan pun nak berkira?

Mintalah isteri sediakan tempurung kelapa dan daun pisang hari-hari...

Sorry bro, aku tak setuju!...

Kredit foto: Facebook Kisah Rumah Tangga

Fuh. Isu basuh pinggan ni sensitif rupanya. Setakat basuh pinggan sebiji apalah sangatkan berbanding perkara dan pengorbanan lain yang dibuat isteri.

Bertolak ansurlah, pasti ada kehangatan dan kebahagiaan dalam rumah tangga anda.

Lelaki ialah pemimpin bagi perempuan oleh kerana Allah melebihkan sebahagian mereka (lelaki) atas sebahagian yang lain (perempuan), dan kerana lelaki telah menafkahkan sebahagian daripada harta mereka - Surah an-Nisa, ayat 34

Semoga bermanfaat.- CARI

Rate

1

Laki ni masa kecik mayb dah dibiasakan x basuh pinggan pas mkn. Ntah2 tgk apak dia x basuh & mak dia yg dikhadamkan. Ntah pape la laki camni.

aku bukan takat basuh pinggan, kuali, periuk,kain baju, spender bini,anak semua aku basuh tak merungut pun

Nsib baik husband boleh basuh pinggan basuh baju je dia taknak {:full {:full

bagi daun pisang je da. lepas makan buang terus. dasar pemalas. i salah kan mak bapak yg raise babi ni sampai jadi macam ni.

aku mmg letak je la kat singki,x basuh pun,pe guna ade SIL kat rumah kalau keje pun xleh buat,
kalau x suka boleh berambus

Follow Us
baik mampos je bro

bertangunjwb la sikit

Pada aku xde issue sgt pon..ni lebih kpd dh lama xdpt je ni..so melarat laaa.hahahaaa

copy_paste replied at 13-3-2020 11:13 AM
aku mmg letak je la kat singki,x basuh pun,pe guna ade SIL kat rumah kalau keje pun xleh buat,
kala ...

Kau rare case nok ahahaha bukan setakat pinggan mangkuk, baju seluar semua ko baling kat muka dia suruh basuh sekali hahaha guna tgn

kat kedai eco ada jual plastik shell out tu.
hampar je atas meja or lantai, pastu cedok nasi lauk sekali siap..
jimat pun jimat..
satu plastik boleh guna satu family..
sapa last makan angkat pi buang..

janganla para isteri yang baru kawen setaun jagong mula tunjuk taring. fasa pertama ledua perlukan sikap toleransi. jgn sebab pinggan jadi pergaduhan. kalau kena jenis kaki clubbing kaki pukul tak berbaloi begaduh psal tal basuh pinggan. syukur dapat suruh angkat tong gas petiais tong dram segala tong dari menyakitkan hati. tak basuh pinggan je kot..nape takut tangan kasar ke basuh pinggan laki? ish ish

supermum replied at 13-3-2020 11:22 AM
Kau rare case nok ahahaha bukan setakat pinggan mangkuk, baju seluar semua ko baling kat muka dia  ...

xde la aku baling kat muka,letak dlm bakul baju je,pepandai la org pompuan uruskan...
aku xde masalah nk bantu bini,tapi aku xde privcy jd aku mcm mamat yg diceritakan tu lah,

kalau keluarga aku mcm org lain setakat anak bini xde hal,bantu membantu tolak ansur semestinya,
tp skrg ni aku goyang telo je lah hahahahaha, tolong buat kerja yg berat2 je mcm mamat tu ckp

dulu masa awal2 kawen macam tu la laki aku. pinggan susah betul nak basuh. dah biasa kat rumah sebelum kawen ada bibik.
then weols masa pindah rumah baru weols beli dishwashing machine tu. settle masalah.
more time for myself, more time nak berporum

dasar pemalas laki ni... basuh pinggan sebijik jek pun... tu pun ko nak meroyan... tu la mak ayah xajar dr kecik... da besar menyusahkan bini plak... xbertanggungjawab lgsg...

Mcm mak mertue aku.die slalu cakap prmpuan jgn memerintah suami.. Jgn bg laki buat keje.. Aku tgk smpai ke tua anak2 die sume kene tido je.. Die smpai ke tua kene buat sume keje.. Laki aku wlpn anak die, aku xkn basuh pinggan die kalau die xbasuh... Last2 laki aku byk bende die xreti.. Nak drill dnding takut, nak pasang wallpaper takut.  Sume aku buat.. Dh mcm laki dh aku.. Sekian crite aku..

Melampau statement dia ni. Suruh duduk luar nanti padan muka.

laki mcm ni mmg x harus dibuat laki...

Lelaki bodoh mcmni sepatut xyah kawen

zulka replied at 13-3-2020 11:05 AM
aku bukan takat basuh pinggan, kuali, periuk,kain baju, spender bini,anak semua aku basuh tak merung ...

Calon suami idaman ni.

ala.. no isu la.. tolak ansur la.. bkn ssh pun... mcm cite p ramli gaduh mlm2 pasal cuci berak anak..